Etapa 8 Playoff: Universitatea Craiova - Farul

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Pronosticul tau:

Poll ended at 13 Mai 2023, 22:19

1. Batem
11
92%
2. Egalitate
0
No votes
3. Pierdem
1
8%
 
Total votes: 12

Avatar utilizator
csm310
membru
membru
Mesaje: 192
Membru din: 08 Feb 2019, 15:35

Re: Etapa 8 Playoff: Universitatea Craiova - Farul

Mesaj de csm310 » 14 Mai 2023, 14:25

Mda, asta e unul dintre cele mai mari dezavantaje ale peluzei sud inchise, aratam ca dracu cu 2 sectoare care canta, organizati, si restul pe langa rasfirati, inainte de pandemie oamenii astia stateau la peluza sud, si arata mult mai bine peluza inainte cu mai multi care canta, ma rog, mai e si vechea problema cu Ponsiona, parca mai era un grup inainte care avea steagul acela cu Balaci si acum nu l mai vad, in general pe multi nu i mai vad de fapt, multi sunt copii care n au nici buletin... si eu ma intreb acum, unde mama drc sunt copiii aia de 14 15 ani de prin 2017-2018? Acum ar trebui sa fie barbati, sa fi crescut mari, sa i vedem la meciuri cum dau tonul, dar eu nu i vad, unde au plecat? Noi tot marim gradinita... cantecul e foarte bun, si sunt convins ca ar putea suna si mai bine, acum din pacate pare ca ne am intors ca si galerie la nivelul de pe vremea Extensiv, nu vorbim aici de nr de spectatori, strict ca galerie, barbati, chiar si copii care canta, stam foarte rau, suntem chiar la coada as zice, la nivelul cfr ului, vocile sunt tot mai subtiri, si nimeni nu poate nega asta, nici t2 nu pare sa mai fie ce trebuie, nu stiu ce se intampla sincer.

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2975
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 8 Playoff: Universitatea Craiova - Farul

Mesaj de Geronimo » 14 Mai 2023, 14:27

Iancu Magheru scrie:15.600 asistența de aseară. S-a egalat recordul all time al meciurilor cu viitorul/farul, în perioada 2017-2019 nu am fost niciodată mai mult de 16.000 cu ei. O informație pentru cei cu sindromul nostalgiei augmentate care au impresia că totul înainte era mai bine decât acum.
Inainte era mai bine pentru ca eram noi mai tineri. ;-)

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Ghostface
membru
membru
Mesaje: 209
Membru din: 25 Mai 2021, 00:13

Re: Etapa 8 Playoff: Universitatea Craiova - Farul

Mesaj de Ghostface » 14 Mai 2023, 15:53

csm310 scrie:
14 Mai 2023, 14:25
Mda, asta e unul dintre cele mai mari dezavantaje ale peluzei sud inchise, aratam ca dracu cu 2 sectoare care canta, organizati, si restul pe langa rasfirati, inainte de pandemie oamenii astia stateau la peluza sud, si arata mult mai bine peluza inainte cu mai multi care canta, ma rog, mai e si vechea problema cu Ponsiona, parca mai era un grup inainte care avea steagul acela cu Balaci si acum nu l mai vad, in general pe multi nu i mai vad de fapt, multi sunt copii care n au nici buletin... si eu ma intreb acum, unde mama drc sunt copiii aia de 14 15 ani de prin 2017-2018? Acum ar trebui sa fie barbati, sa fi crescut mari, sa i vedem la meciuri cum dau tonul, dar eu nu i vad, unde au plecat? Noi tot marim gradinita... cantecul e foarte bun, si sunt convins ca ar putea suna si mai bine, acum din pacate pare ca ne am intors ca si galerie la nivelul de pe vremea Extensiv, nu vorbim aici de nr de spectatori, strict ca galerie, barbati, chiar si copii care canta, stam foarte rau, suntem chiar la coada as zice, la nivelul cfr ului, vocile sunt tot mai subtiri, si nimeni nu poate nega asta, nici t2 nu pare sa mai fie ce trebuie, nu stiu ce se intampla sincer.
Pe vremea aceea in 2017-2018,echipa avea vibe-ul ala de progres
De la sezon la sezon progresam cu ceva (Cred ca si d-aia veneau copii aia la meciuri,probabil credeau ca sunt intr-un moment al istoriei din care vor sa faca parte)
Dar din 2020-2021 cam asa,echipa a inceput sa se simta de parca ar fi in purgatoriu,nu am decazut foarte mult dar nici nu progresam cu nimic
Copii de atunci probabil si-au pierdut entuziasmul pe care-l aveau in aceea perioada,mai ales cu management-ul dezastros al echipei de cand a plecat Mangia

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1642
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Etapa 8 Playoff: Universitatea Craiova - Farul

Mesaj de R.E.N. » 14 Mai 2023, 16:03

Mai rau decat rezultatele de rahhat si de jocul de rahhat ma enerveaza declaratiile astora. E de un ridicol de nedescris sa vii dupa fiecare meci sa spui ca "meritai" sa castigi. Pai castiga bai, lasa scuzele ca portarul, ca ocazii, ca arbitru', ca declaratiile lu meme, ca mingea nu vrea, ca norocul, concentrarea. Lasati scuzele astea de pierzatori tristi, de loseri pe viata. Ai doua victorii pana acum, una dupa ce ai jucat 70 de minute cu om in plus, una cu echipa de pe locul sase care a jucat fara juma din titulari si n-a vrut sa transpire. Asta e realitatea. Restul e gargara. Penibil e prea putin spus.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9804
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 8 Playoff: Universitatea Craiova - Farul

Mesaj de manex » 14 Mai 2023, 16:50

fabius_2014 scrie:
mflorin scrie:
14 Mai 2023, 12:33
nu vreau sa iau apararea lui Vladoiu, a gresit, dar a gresit intr-o zona nepericuloasa, eu zic ca sunt vinovati la fel toti cei 4. inca odata s-a vazut ca stau f prost la suturi, aici nu antrenorul e de vina, e lipsa de interes in pregatirea individuala, vad jucatori cu antrenori slabi care trag bine. nu imi place Hagi, a fost de la inceputul antrenoratului cu gura mare, bazat pe faima de superfotbalist, cu jucatori f buni care vin la el. de 2 ori a zis aseara ca e echipa campioana.
Asa este, Hagi a spus de doua ori aseara : " echipa campioana " . E prima oara cand sunt de acord cu tine :)( . Hagi ori s-a dat de gol ori a vrut sa spuna ca e echipa de pe primul loc. Vedem, la sfarsitul campionatului.
Cu Vladoiu nu sunt de acord pentru ca jucatorii nostri cand au vazut ca mingea se afla sub controlul lui Vladoiu s-au pregatit pentru urmatoare faza a jocului.Au fost surprinsi de asa gafa.
Eu am vazut faza golului in fata mea. Vina lui Vladoiu e partiala. Era el si cu... Nush care era.. Zaikov... Chiar nush. Asta, nu Vladoiu, chiar nu a stiu ce sa faca cu mingea. Nu a vrut sa o bubuie si i-a dat pasa lui Vladoiu. Asta... Panica, panica, e Alibec langa mine... Si de aici...Dar vina nu a fost a lui Vladoiu. El nu trebuia sa primeasca pasa

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

Avatar utilizator
csm310
membru
membru
Mesaje: 192
Membru din: 08 Feb 2019, 15:35

Re: Etapa 8 Playoff: Universitatea Craiova - Farul

Mesaj de csm310 » 14 Mai 2023, 17:03

Ghostface scrie:
14 Mai 2023, 15:53
csm310 scrie:
14 Mai 2023, 14:25
Mda, asta e unul dintre cele mai mari dezavantaje ale peluzei sud inchise, aratam ca dracu cu 2 sectoare care canta, organizati, si restul pe langa rasfirati, inainte de pandemie oamenii astia stateau la peluza sud, si arata mult mai bine peluza inainte cu mai multi care canta, ma rog, mai e si vechea problema cu Ponsiona, parca mai era un grup inainte care avea steagul acela cu Balaci si acum nu l mai vad, in general pe multi nu i mai vad de fapt, multi sunt copii care n au nici buletin... si eu ma intreb acum, unde mama drc sunt copiii aia de 14 15 ani de prin 2017-2018? Acum ar trebui sa fie barbati, sa fi crescut mari, sa i vedem la meciuri cum dau tonul, dar eu nu i vad, unde au plecat? Noi tot marim gradinita... cantecul e foarte bun, si sunt convins ca ar putea suna si mai bine, acum din pacate pare ca ne am intors ca si galerie la nivelul de pe vremea Extensiv, nu vorbim aici de nr de spectatori, strict ca galerie, barbati, chiar si copii care canta, stam foarte rau, suntem chiar la coada as zice, la nivelul cfr ului, vocile sunt tot mai subtiri, si nimeni nu poate nega asta, nici t2 nu pare sa mai fie ce trebuie, nu stiu ce se intampla sincer.
Pe vremea aceea in 2017-2018,echipa avea vibe-ul ala de progres
De la sezon la sezon progresam cu ceva (Cred ca si d-aia veneau copii aia la meciuri,probabil credeau ca sunt intr-un moment al istoriei din care vor sa faca parte)
Dar din 2020-2021 cam asa,echipa a inceput sa se simta de parca ar fi in purgatoriu,nu am decazut foarte mult dar nici nu progresam cu nimic
Copii de atunci probabil si-au pierdut entuziasmul pe care-l aveau in aceea perioada,mai ales cu management-ul dezastros al echipei de cand a plecat Mangia
Ok, dar sezonul trecut unde au fost cand am legat 5 victorii la rand in playoff, cand bateam 3-0 Farul, 4-0 Arges, asta vara cand am jucat in Europa cu Zorya, cu Beer Sheva? Tot 2 sectoare au fost care au cantat. Hai sa zicem ca, cu Beer Sheva am jucat la Severin, dar cu Zorya sa fim doar 15k intr un meci asa important si atat de putini in galerie? Iti reamintesc ca in 2019 am avut cu Sabail si Honved mult mai multi suporteri si galeria mult mai vocala, iar pe vremea aia jucam cu Vatajelu extrema, Qaka mijlocas, Acka Kelic fundasi, Roman varf si Papura antrenor, era un joc super boring, acum macar ai asteptari, sunt niste jucatori cu talent de la care astepti sa scoata ceva din palarie, nu stiu, eu pe vremea aia nu aveam asteptari ca acum, poate e doar senzatia mea.

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9804
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 8 Playoff: Universitatea Craiova - Farul

Mesaj de manex » 14 Mai 2023, 17:08

Pn... Not ok. acum. Si eu as da drumul la peluza sud, insa cred ca trebuie facut un experiment de costuri: cat ne costa sa dam drumul la sud vs cat incasam? Dar... Nu-s eu la marketing

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk


Am zis!!

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3513
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 8 Playoff: Universitatea Craiova - Farul

Mesaj de Freestate » 14 Mai 2023, 17:56

Cu Silva si cu Dongalero bateam aseara. ...
Aveti ce aveti cu Peluza Sud, sa o deschida !...sa o deschida !
Era la mine la tara un loc blestemat in paduricea de langa sat, se spanzurasera 2 persoane acolo in decurs de 10 ani. Nimeni nu mai trecea pe acolo.
Asa si cu Peluza Sud ... :)( Chiar nu intelegeti ca trebuie sa ramana inchisa ? Este un loc damnat. :eek:
FMSP :)(

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9804
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 8 Playoff: Universitatea Craiova - Farul

Mesaj de manex » 14 Mai 2023, 18:20

Hahaha.

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8122
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Etapa 8 Playoff: Universitatea Craiova - Farul

Mesaj de Bobby » 14 Mai 2023, 21:24

Decide Ivan titlul ?

A ratat penalty cu FCSB, dar a marcat cu Farul.

Practic acea ratare a creat un avantaj pentru fcsb.

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2149
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Etapa 8 Playoff: Universitatea Craiova - Farul

Mesaj de fanatic16 » 14 Mai 2023, 21:33

Bobby știi ceva despre rejudecarea palmaresului, când ar fi?

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8122
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Etapa 8 Playoff: Universitatea Craiova - Farul

Mesaj de Bobby » 14 Mai 2023, 22:27

fanatic16 scrie:
14 Mai 2023, 21:33
Bobby știi ceva despre rejudecarea palmaresului, când ar fi?
Nu stiu.

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3513
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 8 Playoff: Universitatea Craiova - Farul

Mesaj de Freestate » 15 Mai 2023, 14:35

Mie-mi place ce scrie si cum scrie asta/astia pe facebook:

Oltenian FinalTroll
...acu 2zile inainte de meci
·
Azi o să fie o atmosferă foarte frumoasă în tribune, zic. Păi, pentru că de ce?, vorba ciobenului.
Păi, pentru că vor lipsi:
- ăia care vin să bifeze că au fost cu 'steaua' când s-a făcut coregrafia aia mișto, au selfie de-atunci, deci nu mai are rost;
- ăia, campionii din viețile lor, nr. 1 la orice, foarte perfecți, singura lor dezamăgire fiind că nu ia Craiova titlul nici anul acesta;
- retardeii pe care nu-i interesează pe ce loc termină echipa noastră, important e să nu ia fcsb titlul;
- ăia cu - nu mă duc că ia bătaie;
- others, cu alte chestii mai importante pe ziua de azi, eventual bâlciul de la Plenița.
Așa. Deci, fără domnii de mai sus, care contează doar din dpdv estetic, ca mulțime văzută de sus, atmosfera va fi mult mai animată. Nu va mai avea cine să împrăștie cu fungicid și tristețe în jur. Mai puține mecle serioase/ încruntate/indiferente = mai multă efervescență, atât la T2 cât și în peluză.
La T2 mai puțini telespectatori cu "Stai jos, stai jos!"; La Peluză mai puțini derutați care-și caută locul, cu biletul în mână.
Vor fi doar cei care înțeleg importanța momentului, importanța susținerii echipei, a respectării blazonului și care, dincolo de orice, înțeleg că a fi Suporterul Științei este în primul rând o MÂNDRIE.
Hai Craiova!



si dupa meci:

Oltenian FinalTroll
acu 1 zi

Știința - Viifarul 1 - 1
La salutul galeriei, de după meci, striga Cioc către Neagoe și jucători - "Bă, se știe acuma - două din două, da?" Neagoe ridica din umeri pe-acolo, mai făcea niște plecăciuni.. în fine. Sezonul e compromis, fără putință de tăgadă, vorba Chelului;
Deja suntem la limită și pt. locul 4, însă, oricum, nu mai contează. Paul, Păulică, tot 'ăl drac. Mă rog, cu excepția situației în care U Cluj ar câștiga Cupa României, ceea ce mi se pare o fantasmagorie. În orice caz, o 'relizarare' lipsită de orice merit, dacă s-ar întâmpla;
Am ajuns în acest punct datorită ( pardon, din cauza ) managerilor, iar despre asta trebuie să fie conștienți mai întâi ei, pt. a-și putea corecta greșelile. Altfel, dacă o fredonăm înainte cu ghinionul de neșansă, nu facem decât să ne mințim frumos în continuare;
Prea multe transferuri eșuate, prea mulți jucători cu salarii aberante pt. valoarea lor reală, aduși să învârtă [cenzurat] pe deget la Craiova. Cu ăia s-a ratat sezonul, nu neapărat cu cei aflați în teren aseară, excesiv de înjurați;
Se pot spune multe și despre limitele lui Neagoe, cum deja văd că au apărut unele reacții, însă chiar nu cred că asta e problema noastră, în acest moment;
Va fi, la urma urmei, un test necesar și pentru noi, suporterii. Interesant cum vor digera unii, eventualele realizări ale "Celeilalte echipe din Craiova", de pe scăunelele de la masa săracilor. Depinde de stomacul fiecăruia.

Hai Craiova!
FMSP :)(

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9804
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 8 Playoff: Universitatea Craiova - Farul

Mesaj de manex » 15 Mai 2023, 17:53

Buna postare!!

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

Scrie răspuns