[Etapa 6] Chindia Târgoviște - Universitatea Craiova (restanta)

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Isi pastreaza Arogantul Toni statutul de neinvins ?

Poll runs till 29 Noi 2022, 17:44

Nu (3p)
8
100%
Da (1p)
0
No votes

Total votes: 8

cortinadampezzo
fanatic
fanatic

Re: [Etapa 6] Chindia Târgoviște - Universitatea Craiova (restanta)

Mesaj de cortinadampezzo » 23 Noi 2022, 13:34

"Renegații" au fost reprimiți la antrenamente
După ce a fost contestată în spațiul public decizia sa, atât de președintele echipei, Sorin Cârțu, cât și de patronul Mihai Rotaru, cel care în cele din urmă a avut o poziție împăciuitoare, se pare că tehnicianul a fost nevoit să accepte un compromis.

La nici două săptămâni de la partida cu Rapid, Universitatea Craiova i-a reprimit la antrenamente pe cei 4 jucători. Luni, când toți fotbaliștii au revenit de la loturile naționale, în cantonamentul din Lunca Jiului a fost prezent întreg lotul Universității Craiova.

Cei patru jucători s-au antrenat separat, pe un teren aflat lângă cel pe care se pregăteau jucătorii aflați sub comanda lui Mirel Rădoi.

”Eu niciodată n-am să stric atmosfera la nivel de grup pentru cineva, oricine ar fi.

Poate greșesc, poate am principii greșite, dar asta e ideea mea și mor cu ea în mână. Prefer să fiu dat afară pe mâna mea, decât să fiu dat afară din cauza altuia”, a anunțat Mirel Rădoi.

Freestate
fanatic
fanatic

Mesaj de Freestate » 23 Noi 2022, 13:39

Parca il vad pe Ivan lasandu-si pleata precum ...Lorenzo Lamas (serialul Renegade) si da picioare din intoarcere lui Toniu Petreeas.
Omul fu pedepsit ...emotiile sunt la nivel inalt, vrea o revansa, sa demonstreze ... :)(
... sau poate ca-i un mic truc de indragostit: mai intai incearca sa-si dea seama unde a nimerit, si scrie pe urma, insa se preface ca a facut-o inainte.

dorumihnea2
fanatic
fanatic

Mesaj de dorumihnea2 » 24 Noi 2022, 16:18

Marți jucăm cu Chindia.....care știe cum stăm cu lotul pt meciul ăsta? Dacă te iei după ce spune mass media avem 9 jucători indisponibili....

Bogho
fanatic
fanatic

Mesaj de Bogho » 24 Noi 2022, 16:25

Cu excepția jucătorilor prezenți la mondial ( :laughing: ) sigur vor mai lipsi: Bancu (accidentat), Baiaram, Mitrea (suspendati). De restul vom vedea luni.

Freestate
fanatic
fanatic

Mesaj de Freestate » 24 Noi 2022, 16:34

Bogho scrie:
24 Noi 2022, 16:25
Cu excepția jucătorilor prezenți la mondial sigur vor mai lipsi: Bancu (accidentat), Baiaram, Mitrea (suspendati).
E bine ca isi petrec etapa de suspendare cu Chindia ca sa fie apti cu ...EFM.
E ca in cazul zdipelor greu de satisfacut ...trebuie sa faci o l6ba inainte, ca sa performezi mai mult timp atunci cand trebuie. (EFM fiind o zdipa greu de satisfacut) :)(
... sau poate ca-i un mic truc de indragostit: mai intai incearca sa-si dea seama unde a nimerit, si scrie pe urma, insa se preface ca a facut-o inainte.

cortinadampezzo
fanatic
fanatic

Mesaj de cortinadampezzo » 25 Noi 2022, 08:46

Cu scandal, au venit banii pentru Gigi Becali și Mihai Rotaru de la Galatasaray, care a achitat din ratele pentru Moruțan și Cicâldău

Becali a anunțat că Olimpiu Moruțan a fost vândut la Galata pentru 3,5 milioane de euro, parte fixă, plus bonusuri, iar întreaga sumă ar fi putut ajunge la 5,7 milioane. Cu toate acestea, unele clauze sunt aproape imposibil de atins, astfel, omul de afaceri este convins că va încasa 4,7 milioane de euro
Acum au spus: `Vă dăm în loc de 600.000, 500.000 (n.r.- de euro)`, că le-am zis că mergem la FIFA. Bine, mă. Am luat prima tranșă, 700.000, în decembrie 2021, trebuie să ne dea acum 500.000 pentru 15 meciuri jucate și trebuie să ne mai dea în martie-aprile 650.000. Deci 3,5 milioane în doi ani și încă 1,2 milioane... 4,7 milioane sigur îi vom lua!”, a declarat Gigi Becali

De cealalată parte, Alexandru Cicâldău a fost cumpărat de la Universitatea Craiova cu 6.5 milioane de euro, în iulie 2021

Iancu Magheru
fanatic
fanatic

Mesaj de Iancu Magheru » 25 Noi 2022, 11:55

Din cele 6.5, la Hagi merg 2 milioane.

Freestate
fanatic
fanatic

Mesaj de Freestate » 25 Noi 2022, 12:47

Iancu Magheru scrie:
25 Noi 2022, 11:55
Din cele 6.5, la Hagi merg 2 milioane.
Asta inseamna sa fii formator si sa ai ...rulaj. Primesti bani fara sa misti un desht. :)(

Scrie răspuns