Cupa României Sferturi de finală: Universitatea Craiova- Oțelul Galați

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Continuăm seria excelentă și în cupă?

- da, cu o victorie spectaculoasă
6
25%
- da, cu o victorie muncită
14
58%
- nu, suntem eliminați și ne vedem de campionat
4
17%

Total votes: 24

R.E.N.
fanatic
fanatic

Re: Cupa României Sferturi de finală: Universitatea Craiova- Oțelul Galați

Mesaj de R.E.N. » 02 Apr 2024, 22:52

fanatic16 scrie:
02 Apr 2024, 22:20
As folosi niște cuvinte nepotrivite, dar nu înțeleg care e atitudinea suporterilor care tratează cu indiferenta cupa dar se îngrămădesc cu rivale din București în meciuri normale de campionat, parca au mintea în ceață.
Fraților, 25 de ani orașul ăsta nu a văzut un trofeu și voi faceți nazuri la Cupa, nu înțeleg atitudinea asta, ar fi trebuit sa fim mâine mai mulți decât cu Rapid. Aceeași situație urata și în iarna când cu CFR am fost 14 mii și 3 zile după cu farul în cupa era stadionul pustiu, nici 5 mii nu eram...
Nu știu ce își imaginează unii, ca după 2 meciuri cu mult bulan si un joc la voia întâmplării luam titlul, iar apoi în cazul unei eliminări din cupa doamne ferește ar blama echipa din fața TV ului, ca pentru ei a fost suficient sa vina de 2 ori pe an cu fcsb și rapid.
Urât, urât, ora nu e o scuza, în 2018 marțea la ora 17 am fost 25 de mii cu dinamo în cupa.
De acord, dar eu cred ca victoriile astea n-au venit dupa bulan, ci dupa meciuri in care am condus clar la capitolul dueluri castigate. Cred ca asta e motivul pentru care castigam sau pierdem, nu ca avem bulan sau ghinion.

Eu n-am inteles niciodata cum poti sa fii din Craiova, sa-ti placa fotbalul, si sa nu mergi la meci. Ma rog, nu inteleg nici cum poti sa fii din Craiova si sa nu-ti placa fotbalul :-D
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

fanatic16
fanatic
fanatic

Mesaj de fanatic16 » 03 Apr 2024, 01:25

Îmi cer scuze pentru descrierea sumara a meciurilor, unde am omis atitudinea de gladiatori a jucătorilor care în ultimii ani a lipsit, însă eu am vrut sa evidențiez nemulțumirea mea pentru atitudinea flegmatica a multora față de cupă și faptul ca primii contestatari ai echipei vor fi chiar cei de ocazie de vin de 2 ori pe an cu fcsb sau rapid și vor critica echipa din fața TV ului.
Mesajul meu cred ca e cât se poate de evident, iar faptul ca am omis atitudinea jucătorilor e o gafa făcută pt ca am scris pe repede înainte. Deși am câștigat 2 meciuri, lafel de ușor putem sa naruim tot în doar 2 altele, în timp ce cupa e un trofeu unde suntem favoriți cerți după eliminarea CFR.

Bobby
fanatic
fanatic

Mesaj de Bobby » 03 Apr 2024, 05:25

Toata lumea la meci joi ! Cupa e principalul obiectiv acum.

fabius_2014
fanatic
fanatic

Mesaj de fabius_2014 » 03 Apr 2024, 07:14

In momentul de fata Cupa Romaniei este obiectivul cel mai accesibil si care aduce o prezenta in Europa League. Trebuie sa ne concentram 100% pe meciul cu Otelul Galati. Toata lumea la meci !

Geronimo
fanatic
fanatic

Mesaj de Geronimo » 03 Apr 2024, 09:50

fabius_2014 scrie:In momentul de fata Cupa Romaniei este obiectivul cel mai accesibil si care aduce o prezenta in Europa League. Trebuie sa ne concentram 100% pe meciul cu Otelul Galati. Toata lumea la meci !
Dar se intra din primul tur, adica sunt 4 adversari pana in grupe. Nu stiu daca se mai "pica" in Conference din Europa League. Poate din turul 4(play-off).
Zic sa nu stricam vacanta si sa intram in toamna tarzie epuizati si fara vlaga. La noi, e bine sa-ti faci lotul din iarna, ca vara nu e timp. Mai avem si Euro...

Oricum, sa trecem noi de Otelul si sa ne reinoim abonamentele. :-)

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

marius_vl
fanatic
fanatic

Mesaj de marius_vl » 03 Apr 2024, 11:26

eu stiu ca reprezentanta Romaniei intra direct in turul 2, iar apoi daca treci de turul 3 intri in playoff-ul pt calificarea in grupe! Echipele eliminate din acest playoff, adica turul 4, sunt repartizate in Conference League, nu stiu exact in ce faza, probabil tot in playoff-ul pt accederea in grupe

Geronimo
fanatic
fanatic

Mesaj de Geronimo » 03 Apr 2024, 11:42

Nu cred ca avem punctaj pentru turul 2 de Europa League. Borhotul e in Conference League, unde se poate intra din turul 2.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

Iancu Magheru
fanatic
fanatic

Mesaj de Iancu Magheru » 03 Apr 2024, 11:43

Câștigarea cupei ne trimite în primul tur Europa League. Eliminarea din primul tur EL ne trimite în turul 2 Conference League. Deci o eventuala eliminare din play-off EL ne trimite automat în grupele Conference.

Câștigătoarea cupei României e premiată și cu suma de 350.000 de euro. La asta se adaugă din oficiu prezenta în turul 1 Euoropa League, adică vreo 400.000 de euro plus prezenta automata (am explicat mai sus) în turul 2 Conference, deci încă vreo 150.000 din ce știu. Total pana aici: în jur de 900.000 euro. Unde mai punem câștigurile din marketing și 18-22.000 de oameni pe stadion, indiferent de adversar, la cele 2 meciuri europene garantate.. ajungem la încă vreo 200.000 de euro, deci PESTE UN MILION.

E musai să câștigăm cupa!!

manex
fanatic
fanatic

Mesaj de manex » 04 Apr 2024, 08:58

Sper ca jucatorii au vazut meciurile de cupa. Si ce se poate întâmpla. Trebuie tratat super serios meciul. Acum ca am scapat de cfr... Avem drum mai liber pana la final.
Despre spectatori.. Eu cred ca trebuie sa li se spună clar: sunteti suporteri de rezultat daca sambata ati fost și joi nu veniti! Cei din Craiova, Slatina, Bals, Filiasi, Caracal nu au scuza sa nu vina la meci.
Am zis!!

Paul
grup_moderatori
grup_moderatori

Mesaj de Paul » 04 Apr 2024, 10:47

Scuza mea este ca sunt plecat cu serviciul la mii de km si in cel mai bun caz reusesc sa vad pe telefon meciul, care este unul capital, si sper sa il castigam fara emotii.
Chestia e ca daca trecem de Otelul, si cu putin noroc nu cadem cu U Cluj, care sa speram ca pierde semifinala cu cine or juca, efectiv nu avem de ce sa nu castigam trofeul.
Hai baietii, ati demonstrat ca sunteti invincibili printr-o determinare de mare echipa, luptati si castigati si azi!
Cred ca daca nu ne mai propunem un obiectiv in campionat dar pur si simplu jucam cu inima asa cum s-a intamplat la Cluj si cu Rapid, batem si dumnica la Bucuresti.

Phantom
junior
junior

Mesaj de Phantom » 04 Apr 2024, 10:58

Paul scrie:
04 Apr 2024, 10:47
Scuza mea este ca sunt plecat cu serviciul la mii de km si in cel mai bun caz reusesc sa vad pe telefon meciul, care este unul capital, si sper sa il castigam fara emotii.
Chestia e ca daca trecem de Otelul, si cu putin noroc nu cadem cu U Cluj, care sa speram ca pierde semifinala cu cine or juca, efectiv nu avem de ce sa nu castigam trofeul.
Hai baietii, ati demonstrat ca sunteti invincibili printr-o determinare de mare echipa, luptati si castigati si azi!
Cred ca daca nu ne mai propunem un obiectiv in campionat dar pur si simplu jucam cu inima asa cum s-a intamplat la Cluj si cu Rapid, batem si dumnica la Bucuresti.
Pai nu prea avem cu cine altcineva sa cadem, prima semifinala este Corvinul - Voluntari si a doua Noi/Otelul - U Cluj :)(

White&Blue
suporter
suporter

Mesaj de White&Blue » 04 Apr 2024, 11:00

manex scrie:
04 Apr 2024, 08:58
Sper ca jucatorii au vazut meciurile de cupa. Si ce se poate întâmpla. Trebuie tratat super serios meciul. Acum ca am scapat de cfr... Avem drum mai liber pana la final.
Despre spectatori.. Eu cred ca trebuie sa li se spună clar: sunteti suporteri de rezultat daca sambata ati fost și joi nu veniti! Cei din Craiova, Slatina, Bals, Filiasi, Caracal nu au scuza sa nu vina la meci.
Eu cred ca problema e la cei din Craiova...cei din afara orasului sunt cam o treime din stadion la fiecare meci.

crazy_u.craiova
membru
membru

Mesaj de crazy_u.craiova » 04 Apr 2024, 11:05

Desi slabe sanse,vine cineva din severin?
am masina goala.

BogdanWick8
membru
membru

Mesaj de BogdanWick8 » 04 Apr 2024, 14:24

White&Blue scrie:
04 Apr 2024, 11:00
manex scrie:
04 Apr 2024, 08:58
Eu cred ca problema e la cei din Craiova...cei din afara orasului sunt cam o treime din stadion la fiecare meci.
Asta am observat si eu, dupa meciul cu rapid a fost coloana dinspre craiova spre carcea/cosoveni de masini, timp de 30-45 de minute

dorumihnea2
fanatic
fanatic

Mesaj de dorumihnea2 » 04 Apr 2024, 15:00

Până acum ne-a ieșit cu echipele din playoff ....sper să știm juca cu o echipă gen Otelul , făcută după chipul și asemănarea antrenorului ei.

Scrie răspuns