Etapa 19:Universitatea Craiova - EFM

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Cat le dam la booveni?

Victorie lejeră
11
61%
Victorie muncită
5
28%
Victorie trasă de păr in min 90+3 sa moara chelu
2
11%
 
Total votes: 18

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2056
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Etapa 19:Universitatea Craiova - EFM

Mesaj de fanatic16 » 22 Noi 2022, 09:12

Sa intram in atmosfera meciului zic, chiar daca înainte avem o restanță cu Chindia de care sincer imi e mai frică decât de booveni
Un meci care nu va fi ușor la ce prime vor avea promise caii, însă ei joaca deschis, fix ce ne place nouă, noi am făcut scor numai cu echipele de genul, ar fi timpul sa deblocăm prima victorie la mai mult de un gol
Va fi mult mai greu fara Bancu, singurul playmaker veritabil din lot , cea mai gravă pierdere pentru noi
Sunt sigur că va fi sold out, o lovitură importantă de imagine acum că suporterii de la T2 și T1 nu vor mai avea reținere în a se bucura la golurile noastre cum a fost în tur cu boovenia gazdă.
Vom crește și mai mult prăpastia dintre mediile de suporteri între noi și EFM
Prevăd o victorie cu 3 goluri , posibil și ei să ne dea unul că deh, nu ne simțim bine daca nu o comitem macar o data pe meci
Arlauskis-Silva, Screciu,Papp- Vătăjelu, Crețu, Nistor, Căpățînă - Baiaram-Ivan, Riva ( Markovic trebuie băgat în r2 sa țină de minge când sunt aia obosiți)
Forza Știința!!!!

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Etapa 19:Universitatea Craiova - EFM

Mesaj de marius_vl » 22 Noi 2022, 14:13

eu sper sa ne arate muschiulosul nostru care taie si spanzura ca inainte de orice este antrenor, si ca mai stie si alt sistem de joc in afara de cel cu 3 fundasi centrali!
Arla, Vatajelu, Papp, Mitrea (Screciu), Martic - Screciu (Mateiu), Cretu, Capatana (Roglujic)- Nistor- Baiaram, Ivan

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1380
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Re: Etapa 19:Universitatea Craiova - EFM

Mesaj de Iancu Magheru » 22 Noi 2022, 14:30

Nu sunt foarte optimist înainte de acest meci, cred intr-un egal, pentru prima data în meciurile cu ei. Mi se pare că atmosfera nu e foarte bună la echipa și ma enervează și ca Silva e indisponibil de atâta timp, iar Ivan nu joacă nimic de o luna jumate. Crețu și Nistor trebuie să dea maxim, iar Baiaram să nu se mai precipite.
Caii nu au nimic de pierdut, vor juca foarte curajos, vor trage și de la distanță, dacă apucă sa marcheze primii o să fie groasă. Atenție mare la Bahassa ăla, îmi e mai teama de el decât de Bauza..
Asta e, să fie intr-un ceas bun!

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3381
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 19:Universitatea Craiova - EFM

Mesaj de Freestate » 22 Noi 2022, 15:37

Pai bre, Laurentiu 2607 si Tony unde voteaza ?
FMSP :)(

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2056
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Etapa 19:Universitatea Craiova - EFM

Mesaj de fanatic16 » 22 Noi 2022, 16:19

Iancu Magheru scrie:
22 Noi 2022, 14:30
Nu sunt foarte optimist înainte de acest meci, cred intr-un egal, pentru prima data în meciurile cu ei. Mi se pare că atmosfera nu e foarte bună la echipa și ma enervează și ca Silva e indisponibil de atâta timp, iar Ivan nu joacă nimic de o luna jumate. Crețu și Nistor trebuie să dea maxim, iar Baiaram să nu se mai precipite.
Caii nu au nimic de pierdut, vor juca foarte curajos, vor trage și de la distanță, dacă apucă sa marcheze primii o să fie groasă. Atenție mare la Bahassa ăla, îmi e mai teama de el decât de Bauza..
Asta e, să fie intr-un ceas bun!
Bahassa e bun, poate să ne facă de cate ori își dorește la mijloc că boovenii nu au om de careu, Ganea și Chițu nu s in stare sa bage mingea în poarta din 3 metri , iar la mijloc ei depind daca are asamoah chef să joace
Eu unul cred în victorie , un 3-1 cu marcatori Crețu, Baiaram și Vatajelu , iar pentru ei un șut de la distanță sau o eroare în defensivă
Caii au jucat bine cu Farul , decent cu CFR însă cu fcsb mijlocul lor nu a existat, și știu ce vorbesc pentru că le am văzut meciul
Mijlocul lui booveni depinde de toanele lui asamoah , care e ceva de el și de bauza care scoate ușor oameni din joc
Însă cu petardele de Ganea, Chițu nu ar trebui sa avem greutăți mari în apărare
Sper sa joace Popa la ei in poarta că e praf , ăla orice minge pe poartă o încasează
Apărarea lor sta in portughezul sau brazilianul ăla Duarte care mi se pare destul de ok, in rest cu Paramatti, belgianul lui Rednic și țigănușul negru o sa fie in vrie Ivan, Baiaram și Riva
Presiunea e pe booveni că au căzut pe loc retrogradabil, și deja stau rău, in timp ce noi suntem decent clasați, daca am bate și în restanță ar fi ok
Popa-Huyghabert,Paramatti,Duarte,Negru-Asamoah,Achim-Bahassa,Bauza, Baeten - Iancu
Așa cred că vor băga țăranii echipa comandata de la niu iorc din telefon

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Etapa 19:Universitatea Craiova - EFM

Mesaj de cortinadampezzo » 22 Noi 2022, 17:03

Iancu Magheru scrie:
22 Noi 2022, 14:30
Nu sunt foarte optimist înainte de acest meci, cred intr-un egal,
daca nu bati nici echipa de pe ultimul loc, tu vrei sa te bati la titlu ? ca parca la cupa ai renuntat

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Etapa 19:Universitatea Craiova - EFM

Mesaj de Bobby » 22 Noi 2022, 17:59

Iancu Magheru scrie:
22 Noi 2022, 14:30
Nu sunt foarte optimist înainte de acest meci, cred intr-un egal, pentru prima data în meciurile cu ei. Mi se pare că atmosfera nu e foarte bună la echipa și ma enervează și ca Silva e indisponibil de atâta timp, iar Ivan nu joacă nimic de o luna jumate. Crețu și Nistor trebuie să dea maxim, iar Baiaram să nu se mai precipite.
Caii nu au nimic de pierdut, vor juca foarte curajos, vor trage și de la distanță, dacă apucă sa marcheze primii o să fie groasă. Atenție mare la Bahassa ăla, îmi e mai teama de el decât de Bauza..
Asta e, să fie intr-un ceas bun!
E de jale daca nici nu nu esti optimist...

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1380
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Re: Etapa 19:Universitatea Craiova - EFM

Mesaj de Iancu Magheru » 22 Noi 2022, 18:16

cortinadampezzo scrie:
22 Noi 2022, 17:03
Iancu Magheru scrie:
22 Noi 2022, 14:30
Nu sunt foarte optimist înainte de acest meci, cred intr-un egal,
daca nu bati nici echipa de pe ultimul loc, tu vrei sa te bati la titlu ? ca parca la cupa ai renuntat
E vorba strict de acest meci. Avem un lot bun, dar în momentul ăsta senzația mea e că ai noștri nu vor juca la capacitate maxima cu fcu. Sper să mă înșel.

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9737
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 19:Universitatea Craiova - EFM

Mesaj de manex » 22 Noi 2022, 18:17

De unde presimțirea asta?

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3381
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 19:Universitatea Craiova - EFM

Mesaj de Freestate » 22 Noi 2022, 21:41

Pana una alta fetele noastre le-au administrat 5-0 sec pitipoancelor de la FCU. :)(
https://youtu.be/YRkYFMJ8BYo
FCU Craiova - Universitatea Craiova 0-5, L3 feminin, 20.11.2022
FMSP :)(

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Etapa 19:Universitatea Craiova - EFM

Mesaj de cortinadampezzo » 22 Noi 2022, 21:53

mai bine nu postai, mi se facu greata


tot ce mai pot sa spun e :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x burleanu


propun ca pe Iza nr 10 sa o luam in locul lui johnny

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1380
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Re: Etapa 19:Universitatea Craiova - EFM

Mesaj de Iancu Magheru » 22 Noi 2022, 21:56

manex scrie:
22 Noi 2022, 18:17
De unde presimțirea asta?

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk
Am explicat, oricum e un simplu sentiment, nu trebuie luat în seama prea mult.

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3381
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 19:Universitatea Craiova - EFM

Mesaj de Freestate » 23 Noi 2022, 08:03

Freestate scrie:
22 Noi 2022, 21:41
Pana una alta fetele noastre le-au administrat 5-0 sec pitipoancelor de la FCU. :)(
https://youtu.be/YRkYFMJ8BYo
FCU Craiova - Universitatea Craiova 0-5, L3 feminin, 20.11.2022
Portarita EFM prinde fluturi...Probabil o cheama Preoteasa ca pe Popa il au in partea cealalta. :)(
FMSP :)(

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1943
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: Etapa 19:Universitatea Craiova - EFM

Mesaj de lory69 » 23 Noi 2022, 09:45

Sa vedem cine joaca la noi pe partea dreapta,in atac.Belgianul ala cu coada este suspendat,deci acolo ar fi o paine buna de mancat.Eu l-as juca acolo pe Ivan....

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2056
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Etapa 19:Universitatea Craiova - EFM

Mesaj de fanatic16 » 23 Noi 2022, 10:45

lory69 scrie:
23 Noi 2022, 09:45
Sa vedem cine joaca la noi pe partea dreapta,in atac.Belgianul ala cu coada este suspendat,deci acolo ar fi o paine buna de mancat.Eu l-as juca acolo pe Ivan....
Bună informația asta, nu stiusem că e suspendat, noi din benzi trebuie să i facem pt că pe cealaltă parte va fi lafel o pâine de mâncat cu Negru care e pe jumatea alor noștri

Scrie răspuns