Play-off etapa 4. Universitatea Craiova - Farul

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Lumea se intreaba de ce ?

Poll ended at 13 Apr 2024, 08:47

1. Batem pe Farul
9
64%
2. Mai vine la stadion pentru un egal
3
21%
3. ... vine la stadion pentru niste luzari.
2
14%
 
Total votes: 14

iepurakis
senior
senior
Mesaje: 346
Membru din: 27 Feb 2009, 21:07

Re: Play-off etapa 4. Universitatea Craiova - Farul

Mesaj de iepurakis » 13 Apr 2024, 23:13

eu nu inteleg de ce renunti la Petev (care are o experienta totusi si il recomanda ceva din trecut) pentru Radoi care nu a dovedit absolut nimic, ba din contra, ca la noi a fost deja si a iesit prost, la U21 NU a fost nici 5% meritul lui ca echipa aia conjucncturala e opera lui isaila, la nationala mare stim ce pacamaca a facut si nici in arabia nu are vreo realizare. Suntem chiar razna la cap cu mutarea asta?! Sper sa fie o gluma.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8125
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Play-off etapa 4. Universitatea Craiova - Farul

Mesaj de Bobby » 14 Apr 2024, 00:27

Deci roty aduce inca o pedarda de "antrenor". Macar sa oblige noul "antrenor" sa faca pregatirea de vara si iarna la munte in Romania ca Dorinel.
Ma uitam ieri la Ivan - Doamne Fereste, musculatura lui arata cum arata acum 10 ani cind debuta la juniori. Musculatua de sahist si tarie psihica de fetita de 5 ani.

Cred ca doar presiunea PN poate aduce munca adevarata si rezultate la Craiova. Cintar oficial de doua ori pe an si masurarea masei musculare de doua ori pe an cu PN de fata.

Avatar utilizator
Leonard Albert
fanatic
fanatic
Mesaje: 1110
Membru din: 13 Iul 2014, 19:57

Re: Play-off etapa 4. Universitatea Craiova - Farul

Mesaj de Leonard Albert » 14 Apr 2024, 08:04

Geronimo scrie:
13 Apr 2024, 20:17
marius_vl scrie:eu tot mai sper la Bursuc sau măcar Șumudică
Eu ma declar total incompetent la alegerea antrenorului. Chiar nu stiu care ar fi cea mai buna solutie.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
Cand Napoleon ar fi infiintat puscariile moderne sfatuitorii lui l-ar fi intrebat uluiti: "Majestate, cine o sa-i pazeasca pe banditii astia?" Raspunsul a fost cristal: "Niste banditi mai mari ca ei!".
Asadar eu unul asta-mi doresc. Un antrenor mai "bagabont" decat toti aia din teren. Sau unul care sa fie lasat de nea Roty sa fie "jupan". Nu exista alta cale de iesire la ce avem noi in batatura. Trebuie intrat cu furca-n grajd.

Avatar utilizator
Nea Marin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1746
Membru din: 20 Mai 2006, 14:03

Re: Play-off etapa 4. Universitatea Craiova - Farul

Mesaj de Nea Marin » 14 Apr 2024, 13:33

Parerea mea, apropo si de lot si de antrenor: https://www.youtube.com/watch?v=u1WA4lJ07Fs
STIINTA SUNTEM NOI !

Avatar utilizator
Leonard Albert
fanatic
fanatic
Mesaje: 1110
Membru din: 13 Iul 2014, 19:57

Re: Play-off etapa 4. Universitatea Craiova - Farul

Mesaj de Leonard Albert » 14 Apr 2024, 13:54

Sa traiesti Nea Marine! o:

iepurakis
senior
senior
Mesaje: 346
Membru din: 27 Feb 2009, 21:07

Re: Play-off etapa 4. Universitatea Craiova - Farul

Mesaj de iepurakis » 20 Apr 2024, 02:06

White&Blue scrie:
12 Apr 2024, 21:32
iepurakis scrie:
12 Apr 2024, 21:29
poate se uita nea miai la cojocaru asta sa vada cum se misca un fotbalist adevarat.
E devreme, inca nu costa 1 mil.
pai schema sa ii gasesti inainte sa coste 1 milion.
iar ai nostri se pare ca nu le au.
iar baiatul asta a facut in cateva etape decat markovici si baiaram la un loc in 4 ani. dar [****], astia sunt ai nostric sunt de neinlocuit.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8125
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Play-off etapa 4. Universitatea Craiova - Farul

Mesaj de Bobby » 20 Apr 2024, 05:33

iepurakis scrie:
20 Apr 2024, 02:06
White&Blue scrie:
12 Apr 2024, 21:32
iepurakis scrie:
12 Apr 2024, 21:29
poate se uita nea miai la cojocaru asta sa vada cum se misca un fotbalist adevarat.
E devreme, inca nu costa 1 mil.
pai schema sa ii gasesti inainte sa coste 1 milion.
iar ai nostri se pare ca nu le au.
iar baiatul asta a facut in cateva etape decat markovici si baiaram la un loc in 4 ani. dar [****], astia sunt ai nostric sunt de neinlocuit.
Daca mike il vrea pe Cojocaru, rejele cere lejer un milion de Euro.

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1801
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Play-off etapa 4. Universitatea Craiova - Farul

Mesaj de dorumihnea2 » 20 Apr 2024, 07:00

În primii ani după reînființare scouting ul nostru mai găseau jucători că Bancu , Vatajelu , Băluță, Mitrita, Burlacu , Ivan etc dar din păcate în ultimii ani s-au ales praful . Din interviul lui Pretorian cică vor urma ani in care vor fi scoși în față cel puțin 2 jucători de la juniori in fiecare an incepand cu generația 2006. Așteptăm demult lucrul ăsta, eu personal nu mai am încredere în străinii care vin ...ai grupe de juniori între cei mai buni din Romania, bagă bă tată să joace , eu bag mâna în foc că Mazilu sau Cojocaru este in curtea noastră. Dacă nu mă înșel cei doi menționați mai sus au pierdut cu 0-3 cu o generație de-a noastră care acum este pe mâinile maestrului Papi. Generația noastră campioană .

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2509
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Play-off etapa 4. Universitatea Craiova - Farul

Mesaj de marius_vl » 20 Apr 2024, 07:32

dorumihnea2 scrie:
20 Apr 2024, 07:00
În primii ani după reînființare scouting ul nostru mai găseau jucători că Bancu , Vatajelu , Băluță, Mitrita, Burlacu , Ivan etc dar din păcate în ultimii ani s-au ales praful . Din interviul lui Pretorian cică vor urma ani in care vor fi scoși în față cel puțin 2 jucători de la juniori in fiecare an incepand cu generația 2006. Așteptăm demult lucrul ăsta, eu personal nu mai am încredere în străinii care vin ...ai grupe de juniori între cei mai buni din Romania, bagă bă tată să joace , eu bag mâna în foc că Mazilu sau Cojocaru este in curtea noastră. Dacă nu mă înșel cei doi menționați mai sus au pierdut cu 0-3 cu o generație de-a noastră care acum este pe mâinile maestrului Papi. Generația noastră campioană .
cand te ajuta arbitrajele mizerabile e usor sa scoti in fata juniori! In ambele meciuri jucate pe Oblemenco cu rejele blatist ne-au tocat in stil barbar, eu nu pot sa uit asta! Eu sa nu-l vad pe acest reje blatist, cel mai toxic personaj din mizerabilul nostru fotbal mioritic, care da el lectii de moralitate si ne da noua sfaturi cum sa castigam si cum "sa facem", dupa ce ne distruge cu arbitrii
cum nu pot uita felul in care a castigat Galca "tot" in 2015 cu oile blatiste! Cu mizeria de arbitraj a jegosului de tudor pe Oblemenco, in cupa si cu blatul absolut hidos din ultima etapa a campionatului de la Tg Mures! Alea au fost niste trofee false, asta e adevarul, in niciun caz nu trebuie ridicat in slavi Costelinho Mourinho asta pt mizeriile intamplate atunci, pe mine nu ma pacaleste stelistul asta care a aterizat pe banca Stiintei, pe care oricum nu-l prinde etapa 10 din campionatul viitor!

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2233
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Play-off etapa 4. Universitatea Craiova - Farul

Mesaj de fanucrv » 20 Apr 2024, 07:43

marius_vl are dreptate cap - coada ! Contează enorm cand nu joci nimic si esti in criza sa joace arbitrii pentru tine. Hagi era in play out fara ajutorul lor ! Acum cand joaca si sunt puși bine au mental puternic si șansele cele mai mari sa termine pe 2 .

White&Blue
suporter
suporter
Mesaje: 642
Membru din: 28 Aug 2006, 21:01

Re: Play-off etapa 4. Universitatea Craiova - Farul

Mesaj de White&Blue » 20 Apr 2024, 13:53

Bobby scrie:
20 Apr 2024, 05:33
iepurakis scrie:
20 Apr 2024, 02:06
White&Blue scrie:
12 Apr 2024, 21:32

E devreme, inca nu costa 1 mil.
pai schema sa ii gasesti inainte sa coste 1 milion.
iar ai nostri se pare ca nu le au.
iar baiatul asta a facut in cateva etape decat markovici si baiaram la un loc in 4 ani. dar [****], astia sunt ai nostric sunt de neinlocuit.
Daca mike il vrea pe Cojocaru, rejele cere lejer un milion de Euro.
Cred ca mai mult, 1 mil ne permitem acum. Sa nu uitam ca l-am vrut pe Mazilu si s-a facut oferta de 300k inainte sa ia contact cu liga 1 si aia s-au facut ca au inteles ca oferta e de 30k si au refuzat. Deci eu cred ca noua ne vor cere mereu mai mult decat putem sa platim. Ceva s-a intamplat intre cele 2 cluburi si asta cam de cand a ajuns Popescu la ei.

Scrie răspuns