Universitatea Craiova - Sezonul 2024/2025

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns
dorumihnea2
fanatic
fanatic

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2024/2025

Mesaj de dorumihnea2 » 12 Iun 2024, 20:41

Deci ...Fcsb probabil îl va lua pe Ștefănescu, CFR pe Bauza și Baeten ...este profesionist să faci transferuri înainte de plecarea în cantonament pt a închega relațiile de joc in vederea debutului european....la noi in fiecare an este aceeași Mărie dar cu altă pălărie. Plecăm în cantonament decimați, fără jucătorii plecați la loturile naționale (aici e posibil să și greșesc pt că nu știu dacă în afară de Bancu și Mekva care sigur nu vor prinde cantonamentul care va fi situația cu Ndong, Maldonado, Zajkov sau Badelj) , se plătește iarăși vreo 200 de mii pe un ,, sejur,, unde probabil vor fi mulți jucători pe care nu vom conta în viitor. In rest ce să mai zic ....avem cele mai tari dubluri pe post din Romania...Lung și Popescu , Bancu și Ndong și chiar tripla Vladoiu , Soiri , Căpățână, . nu se știe sigur dacă vom conta pe Mitriță, Ivan in începutul de sezon ..wtf ... dragă nea Mihai viitorul sezon îl pregătești din timp dacă vrei rezultate...

marius_vl
fanatic
fanatic

Mesaj de marius_vl » 12 Iun 2024, 21:11

eu să fiu în locul lui Gâlcă aș pleca acum, deja mă plictisește la maxim situația asta care se tot repetă la fiecare plecare în cantonamentul de vară, indiferent care este numele antrenorului! Se întâmplă și cu Ștefănescu exact ce s-a întâmplat vara trecută cu Băluță, îl ia oierul și apoi plângem când ne-o furăm pe oblemenco cu 3-0! Las că noi îl avem pe Bană acolo în dreapta, nu avem nevoie de Ștefănescu, că ăla costă bani

Freestate
fanatic
fanatic

Mesaj de Freestate » 12 Iun 2024, 22:00

[quote=Geronimo post_id=537901 time=1718210372 user_id=6510]
[quote="Freestate"]Pana nu ma ia pe mine acolo mijlocas central/avansat ... nu castigam campionatu'. Cu toti anii mei si burta mea le dau clasa... :)(
Stiu, de aici vine spiritu' critic, am jucat ceva fotbal si am fost bun, foarte bun. De asta le critic prestatia din teren si lui Cretu si altora....fiindca eu fiind bun la viata mea ...am pretentii. :)(
In 83' la 11 ani ne-a dat Ceausescu apartament cu 3 camere in Brazda. Am lasat Craiovita pentru Brazda.
Chiar si acum ma intalnesc dupa 41 de ani cu prieteni din copilarie (cei din Craiovita)... care imi spun:
- "Multi ani dupa ce ne-am despartit citeam ziarele ca sa dau de numele tau pe acolo, eram convins ca o sa ajungi fotbalist mare." Toti ma tin minte in special dupa sut ...le dadeam mainile pe spate cand sutam cu stangul meu.

Geronimo [/quote]Eu stiu. ;-)[/quote]

Ehhh, exageram si eu, dar in anii '80 eram multi pe langa blocuri care stiam fotbal. Jucand ceva, traindu-l pe teren la cote maxime incepi sa ai pretentii mari de la baietii astia contemporani, cazi usor in patima criticii. Asta e, trebuie sa ma impac cu situatia. Asta e cel mai greu lucru.

mflorin
membru
membru

Mesaj de mflorin » 12 Iun 2024, 22:07

fanatic16 scrie:
12 Iun 2024, 11:09
Așa e, sunt prosti aia care vor cupa, de aia deștepții de la cârma fotbalului craiovean din 93 pana în 2018 nu au luat nicio cupa
pai comparam cupa de atunci cu cupa de acum, e posibil sa ajungem sa nu se mai joace, ci sa se traga la sorti castigatoarea, multe echipe nici nu o trateaza ca pe ceva ce merita sa fie castigat. bine, decat nimic e buna si cupa, dar ca sa faci din asta o mare reusita e prea mult

manex
fanatic
fanatic

Mesaj de manex » 12 Iun 2024, 22:50

Personal.regret ca Marko nu apare in nicio poza de pe siteul oficial. De Campanu...nu imi pare rau. Dar de Marko..da. Cine l-a sfatuit sa nu il tina anul asta nuba facut-o prea bine. Sper ca doar e imprumutat.sau e la clinica aia din Italia.
Am zis!!

fanatic16
fanatic
fanatic

Mesaj de fanatic16 » 12 Iun 2024, 22:52

Probabil din cauza ca u21 la noi consta în banda dreapta atât la Bana, cât și la Baiaram, probabil de asta nu a fost Ștefănescu în vederile noastre.
Jigodii oricum ăștia la sepsi, mereu cu fcsb ăsta nu juca și unguru se jura pe ma sa ca nu îl da la fcsb, urat
urat.

lory69
fanatic
fanatic

Mesaj de lory69 » 12 Iun 2024, 23:42

Daca e adevarat cu Stefanescu la fcsb..e groasa.Daca le mai vine si Tanase,or sa defileze campionatul viitor,chiar daca ne dam noi si-n cwur si-n cap!

fanatic16
fanatic
fanatic

Mesaj de fanatic16 » 13 Iun 2024, 00:17

Asa ne trebuie dacă sezonul trecut nu am adus nimic în afara de Mitrita, unde a fost poate cel mai facil sezon de a câștiga un titlu, anul asta fcsb cu ambiția lui becali va lua mulți jucători buni, iar CFR are putere maxima cu Petrescu și banii pompati de mafioții aia slinosi, mai nou și falca.
Cam over pt noi încă dinainte sa înceapă balul dacă nu luam nimic, dar nici acum nu sunt de acord cu ce zice mflorin care urla pe aici tâmpenii și când eram pe cai mari.
Aștept totuși sa vedem dacă cumva nu pleacă Mitrita și vine Cicaldau.

dorumihnea2
fanatic
fanatic

Mesaj de dorumihnea2 » 13 Iun 2024, 09:34

Cicaldau a mai fost la noi și era și în formă maximă și nu am luat nici un campionat cu el în echipă. Rotaru exagerează cu repatrierile , deocamdată doar Mitriță a arătat că a fost o manevră cât de cât bună. Gâlcă a fost antrenor in mai multe campionate , poate ne ajută cu un transfer bun. Decât Cicaldau eu l-aș lua pe Băluță pe care nu aș cheltui așa de mulți bani decât pe primul. Ne-ar mai trebui un vârf de atac puternic așa cum a fost Koljc, poate vreun sârb sau croat , chiar și brazilianul de care s-a scris poate că ar fi bun. Ciobanul și CFR au cam luat ce au vrut de acum să vedem ce ne-a mai rămas și nouă, e clar că nu ne putem pune cu ei. Vedeți ce înseamnă scouting și să ai o minte ageră in club și aici mă refer la CFR. L-au combinat pe Mititelu și i-au luat pe cei doi împrumut. Anul ăsta se folosesc de ei și în cazul unui transfer la anul probabil că împart banii cu Mititelu. Briliant. De asta au 5 campionate in ultimii 15 ani.

marius_vl
fanatic
fanatic

Mesaj de marius_vl » 13 Iun 2024, 10:50

este foarte clar ca Rotaru este singur si nu e nici dracu langa el ca sa-l ajute, nu exista niciun investitor secret in spatele lui asa cum se vorbea pe la colturi!
este singur si nu are puterea financiara a oierului si nici a aluia de la cfr, asa ca trebuie sa ne resemnam si sa ne multumim cu participarea in playoff si eventual un podium castigat la baioneta! Asta e situatia

fabius_2014
fanatic
fanatic

Mesaj de fabius_2014 » 13 Iun 2024, 11:38

dorumihnea2 scrie:
13 Iun 2024, 09:34
Cicaldau a mai fost la noi și era și în formă maximă și nu am luat nici un campionat cu el în echipă. Rotaru exagerează cu repatrierile , deocamdată doar Mitriță a arătat că a fost o manevră cât de cât bună. Gâlcă a fost antrenor in mai multe campionate , poate ne ajută cu un transfer bun. Decât Cicaldau eu l-aș lua pe Băluță pe care nu aș cheltui așa de mulți bani decât pe primul. Ne-ar mai trebui un vârf de atac puternic așa cum a fost Koljc, poate vreun sârb sau croat , chiar și brazilianul de care s-a scris poate că ar fi bun. Ciobanul și CFR au cam luat ce au vrut de acum să vedem ce ne-a mai rămas și nouă, e clar că nu ne putem pune cu ei. Vedeți ce înseamnă scouting și să ai o minte ageră in club și aici mă refer la CFR. L-au combinat pe Mititelu și i-au luat pe cei doi împrumut. Anul ăsta se folosesc de ei și în cazul unui transfer la anul probabil că împart banii cu Mititelu. Briliant. De asta au 5 campionate in ultimii 15 ani.
1.In ceea ce ne priveste pe noi, ai dreptate, dar cu CFR-ul treaba sta un pic altfel. Transferuri ratate, CFR a avut mai multe si mai costisitoare decat noi. CFR a avut si are un spate politic extrem de puternic si un buget mult mai mare decat al nostru. Daca politicul nu-si baga coada, in ultimii 15 ani CFR avea castigat un campionat sau poate niciunul, iar FCSB avea mult mai multe castigate si cred ca si noi luam un campionat ( oricum am fost aproape).
2. Baeten s-ar putea sa faca treaba la CFR, dar Bauza cred ca se va rupe in primele 5-6 etape, asta in conditiile in care este dispus sa faca faza de aparare. Dan Petrescu- Bauza nu mi se pare o relatie de lunga durata.
3. Am mai spus, avem al patrulea buget din campionat, la suporteri suntem pe locul trei, la sprijin politic suntem pe 5-6,la sprijin de la FRF suntem la retrogradare, in concluzie, tinand cont de toate astea cred ca o cupa sau un loc in cupele europene reprezinta performante bunicele.

fanatic16
fanatic
fanatic

Mesaj de fanatic16 » 13 Iun 2024, 11:41

marius_vl scrie:
13 Iun 2024, 10:50
este foarte clar ca Rotaru este singur si nu e nici dracu langa el ca sa-l ajute, nu exista niciun investitor secret in spatele lui asa cum se vorbea pe la colturi!
este singur si nu are puterea financiara a oierului si nici a aluia de la cfr, asa ca trebuie sa ne resemnam si sa ne multumim cu participarea in playoff si eventual un podium castigat la baioneta! Asta e situatia
În sfârșit cineva care privește situația realist înainte de a arunca cu lături în club!!
Asta e realitatea, nu avem puterea financiara a CFR și fcsb, iar în condițiile în care sezonul trecut am avut al patrulea buget pt transferuri și am luat locul 3 eu zic ca stam bine în campionat. Cu toate ca am ratat locul 2 la o faza unde portarul CFR a avut șansa vieții cu Soiri. Marea ratare a sezonului pt noi a fost cupa.
Singura șansă sa luam noi titlul ar fi un parcurs aproape impecabil coroborat cu ceva subterane și arbitri gen Hagi în 2017 sau anul trecut când a avut buget mult sub CFR, fcsb sau noi.

fanatic16
fanatic
fanatic

Mesaj de fanatic16 » 13 Iun 2024, 11:44

fabius_2014 scrie:
13 Iun 2024, 11:38
dorumihnea2 scrie:
13 Iun 2024, 09:34
1.In ceea ce ne priveste pe noi, ai dreptate, dar cu CFR-ul treaba sta un pic altfel. Transferuri ratate, CFR a avut mai multe si mai costisitoare decat noi. CFR a avut si are un spate politic extrem de puternic si un buget mult mai mare decat al nostru. Daca politicul nu-si baga coada, in ultimii 15 ani CFR avea castigat un campionat sau poate niciunul, iar FCSB avea mult mai multe castigate si cred ca si noi luam un campionat ( oricum am fost aproape).
2. Baeten s-ar putea sa faca treaba la CFR, dar Bauza cred ca se va rupe in primele 5-6 etape, asta in conditiile in care este dispus sa faca faza de aparare. Dan Petrescu- Bauza nu mi se pare o relatie de lunga durata.
3. Am mai spus, avem al patrulea buget din campionat, la suporteri suntem pe locul trei, la sprijin politic suntem pe 5-6,la sprijin de la FRF suntem la retrogradare, in concluzie, tinand cont de toate astea cred ca o cupa sau un loc in cupele europene reprezinta performante bunicele.
Exact, CFR are un management bun, dar și pompează bani cu nemiluita an de an, însă la finalul zilei, dacă ai de unde acoperi gaura cu ajutorul mai multor investitori de aia și iei atâția jucători.
Însa da, nu trebuie trecut cu vederea managementul CFR, atâta timp cât ciobanul cu buget ceva mai mare ca al lor a luat doar un titlu în 9 ani.
Ma bucur ca câțiva de aici suntem întâi realiști și calculați și nu aruncam cu laturi mai întâi.

R.E.N.
fanatic
fanatic

Mesaj de R.E.N. » 13 Iun 2024, 13:05

Eu il inteleg pe Rotaru ca nu se mai arunca sa dea milioane pe transferuri. In ultimii ani numai am cumparat, n-am mai vandut niciun jucator pe bani ca lumea de la.. Mitrita. Nu stiu daca modelul de business al lui Rotaru inseamna sa pompezi bani in continuu, fara sa stii cum iti acoperi cheltuielile in stil mafia de la cluuuj sau oierul care a mostenit tot nordul bucurestiului. Si nici nu ma deranjeaza ca nu suntem asa.

Eu as vrea sa scapam de balast (inclusiv prin imprumutul lui Markovic), sa promovam niste tineri, si sa le dam sanse lui Ndong, Soiri si Anzor sa joace si sa fie piese de baza, ca e clar ca sunt fotbalisti de cupe europene. Sa terminam cu mutarea lui Capatana pe toate posturile si cu eternele incercari cu Vladoiu. Daca pica si niste transferuri la preturi ok, in special un varf si un mijlocas central care sa fie in stare sa joace repede si sa se apere, ma declar foarte multumit.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

Geronimo
fanatic
fanatic

Mesaj de Geronimo » 13 Iun 2024, 14:55

Scaparam de Blesa, imprumut la Batumi. De urmarit daca acolo arata ceva.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

Scrie răspuns