Etapa 2. FCSB - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Va fi meci Bon ?

Poll ended at 25 Iul 2021, 19:08

3p
6
67%
1p
3
33%
 
Total votes: 9

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1380
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Re: Etapa 2. FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de Iancu Magheru » 26 Iul 2021, 09:50

Și dacă jucătorii sunt de vina si nu antrenorii, cum de aproximativ aceeași echipa ca aia de aseara a făcut meciuri memorabile? 3-2 cu cfr, 2-1 fcsb, 0-0 ăla cu ghinion cu fcsb de anu trecut? Nu cam tot ăștia erau in teren? Chestia e ca băieții ăștia, in marea lor majoritate au potențial bun sau foarte bun. Chiar și Mateiu, chiar și Bic. Problemele lor sunt concentrarea, motivația, seriozitatea sportivă. Or cine e responsabil de astea daca nu antrenoru?

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Etapa 2. FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de malus dacus » 26 Iul 2021, 09:52

Îngrijorător e ca suntem praf pe scouting. Chiar si cu bani, nu suntem in stare sa luam ceva ca lumea. Am avut dubii cu Conte asta de cand am auzit ca poate juca pe mai multe posturi. Polivalent. Cu polivalentii astia e clara treaba. Stiu cate un pic din cate ceva si nimic ca lumea. Nu e la fel de aeroplan ca Donkor, dar nici nu te poti baza pe el ca fundas dreapta. Sa vedem ce posturi mai stie, daca zice ca e polivalent. Altfel, in continuare am speranțe ca un antrenor ca lumea poate sa-i resusciteze, insa trebuie umblat masiv si la atitudine. Nu se poate sa-i lasi stangul lui Morutan ala din pozitia aia. Dar lucrurile astea trebuie stabilite la sedinta tactica, nu merge cu labareli - hai, intrati, ne facem "jocul nostru". Golul doi - intoarce ala in careu fara stres de langa Bancu, iar inadmisibil. De golul trei nu mai vorbesc. La Mateiu e ghinion. Vrea sa degajeze dar sare din Tanase. In schimb, am avut prima mare ocazie a meciului prin Ivan, iar aici se vede cand esti strain cu mingea. Cum necum, Ivan a marcat niste goluri, multi il apreciaza, are niste calitati - viteza, forta, dar e paralel cu mingea, frate! E neterminat. In mod normal, la faza aia trebuia sa deschidem scorul si poate ca altfel ar fi decurs meciul. Tot un antrenor ca lumea ar trebui sa-i traseze si astuia anumite sarcini in teren, bazat strict pe calitatile lui, sa nu mai apara in situatii din care e clar ca nu stie sa scoata nimic. Balasa saracu, cred ca paseaza in spate si noaptea in somn. Diferenta mare intre el si Gaman. In fine. Ne lingem ranile, trecem de Laci si mai vedem. Ca antrenor, mizez pe Edi, pt. ca sunt sigur ca stie jucatorii si le cunoaste punctele forte si pe cele slabe. Orice Galca sau alt parasutat din exterior are nevoie de minim cateva luni ca sa se dumireasca. Timp in care o sa fie preocupat sa nu ia gol.

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2864
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 2. FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de Geronimo » 26 Iul 2021, 09:56

Stefan.. scrie:O umilinta, dar un moment oportun pentru a se reconfirma ca nu antrenorul.e problema la Universitatea Craiova. Multescu, Mangia, Piturca, Bergodi, Ouzunidis au fost alegeri bune, dar problema e la o parte din jucători si la atmosfera toxica din jurul echipei. Raman la convingerea: eram pe drumul bun cu Mangia, dar de cand a venit Cartu, toate merg pe dos.
Problema e la Rotaru. Vrei fotbal sampanie dar aduci jucatori care nu au dat o pasa mai lunga de 5m si nu au driblat pe nimeni nici intr-un meci contra unor juniori. Impui 4-3-3 dar nu ai jucatori pentru asa ceva...


Sent from my iPad using Tapatalk

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 2. FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 26 Iul 2021, 10:32

Nu cred ca Rotaru este singurul vinovat pentru ultimile doua esecuri. Universitatea Craiova este un club stabil dpdv financiar, cu rezultate bunicele, dar care incearca si nu reuseste sa depaseasca un anumit nivel.
In momentul asta, problema cred ca este la jucatori, mai exact la unii jucatori. Eu am impresia ca in echipa sunt cativa jucatori care se cred stapanii vestiarului si cam fac cartile pe acolo. Rotaru ar trebui sa aduca un antrenor exigent care sa fi confirmat si a carui competenta sa nu fie pusa la indoiala de jucatori si fani, iar apoi sa fie lasat sa faca ordine asa cum vrea el.
Cred ca trebuie reformata echipa bazandu-ne pe Markovici, Baiaram, Campanu, Vladoiu, Ivan, Lazar. Daca Pigliacelli, Nistor, Bancu, Mateiu si altii nu mai vor sa joace, trebuie vanduti sau lasati sa plece. Nu l-am nominalizat pe Koljic la cei pe care ne putem baza pentru ca sunt sigur ca imediat cum va juca bine o sa fie vandut.

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Etapa 2. FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de cortinadampezzo » 26 Iul 2021, 10:49

malus dacus scrie:
26 Iul 2021, 09:52
Nu se poate sa-i lasi stangul lui Morutan ala din pozitia aia. Dar lucrurile astea trebuie stabilite la sedinta tactica, nu merge cu labareli - hai, intrati, ne facem "jocul nostru". Golul doi - intoarce ala in careu fara stres de langa Bancu, iar inadmisibil. De golul trei nu mai vorbesc. La Mateiu e ghinion. Vrea sa degajeze dar sare din Tanase. In schimb, am avut prima mare ocazie a meciului prin Ivan, iar aici se vede cand esti strain cu mingea. Cum necum, Ivan a marcat niste goluri, multi il apreciaza, are niste calitati - viteza, forta, dar e paralel cu mingea, frate! E neterminat. In mod normal, la faza aia trebuia sa deschidem scorul si poate ca altfel ar fi decurs meciul. Tot un antrenor ca lumea ar trebui sa-i traseze si astuia anumite sarcini in teren, bazat strict pe calitatile lui, sa nu mai apara in situatii din care e clar ca nu stie sa scoata nimic. Balasa saracu, cred ca paseaza in spate si noaptea in somn. Diferenta mare intre el si Gaman. In fine.
Joci cate 6 meciuri pe sezon cu FCSB in sistemul POFF-POUT. Ca un profesionist iti cunosti adversarul, nu trebuie sa iti spuna nimeni vezi ai grija la stangul lui Morutan sau vezi ai grija la viteza lui Petrila.

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Etapa 2. FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de Takeiteasy » 26 Iul 2021, 11:05

Umilirile cu FCSB nu sint o noutate :

FCSB - U Craiova 4-1 (Bon)
U Craiova - FCSB 0-2 (Papi)
FCSB - U Craiova 4-1 (Papi)
U Craiova - FCSB 2-5 (Mangia)

Exista parca o frica, o labilitate psihica si o dezlinare in multe meciuri cu FCSB. Asta e adinca - parte parte din fisa postului la Craiova de multe ori. Nu cred ca Dinamo a avut parte de asa multe umiliri in toti acesti ani. Joaca cu inima, cu sufletul, cu emotie pozitiva, cu determinare si concentrare ciinii in meciurile astea.

P.S. Ouzonidis a jucat 3 meciuri cu FCSB : a luat 7 puncte din 9, nu a primit nici macar un gol si nu a luat bataie.

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1943
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: Etapa 2. FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de lory69 » 26 Iul 2021, 11:09

La primele 2 goluri au fost greseli ale mijlocasilor centrali.....Bic si Mateiu au fost catastrofe ieri.Bancu idem....Azi ar trebui sa fie o zi importanta pt Rotaru....binenteles daca ii pasa.Azi as vrea sa citesc vreo 4 mesaje de Multumim si mult succes in viitor!Antrenor trebuie urgent,pt ca doar viitorul antewnor decide,asa ar trebui,viitoarele transferuri.Imi pun si wu o intrebare....OARE LOR NU LE ESTE RUSINE? Imi este mie,care sunt la mii de km,si nu pot sa citesc site-urile de sport pt ca nu ma lasa inima.Am jucat ata de prost incat ne-a umilit fcsb care nu a jucat mai nimik.Eu nu retin mai mult de o faza sau doua in care au aratat ceva.....in rest au specilat nenumaratele greseli ale noastre.Eu as juca joi cu tineri multi....Markovic,Baiaram,Screciu,Benga,Vladoiu,plus cei care au aratat motivatie ieri....Gustavo,Gaman,Koljic,Ivan.

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2214
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Etapa 2. FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de fanucrv » 26 Iul 2021, 11:12

Valoarea multori jucatori este indoielnica pentru pretentiile clubului. Aseara, si nu doar aseara, erau incapabili in duelurile unu la unu sa deposedeze sau sa dribleze adversarul direct, Nu puteau sa recupreze mingile , doar daca se dublau iar in afara de markovici ,poate gustavo si nistor au reusit cate un dribling. Nu poti sa faci vreo performanta notabila cu jucatori care sunt de ani de zile in club si care au jucat sub vreo 4-5 antrenori si ei tot la stadiul mediocru se afla. Vezi ca nu ai mijlocasi la inchidere (d-asta si apararea a fost mereu o problema la noi) , jucatori de banda , fundasi laterali dar nu faci mai nimic sa remediezi problemele. Tot alergam dupa un jucator providential care sa rezolve meciul si sa-i "scoata" si pe ei. Mai degraba trebuie construita o intreaga echipa dar cine sa o faca. Pentru asta iti trebuie viziune si pricepere, capitole la care suntem repetenti.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 2. FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 26 Iul 2021, 11:20

Eu cred ca unii jucatori nu prea vor sa se oboseasca. Nu am vazut nici un fel de atitudine. Eu, ca si lory69, nu citesc site-urile sportive de necaz si rusine, iar ei nu au nici o treaba. Daca luau bataie, dar ii vedeam ca alearga si ca dau totul pe teren nu eram suparat, dar cand ii vedeam ce aere de vedete au, imi venea sa-i iau la injuraturi.

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9740
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 2. FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 26 Iul 2021, 11:31

Nu stiu daca Bon ii poate remonta psihic pana joi. Va dati seama cata frustrare pe unii jucatori cand au vazut ca pleacă Cic? Aseara am stat prost de tot in teren. Clar, in maxim doua saptamani trebuie minim 2 titulari scula si minim 2 rezerve. L-as juca si pe Benga. Nu l-as lua sub nicio forma oe Ciobanu, pe care l-am urmarit ieri: praf.
Indecisii cred ca aseara s-au cam decis. Si unde eram pe primul loc la spectatori, va fi jale daca nu ne revenim incepand de joi. Urmeaza meci la Botosani, daca o gherlim si acolo va fi grav. Acum as vrea sa fiu in vestiarul baietilor sa vad ce simt ei acum

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2071
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: Etapa 2. FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de gogu2005 » 26 Iul 2021, 11:33

Jucătorii români la modul general nu au atitudine de jucători profesioniști. S-au văzut cu sacii în căruță la un club care îi plătește la timp, au condiții super bune, suporterii îi susțin necondiționat, dar se pare că li s-a urcat la cap. Cât să mai tolerăm atitudinea asta de "mi se rupa puma sau timpul trece, leafa merge". Să mai ia loc și pe banca de rezerve, să mai dea o tură și pe la echipa a doua, nu e niciunul de neînlocuit la echipă.
CRAIOVA NESUPUSA

Avatar utilizator
florinkeke
fanatic
fanatic
Mesaje: 1412
Membru din: 03 Sep 2010, 11:11

Re: Etapa 2. FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de florinkeke » 26 Iul 2021, 11:48

Eu sper sa nu il regret pe Ouzunidis. Vb cuiva mai sus,cu el pe banca am luat 7 pct FCSB-ului. Macar el impunea disciplina tactica. Cum a plecat,fotbal sampanie.Si FCSB nu mi s-a parut o forta,doar pe greselile noastre majore.
Sa vedem ce aducem in loc

Avatar utilizator
zeddDarko
suporter
suporter
Mesaje: 564
Membru din: 15 Sep 2018, 02:46

Re: Etapa 2. FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de zeddDarko » 26 Iul 2021, 11:52

Bataie de joc la adresa tuturor suporterilor!!! Greseli impardonabile.

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Etapa 2. FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 26 Iul 2021, 12:02

Acum e momentul sa începem un nou proiect, cu alți jucători și cu un antrenor nou... ma gândesc ca la asta se refera cu fotbalul șampanie, ca vor sa înceapă ceva nou

Acum avem bani de achiziții, poți lua un antrenor nou pe care îl recomanda jocul ofensiv, oricum sa vorbim se titlu ma ia și rasul, locul 3 pare parfum cu reconstrucția echipei în paralel, piese noi nouțe alese pe sprânceană, avem prea multe rezerve... E sfârșit de era, asta a fost.. RECONSTRUCȚIE

Bancu nu știu dacă mai merita banderola, Mateiu nu, Nistor nu.. Ivan poate sa preia ma gândesc, măcar pentru atitudine

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Etapa 2. FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de cortinadampezzo » 26 Iul 2021, 12:14

Rotaru si-a dat seama ca de prin 2018-2019, de cand cu Mitrita, Baluta si Gustavo. Craiova nu a mai jucat cu stadionul plin.
Stilul de joc impus de, Papi, Piti, Marinos etc a adus rezultate, cupa si supercupa dar a sacrificata fotbalul sampanie.
La craiova rezultatele conteaza 30%, 60% conteaza jocul frumos daca vrei sa ai oamenii pe stadion.

Razboiul suporterilor UCV vs FCU a inceput prost pentru noi, mai ales ca aseara am fost numai 400-600 ne-am mai si certat intre noi

Închis