Etapa 7: Universitatea Craiova - FC Botosani

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Cum gestionam eliminarea din UECL ?

Poll ended at 29 Aug 2022, 15:41

Cu furie ! Câștigam categoric
11
79%
Printelese inca plang ! Pierdem
2
14%
Botosanii ne dau un punct ! Egal
1
7%
 
Total votes: 14

iepurakis
senior
senior
Mesaje: 338
Membru din: 27 Feb 2009, 21:07

Re: Etapa 7: Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de iepurakis » 29 Aug 2022, 23:18

Dominare totala, victorie meritata, scoasa de baietii care fac munca de jos (aia seriosi).
prea multe ratari totusi, bezmetic tot atacul titulari si rezerve, sa se trezeasca o data!

PS intru la doamne cu comentariul meu, @freakboy?

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1789
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Etapa 7: Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de dorumihnea2 » 29 Aug 2022, 23:20

Vână, Nistor vs Crețu, Mateiu clar ultimii doi vor fi titulari campionatul ăsta. Sper să mai aducem totuși un mijlocaș. În legătură cu Baiaram încă sper să își de-a drumul și băiatul nu neapărat jocul lui mă nemulțumește pt că își crează ocazii și este în majoritatea acțiunilor prezent ci faptul că nu reușește să marcheze și că este prea risipitor in fața porții. In weekend sper să fim pe primul loc .Hai Știința!!!

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8116
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Etapa 7: Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de Bobby » 29 Aug 2022, 23:21

fanatic16 scrie:
29 Aug 2022, 23:10
Bobby scrie:
29 Aug 2022, 23:05
Eu eram OK cu un egal. Campionatul incepe pentru Radoi din meciul urmator. Pina acum era cu Conference League in cap, echipa obosita etc, a preluat echipa recent etc.

Victoria asta in extremis e un bonus - felicitari. In sport doar rezultatul conteaza, restul e vorbarie.

Campionatul regular pentru Radoi incepe de joi cu Sibiul. Vedem ce poate pina la iarna.
Da de ce incepe in meciul următor? Fu cumva alt antrenor pe banca azi?? Erai ok cu un egal când Botoșani NU avu o ocazie clara și stătu pe două linii aproape tot meciul?
Deși mereu îți respect punctul de vedere aici nu ți dau dreptate, avusaram n ocazii și ne miscaram bine desi băgarăm rezervele
Bravo Rădoi, ii merge sistemul indiferent de componenta primului 11, avem ocazii, nu mai greșim așa multe pase ca in trecut, tot așa sa o ținem
Mă hazardez sa cred că pe măsură ce trece timpul vom arăta mai bine cu Rădoi decât eram cu Reghecampf
Am incercat sa am asteptari nu prea mari de la acest meci - ma gindeam ca jucatorii sint foarte afectati de ratarea obiectivului in cupele europene, meciul nu se joaca pe Oblemenco etc. Mie unuia nu-mi place de loc stadionul de la Severin. CFR si FCSB au avut si ele probleme mari in campionat etapa asta - de aia ziceam ca e bine sa nu pierdem. Victoria e un bonus.

Dar de acum inainte nu mai exista cupele europene - echipa si antrenorul se pot focusa 100 % pe campionat si cupa.

P.S. Vedem cum aratam la iarna. Mintog de la Maxima Sport s-a entuziasmat dupa 3 meciuri cu Marinos, Reghe si Radoi :-) Un antrenor se judeca doar dupa rezultate.

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1960
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: Etapa 7: Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de lory69 » 29 Aug 2022, 23:31

Radoi zice ca mai vrea 2-3 jucatori.Deci pana duminica ar trebui sa avem vesti!Bun Mitrea azi.....el a dat si pasa lui Cretu cand a inscris.

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1400
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Re: Etapa 7: Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de Iancu Magheru » 29 Aug 2022, 23:32

Hai Bobby, tu ar trebui să fii cel mai fericit azi, victorie a la Dan Bursuc apld
Ce imi place e că am reușit să rașchetăm victoria asta jucând aproape tot meciul cu 40%+ din echipă rezerve, bașca dupa eliminarea oribila cu beersheva, gazon prost, lume puțină, etc. Adică frate, să câștigi si in conditiile astea..e treaba de echipa măricică, adversarul fiind tocmai cei care i-au popit pe CFR etapa trecută.
Sunt un munte de supărare că nu mai vine Jefferson.. deja imi imaginam cât de frumos va colabora cu ceilalți brazilieni din lot.. of Miaie!!

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2231
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Etapa 7: Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de fanucrv » 29 Aug 2022, 23:34

Dupa meciul ăsta, probabil ca pe Johny Vâna il mai vedem pe teren peste vreo 3 luni. E foarte mișto sa prestezi din joi in Paști și sa fii platit lunar fabulos de bine .

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8116
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Etapa 7: Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de Bobby » 29 Aug 2022, 23:49

Iancu Magheru scrie:
29 Aug 2022, 23:32
Hai Bobby, tu ar trebui să fii cel mai fericit azi, victorie a la Dan Bursuc apld
Mie imi plac antrenorii care cistiga, nu care se iau cu daca, parca si numar de ocazii dupa meci. Doar rezultatul conteaza.

In Romania ultimilor 5 ani, Bursucul a cistigat bine - vreau si eu la Craiova macar 20 % din victoriile lui (adica un titlu in urmatorii 5 ani si macar grupe de Conference League tot in urmatorii 5 ani).

Imi place si ca omul antreneaza detaliile - faxe fixe, cum sa rupi ritmul etc. Dar fiecare antrenor "oboseste" la o echipa dupa un timp, ma astept sa cada si el.

Il inteleg si pe roty ca nu-l vrea pe Petrescu - ca asta nu se focuseaza pe cresterea de jucatori si e mai mult interesat in fotbal otet (e bun si otetul in salata).
Last edited by Bobby on 29 Aug 2022, 23:51, edited 1 time in total.

Prazake
suporter
suporter
Mesaje: 595
Membru din: 26 Iul 2021, 00:25

Re: Etapa 7: Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de Prazake » 29 Aug 2022, 23:50

fanucrv scrie:
29 Aug 2022, 23:34
Dupa meciul ăsta, probabil ca pe Johny Vâna il mai vedem pe teren peste vreo 3 luni. E foarte mișto sa prestezi din joi in Paști și sa fii platit lunar fabulos de bine .
Nu inteleg de ce nu i-au desfacut contractul in vara...E clar ca nu ne poate ajuta, da-i salariul pe 4-5 luni si aia e...

Avatar utilizator
G.Ovidiu-Catalin
suporter
suporter
Mesaje: 814
Membru din: 01 Iul 2018, 15:04

Re: Etapa 7: Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de G.Ovidiu-Catalin » 29 Aug 2022, 23:56

Victorie importantă intr-un moment delicat. Bravo băieți! Bravo Rădoi și întregul staff! Unghia in gat la mulți care așteptau sa ne împiedicam azi. Meciul nu a fost strălucit, dar mult lăudații botosei nu au avut nici măcar o ocazie. Victorie absolut meritata, chiar dacă a fost obținută pe final.
ucv ucv ucv

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9790
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 7: Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de manex » 30 Aug 2022, 00:11

Daca e sa ne uitam la ocazii, la dominare , scorul e mic. Suferim in continuare de nr 10. De ce nu or fi luat pe brazilian .. Naiba stie. Nu ne vom descurca cu Baiaram. Mie mi-a plăcut cand a intrat Ivan. Pentru Koljic cred ca a fost cam printre ultima sansa sa arate ceva.

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8116
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Etapa 7: Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de Bobby » 30 Aug 2022, 00:19

manex scrie:
30 Aug 2022, 00:11
De ce nu or fi luat pe brazilian .. Naiba stie. Nu ne vom descurca cu Baiaram.
Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk
Cica intelegerea cu brazilianul se finaliza doar daca intram in grupe - probabil se bazau pe banii de la UEFA ca sa-l plateasca. Mi se pare ca s-a platit o suma foarte foarte mate pe Mitrea (35 de ani) - 250 k plus un salariu foarte mare (13 k pe luna, comparativ cu 8 k la Sepsi !). In fine - eu as fi dat banii astia la un mijlocas central de top, nu pentru un fundas de 35 de ani.

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1400
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Re: Etapa 7: Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de Iancu Magheru » 30 Aug 2022, 00:37

Bobby scrie:
29 Aug 2022, 23:49
Iancu Magheru scrie:
29 Aug 2022, 23:32
Hai Bobby, tu ar trebui să fii cel mai fericit azi, victorie a la Dan Bursuc apld
Mie imi plac antrenorii care cistiga, nu care se iau cu daca, parca si numar de ocazii dupa meci. Doar rezultatul conteaza.

In Romania ultimilor 5 ani, Bursucul a cistigat bine - vreau si eu la Craiova macar 20 % din victoriile lui (adica un titlu in urmatorii 5 ani si macar grupe de Conference League tot in urmatorii 5 ani).

Imi place si ca omul antreneaza detaliile - faxe fixe, cum sa rupi ritmul etc. Dar fiecare antrenor "oboseste" la o echipa dupa un timp, ma astept sa cada si el.

Il inteleg si pe roty ca nu-l vrea pe Petrescu - ca asta nu se focuseaza pe cresterea de jucatori si e mai mult interesat in fotbal otet (e bun si otetul in salata).
Păi vezi tu, cred că nu ai inteles de ce e fotbalul un sport atât de iubit in toata lumea. Mai mult decat in oricare altul, aici contează cât de atractiv joci. Crezi că dacă britonii ăia pe la 1850 cand se juca cu mingea de cârpă sau marile naționale alea anilor '50 (cand se juca cu 4 atacanti) jucau ca Dan Bursuc la ciupeală mai ajungea fotbalul atat popular și mai crea atâtea povești de legendă? Ce farmec și ce legenda a lăsat CFR-ul in urma lui? Iti zic eu: nedreptatea de a fi fost eliminată de Sevilla acum 3 ani dupa golul ala anulat in min 88. Atat, un singur moment, e suficient?
Nu uita ca Maxima nu a câștigat niciun trofeu european, iar pe plan intern doar 2 titluri in anii '80, totuși povestea și farmecul acelei echipe a mers mult mai departe decât nr trofeelor. Fotbalul nu inseamna doar rezultate concrete, ca tocmai de-aia e fotbal nu contabilitate.
M-am lungit cu apologia fotbalului spectacol, Mrg eu prefer uneori și victorii chinuite ca azi, dar in principiu mna, idealul meu e să văd "fotbal jucat cu zâmbetul pe buze".

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8116
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Etapa 7: Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de Bobby » 30 Aug 2022, 02:16

Ionut Rada face citeva observatii pertinente despre problemele din jocul Craiovei - ar trebui sa fie corectate de antrenor in viitor :
https://www.youtube.com/watch?v=XR-cK_s1Xgo

- Koljic are cifre dezastruoase in acest campionat, doar un singur sut pe poarta in liga 1 ! Rada a observat ca Elvir venea la mijlocul terenului sa ia mingi, in loc sa joace virf avansat; cum sa faci randament ofensiv cind cobori atit de mult ? min. 13.37

- Baiaram alearga mult cu mingea la picior in loc sa paseze la jucatorul mai bine plasat; min. 25.32

- Desi Craiova are trei fundasi centrali, constructia din spate e ciudata, cu pase la portar; min. 27.00

P.S. O observatie din aceasta emisiune : Radoi a avut noroc in meciurile de campionat (Mioveni rateaza penalty in min.90 etapa trecuta, acum Craiova marcheaza in min.90), dar n-a fost noroc si in Israel.

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3489
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 7: Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de Freestate » 30 Aug 2022, 08:01

Ete na, vazu si Rada ce stie toata Craiova ...ca Baiaram cum prinde putina viteza intra cu capu-n nori si nu vede nimic pe langa el ca si Ivan, ca mijlocasi nu avem ca sa faca tranzitia si ii folosim doar pe faza de aparare si de asta bosniacul vine prin spate. Ca fundasii dau la portar tocmai ca mijlocasii nu ies la interval sa primeasca si ca daca ies sunt lenti si nesiguri....etc.
FMSP :)(

Avatar utilizator
G.Ovidiu-Catalin
suporter
suporter
Mesaje: 814
Membru din: 01 Iul 2018, 15:04

Re: Etapa 7: Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de G.Ovidiu-Catalin » 30 Aug 2022, 09:08

La Interviurile de după meci, Radoi a vorbit exact despre energia consumată aiurea, despre faptul ca la asta se lucrează, jucătorii sa își cunoască f bine zonele și sa nu mai alerge anapoda (a dat și exemplu cu Baiaram la faza cu bara). Spunea ca jucătorii arata ca își doresc, aleargă 10-11 km, dar el prefera sa ajungă da alerge 8,5 km dar in zone bine stabilite,tocmai pentru a nu mai risipi energie anapoda. Rada a repetat ce a zis Radoi.
ucv ucv ucv

Scrie răspuns