PO Etapa 7 : Rapid București - Universitatea Craiova

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Ce facem cu rraped?

Batem, le stingem iar lumina
6
38%
Egal, locul 4 e al nostru
3
19%
Pierdem, tot locul 4 e al nostru
7
44%
 
Total votes: 16

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2132
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: PO Etapa 7 : Rapid București - Universitatea Craiova

Mesaj de gogu2005 » 29 Apr 2024, 23:53

fabius_2014 scrie:
29 Apr 2024, 23:22
gogu2005 scrie:
29 Apr 2024, 22:54
Suntem la fix 2 puncte de locul 4 și urmează două meciuri cu echipele în fața cărora avem obiceiul să ne scăpăm în chiloți.
Iar ne vom amăgi după ce am bătut chinuit niște desculți și la finalul campionatului ne vom plânge de ghinioane, accidentări, marțieni, covid și orice altceva mai puțin de valoarea acelorași jucători care de ani de zile păcălesc fotbalul și suporterii acestei echipe.
Daca azi ne batea Rapid eram pe locul 4, fix la 1 punct de locul 3. Era mai bine ?
Rapid e o echipa care anul asta a avut un buget mai mare decat al nostru, a batut FCSB cu 4-0 si a fost beneficiara multor arbitraje favorabile.
Nu inteleg de ce ar trebui ca dupa victoria asta sa fim suparati. Era mai bine sa ne bata Rapid ?
Nu sunt supărat pe victorie, bineînțeles că mă bucurai că băturăm pe cineva, pe oricine, mă bucurai și că mă intersectai cu autocarul pe Virtuții la plecarea de pe stadion :))))
Ce mă supără este bătaia de joc în care sunt luate mereu în ultimii ani meciurile din finalul campionatului. N-am uitat cum la meciul cu fcsb n-am avut nicio ocazie, n-am uitat cum farul și cfr ne-au muit acasă în condițiile în care jucătorii trebuiau să își rupă tricourile de pe ei de la efort, sau cum oțelul ne-a scos din cupă după ce au alergat prin parcuri toată iarna. Aveam șanse reale la primul loc, apoi am rămas cu locul doi, urmează poate trei, mai jos sper să nu.
Că avem antrenor se prea poate, dar e degeaba dacă "băieții noștri cu fir direct la nea miai" încă fac legea în vestiar.
Popică, Ivan și Căpățână au jucat azi bine, restul au fost pământ, și tot ăia pământ să-i zică sărutmâna lui Mitriță că i-a băgat în sărbători pe locul 2.
CRAIOVA NESUPUSA

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1180
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: PO Etapa 7 : Rapid București - Universitatea Craiova

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 30 Apr 2024, 00:05

bravo baietii ucv ... am fost mereu de parere ca echipele cu psihic dau gol dupa min '90

e cel mai tare playoff de departe , ciudat ca oile au avut avansul ala , dar totusi sunt meciuri super grele si facem fata destul de bine si nu inteleg ce atata suparare la un derby in deplasare unde se poate intampla chiar orice

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2991
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: PO Etapa 7 : Rapid București - Universitatea Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 30 Apr 2024, 00:07

gogu2005 scrie:
29 Apr 2024, 23:53
fabius_2014 scrie:
29 Apr 2024, 23:22
gogu2005 scrie:
29 Apr 2024, 22:54
Suntem la fix 2 puncte de locul 4 și urmează două meciuri cu echipele în fața cărora avem obiceiul să ne scăpăm în chiloți.
Iar ne vom amăgi după ce am bătut chinuit niște desculți și la finalul campionatului ne vom plânge de ghinioane, accidentări, marțieni, covid și orice altceva mai puțin de valoarea acelorași jucători care de ani de zile păcălesc fotbalul și suporterii acestei echipe.
Daca azi ne batea Rapid eram pe locul 4, fix la 1 punct de locul 3. Era mai bine ?
Rapid e o echipa care anul asta a avut un buget mai mare decat al nostru, a batut FCSB cu 4-0 si a fost beneficiara multor arbitraje favorabile.
Nu inteleg de ce ar trebui ca dupa victoria asta sa fim suparati. Era mai bine sa ne bata Rapid ?
Nu sunt supărat pe victorie, bineînțeles că mă bucurai că băturăm pe cineva, pe oricine, mă bucurai și că mă intersectai cu autocarul pe Virtuții la plecarea de pe stadion :))))
Ce mă supără este bătaia de joc în care sunt luate mereu în ultimii ani meciurile din finalul campionatului. N-am uitat cum la meciul cu fcsb n-am avut nicio ocazie, n-am uitat cum farul și cfr ne-au muit acasă în condițiile în care jucătorii trebuiau să își rupă tricourile de pe ei de la efort, sau cum oțelul ne-a scos din cupă după ce au alergat prin parcuri toată iarna. Aveam șanse reale la primul loc, apoi am rămas cu locul doi, urmează poate trei, mai jos sper să nu.
Că avem antrenor se prea poate, dar e degeaba dacă "băieții noștri cu fir direct la nea miai" încă fac legea în vestiar.
Popică, Ivan și Căpățână au jucat azi bine, restul au fost pământ, și tot ăia pământ să-i zică sărutmâna lui Mitriță că i-a băgat în sărbători pe locul 2.
Care sunt " baietii nostri care au fir direct la nea miai " ? Eu in afara de Mitrita, Ivan si Bancu nu cred ca mai este vreunul care sa aiba o relatie extraprofesionala cu nea Mihai. Azi tu i-ai remarcat pe Mitrita si Ivan. In afara de barfe de coltul strazii mai ai vreo informatie care sa fie luata in seama ca Rotaru se baga peste antrenori ? Doar Piturca a zis ca Bancu vorbeste cu Rotaru, in rest niciun antrenor din cei 20 care au fost aici nu au spus ca Rotaru se baga peste antrenor ca sa favorizeze un jucator. Au antrenat aici antrenori jucatori cu personalitate puternica, insa niciunul nu l-a acuzat pe Rotaru de interventii. Esti sigur ca nu esti victima unor manipulari boovene ? S-ar putea sa existe un grup de jucatori care fac legea in vestiar, dar asta s-ar putea sa nu aiba legatura cu Rotaru. Nu te mai baza pe vorbe aiurea, cauta informatii reale sau dovezi.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3614
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: PO Etapa 7 : Rapid București - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 30 Apr 2024, 00:19

Eu va mai intreb inca o data pe cei care va declarati si nemultumiti de lot si anumiti jucatori, dar mai ales pe cei care il luati la misto pe Rotaru ca e habarnist si ca din cauza lui stam asa de rau (fata de cat de bine am stat pana sa vina el):
Daca voi ati avea echipa pe mana cu lotul actual, si ati avea ceva milioane pe care le-ati putea investi, ati face ceea ce voi spuneti acum? Mai exact, ati da afara jucatori in care ati investit si pe care sperati sa ii aduceti la un nivel inalt ca sa le vina bine si lor pentru un transfer, si totodata sa sperati la trofee cu ei, doar ca sa incepeti de la zero?
Deci lasam emotiile o secunda si ne gandim serios: am echipa in care am pompat 20 milioane, mai pot pierde inca 7-8 sa zicem, ce fac - a, clar, ii dau afara pana la ultimul si iau altii noi, pe care daca era ii luam deja dar nu i-am gasit pana acum, dar da, prima grija dau afara 15 jucatori, ca nu mai am ce sa astept.

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2183
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: PO Etapa 7 : Rapid București - Universitatea Craiova

Mesaj de fanatic16 » 30 Apr 2024, 00:38

Bravo băieții, iar ne pisharam pe ăștia în giulesti în prelungiri!!! Bravo galeriei, număr neașteptat de mare pentru un meci pus lunea!!!
Cât despre nemulțumiri, toți care arătați cu degetul victoria asta îl lingeati undeva pe sucu ca mama ce manager e și ce investiții face și acum la proba contrarie noi suntem pe 2 la mana noastră, aia sunt pe 5...
Nu înseamnă că nu sunt lucruri greșite la noi sau ca nu trebuie schimbați ceva jucători, înseamnă doar ca unii ați uitat sa va bucurați și căutati orice motiv sa fiți nemulțumiți.
Eu de exemplu vad partea pozitiva, ca văzui n faze unde construiram frumos și nu la întâmplare, recuperaram multe mingi la mijloc, iar dacă în apărare nu aveam 2 jucători care fura lemn și erau Badelj cu Maldonado făceam scor, fura multe respingeri greșite ale fundașilor. As remarca faptul ca unii m-ați chestionat ca de ce l-am pus pe Căpățînă în primul 11 când am făcut topicul, azi cred ca oferi răspunsul.
Numărul mare de pase greșite în atac e normal când un antrenor nou încearcă ceva nou, nu te obișnuiești de azi pe mâine cu sarcini noi de joc. Cum a spus și Galca, contează rezultatele în meciurile astea ramase, nu știu ce visați unii dintre voi care poate nu veți dormi la noapte, dar nu de fericire, ci de supărare ca a dat Crețu gol :))
Și daca nu e prieten cu mingea și greșește des ce dacă, sa dai gol spurcatilor la ultima faza cu un jucător rudimentar înseamnă că le-ai tras-o original :))
PS:Danciule, ai 21 de ani, e vârsta minima pt înscrieri la bolt!

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3589
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: PO Etapa 7 : Rapid București - Universitatea Craiova

Mesaj de Freestate » 30 Apr 2024, 00:40

Poate il inlocuim pe Markovic cu "atacantul" asta : :)(
https://www.facebook.com/watch/?v=749826580686457

Prazake
suporter
suporter
Mesaje: 610
Membru din: 26 Iul 2021, 00:25

Re: PO Etapa 7 : Rapid București - Universitatea Craiova

Mesaj de Prazake » 30 Apr 2024, 00:44

Am jucat destul de bine tactic, ar fi fost mai misto sa ne iasa si cateva preluari ceva mai grele. Si sa avem putin mai mult tupeu sa riscam niste pase mai verticale, ca Sapunaru si Iacob sunt lenti rau. Bine Anzor PaseLaAlibishvili nu poate d-astea, dar macar a urcat ceva mai mult. Markovic e total iesit din orice, el e deja la shaormerie pe plaja din Mamaia.

Mi se pare ciudat sa te iei de Cretu, avand in vedere ca pe el il tin in teren fix calitatile care lipsesc la majoritatea celorlalti jucatori... Mai sunt multi jucatori care ar trebui sa plece pana sa ajungem la Cretu.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8181
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: PO Etapa 7 : Rapid București - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 30 Apr 2024, 03:47

Paul scrie:
29 Apr 2024, 23:30
Il astept pe Bobby, ca asta e grea de tot: pe de-o parte baturam si “doar” rezultatul conteaza, pe de alta parte Roty e un fraier nociv care a angajat sahisti.
Evident ca doar rezultatul conteaza. De Galca vorbesc peste vreo 20 de meciuri - eu zic ca avem nevoie de 5-6 jucatori de top ca sa avem fata de lupta la titlu.

Cu tot respectul - eu sint fan Iasi, Dinamo, Voluntari, Botosani, Petrolul pina la sfirsitul sezonului asta. Dupa iesirea din cupa, sint fan al echipelor astea citeva saptamini.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8181
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: PO Etapa 7 : Rapid București - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 30 Apr 2024, 04:11

fanatic16 scrie:
30 Apr 2024, 00:38
îl lingeati undeva pe sucu ca mama ce manager e și ce investiții face și acum la proba contrarie noi suntem pe 2 la mana noastră, aia sunt pe 5...
Pai sa vedem peste un an, peste doi, peste trei.

Nu stiu daca sintem la mina noastra - departajarea de CFR in caz de egalitate de puncte in play off se poate face la punctajul facut in sezonul regulat, unde CFR a terminat in fata noastra.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2991
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: PO Etapa 7 : Rapid București - Universitatea Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 30 Apr 2024, 07:32

Bobby scrie:
30 Apr 2024, 04:11
fanatic16 scrie:
30 Apr 2024, 00:38
îl lingeati undeva pe sucu ca mama ce manager e și ce investiții face și acum la proba contrarie noi suntem pe 2 la mana noastră, aia sunt pe 5...
Pai sa vedem peste un an, peste doi, peste trei.
De ce nu peste 20-30 ani ca atunci se vede cu adevarat cine e manager valoros. Bobby, aici e vorba despre fotbal, nu este o dezbatere pro si contra cu subiect impus in care fiecare incearca sa fie mai convingator decat ceilalti.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2991
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: PO Etapa 7 : Rapid București - Universitatea Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 30 Apr 2024, 07:52

Meciul cu Rapid poate fi unul extrem de important pentru ca ne pune intr-o situatie extrem de favorabila pentru indeplinirea ultimului obiectiv, calificarea in cupele europene. Mai avem doua meciuri cu echipe care si-au indeplinit obiectivul sau care nu mai au obiectiv, FCSB si Sepsi si unul singur foarte greu cu Farul.
Asa cum am mai spus, cel mai mult ma bucura faptul ca ai nostri au jucat bine dpdv tactic si s-a vazut ca suntem o echipa ordonata. Ca au fost si greseli, ca in ultimele 20 min baietii pareau vlaguiti, ca Markovici nu a fost ce trebuie desi a avut oportunitati, asa este, dar asta este fotbalul.
Eu m-am bucurat ca m-am inselat in privinta lui Capatana si m-am bucurat cand l-am vazut pe Cretu cel netalentat ca ara terenul si ca munceste pe rupte si apoi este recompensat de sus, cu un gol. Macar se ma insel eu in privinta unor jucatori si ei sa joace foarte bine si sa castigam.
Fotbalul este despre tristete si bucurie si dupa meciul de ieri trebuie sa ne bucuram. Probabil ca sunt multi speriati de faptul ca la meciul cu FCSB s-ar putea sa avem peste 20000 de suporteri pe stadion. Cui nu-i convine asta ?

robertc
suporter
suporter
Mesaje: 954
Membru din: 19 Aug 2013, 09:34

Re: PO Etapa 7 : Rapid București - Universitatea Craiova

Mesaj de robertc » 30 Apr 2024, 08:43

Dar galca nu a vazut ca Marko e mort ?de ce nu l- a bagat pe Ndong?

Avatar utilizator
florinkeke
fanatic
fanatic
Mesaje: 1423
Membru din: 03 Sep 2010, 11:11

Re: PO Etapa 7 : Rapid București - Universitatea Craiova

Mesaj de florinkeke » 30 Apr 2024, 13:18

Va dati seama la ce nivel e Blesa asta daca Marko si in forma slaba si terminat de oboseala si tot ramane in teren...

Stefan..
membru
membru
Mesaje: 170
Membru din: 05 Aug 2019, 14:21

Re: PO Etapa 7 : Rapid București - Universitatea Craiova

Mesaj de Stefan.. » 30 Apr 2024, 13:32

Încă de pe timpul lui Petev, Ivan a dat semne de revenire. Sa speram ca Rotaru ca primi o oferta multumitoare și se va elibera un loc de titular. Mai greu la Marcovic, iar Cretu ar fi un pilon în jurul căruia se va face o echipa superioară valoric actualei. Altfel, etapa viitoare avem un meci în urma căruia, indiferent de rezultat, gigistii vor râde din nou de noi.

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1837
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: PO Etapa 7 : Rapid București - Universitatea Craiova

Mesaj de dorumihnea2 » 30 Apr 2024, 13:48

Suntem peste Rapid și Sepsi dar nu și peste Fcsb, CFR sau Farul...din păcate. Oricum nu mai depinde de noi , dacă CFR bate tot termină pe 2 ...de Farul ce să zic ? 3 meciuri 3 înfrângeri sezonul ăsta.

Scrie răspuns