Etapa 3: Universitatea Craiova - Rapid

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Balint...?

Poll ended at 31 Iul 2022, 13:40

...incepe seria victoriilor
9
82%
...egal e tot ce poate
2
18%
...e mai aproape de demisie/demitere
0
No votes
 
Total votes: 11

Ghostface
membru
membru
Mesaje: 209
Membru din: 25 Mai 2021, 00:13

Re: Etapa 3: Universitatea Craiova - Rapid

Mesaj de Ghostface » 31 Iul 2022, 22:16

Jucatorii fac antrenamente impreuna?
Intreb deoarece uneori am impresia ca ar juca pentru prima data impreuna.
Pase imprecise,nu stiu cand sa se lanseze,nu se coordoneaza foarte bine etc.

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2214
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Etapa 3: Universitatea Craiova - Rapid

Mesaj de fanucrv » 31 Iul 2022, 22:21

iepurakis scrie:
31 Iul 2022, 22:12
dar din pacate [incep sa cred] ca are competente fix de cum arata: ca un manager de raion de la un kaufland micut de provincie.
ma rog, credeam de la inceput dar am zis sa ii acord niste meciuri.
Buna caracterizare. Echipa joaca "constipat", lent si fara pic de imaginație. Nu credeam ca-l voi regreta pe Reghe după nici doua luni.

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9737
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 3: Universitatea Craiova - Rapid

Mesaj de manex » 31 Iul 2022, 22:24

Cred ca va fi ultimul meci al lui Balint. Si daca nu e acum, va fi dupa meciul cu caii, daca Doamne fereste ne bat. E footoot si campionatul asta. Nu avem mijloc, viziune... Toate golurile marcate de noi au venit din centrari, nu din faze lucrate.. (Si centrarile sunt lucrate, intelegeti voi)

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1753
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Etapa 3: Universitatea Craiova - Rapid

Mesaj de dorumihnea2 » 31 Iul 2022, 22:24

Nu am zis nimic de antrenor până acum pt că nu era normal să îi cer demisia din primul meci dar cu el nu se vede nici o luminiță , nici o idee de joc , echipă e făcută greșit, schimbările anapoda , jucători ieșiți total din formă dar și care nu au deloc determinare sunt ținuți titulari meci de meci. In consecință de acum încolo voi striga și aici și pe Facebook..... DEMISIA.....

Prazake
suporter
suporter
Mesaje: 580
Membru din: 26 Iul 2021, 00:25

Re: Etapa 3: Universitatea Craiova - Rapid

Mesaj de Prazake » 31 Iul 2022, 22:25

Imi sangereaza ochii

FreakBoy
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 725
Membru din: 10 Dec 2003, 11:57

Re: Etapa 3: Universitatea Craiova - Rapid

Mesaj de FreakBoy » 31 Iul 2022, 22:29

Dezastru, dezamăgire maximă.
Ne trebuie neapărat un mijlocaș central. Sa zici că revine Bancu etapa viitoare și nu ne mai chinuim așa dar azi a fost îngrozitor sa te uiți la meci.
**** tuturor!
I N I M I T A B I L I

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1943
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: Etapa 3: Universitatea Craiova - Rapid

Mesaj de lory69 » 31 Iul 2022, 22:29

Maine vine nea Sorin si ne spune ca ne-am menajat pt joi.Nu ne va spune nimik ca Vatajelu si Ionita au avut o suta de antrenamente impreuna si ar fi trebuit sa stie ce poate.E cam regula la noi sa luam goluri de la ex....pana si Bic ne-a dat gol!Uitasem de Mamut.....Cred ca suntem printre putinele cluburi la care tinerii jucatori nu evolueaza,au randament oscilant,cu putine evolutii super.Ma gandesc cu groaza ca peste o saptamana jucam cu boovenii!

Avatar utilizator
G.Ovidiu-Catalin
suporter
suporter
Mesaje: 811
Membru din: 01 Iul 2018, 15:04

Re: Etapa 3: Universitatea Craiova - Rapid

Mesaj de G.Ovidiu-Catalin » 31 Iul 2022, 22:34

Cum ne place sa ne schimbam după cum bate vântul… Când jucătorii sunt zei, când sunt gloabe, in funcție de scor… Acum văd ca ar fi trebuit jucat cu Vlădoiu, care atunci când juca era catalogat slab, cu Martic care după ce a jucat câteva minute s-a pus ștampila “nu mai e ce a fost”, e gata, Ivan și Baiaram sunt de cacao etc. Dacă explodează Baiaram va deveni super-jucător, așa cum s-a întâmplat cu Ivan. Uitam însă esențialul: am avut 5 (cinci!) antrenori in doi ani de zile, avem un președinte care are ochi la jucatori și știe f mult fotbal dar nu are nicio treaba cu funcția de președinte, l-am adus pe Copilu (care fără Dâncu și FRF e degeaba), la nivel de marketing stagnam sau chiar o luam in jos fata de ce eram acum 2-3 ani. Rotaru se pricepe pa Finante și acolo încă suntem stabili, tot respectul. Dar, ori are in jurul lui câțiva “yess-mani” care îl influentează, ori nu are OO sa faca la club un management serios și asumat pe termen mediu și lung. Și uite așa, cu management de doi lei, ne prostim pe termen scurt (de la an la an) ca vom face și performanța. Și nu vom face.
ucv ucv ucv

FreakBoy
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 725
Membru din: 10 Dec 2003, 11:57

Re: Etapa 3: Universitatea Craiova - Rapid

Mesaj de FreakBoy » 31 Iul 2022, 22:38

O să îl regretăm pe Rădoi...
I N I M I T A B I L I

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9737
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 3: Universitatea Craiova - Rapid

Mesaj de manex » 31 Iul 2022, 22:40

Pai ce sa facem, Ovidiu? Avem pretentii si de la Baiaram. Si de la Markovic si de la. Vladoiu si de la cam toate sperantele de jucatori. Dar nu poti doar sa ii tii in puf. Uite, eu inca sper ca Vlodoiu va fi viitorul fundas stanga al. Nationalei si ca Markovic este perla noastra. Trebuie sa isi asume si ei evolutiile proaste, infecte si sa faca mai mult.

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1943
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: Etapa 3: Universitatea Craiova - Rapid

Mesaj de lory69 » 31 Iul 2022, 22:40

Nu e de regretat.....fiindca asteapta la cotitura!

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1753
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Etapa 3: Universitatea Craiova - Rapid

Mesaj de dorumihnea2 » 31 Iul 2022, 22:44

Așa să nu uit ....îl lăsăm pe cel mai în formă jucător să plece pe doi lei că nah e greu să joace în continuare un jucător știind că a pierdut un contract bănos, să nu cumva să se deprime ... păi ne-a refuzat un primar 600 de mii pe o petardă dar noi dăm pe oricât jucătorii să nu ajungă deprimați. Să nu uităm și de Mirko , nu zic că scotea golul dar măcar în lipsa unui mijlocaș coordonator mai dădea și el o pasă bună în ofensivă....Mateiu, Screciu sau Crețu nu au nici o vină, ei sunt mijlocași la închidere care trebuie să rupă jocul și nicidecum să de-a pase filtrante , că să nu mai spun că doi din ei provin și din fundași centrali....e vină conducerii....o perioadă nu am avut portar , altă perioadă nu am avut atacanți , altă perioadă nu am avut fundași centrali.....acum e clar nu avem mijlocași de creație....tot timpul ne lipsește ceva in unele puncte cheie

sorinyki
fanatic
fanatic
Mesaje: 1182
Membru din: 16 Mai 2006, 10:43

Re: Etapa 3: Universitatea Craiova - Rapid

Mesaj de sorinyki » 31 Iul 2022, 22:46

Nu înțeleg de ce tot schimba fundașii centrali? Trebuie lăsată o pereche sa lege.
Vătăjelul din păcate este in pom, jucător de liga a doua!

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Etapa 3: Universitatea Craiova - Rapid

Mesaj de Bobby » 31 Iul 2022, 22:49

Capatina jucase 90 de minute cu albanezii - in contextul asta poate ca Vladoiu sau Martic ar fi trebuit sa fie azi titulari. Asta nu inseamna ca Martic si Vladoiu sint super valori.

Ivan si Baiaram sa dovedeasca in meciurile tari ca au valoare, daca au - nu cu Mioveni. In ce meci tare din ultmele 12 luni - cu FCSB, CFR, Sepsi etc. - au aratat baietii astia ca au valoare ?

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Etapa 3: Universitatea Craiova - Rapid

Mesaj de cortinadampezzo » 31 Iul 2022, 22:52

Dupa prima repriza puteam sa avem 3-4 goluri diferenta.

Balint a schimbat in a2a repriza, ne-am aerisit iar, neam întins pe tot terenul, ca in meciul cu sepsi si vllaznia 1 si am pierdut.

O fi bun balint dar nu prea face puncte, nu imi mai aduc aminte ultima data cand am fost pe locu 12-13

Pregatirea de vara e zero felicitari staffului tehnic , poate ne revenim fizic prin etapa 10-a dar sa nu fie prea tarziu

Scrie răspuns