Play-off etapa 3. FCSB - Universitatea Craiova

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Cum continuăm seria meciurilor din campionat?

- cu o victorie
7
33%
- cu un egal
4
19%
- cu o înfrângere
10
48%
 
Total votes: 21

sorinyki
fanatic
fanatic
Mesaje: 1241
Membru din: 16 Mai 2006, 10:43

Re: Play-off etapa 3. FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de sorinyki » 07 Apr 2024, 23:41

Prindem pe dracu, am avut noroc cu Mitrita ca ne-a tras după el, ca altfel eram cu caii în play out.
În orice caz m-am saturat sa fim jucăria ciobanului. Dacă după meciul asta nu vad demisii și "La revedere pentru cativa jucatori" iau o pauza. Chiar nu merita sa pui suflet pentru mercenarii ăștia. Punct!

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2992
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Play-off etapa 3. FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 07 Apr 2024, 23:45

Nu merita sa pui la suflet. Jucatori dati afara, acum, nu o sa fie pentru ca sunt contracte si trebuie respectate. Antrenori noi s-ar putea sa vedem, dar de la vara. Cred ca Rotaru a si discutat cu viitorul antrenor.

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9835
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Play-off etapa 3. FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 08 Apr 2024, 00:09

Eu nu l-as schimba pe Petev. Da, a fost cam fricos, insa si daca ne-am fi aruncat pe ei era mai rau. Sa nu cacam pe noi:fcsb nu e rapid sau cfr. Sunt buni. Greu de ucis. Nu cu Blesa, oricum
Am zis!!

Dany
fanatic
fanatic
Mesaje: 1986
Membru din: 18 Mai 2006, 14:31

Re: Play-off etapa 3. FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de Dany » 08 Apr 2024, 00:11

manex scrie:Eu nu l-as schimba pe Petev. Da, a fost cam fricos, insa si daca ne-am fi aruncat pe ei era mai rau. Sa nu cacam pe noi:fcsb nu e rapid sau cfr. Sunt buni. Greu de ucis. Nu cu Blesa, oricum
Ok, însă atunci ar trebui sa schimbam mai mulți jucători.
Crezi ca ar face Rotaru treaba asta?
Zic ca am avea nevoie de jucători în toate compartimentele și sa îl lăsăm pe Petev încă un an.
Dar nu știu dacă vrea și Rotaru.

Trimis de pe al meu SM-A346B folosind Tapatalk

Forzza Stiinta, forzza Stiinta!!!

inima de leu
suporter
suporter
Mesaje: 685
Membru din: 07 Aug 2007, 15:46

Re: Play-off etapa 3. FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de inima de leu » 08 Apr 2024, 02:25

Când am spus, la primul meci cu Steaua, că bulgarul e praf [*****] fină ... Iată că prostul lovește din nou! De două ori! Și ne omoară de tot! Și în cupă și în campionat.
1.În cupă joacă cu toți distrușii lui, gen Soiri, după ce în campionat cu românii a făcut o serie formidabilă (a jucat cu românii după ce Badea și Cârțu i-au arătat pisica lui Rotaru!).
2. În campionat joacă cu Blesa (auzi bă vere Blesa, bă, ce n-a văzut Parisul!) și îl ține pe bancă pe Markovici. Pun o întrebare similară celei de la primul meci cu Steaua de anul ăsta : care antrenor de la Giurgița, Zăval sau Goicea Mică ar fi jucat cu Blesa în locul lui Markovici? Eu zic să facem un sondaj. Nici unul! E bulgarul tâmpit? Nu-l vede zi de zi la antrenament? Unii i-au spus balerin. Bă cum l-au luat pe ăsta bhă? Bhă ăsta n-are loc la Progresul Băilești ! Cum l-ai luat? Și dacă ți-ai dat seama că e praf de ce-l bagi cu FCSB? (o să răspund mai jos!)
3. Când îl ai liber pe Lucescu tu alegi un bulgar no name pentru echipa ta? Nici măcar nu încerci? Cu bulgari no name în loc de Lucescu vrei tu să iei titlul?
4. Acum când te-ai făcut de cacao de tot cu bulgarul cât de prost să fii să nu încerci măcar cu Dan Petrescu? Că e liber acum. Dacă n-ai bani de Petrescu, SĂRACULE, pune-l pe Șumudică! Sau măcar pune-l pe Mutu că a dovedit și la naționala de tineret și la Rapid că e antrenor bă nu ca bulgarul tău!
5. Decât să dai bani pe alde Maldonado (care ne-a arătat valoarea lui la Ploiești când l-a întors vârful ălora și pe față și pe dos!Mai avea puțin și făcea fractură!) , Soiri și alți distruși mai bine investeai într-un antrenor bun. Vlădoiu și cu zece autogoluri e mai bun ca Soiri!
Mai e ceva... Tot spun unii pe aici că stăm capră cu Steaua.Nu știu. Dar e un lucru care mă pune pe gânduri. Una din sursele de bani ale lui Rotaru a fost SIF Moldova, pe vremea lui Iacubov și găștii lui Hrebe senior. Gigi e săgeata lui Hrebe în fotbal, în politică și în afaceri. Altfel nu avea el acces la schimburi de terenuri cu armata și la alte dezvoltări imobiliare. Hrebe ține cu Steaua. Și dacă, totuși...
Prea pierdem mereu, prea pierdem ușor, prea greșește bulgarul echipa grav chiar la meciurile cu ei. Și în vremuri mai grele, îi băteam acasă sau făceam un egal măcar... Acum sunt ani buni în care părem victime sigure.
Rotaru pare că n-are voie să câștige cu ei, ca pe vremea lui Nețoiu cu Dinamo. Dacă e așa cred că lui Minciunel “Opt zero” Rotărescu ar trebui să i se arate urgent ieșirea de la Craiova spre Balș!
Avem un patron care e vulnerabil prin dosarul ANRP și în raport Clujul.
De aia cred că nu avem voie să trecem nici de unii, nici de alții! Și nu de o victorie în campionat vorbesc ci de câștigarea campionatului. Ce s-a întâmplat în 2020 în meciul de final n-a fost lucru curat. O spune Cârțu nu o spun eu!
Și mai e ceva. De ce nu-l elimină pe Mititelu? De ce-l lasă să continue cu FCU și alte denumiri alternative? De ce e ambiguu în relația cu Mititelu? Are Hotărârea Senatului Universității privind numele clubului, restul e can-can. În afară de aia nu e nimic valabil! Sau Mititelu e prostul de serviciu în cazul în care termitele de la SIF Moldova vor să pună punct și gașca lui Hrebe va decola spre alte zări?

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8181
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Play-off etapa 3. FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 08 Apr 2024, 07:04

O saptamina trista.

Astia de la Orange Sport spuneau ca FCSB a facut 23 de puncte mai mult decit U Craiova in 33 de etape in acest campionat (fara sa socoteasca injumatatirea). Dar surpriza, in 2023 U Craiova a avut fond de salarii peste FCSB si Rapid ! Practic platesti jucatorii mai bine decit FCSB, dar FCSB face cu 23 de puncte mai multe in acest sezon.

Cica doar in 2023 Craiova a avut deficit de 6 milioane de Euro. Practic ai un business care genereaza pierderi uriase, care nu produce mai nimic - n-ai jucatori de top sa vinzi, nu cistigi trofee.

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9835
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Play-off etapa 3. FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 08 Apr 2024, 08:58

Hai, ca iar facem inmormantare. Petev a schimbat perfect in ultimele meciuri. Exceptând acum. Dar nu e vina lui ca Vladoiu iese (a doua oara) lanunncorner batut pe coltul lui si primim gol sau ca Popica a aranjat lamentabil zidul. Petev stie meserie. A stat mult la Ludogoret, ceea ce nu pot spune de sumi, care le schimba ca pe ciorapi. Sau sa aud de Mutu la noi. Doamne fereste!! Aluia nici echipa a doua nu ia-s da-o pe mana. Hai sa cadeam de acord ca NU AVEM MIJLOC!!
A zis ca l-a schimbat pe Ivan pt ca pierdea multe mingi. Dar nu a fost intrebat de ce nu a inceput cu Marko sau de ce l-a tinut pe Blesa 74 de minute. El ii vede zilnic. Ce sa zic?
Am zis!!

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1665
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Play-off etapa 3. FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de R.E.N. » 08 Apr 2024, 09:17

Nu e vina antrenorului ca de fiecare data cand jucam cu astia ne luam de urechi si ne dam doua suturi in ccur, fara sa ne intrebe nimeni de sanatate. Bai, am luat doua goluri de cascadorii rasului!! De stres! Daca nu trageau aia la poarta, intram noi singuri cu mingea ca sa scapam de teroare.

Acum doua luni toata lumea spera doar sa intram in playoff si sa incercam sa formam o echipa pentru la anul. Intre timp am uitat si ne ofticam ca de ce nu luam campionatul. Ca n-avem jucatori, de-aia! Cand linia ta de atac e Danciu Campanu Blesa, cand trebuie sa alegi titularii dintre Cretu si Mateiu, ce pretentii sa ai? Si chiar si cu echipa asta jumate varza, tot ne batem mai mult singuri cand jucam cu oile lui becali.

Singura vina pe care i-o gasesc lui Petev e ca nu a incercat mai mult cu Soiri si Kozulj, macar sa ne dam seama ce pot. N-am vazut jucatori care sa primeasca atat de putine sanse ca astia doi. Pana si Campanu, Isfan si melcul de Koljic au primit de cinci ori mai multe minute.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2184
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Play-off etapa 3. FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de fanatic16 » 08 Apr 2024, 09:24

Iar acum se pune întrebarea dacă nu venea Mitrita unde eram acum și de ce în playout :))
Lipsa unor jucători cheie nu scuza lipsa ideilor de joc, din păcate, mulți printre care și eu am tot spus aici ca nu avem nicio idee de joc cu Petev, și am fost contrazisi că e doar vina jucătorilor,ca nuj ce, dar azi inclusiv maestrul Marius Mitran spune cu subiect și predicat ca nu avem o idee de joc.
Prieteni, ideea de joc se observa și cu jucători slabi, amintiți-vă inclusiv cu nea Gigi Multescu ce frumos jucam față de acum, deși aveam niște petarde și terminam pe 5 playofful. De Mangia nu mai spun, omul defila cu lotul actual, a luat locul 3 și cupa cu niște petarde ambulante în apărare. Erau n meciuri pierdute la capătul cărora puteai spune bai am jucat frumos dar au fost mai buni ca noi, sau atat ne e valoarea, dar aseară la ce modest a jucat fcsb o echipa serioasa îi bătea!

FreakBoy
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 746
Membru din: 10 Dec 2003, 11:57

Re: Play-off etapa 3. FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de FreakBoy » 08 Apr 2024, 11:33

Am văzut o poza cu Kozulj care era la recuperare... Și am văzut ieri o faza care demonstrează ca Blesa e dansator, I-a venit o degajare fix in călcâi... Daca facea si o pirueta după, era altceva.
Sper sa prindem locul 3...
Forza Știința!
I N I M I T A B I L I

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2132
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: Play-off etapa 3. FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de gogu2005 » 08 Apr 2024, 12:05

Hai că unii mai aveți puțin și vorbiți de retrogradare :)))
Nemulțumirea noastră e că nu putem câștiga campionatul fiind acum pe un nesperat loc 2. Să nu uităm cum se cânta prohodul neintrării în playoff mai acum ceva săptămâni.
Da, avem un complex cu această mizerabilă echipă așa cum și alții au cu noi. Dar de aici și până la a face scenarii de non-combat sau combinații subterane între Rotaru și cioban e chiar exagerare gratuită.
Jucătorii importanți au lipsit, ăia care au intrat în locul lor nu se pot ridica la nivel, antrenorul nu a fost cel mai inspirat dar până una alta am luat 1 gol de portar și un autogol de jocuri pe calculator.
Atât putem deocamdată cu ce avem acum. Locul 2 este totuși un loc pe podium, ne ține în cupele europene și ce va fi la anul mai vedem.
CRAIOVA NESUPUSA

White&Blue
suporter
suporter
Mesaje: 646
Membru din: 28 Aug 2006, 21:01

Re: Play-off etapa 3. FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de White&Blue » 08 Apr 2024, 12:29

Inainte sa tot lovim in antrenor ar trebui sa ne intrebam cati din jucatorii titulari de aseara ar fi fost titulari la oi...eu cred ca maxim 1...asta daca vorbim de lupta la campionat. Daca vorbim de cupele europene putem sa aducem in discutia asta si Rapid si CFR, unde probabil ar intra titulari cam jumatate. Adevarul e ca avem lot de locurile 2-4 momentan, si chiar daca antrenorul a mai dat gherle la transferuri sau la a alege titularii, prima problema e ca nu avem lot ci doar cativa fotbalisti.
Si mai avem doua probleme mari care ar fi putut compensa lipsa valorii, mentalitatea si inteligenta. Tiganul Coman desi a cam facut cele 2 goluri a fost in stare sa vada ca nu a avut un joc foarte bun. Eu nu vad prea multi de la noi care sa faca asta. E doar un exemplu, dar e cel mai bun pentru a avea o imagine reala asupra echipei, Ivan nu reuseste sa inteleaga ca tavalitul stupid, simularile, pozitionarea proasta si lipsa antrenamentului pe executii specifice nu pot fi compensate doar prin faptul ca alearga mult pe teren, iar perseverenta in a merge pe aceeasi linie ii vor incheia cariera chiar si la nivel de liga 1 mult mai devreme. Iar Ivan e doar un exemplu. Inteligenta si mentalitatea corecta pot compensa o mica diferenta de valoare, si din punctul meu de vedere ar trebui sa fie criterii principale atunci cand se face scouting.

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3591
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Play-off etapa 3. FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de Freestate » 08 Apr 2024, 12:59

[quote=FreakBoy post_id=535692 time=1712565225 user_id=64]
Am văzut o poza cu Kozulj care era la recuperare...[/quote]
Adica ce vrei sa spui ? ...ca ii place sa fie atins de ..."recuperatori" ? :)(

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1837
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Play-off etapa 3. FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de dorumihnea2 » 08 Apr 2024, 14:05

In legătură cu lupta pt locul 2 sau 3....Fcsb în ultimele 3 etape are cu noi , Rapid și CFR ...acum .... mi-e frică că în ultimele 2 meciuri vor fi campioni și vor juca rezervele și atunci e cam greu pt noi ...

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8181
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Play-off etapa 3. FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 08 Apr 2024, 16:09

dorumihnea2 scrie:
08 Apr 2024, 14:05
In legătură cu lupta pt locul 2 sau 3....Fcsb în ultimele 3 etape are cu noi , Rapid și CFR ...acum .... mi-e frică că în ultimele 2 meciuri vor fi campioni și vor juca rezervele și atunci e cam greu pt noi ...
E posibil ca FCSB sa fie campioni cind joaca cu noi in retur, ii batem, si iar ne mintim ca la anul e anul nostru.

Scrie răspuns