Play-off etapa 8: Universitatea Craiova - FCSB

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Prindem oile si le intepam?

Poll ended at 07 Mai 2024, 07:51

1. Le intepam si le dam si cu bicarbonat pe gat !
15
88%
2. Fug ale dracului cu un punct.
2
12%
3. Se pun oile si mananca si praz si se umfla si mai rau.
0
No votes
 
Total votes: 17

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3576
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Play-off etapa 8: Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de Freestate » 04 Mai 2024, 07:47

Luni la ora 21 va trebui sa ne dezlipim de langa gratare si sa tragem o fuga pe stadion.
Oile s-au umflat in burta de la atata trai de bine ...va trebui sa le intepam in nas pentru a scoate toate gazele afara sa le vie de ...reveneala.
Iata despre ce vorbesc:
https://www.youtube.com/watch?v=lMi33kQzN5I
Noi daca batem, io zic avem locul 3 aproape asigurat deci avem sanse si la un meci de baraj pentru Conference doar daca nu cumva U Cluj nu prinde locul 4 din play out si Otelul castiga cupa si ne ducem direct in cupe.

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1835
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Play-off etapa 8: Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de dorumihnea2 » 04 Mai 2024, 08:08

Ești tare....de unde le scoți? Într-adevăr trebuie neapărat victorie, oile nu știu dacă au mâncat lucernă, cred că au dat-o cu bere și whisky... dacă nici acum atunci când batem și noi ? Singurul jucător de care mi-e frică de la ei este Coman dar probabil că nu joacă. Nu pot să zic că o s-o lase mai moale cu noi , dar sâmbăta viitoare au acasă cu CFR și deja au vândut 40 de mii de bilete și probabil vor să facă o impresie bună în fața suporterilor lor

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2560
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Play-off etapa 8: Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de marius_vl » 04 Mai 2024, 08:35

vreau sa vad maiestria lui Costelinho la meciul asta, nu mai vreau sa vad Danciu in locul lui Baiaram, mutarea clasica, caci iarasi jucam in 10 oameni cu acest neputincios titular!
eu as juca cu Goga in poarta ca varianta U21, si as impusca doi iepuri dintr-odata, o data nu jucam in 10 oameni cu danciu titular si a doua oara e posibil sa castigam si un post de titular pt sezonul viitor cand Baiaram nu mai are varsta de U21 si ne vom trezi intr-o mare dilema!
as vrea ca Bancu sa se sacrifice si el pt club la meciul asta si poate si la celelalte doua care au mai ramas de jucat si sa joace pe postul de extrema stanga, cu Ndong titular in aparare, in spatele lui, sa avem mai multa siguranta atunci cand ne aparam, caci oricum pe Bancu nu il va afecta la nationala daca ar juca astea 3 meciuri in extrema stanga, oricum are postul de fundas stanga asigurat la Euro!
in locul lui Baiaram as juca cu Ivan in dreapta ca alearga mult si poate sa faca si faza de aparare, sa il poata ajuta pe Vladoiu sau Capatina!
mi-a placut Raul Silva in giulesti, as incepe cu el in locul lui zajkov, de care nu imi place!
Mitrita oricum nu va fi 100%, sa il joace in stanga ar fi o mare greseala, ca el nu poate sa faca faza de aparare, l-as juca in atac la meciul asta, sa stea ca un ghimpe intre negrii aia doi ai oilor
Goga - Vladoiu (Capatina), Raul Silva, Badelj, Ndong- Cretu, Anzor (Capatina), Houri- Bancu, Ivan - Mitrita

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3601
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Play-off etapa 8: Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de Paul » 04 Mai 2024, 10:42

Daca printr-o minune bate Rapid pe CFR, iar noi batem FCSB, mergem la Hagi sa ii rupem!
Trebuie o data si o data sa jucam si noi meciurile decisive cu ambitie de echipa mare!
Luni seara pe stadion, e greu dupa gratare, dar Stiinta e una!

BogdanWick8
membru
membru
Mesaje: 161
Membru din: 02 Iun 2022, 19:05

Re: Play-off etapa 8: Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de BogdanWick8 » 04 Mai 2024, 11:55

Eu sper de la anul sa vedem un cuplu lapadatescu anzor la inchidere si sa scoatem usor usor fosilele, gata le a trecut timpul, avem nevoie de jucatori rapizi acolo, e clar n ai cum sa castigi un campionat fara jucatori cu experienta, dar in jocurile cu echipele care se pun pe 3 linii in aparare iti trebuie viteza!

Avatar utilizator
JustME
junior
junior
Mesaje: 83
Membru din: 30 Mai 2004, 22:22

Re: Play-off etapa 8: Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de JustME » 04 Mai 2024, 15:25

marius_vl scrie:
04 Mai 2024, 08:35
e posibil sa castigam si un post de titular pt sezonul viitor cand Baiaram nu mai are varsta de U21 si ne vom trezi intr-o mare dilema!
imi pare rau sa te dezamagesc dar Baiaram o sa fie eligibil pt regula u21 si sezonul viitor.

chiar daca oile sunt deja campioane o sa avem parte de un meci greu deoarece finu il vrea pe nasu pe locul 2. nu m-ar deranja nici un rezultat de egalitate daca cfr pierde cu rapid.

p.s. :-x baluta :-x

forza STIINTA! ucv

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2984
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Play-off etapa 8: Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de fabius_2014 » 04 Mai 2024, 18:13

E timpul sa castigam. Renunt la superstitii si alte de-astea si spun ca vom castiga. Cu Galca jucam mai ordonat, mai disciplinat si cred ca e indeajuns pentru a castiga.

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1835
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Play-off etapa 8: Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de dorumihnea2 » 04 Mai 2024, 20:37

JustME scrie:
04 Mai 2024, 15:25
marius_vl scrie:
04 Mai 2024, 08:35
e posibil sa castigam si un post de titular pt sezonul viitor cand Baiaram nu mai are varsta de U21 si ne vom trezi intr-o mare dilema!
imi pare rau sa te dezamagesc dar Baiaram o sa fie eligibil pt regula u21 si sezonul viitor.

chiar daca oile sunt deja campioane o sa avem parte de un meci greu deoarece finu il vrea pe nasu pe locul 2. nu m-ar deranja nici un rezultat de egalitate daca cfr pierde cu rapid.

p.s. :-x baluta :-x

forza STIINTA! ucv
Din ce am înțeles și Danciu este eligibil la anul dar sper să săltăm și alți juniori din Academie ,eu cred că pe dreapta va fi Gașpar titular . In ceea ce privește meciul cu oile eu personal nu mai am mari speranțe...la meciurile cu ei jucătorii noștrii intră în transă din păcate, nu mai pot da o pasă și efectiv sunt speriați ca de bombe. Dar sper din tot sufletul să mă înșel.

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3576
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Play-off etapa 8: Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de Freestate » 05 Mai 2024, 15:27

Sunt si eu de acord cu fortarea unor tineri, sa inlocum babacii astia de cel putin 32 de ani...Si Screciu cand a debutat a facut-o bine.
In locul lui Cretu la mijloc ce variante avem de la tineret ?
Lepadatescu ala e bun ?

Avatar utilizator
G.Ovidiu-Catalin
suporter
suporter
Mesaje: 858
Membru din: 01 Iul 2018, 15:04

Re: Play-off etapa 8: Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de G.Ovidiu-Catalin » 05 Mai 2024, 18:19

@free Frate, ai o problema cu Cretu. Hai sa iti spun ceva, cu parere de rau pentru Stiinta. La ora actuala este cel mai bun mijlocas central din lotul echipei mele de suflet (nebuna aia de Universitatea Craiova). Din pacate.
ucv ucv ucv

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3601
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Play-off etapa 8: Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de Paul » 05 Mai 2024, 18:50

Nu e vorba ca joaca Cretu brici meci de meci, si ca nu face zeci de gafe care duc la goluri luate, dar pana una alta contributiile lui de cand a venit sunt semnificative, si nu avem altul mai bun, asta e adevarul obiectiv, indiferent ca ni se poate parea ca e primitiv.
Deci e bezmetic de multe ori, da, dar ne-a scos in multe situatii.

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2179
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Play-off etapa 8: Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de fanatic16 » 05 Mai 2024, 20:52

Mircea Lucescu a spus ca singurul jucător de la meciul Rapid Stiinta care i-a plăcut e chiar Crețu. Cine sunt eu sa îl contrazic pe Lucescu? :))

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3576
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Play-off etapa 8: Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de Freestate » 06 Mai 2024, 19:54

Acu plec si eu la stadion ...cea mai tarzie plecare din acest sezon. Statui sa vad caii pe ecran mare. sa nu-mi omor ochii pe telefon.

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2560
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Play-off etapa 8: Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de marius_vl » 06 Mai 2024, 20:00

iar Danciu titular! Extrem de dezamăgitoare pt mine alegerea lui Gâlcă

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3576
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Play-off etapa 8: Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de Freestate » 06 Mai 2024, 20:09

Lucescu e un s3nil, îl vreau la RAPID.

Scrie răspuns