Play-off etapa 2. Universitatea Craiova - CFR Cluj

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Întrebarea nemuritoare persistă: reintrăm în lupta la titlu?

- da, cu o victorie duminica
11
61%
- învingem duminică, dar nu avem șanse la titlu
5
28%
- nu învingem și se încheie definitiv orice socoteli pt locul 1
2
11%
 
Total votes: 18

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3476
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Play-off etapa 2. Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de Freestate » 01 Apr 2023, 21:40

Lory, leii antilope gnu viseaza... :)(
FMSP :)(

Avatar utilizator
csm310
membru
membru
Mesaje: 191
Membru din: 08 Feb 2019, 15:35

Re: Play-off etapa 2. Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de csm310 » 02 Apr 2023, 04:40

Bai, băieți, ia faceți un joc de imaginație... batem azi, ne apropiem la 5p de Farul, etapa viitoare avem taman cu ei, mai rămân 2p, iar următoarele meciuri sunt cu Rapid și Sepsi, cele mai accesibile teoretic, iar fcsb, cfr si Farul joaca intre ele în aceleași etape, va gândiți la ce ma gandesc si eu? :D

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3518
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Play-off etapa 2. Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de Paul » 02 Apr 2023, 08:20

Eu tot timpul ma gandesc la asta, pentru ca atata vreme cat e posibil trebuie sperat. Ideal ar fi sa ne bazam doar pe jocul nostru cu care sa ii subordonam pe toti, dar nu strica niciodata (si) sa se incurce ceilalti intre ei.
E bine ca nu ne da nimeni sanse, exact acum e momentul nostru, daca batem azi Cfr si peste o saptamana Farul, deja de acolo totul poate depinde numai de noi, adica putem castiga pe mana noastra.
Bineinteles ca putem sa pierdem ambele meciuri cu in joc penibil, si atunci toti cei care au indraznit sa viseze, nefondat, vor fi ridiculizati, dar pana una alta avem treaba azi sa venim sa ii sustinem pe baieti!
Poate ajungem campioni matematic si in ultimul meci acasa cu Sepsi mergem doar sa sarbatorim si in functie de rezultate, facem ce putem sa lasam ori Cfr ori Fcsb in afara cupelor europene. Ca sa continuam visul lui Freestate, in care el e om de baza si contribuie decisiv la acest finish nebun.

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1784
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Play-off etapa 2. Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de dorumihnea2 » 02 Apr 2023, 12:30

Rețeta pt titlu ar fi ca toți jucătorii să fie valizi meci de meci dar noi avem constant 3 sau 4 accidentați. Ce e mai nașpa e că aceste accidentări in marea lor majoritate apar pe la antrenamente. In seara asta se pare că lipsesc in continuare Bancu, Vatajelu a apărut Mitrea care era bun in condițiile in care este neclar cu Zajkov, Ndong a stat vreo 3 zile pe avioane, Crețu nu mai vrea Neagoe să îl bage până nu o comit urât Mateiu sau Screciu, Căpățână are o problemă la un deget de la mâna de o lună... mă scuzați dar ce legătură are degetul de la mână cu piciorul? Bancu dacă este apt de o lună la ce îl mai ții până în vară să ce ? Să se accidenteze la antrenamentele la care se accidentează deobicei jucătorii noștri. Ai o șansă la titlu, hai bă să tragem și să lăsăm în pl această prudență.

Avatar utilizator
csm310
membru
membru
Mesaje: 191
Membru din: 08 Feb 2019, 15:35

Re: Play-off etapa 2. Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de csm310 » 02 Apr 2023, 16:19

Cretu a zis la un interviu ca are o problema medicala care il limitează sa joace doar 30 min, nu are nimic Neagoe cu el. Legat de Bancu, nu e apt deloc, una e ca a revenit la antrenamente, alta ca e apt.

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2487
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Play-off etapa 2. Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de marius_vl » 02 Apr 2023, 17:30

cred ca se face o mare greseala daca nu se conteaza deloc pe Bancu, deja se fac 5 luni de cand e indisponibil, hai poate nu la meciul asta, poate nici la cel din etapa viitoare, dar deja e exagerat sa il menajezi pana in sezonul viitor! nu poti sa tragi numai pe Ndong acolo in stanga, macar 15-20 de minute ar trebui bagat si Bancu incepand cu meciul cu rapid, de Pasti

Prazake
suporter
suporter
Mesaje: 593
Membru din: 26 Iul 2021, 00:25

Re: Play-off etapa 2. Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de Prazake » 02 Apr 2023, 18:20

Cred ca se greșește de partea ambelor parti, dacă nu se contează deloc pe Bancu. Cred, totuși, ca dacă o sa scoatem rezultate bune cu CFR și Farul, o sa joace și Bancu. Dacă suntem intr-o poziție buna când o sa fie 100%, o sa joace sigur. Nici el nu mai are 25 de ani sa rateze o ocazie ca asta și nici clubul nu cred ca va risca vrabia din mana pe c10ara de pe gardul sezonului viitor.

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1627
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Play-off etapa 2. Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de R.E.N. » 02 Apr 2023, 18:46

Terminati cu Bancu. O sa revina cand o sa-i spuna doctorii si e absurd sa riste, e vorba de sanatatea lui. Ruptura de ligamente e cea mai nasoala accidentare, si ritmul in care se recupereaza Bancu e incredibil. De obicei, fie esti un an pe bara, fie esti pa complet, iar sansele sa nu mai fi niciodata la acelasi nivel sunt foarte mari. Am gasit un studiu scurt si interesant apropo de timpul de recuperare in NHL si NFL https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/28510477/ Sunt 258-367 zile in medie. "Deja" 5 luni de cand e accidentat inseamna 150 de zile.

Cand o sa revina imi iau bilet de avion numai sa vin sa-l vad.

Pana atunci, hai cu Baiaram, Koljic si Markovic azi ucv Si cu Vladoiu in aceeasi forma in care a fost la meciul cu oile. Daca batem azi, limita e cerul ucv
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

Avatar utilizator
csm310
membru
membru
Mesaje: 191
Membru din: 08 Feb 2019, 15:35

Re: Play-off etapa 2. Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de csm310 » 02 Apr 2023, 19:17

Prazake scrie:
02 Apr 2023, 18:20
Cred ca se greșește de partea ambelor parti, dacă nu se contează deloc pe Bancu. Cred, totuși, ca dacă o sa scoatem rezultate bune cu CFR și Farul, o sa joace și Bancu. Dacă suntem intr-o poziție buna când o sa fie 100%, o sa joace sigur. Nici el nu mai are 25 de ani sa rateze o ocazie ca asta și nici clubul nu cred ca va risca vrabia din mana pe c10ara de pe gardul sezonului viitor.
Tocmai, daca scoatem rezultate bune cu cfr si Farul, Bancu nu va reveni, va juca tot Ndong. Pana la urma preferam sa luam campionatul fara Bancu, decat sa l pierdem cu Bancu, nu? :) Hai la stadion toata lumea, ne auzim dupa meci!

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1627
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Play-off etapa 2. Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de R.E.N. » 02 Apr 2023, 20:05

Ce ma bucur ca mizeria de hanca nu e nici rezerva. Sper sa ramana asa pana isi face bagajele.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1784
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Play-off etapa 2. Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de dorumihnea2 » 02 Apr 2023, 22:03

Curios cum jucătorii CFR lui recunoscuți pt calitatea lor fizică reușesc să cadă ușor în careul nostru după dueluri normale având admirația fanului nostru Nr 1 de la Digi mr Angheluță care vede ,,contacte,,. .. bineînțeles tovarășul lui de la Digi , îmi scapă numele, nu este de acord cu el. Am vrut să spun iar ceva de Crețu că este marginalizat de Neagoe, dar tocmai am citit de la un tovarăș de forum că ar fi declarat că încă nu este ok , nu știu și nu am citit deci dau crezare colegiului. Îmi pare rău de accidentarea lui Isfan care părea in formă, îmi pare rău și de cea a lui Baiaram cu toate că nu prea joacă nimic în ultimul timp. Suntem peste frânari dar asta nu e lege că o să ne aducă cele 3 puncte. Îl aștept pe Ivan.

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1627
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Play-off etapa 2. Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de R.E.N. » 02 Apr 2023, 22:06

Ce fotbalost e Markovic, incredibil!! A facut cateva stopuri demne de Ronaldinho.

L-as schimba pe Mateiu cu Koljic la pauza.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2094
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: Play-off etapa 2. Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de gogu2005 » 02 Apr 2023, 22:58

Puteam câștiga, în sfârșit un meci solid făcut de echipa noastră. Neagoe l-a citit perfect pe bursucul sălbatic și circar, drept urmare l-a muit ca la carte.

Golul luat, ca de obicei, din neatenție plus incapacitatea fizică a lui Alexandru George de a fi fotbalist (sau sportiv de orice fel).

Bravo băieți, astăzi s-a vrut și ca atitudine și ca joc!
CRAIOVA NESUPUSA

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1784
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Play-off etapa 2. Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de dorumihnea2 » 02 Apr 2023, 23:10

Am dominat, am jucat extraordinar după golul primit dar din păcate suntem ținuți în șah de un CFR pe alocuri in genunchi. Echipa joacă și se vede mâna antrenorului.

White&Blue
suporter
suporter
Mesaje: 636
Membru din: 28 Aug 2006, 21:01

Re: Play-off etapa 2. Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de White&Blue » 02 Apr 2023, 23:31

Cineva ar trebui sa intervina telefonic la astia de la digi ca tot il bat pe umar pe bursuc la faza cu jucatorii la nationala, dar si noi am avut 6 din cei 11 titulari la nationale, iar Ndong a dus un meci intreg la intensitate maxima. In plus daca la pauza analizau posibilul penalty al franarilor, de la nostru nu comenteaza nimeni!

Scrie răspuns