Etapa 7:FCV Farul - Universitatea Craiova

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Ce facem cu marinarii?

Batem, Reghe e Regele
13
87%
Egal, ne încurcă aerul sărat
2
13%
Pierdem, suntem proști
0
No votes
 
Total votes: 15

BogdanWick8
membru
membru
Mesaje: 155
Membru din: 02 Iun 2022, 19:05

Re: Etapa 7:FCV Farul - Universitatea Craiova

Mesaj de BogdanWick8 » 31 Aug 2023, 20:57

Stiu ca nu e deontologic dar parca ma racoreste asa faptul ca raman acasa Viitorul lu hagi, asta pentru ca au intrat sa si dea viata pe teren cu noi, cu tot prim 11-le. Daca a fost mai mare ambitia sa se oboseasca cu noi decat sa castige 3 mil din calificare, bravo lor, sanatoasa gandire

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1642
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Etapa 7:FCV Farul - Universitatea Craiova

Mesaj de R.E.N. » 31 Aug 2023, 21:02

Mie sincer imi pare mai rau de lipsa noastra de fair-play, ca daca se odihneau o saptamana pentru meciul din Finlanda poate jucau altfel. Asa, am avut si noi ocazia sa mai luam o lectie de fotbal, si ei sa rateze o calificare care ar fi adus puncte utile pentru toata lumea.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8122
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Etapa 7:FCV Farul - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 31 Aug 2023, 21:11

Dany scrie:
31 Aug 2023, 20:56
fanatic16 scrie:Sa le luam echipa în [cenzurat] că tot campionatul au avut ambiție sa câștige decât cu noi, in rest i a durut in cwr și au luat bătaie cu răpciugile de la Iași și Petrolul
Mwie viitorul pwlii
Pana la urma ei au ales sa joace cu titularii în meciul cu noi. Puteau sa facă 5 sau 6 schimbări și sa încerce altceva.
Ei au sacrificat calificarea, nu noi.
Totuși era bine sa se califice și sa faca coeficientul pentru tara deoarece în fiecare an va beneficia cineva de acel coeficient.
Sper sa se califice Sepsi.

Trimis de pe al meu SM-A705FN folosind Tapatalk
Corect - Farul si-a facut strategia, nu noi. A fost greseala lor 100 %.

A nu se compara cu Sepsi : aia jucau la Iasi, in deplasare (adica drum, hotel etc.). Farul a jucat acasa.

Roty a spus clar ca l-a asteptat pe Gica Popescu sa confirme aminarea partidei din campionat saptamina trecuta.

Farul a fost motivata sa ne bata pe noi, in loc sa fie motivata sa-i bata pe finlandezi !!

Avatar utilizator
BadBoysBlue
senior
senior
Mesaje: 312
Membru din: 11 Sep 2005, 14:47

Re: Etapa 7:FCV Farul - Universitatea Craiova

Mesaj de BadBoysBlue » 31 Aug 2023, 21:30

Ma bucur ca nu s-a calificat farul.
Eram sigur ca după ce s-au motivat cu noi o sa clacheze.
Hagi e ultimul care ar trebui sa vb de arbitraje... După meciul cu noi îl propunea pe Luis... Marele nr. 9....Era la oferta...



Trimis de pe al meu VOG-L29 folosind Tapatalk

ucv Cand altii rad de raul altora, unii isi vad de treaba si au de castigat! ucv

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2975
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 7:FCV Farul - Universitatea Craiova

Mesaj de Geronimo » 31 Aug 2023, 21:51

Freestate scrie:Farul este iesita din Europa ...prevad ca presa si nu numai se va arunca asupra noastra. Hagi va invoca perioada de odihna mai ales daca SEPSI va produce surpriza.
A explicat nea Mihai cum a fost cu amanarea meciului. L-a rugat pe Gica Popescu sa ne spuna pana miercuri seara daca doreau amanarea. Ei nu au comunicat nimic, asa ca s-au facut rezervarile. Au cerut amanarea la federatie/liga vineri. Prea tarziu. Presa corupta nu spune nimic de treaba asta.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk



dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1799
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Etapa 7:FCV Farul - Universitatea Craiova

Mesaj de dorumihnea2 » 31 Aug 2023, 22:11

Hagi a greșit și acum culege ponoasele , azi au fost morți pe teren. În schimb Sepsi mi se pare o nucă tare anul ăsta în campionat , au pierdut greu cu o echipă puternică . Tehnic sunt limitați dar au forță și multă dăruire.

ParintelePafnutie
fanatic
fanatic
Mesaje: 1080
Membru din: 23 Mai 2023, 18:30

Re: Etapa 7:FCV Farul - Universitatea Craiova

Mesaj de ParintelePafnutie » 31 Aug 2023, 22:18

Rejele a avut de ales, intre a cistiga cu noi sau in CL. A ales sa ne bata pe noi, probabil pentru ca n-am aminat meciul. Ce denota asta? Ca rejele mume-sii stie fotbal la nivel "firul ierbii", dar nu-l duce bibilica pe termen lung. Foarte probabil, asta e si motivul pentru care jucatorii lui merg bine la nivel de Farul Cta, dar nu si mai sus.

Dany
fanatic
fanatic
Mesaje: 1984
Membru din: 18 Mai 2006, 14:31

Re: Etapa 7:FCV Farul - Universitatea Craiova

Mesaj de Dany » 31 Aug 2023, 22:35

dorumihnea2 scrie:Hagi a greșit și acum culege ponoasele , azi au fost morți pe teren. În schimb Sepsi mi se pare o nucă tare anul ăsta în campionat , au pierdut greu cu o echipă puternică . Tehnic sunt limitați dar au forță și multă dăruire.
Și pe noi ce ne împiedică sa avem mai multa dăruire. Cu dăruire și ambiție maxima, precum și cu jucătorii pe care îi avem cred ca am castiga campionatul.

Trimis de pe al meu SM-A705FN folosind Tapatalk

Forzza Stiinta, forzza Stiinta!!!

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2975
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 7:FCV Farul - Universitatea Craiova

Mesaj de Geronimo » 31 Aug 2023, 22:37

Dany scrie:
dorumihnea2 scrie:Hagi a greșit și acum culege ponoasele , azi au fost morți pe teren. În schimb Sepsi mi se pare o nucă tare anul ăsta în campionat , au pierdut greu cu o echipă puternică . Tehnic sunt limitați dar au forță și multă dăruire.
Și pe noi ce ne împiedică sa avem mai multa dăruire. Cu dăruire și ambiție maxima, precum și cu jucătorii pe care îi avem cred ca am castiga campionatul.

Trimis de pe al meu SM-A705FN folosind Tapatalk
Cum ce ne impiedica?! Nea Sorin...

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Dany
fanatic
fanatic
Mesaje: 1984
Membru din: 18 Mai 2006, 14:31

Re: Etapa 7:FCV Farul - Universitatea Craiova

Mesaj de Dany » 31 Aug 2023, 22:37

ParintelePafnutie scrie:Rejele a avut de ales, intre a cistiga cu noi sau in CL. A ales sa ne bata pe noi, probabil pentru ca n-am aminat meciul. Ce denota asta? Ca rejele mume-sii stie fotbal la nivel "firul ierbii", dar nu-l duce bibilica pe termen lung. Foarte probabil, asta e si motivul pentru care jucatorii lui merg bine la nivel de Farul Cta, dar nu si mai sus.
A ales sa joace, dacă e adevărat ce a spus Rotaru în presa. Oricum sunt multe lucruri pe care noi nu le știm între conducătorii din fotbalul romanesc și fiecare joaca în funcție de simpatii când totul depinde de anumite meciuri.

Trimis de pe al meu SM-A705FN folosind Tapatalk

Forzza Stiinta, forzza Stiinta!!!

Dany
fanatic
fanatic
Mesaje: 1984
Membru din: 18 Mai 2006, 14:31

Re: Etapa 7:FCV Farul - Universitatea Craiova

Mesaj de Dany » 31 Aug 2023, 22:38

Geronimo scrie:
Dany scrie:
dorumihnea2 scrie:Hagi a greșit și acum culege ponoasele , azi au fost morți pe teren. În schimb Sepsi mi se pare o nucă tare anul ăsta în campionat , au pierdut greu cu o echipă puternică . Tehnic sunt limitați dar au forță și multă dăruire.
Și pe noi ce ne împiedică sa avem mai multa dăruire. Cu dăruire și ambiție maxima, precum și cu jucătorii pe care îi avem cred ca am castiga campionatul.

Trimis de pe al meu SM-A705FN folosind Tapatalk
Cum ce ne impiedica?! Nea Sorin...

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
Am inteles Imagine

Trimis de pe al meu SM-A705FN folosind Tapatalk

Forzza Stiinta, forzza Stiinta!!!

ParintelePafnutie
fanatic
fanatic
Mesaje: 1080
Membru din: 23 Mai 2023, 18:30

Re: Etapa 7:FCV Farul - Universitatea Craiova

Mesaj de ParintelePafnutie » 31 Aug 2023, 23:00

Dany scrie:
31 Aug 2023, 22:37
ParintelePafnutie scrie:Rejele a avut de ales, intre a cistiga cu noi sau in CL. A ales sa ne bata pe noi, probabil pentru ca n-am aminat meciul. Ce denota asta? Ca rejele mume-sii stie fotbal la nivel "firul ierbii", dar nu-l duce bibilica pe termen lung. Foarte probabil, asta e si motivul pentru care jucatorii lui merg bine la nivel de Farul Cta, dar nu si mai sus.
A ales sa joace, dacă e adevărat ce a spus Rotaru în presa. Oricum sunt multe lucruri pe care noi nu le știm între conducătorii din fotbalul romanesc și fiecare joaca în funcție de simpatii când totul depinde de anumite meciuri.

Trimis de pe al meu SM-A705FN folosind Tapatalk
Da, sigur, asa e. Dar la faza asta, rejele sh-a facut ambitia prosteasca. Daca ar fi cistigat in CL si ar fi sacrificat meciul cu noi, avea mai multe de cistigat. De aia zic, ca atita l-a dus capu'.

Dany
fanatic
fanatic
Mesaje: 1984
Membru din: 18 Mai 2006, 14:31

Re: Etapa 7:FCV Farul - Universitatea Craiova

Mesaj de Dany » 31 Aug 2023, 23:35

ParintelePafnutie scrie:
Dany scrie:
31 Aug 2023, 22:37
ParintelePafnutie scrie:Rejele a avut de ales, intre a cistiga cu noi sau in CL. A ales sa ne bata pe noi, probabil pentru ca n-am aminat meciul. Ce denota asta? Ca rejele mume-sii stie fotbal la nivel "firul ierbii", dar nu-l duce bibilica pe termen lung. Foarte probabil, asta e si motivul pentru care jucatorii lui merg bine la nivel de Farul Cta, dar nu si mai sus.
A ales sa joace, dacă e adevărat ce a spus Rotaru în presa. Oricum sunt multe lucruri pe care noi nu le știm între conducătorii din fotbalul romanesc și fiecare joaca în funcție de simpatii când totul depinde de anumite meciuri.

Trimis de pe al meu SM-A705FN folosind Tapatalk
Da, sigur, asa e. Dar la faza asta, rejele sh-a facut ambitia prosteasca. Daca ar fi cistigat in CL si ar fi sacrificat meciul cu noi, avea mai multe de cistigat. De aia zic, ca atita l-a dus capu'.
Corect, asa este...sa fie sănătos.
Noi trebuie sa ne vedem de ale noastre, dar la anul dacă vom ajunge în aceeași situație sa nu ne fie cu supărare dacă vom fi tratați la fel de alte echipe.
Important este sa ajungem acolo și vedem ce va fi!

Trimis de pe al meu SM-A705FN folosind Tapatalk

Forzza Stiinta, forzza Stiinta!!!

ParintelePafnutie
fanatic
fanatic
Mesaje: 1080
Membru din: 23 Mai 2023, 18:30

Re: Etapa 7:FCV Farul - Universitatea Craiova

Mesaj de ParintelePafnutie » 01 Sep 2023, 03:51

Stai linistit, Dany!! Pe noi or sa se stelutze cu stropi aia de la federatie sau (ba)liga.

Pe undeva, n-am auzit sa se amine meciuri in Premier, si aia joaca in cupa Angliei, in cupa ligii, in campionat si in meciuri internationale. Si se descurca! Ei, sa invete si manajerii romani sa se desxurce

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2507
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Etapa 7:FCV Farul - Universitatea Craiova

Mesaj de marius_vl » 01 Sep 2023, 08:59

BogdanWick8 scrie:
31 Aug 2023, 20:57
Stiu ca nu e deontologic dar parca ma racoreste asa faptul ca raman acasa Viitorul lu hagi, asta pentru ca au intrat sa si dea viata pe teren cu noi, cu tot prim 11-le. Daca a fost mai mare ambitia sa se oboseasca cu noi decat sa castige 3 mil din calificare, bravo lor, sanatoasa gandire
corect, și eu am exact același sentiment, mă bucur mult că rejele blatist rămâne pe dinafară, chiar mi-ar plăcea tare mult să-l încingă și mititeii în weekend

Scrie răspuns