CS Otopeni-Universitatea

Moderator: grup_moderatori

Închis

Care va fi rezultatul meciului cu CS Otopeni ?

Poll ended at 13 Mai 2006, 20:39

Victorie
40
82%
Egal
6
12%
Infrangere
3
6%
 
Total votes: 49

DoRyN

Mesaj de DoRyN » 13 Mai 2006, 20:52

Poze de la meci AICI :-)

DAmpezzO

Mesaj de DAmpezzO » 13 Mai 2006, 21:10

Ole acu veni si eu de la otopeni , am sarbatorit promovarea la o carciuma de acolo cu 6 litri de bere , sunt putin suparat dupa infrangerea de astazi dar nici o problema...FORZA STIINTA

Avatar utilizator
PocoLoco
fanatic
fanatic
Mesaje: 4471
Membru din: 24 Apr 2005, 12:33

Mesaj de PocoLoco » 13 Mai 2006, 21:21


DoRyN

Mesaj de DoRyN » 13 Mai 2006, 21:35


DoRyN

Mesaj de DoRyN » 13 Mai 2006, 21:39

Imagine

Baiatul asta din dreapta jos (cu carare pe mijloc) a fost si la Urziceni, a cantat non-stop aplauda
Last edited by DoRyN on 13 Mai 2006, 21:39, edited 1 time in total.

bogdan3006
fanatic
fanatic
Mesaje: 1306
Membru din: 17 Oct 2005, 23:13

Mesaj de bogdan3006 » 13 Mai 2006, 21:39

baggio scrie:
bogdan3006 scrie:
baggio scrie: Mai citeste o data.Ma refeream la meciul din tur.Universitatea - Unirea Urziceni 0-1 :( Ai vazut meciul? :(
Daca te referi la meciul din tur ai dreptate. Ala nu meriatau sa-l piarda ci din contra meritau sa castige la cel putin 2 goluri diferenta. Insa restul infrangerilor au fost perfect meritate.
bogdan3006 eu ti-am dat exemplu de 2 infrangeri suferite nedrept.Din 5 infrangeri in total asta inseamna 40% din infrangeri nedrepte.Acum da-mi si tu exemplu de 40% din victorii care au fost obtinute nedrept.Te ajut eu, din totalul de 19 victorii, 40% inseamna aproape 8 meciuri.Nu-mi zice 8, zi-mi 7 meciuri pe care le-am castigat nedrept si atunci ma convingi ca esti doar obiectiv si nu negativist!

P.S. : La alea 2 infrangeri nedrepte as putea adauga si cele 2 egaluri din deplasare ,
unde si la Valcea si la Sibiu am jucat mai bine ca adversarii si poate am fi meritat sa invingem.In fine, hai sa nu ne legam de cele 2 egaluri!
Nu asa se pune problema. Nu poti face o paralela intre victorii si infrangeri pt ca victoriile sunt normale pt o echipa cu pretentii de divizia A, in vreme ce infrangerile ridica mari semne de intrebare. Iar eu in primul rand ma refer la jocul echipei si as vrea sa-mi spui si mie ce vezi tu la echipa asta asa bun? Pt ca eu vad numai un joc lent, cu jucatori care se intorc de 10 ori pana dau o pasa(asta daca nu pierd mingea intre timp), cu pase mai multe la portar decat la atacanti si cu o gramada de gafe de incepator. Ori asa ceva iti permiti in divizia B, nu si in A.

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Mesaj de _T@V_ » 13 Mai 2006, 22:05

Va suparati degeaba. Criticati degeaba.
Echipa a jucat azi un meci de pregatire. Cand a comis-o Fritulescu si au reusit Otopenii primul sut periculos pe poarta, la coltul scurt, Bornescu scotzand in corner, spre sf primei reprize, nu a urlat si tzipat nimeni la pusti. Bornescu a venit si la pupat pe crestet, si i-a vorbit incet si frumos, tot timpul cu zambetul pe buze. Galeria a izbucnit in aplauze. Dupa 1 minut s-a terminat repriza, si a venit randul lui Stanga sa il ia de gat prieteneste pe copil, si a mers cu el asha spre cabine.
Jocul de azi a fost unul de pregatire, pe care Ovidiu cred ca l-a jucat la 0-0. Pentru ca dupa ce am luat gol, au incercat sa o calce pa coada nitzel, dar nu s-a putut. A aparut si nervozitatea. Stanga era cu nervii la pamant din cauza fazei de atac, si a lui Gerry mai ales. A pierdut mingea de vreo 2 ori, ashteptand ca Gerry sa se demarce, si otopenii deposedandul prin tacklinguri dure... A terminat foarte suparat meciul. Cred ca din cauza ca in superioritate numerica, trebuia sa shtergem cu ei pe jos.
Dar azi, Craiova nu a jucat la rezultat, ci a incercat sa ishi rodeze relatiile de joc intr-un meci in care a intalnit o echipa puternica. Terenul a fost insa ffff mic fatza de ce erau ai nostri invatzatzi.
Oricum, va aprindeti degeaba. Suntem noi olteni, dar uneori prea facem din tantar armasar.
RELAX COUSIN, NOTHING's GONNA HAPPEN' ! o:

baggio
fanatic
fanatic
Mesaje: 2569
Membru din: 10 Dec 2003, 00:09

Mesaj de baggio » 13 Mai 2006, 23:21

bogdan3006 scrie:si as vrea sa-mi spui si mie ce vezi tu la echipa asta asa bun?
bogdan3006, imi pare rau dar ma opresc aici.Nu pot sa continui o discutie cu un om care gandeste astfel.Mai convins (daca mai era nevoie) ca esti mult prea negativist, ca sa nu zic altcumva.Sper sa te trezesti intr-o zi!
Suntem legaţi de familii, legaţi de pământ
Olteni legaţi până la moarte de alb-albastrul sfânt!

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 13 Mai 2006, 23:34

bogdan3006 scrie:Nu asa se pune problema. Nu poti face o paralela intre victorii si infrangeri pt ca victoriile sunt normale pt o echipa cu pretentii de divizia A, in vreme ce infrangerile ridica mari semne de intrebare. Iar eu in primul rand ma refer la jocul echipei si as vrea sa-mi spui si mie ce vezi tu la echipa asta asa bun? Pt ca eu vad numai un joc lent, cu jucatori care se intorc de 10 ori pana dau o pasa(asta daca nu pierd mingea intre timp), cu pase mai multe la portar decat la atacanti si cu o gramada de gafe de incepator. Ori asa ceva iti permiti in divizia B, nu si in A.
Pai daca nu iti place echipa asta si acest tip de joc poate iti place Dinamo. Ca i-au batut saracii aia de la Vaslui. Si acolo e si prietenul tau Netoiu presedinte.

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Mesaj de _T@V_ » 13 Mai 2006, 23:45

Che Guevara scrie:Si acolo e si prietenul tau Netoiu presedinte.
E uite, rautati d'astea nu ma ashteptam de la tine.
Ce-avetzi frate?! Are si omu parerea lui. Io nu stiu de ce incercatzi sa o schimbatzi. Asta e parerea lui si BASTA. Dupa rapidisti, gazari, stelisti ajunsaram sa ne jignim si cu dinamo. Si cu totii stim ca asta e jignirea suprema :laughing:

Am io impresia, sau de cand ne-am vazut promovatzi, lumea e mult mai pusa pe scandal. Nu am vazut un an intreg de B atata rautate cat am vazut de dupa meciul cu Petrolul. Daca voi nu realizati ca toata lumea de aici Iubeste ALB-ALBASTRUL, si ca atatea intzepaturi nu-si au rostul, inseamna ca ne meritam soarta.
Ar trebui sa fim mai uniti.

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 14 Mai 2006, 00:01

Nu e o rautae. Dar cand vad ca nu e multumit de nimic nu pot decat sa cred ca e fanul lui Solomon sau al lui Netoiu. ca altfel nu pot sa imi explic ce nu ii convine.

Frateeeee! Am promovat! Putem sa pierdem toate meciurile de acum incolo. :))

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Mesaj de _T@V_ » 14 Mai 2006, 00:14

V-am mai spus ca sunt si io fff pesimist. Momentan, avem 10 pct in fatza, si 4 meciuri. Asta inseamna ca ne mai trebe doar 2. Dar daca ne iau pct cu Astra se fac 5. Deci din astea 4 trebuie sa batem de 2 ori ca sa ne linistim. Batem Sibiul si Valcea?

bogdan3006
fanatic
fanatic
Mesaje: 1306
Membru din: 17 Oct 2005, 23:13

Mesaj de bogdan3006 » 14 Mai 2006, 00:31

Che Guevara scrie:
bogdan3006 scrie:Nu asa se pune problema. Nu poti face o paralela intre victorii si infrangeri pt ca victoriile sunt normale pt o echipa cu pretentii de divizia A, in vreme ce infrangerile ridica mari semne de intrebare. Iar eu in primul rand ma refer la jocul echipei si as vrea sa-mi spui si mie ce vezi tu la echipa asta asa bun? Pt ca eu vad numai un joc lent, cu jucatori care se intorc de 10 ori pana dau o pasa(asta daca nu pierd mingea intre timp), cu pase mai multe la portar decat la atacanti si cu o gramada de gafe de incepator. Ori asa ceva iti permiti in divizia B, nu si in A.
Pai daca nu iti place echipa asta si acest tip de joc poate iti place Dinamo. Ca i-au batut saracii aia de la Vaslui. Si acolo e si prietenul tau Netoiu presedinte.
De unde pana unde ai tras tu concluzia ca Netoiu e prietenul meu? Te astept cu dovezi daca tot faci declaratii de genul asta...

bogdan3006
fanatic
fanatic
Mesaje: 1306
Membru din: 17 Oct 2005, 23:13

Mesaj de bogdan3006 » 14 Mai 2006, 00:38

Che Guevara scrie:Nu e o rautae. Dar cand vad ca nu e multumit de nimic nu pot decat sa cred ca e fanul lui Solomon sau al lui Netoiu. ca altfel nu pot sa imi explic ce nu ii convine.

Frateeeee! Am promovat! Putem sa pierdem toate meciurile de acum incolo. :))
Te inseli amarnic. Faptul ca nu-mi place cum joaca echipa si cum abordeaza unele meciuri inseamna ca sunt fan Netoiu sau Solomon?? Ei bine asta da gandire de amator. Ca si declaratia ca putem pierde toate meciurile de acum incolo. Pai io zic nici sa nu se mai prezinte ca tot promoveaza. Ce zici e o idee buna??

DeuxEx

Mesaj de DeuxEx » 14 Mai 2006, 01:54

Un meci jucat de ai nostrii cu gandul la Divizia A. Poate rezultatul final a reusit sa-i mai trezeasca. Asa cum un meci se termina in minutul 90, asa si un sezon se termina dupa ultimul meci. Asta ar trebui sa fie mentalitatea alor nostrii. De profesionisti... Din cauza mentalitatii am retrogradat...asta e primul capitol la care trebuie lucrat. Si nu numai ei ca jucatori, ci si noi ca suporteri...Din cauza unora dintre noi am jucat fara public acasa in unele meciuri.





Foraza Stiinta!

Închis