Universitatea Craiova - Sezonul 2024/2025

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns
Bobby
fanatic
fanatic

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2024/2025

Mesaj de Bobby » 05 Iun 2024, 10:24

fabius_2014 scrie:
05 Iun 2024, 09:03
Bobby scrie:
05 Iun 2024, 05:51
R.E.N. scrie:
04 Iun 2024, 15:11

De acord cu cei de la echipa a doua. Dar Ndong, Anzor si Maldonado par castiguri clare pentru echipa. Si as spune si Soiri. La transferuri ‘nationale’ reusite nu ii putem bifa in ultimii 5 ani decat pe Cretu si partial Nistor. Restul au fost catastrofe.
Hai sa vorbim in decembrie despre astia 3-4. Sper ca roty sa nu mai faca in cazul Maldonado prostia epocala cu Mamut - care a fost cumparat definitiv cu 6 luni inainte ca imprumutul sau la Craiova sa expire. O prostie cum rar am vazut in fotbal.
La Maldonado singurul pericol este sa se accidenteze pentru ca fotbal a dovedit ca stie. Nu e nevoie sa asteptam pana in decembrie ca sa ne dam seama ca un jucator stie sa loveasca mingea, ca stie sa se pozitioneze, ca stie jocul si joaca, dar e bine sa se astepte cu semnatul pana aproape de finalul termenului daca nu exista pericolul sa ni-l fure cineva.
Si Donkor parea jucator :-)

Pai sa-l vad pe Maldonado in cupele europene, sa-l vad in meciuri tari in liga 1 ca nu mai face greseli elementare (pozitionare sau atacuri imprudente) etc. etc. Nici un jucator strain adus de noi in ultimele 18 luni nu pare de top pentru mine - adica sa te bati la titlu sau pentru grupele cupelor europene, sau sa fie investitie (adica sa-l vinzi cu 5-7-10 x comparativ cu ce ai platit pe el). Sa dea Domnul sa ma insel eu cu viziunea asta.

R.E.N.
fanatic
fanatic

Mesaj de R.E.N. » 05 Iun 2024, 11:55

Bobby, daca il comparam pe Maldonado cu Donkor ne uitam la fotbal degeaba. ’Greselile de pozitionare’ de care vorbesti sunt de fapt o greseala in primul lui meci, la o saptamana dupa ce aterizase din America.

Ai un exemplu de fundas stanga din liga 1 mai bun decat Ndong? E Sut mai bun decat Anzor?
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

G.Ovidiu-Catalin
suporter
suporter

Mesaj de G.Ovidiu-Catalin » 06 Iun 2024, 14:08

Mie mi-ar fi suficient pentru iubirea față de Știința, doar atât (bazându-ne, desigur, ca fiecare dintre noi am răspunde sincer):
1. Cine ar accepta să își rupă picioarele la propriu pe 10-15.000 de euro/lună pentru o echipă de fotbal (fie ea și iubirea vieții tale), să stea și să primească prin gură toate organele genitale, să fie blestemat, înjurat și călcat în picioare de către orice “suporter” care le știe pe toate?
2. Cine ar accepta să renunțe la multe sute de mii de euro ca să joace fotbal acolo unde simte ca iubește, să fie m.uit, înjurat și criticat de către “suporterii” care se pricep la toate?
3. Cine ar accepta să bage bani într-o echipă a cărei suporteri nu sunt multumiți niciodată deși au 4 (PATRU!) titluri de campioană în peste 75 de ani de fotbal?
4. Cine ar accepta sa joace fotbal într-o echipa pe care a demonstrat ca o iubește, ca sa fie facut bețivan, slab, habarnist, etc.
Și exemplele ar putea continua.
Bancu este un om extraordinar, un fotbalist (nu jucător de fotbal) cu o disciplina și putere de a reveni extraordinare, Mitriță (Piticu’ neînalt ca Bradu’ și prost ca gardu’) stie fotbal mai mult decat multi “știutori” din lume, nu doar din România, Rotaru este un om inteligent, nu un incult plin de bani, care face greșeli (dar care cel puțin la nivel de imagine a dus Știința la un alt etaj), Mateiu, bețivanul ăla slab și bețivan, a luptat pentru Știința, a pus osul și a rămas 10 ani aici, deși în perioadele de glorie a avut oferte de la alții (inclusiv de la favoritul unora Becali, dacă nu știați).
Da, se fac greșeli, da, am putea avea un scouting mai performant (deși eu aș investi mai mult în antrenori profesioniști pentru academie, cred ca avem multe talente acolo), da, nu este totul roz, dar este suntem sus și agităm buCURestenii, ceea ce pentru mine înseamnă un drum corect.
Știm să criticăm, ne pricepem la toate, suntem cei mai buni “pe margine”.
Cred că am uitat să iubim. Pur și simplu să iubim.
ucv ucv ucv

G.Ovidiu-Catalin
suporter
suporter

Mesaj de G.Ovidiu-Catalin » 06 Iun 2024, 21:32

G.Ovidiu-Catalin scrie:
06 Iun 2024, 14:08
Mie mi-ar fi suficient pentru iubirea față de Știința, doar atât (bazându-ne, desigur, ca fiecare dintre noi am răspunde sincer):
1. Cine ar accepta să își rupă picioarele la propriu pe 10-15.000 de euro/lună pentru o echipă de fotbal (fie ea și iubirea vieții tale), să stea și să primească prin gură toate organele genitale, să fie blestemat, înjurat și călcat în picioare de către orice “suporter” care le știe pe toate?
2. Cine ar accepta să renunțe la multe sute de mii de euro ca să joace fotbal acolo unde simte ca iubește, să fie m.uit, înjurat și criticat de către “suporterii” care se pricep la toate?
3. Cine ar accepta să bage bani într-o echipă a cărei suporteri nu sunt multumiți niciodată deși au 4 (PATRU!) titluri de campioană în peste 75 de ani de fotbal?
4. Cine ar accepta sa joace fotbal într-o echipa pe care a demonstrat ca o iubește, ca sa fie facut bețivan, slab, habarnist, etc.
Și exemplele ar putea continua.
Bancu este un om extraordinar, un fotbalist (nu jucător de fotbal) cu o disciplina și putere de a reveni extraordinare, Mitriță (Piticu’ neînalt ca Bradu’ și prost ca gardu’) stie fotbal mai mult decat multi “știutori” din lume, nu doar din România, Rotaru este un om inteligent, nu un incult plin de bani, care face greșeli (dar care cel puțin la nivel de imagine a dus Știința la un alt etaj), Mateiu, bețivanul ăla slab și bețivan, a luptat pentru Știința, a pus osul și a rămas 10 ani aici, deși în perioadele de glorie a avut oferte de la alții (inclusiv de la favoritul unora Becali, dacă nu știați).
Da, se fac greșeli, da, am putea avea un scouting mai performant (deși eu aș investi mai mult în antrenori profesioniști pentru academie, cred ca avem multe talente acolo), da, nu este totul roz, dar estecert ca suntem sus și agităm buCURestenii, ceea ce pentru mine înseamnă un drum corect.
Știm să criticăm, ne pricepem la toate, suntem cei mai buni “pe margine”.
Cred că am uitat să iubim. Pur și simplu să iubim.
ucv ucv ucv

G.Ovidiu-Catalin
suporter
suporter

Mesaj de G.Ovidiu-Catalin » 06 Iun 2024, 21:34

*dar este cert ca suntem acolo sus si agităm buCURestenii
ucv ucv ucv

Stefan..
membru
membru

Mesaj de Stefan.. » 07 Iun 2024, 01:42

Markovic la Cluj, cu împrumut. Ar fi ceva sa joace pe bune si sa scape de kilograme. Ca are talent și nici nu e băutor. Si nu e încă bătrân...

Freestate
fanatic
fanatic

Mesaj de Freestate » 07 Iun 2024, 07:38

Poate sa se duca imprumut si la Turceni, ii va creieri pe toti unde se va duce.

marius_vl
fanatic
fanatic

Mesaj de marius_vl » 07 Iun 2024, 07:56

păzea, că a găsit presa buCUReșteană un nou motiv de a băga joarda prin gard... claudiu jegulescu consideră că booveanul este adevăratul zeu al fotbalului craiovean, iar pușcăriașul s-a udat tot, multumindu-i jegului ăluialt corespunzător! Doamne ajută să ajungă curva aia de Jegulescu să antreneze "adevărata" în curând, împreună cu bărcăuan președinte, să se sature de limbi date unii altora, ca între jeguri așa! Bleah

fabius_2014
fanatic
fanatic

Mesaj de fabius_2014 » 07 Iun 2024, 08:55

marius_vl scrie:
07 Iun 2024, 07:56
păzea, că a găsit presa buCUReșteană un nou motiv de a băga joarda prin gard... claudiu jegulescu consideră că booveanul este adevăratul zeu al fotbalului craiovean, iar pușcăriașul s-a udat tot, multumindu-i jegului ăluialt corespunzător! Doamne ajută să ajungă curva aia de Jegulescu să antreneze "adevărata" în curând, împreună cu bărcăuan președinte, să se sature de limbi date unii altora, ca între jeguri așa! Bleah
:lol: Mare caracter Claudiu Niculescu si asta o stiu toti suporterii craioveni, indiferent de echipa pe care o sustin :lol: .
Privind declaratia lui Niculescu si raspunsul lui Mititelu nici nu-ti dai seama care e mai curwa, primul ca pupa courul lui Mititelu pentru un post de antrenor sau Mititelu care-i raspunde in acelasi mod (tot prin pupaturi in cour) celui care a tradat in cel mai scarbos mod posibil fotbalul craiovean.
Cred ca astia se potrivesc si o pot lua in echipa si pe prima nevasta a lui Niculescu ca toti sunt niste curwe. :)(

BogdanWick8
membru
membru

Mesaj de BogdanWick8 » 07 Iun 2024, 09:16

Fi su lu niculescu e “mare” ultras la peluza puz, de asta o da el ca aia e “adavarata se stie stiinta”

Freestate
fanatic
fanatic

Mesaj de Freestate » 07 Iun 2024, 18:02

E weekend melanogasterii mei, lasati-i pe difuzii reciclati !
Spuneti-va acolo opinia unde apare articolul, sa se simta combativitatea noastra...
Cum dreaq ii gasesc pe astia pe ai lor si periodic ii baga in seama presa ! Nu e intamplator, sunt niste scheme.
De la noi nu invita niciodata pe nimeni sa spuna ...cacare-i adevarata bre ! :)(

BogdanWick8
membru
membru

Mesaj de BogdanWick8 » 08 Iun 2024, 15:42

Sii documentul bomba esteee, un autograf al lui balaci pe tricoul cu fcu, lucru ce atesta clar ca fcu este continuatoare de fapt si de drept a societatii societatii societatilor domniei sale :lol:

JustME
membru
membru

Mesaj de JustME » 08 Iun 2024, 16:28

se apropie termenul la ICCJ si booveanul, in stilu-i caracteristic, incearca sa puna presiune pe judecatori. nimic nou sub soare.

:-x [miti] :-x

G.Ovidiu-Catalin
suporter
suporter

Mesaj de G.Ovidiu-Catalin » 08 Iun 2024, 17:34

Hai să trăim. Să putem înjura în continuare "gloabele" Ivan, Markovic, Mitrita, Bancu, Popescu (ce, nu recititi comentariile in care Popica era injurat ca fiind foarte slab?, ati ramas la meciul cu U Boc?), etc... Este despre sezonul 2024-2025 al Universitatii Craiova, Hai sa vorbim despre mititelu si aici... Nu il vrem sters ca sa fie "invatatura de minte". Dar il vrem peste tot. Poate schimbam si numele site-ului, din "Craiova-Maxima", in "Mititelu-unicul". Faceti sondaj, as fi curios... Vai de "B" ula noastra...

Te iubesc, Stiința, te rog să continui să exiști TU!
ucv ucv ucv

Bobby
fanatic
fanatic

Mesaj de Bobby » 08 Iun 2024, 19:05

fabius_2014 scrie:
07 Iun 2024, 08:55
marius_vl scrie:
07 Iun 2024, 07:56
:lol: Mare caracter Claudiu Niculescu si asta o stiu toti suporterii craioveni, indiferent de echipa pe care o sustin :lol: .
Privind declaratia lui Niculescu si raspunsul lui Mititelu nici nu-ti dai seama care e mai curwa, primul ca pupa courul lui Mititelu pentru un post de antrenor sau Mititelu care-i raspunde in acelasi mod (tot prin pupaturi in cour) celui care a tradat in cel mai scarbos mod posibil fotbalul craiovean.
Cred ca astia se potrivesc si o pot lua in echipa si pe prima nevasta a lui Niculescu ca toti sunt niste curwe. :)(
Asta e alta explicatie :

https://liga2.prosport.ro/special/exclu ... u-18157632

Scrie răspuns