Universitatea Craiova - Sezonul 2024/2025

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns
fabius_2014
fanatic
fanatic

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2024/2025

Mesaj de fabius_2014 » 11 Iun 2024, 16:04

Paul scrie:
11 Iun 2024, 15:42
Cred ca orice ar spune Rotaru va fi interpretat ca o mare prostie la cum va vad pe unii croiti, de parca cine stie cat ar conta ce spune el din gura acum. Important e ce face, poate acum ii baga pe multi in ceata, de exemplu. Si nu am cum s-o inteleg pe asta cand vi se pune pata ca isi lauda marfa - frate, voi daca ati avea business tot asa ati face cum ii pretindeti lui, adica ori sa va faceti jucatorii de doi lei ori sa nu cumva sa ziceti ceva bine ca se supara proprii suporteri?
Omul nu are treaba doar cu Rotaru, el critica tot ce tine de Universitatea Craiova si doar nu ne suge(reaza) sa trecem in taba geniului aurist. Pentru el Screciu e zero, Mitrita e foarte bun daca Rotaru il da si e prost daca Rotaru il pastreaza.
"Insul" a fost lovit de retrogradarea unicilor si acum viseaza la retrogradarea noastra, dar el nu stie ca om mai prost ca booveanu nu exista si suporteri mai idyoti ca sclavii mititelui nu sunt oricat ai cauta.

Phantom
junior
junior

Mesaj de Phantom » 11 Iun 2024, 16:08

mflorin scrie:
11 Iun 2024, 14:55
... Apropo de alta declaratie a lui Roty, eu nu cred ca Mateiu a semnat cu Petrolul, in primul rand ca nu s-a deschis mercato, cred ca are informatia de cand era Copil la Petrolul, aia vor face transferuri de jucatori valorosi, pentru primele locuri, dar asta ramane de vazut. Echipe cu conducatori potenti intai transfera si apoi vand, deja se poate vedea asta.
Se vede cand singurul scop al "suporterilor" este acela de a cauta nod in papura si a interpreta toate declaratiile patronului intr-un mod negativ, tinand cont de faptul ca Mateiu a fost anuntat oficial de Petrolul (vezi fb. lor).

Din pacate in Craiova nu cred ca vom mai vedea prea curand un titlu de campioana, tinand cont de tot ceea ce se intampla in jurul echipei : brutari patroni al caror singur scop este sa cumpere presa/jandarmeria sa le bage bege in roate celorlalti, putere financiara inferioara / putere politica inferioara comparat cu alte echipe, jucatori care arata ca pot dar clacheaza numai in momentele importante, si nu in ultimul rand "suporteri" ce injura/scuipa/analizeaza fiecare greseala/declaratie a jucatorilor/patronilor.

Daca nici macar mentalitatea nu ne-o putem schimba, nu putem sa nu incepem injuraturile de la prima pasa/primul gol al adversarilor, pana nu ignoram toate tampeniile lansate de mititei si gesepei, nu vad cum am putea sa mai luam vreun titlu pentru ca mi se pare ca in ultimul timp nu mai suntem "Singuri impotriva tuturor", ci mai degraba "Singuri impotriva tuturor, si mai ales a noastra".

Si apropo de Mitrita, de ce nu ne punem problema ca poate el vrea sa plece, si nu poti sa te apuci sa-i dai 50-60k pe luna, ca nu-ti mai joaca restu...

mflorin
membru
membru

Mesaj de mflorin » 11 Iun 2024, 17:50

Ai foarte mare dreptate cu Mitrita, asta inseamna sa ai doar un singur jucator de valoare. care sa merite 50-60 k pe luna si restul sa nu-ti joace sau sa ceara in alta parte, si de aici pana la inceperea de injuraturile de la prima pasa/primul gol al adversarilor, desi nu e cazul meu. Sunt de acord si cu ”Din pacate in Craiova nu cred ca vom mai vedea prea curand un titlu de campioana, tinand cont de tot ceea ce se intampla in jurul echipei, putere financiara inferioara / putere politica inferioara comparat cu alte echipe, jucatori care arata ca pot dar clacheaza numai in momentele importante. Nu cred insa ca "suporteri" ce injura/scuipa/analizeaza fiecare greseala/declaratie a jucatorilor/patronilor. Cel putin spun despre mine, ce nu e in regula, nu vreau sa plece Mitrita, vreau sa castigam campionatul, asa cum au castigat Farul sau CFR-ul, noi suntem Craiova nu ne comparam cu astia, multi nu stiu noi am fost capitala tarii. Eu nu cred ca nu exista sponzori din Craiova care sa sustina echipa cu bani, dar sunt blocati ca si la mitichelu care sustinea ca e echipa familiei sale.

mflorin
membru
membru

Mesaj de mflorin » 11 Iun 2024, 18:20

Se vede cand singurul scop al "suporterilor" este acela de a cauta nod in papura
sa nu vorbim de papura in casa spanzuratului. vreau sa interpentez in mod pozitiv declaratiile patronului, dar aoleu nu vreau sa ies din 2-lea tur in care suntem calificati prin noroc. ar trebui transferuri serioase si nu se vede nimic. pana acum 2 plecari. din care cu una nu sunt de acord, fiindca Silva era un fundas inteligent si o venire, care nu inspira incredere. sa speram ca va fi binr.

Paul
grup_moderatori
grup_moderatori

Mesaj de Paul » 11 Iun 2024, 19:50

Pai de ce nu crezi ca nu exista sponzori in Craiova si ca ar fi blocati - pe ce te bazezi? Ai exemple ceva?

fabius_2014
fanatic
fanatic

Mesaj de fabius_2014 » 11 Iun 2024, 21:31

"Sponzorii" il roaga pe Rotaru cu bani si asta refuza ca el nu e materialist. :-)

mflorin
membru
membru

Mesaj de mflorin » 11 Iun 2024, 21:44

eu stiu ca multi alti ca roti avea 10%, au venit sponzori, care nu apar, dar in schimb a crescut roti la 60%. nu ma intereseaza atat timp cat se fac transferuri bune, dar daca nu se fac, atunci imi pun intrebarea daca nu cumva e foarte greu sa devii sponzor la Universitatea, poate ti se cere sa bagi bani pe numele altcuiva. am vazut la UTA transparenta maxima, ceeae as dorii si la noi, nu excursii in Kenia pentru depiastare de jucatori, cand de fapt era vor ba de vanatoare si multe alte asemanatoare. in asemenea conditii nu vom castiga niciodata campionatul, cupa va fi obiectivul nemaipomeminit pe care il cucereste si Corvinul, Voluntariul si mai stiu eu ce echipa de liga a 2-a sau a 3 -a si pe care prostii il considera un obiectiv exceptional.

fabius_2014
fanatic
fanatic

Mesaj de fabius_2014 » 11 Iun 2024, 22:13

mflorin scrie:
11 Iun 2024, 21:44
eu stiu ca multi alti ca roti avea 10%, au venit sponzori, care nu apar, dar in schimb a crescut roti la 60%. nu ma intereseaza atat timp cat se fac transferuri bune, dar daca nu se fac, atunci imi pun intrebarea daca nu cumva e foarte greu sa devii sponzor la Universitatea, poate ti se cere sa bagi bani pe numele altcuiva. am vazut la UTA transparenta maxima, ceeae as dorii si la noi, nu excursii in Kenia pentru depiastare de jucatori, cand de fapt era vor ba de vanatoare si multe alte asemanatoare. in asemenea conditii nu vom castiga niciodata campionatul, cupa va fi obiectivul nemaipomeminit pe care il cucereste si Corvinul, Voluntariul si mai stiu eu ce echipa de liga a 2-a sau a 3 -a si pe care prostii il considera un obiectiv exceptional.
:mad: :mad: :mad:

fanatic16
fanatic
fanatic

Mesaj de fanatic16 » 12 Iun 2024, 11:05

mflorin scrie:
11 Iun 2024, 14:55
Dezastroase declaratiile lui Rotaru: ”Cel mai probabil, fotbalistul (Mitrita) va juca pentru olteni în preliminariile Conference League.” Nici pana in iarna daca ar sta nu ar asigura un loc de play-off. sunt cel putin 10 jucatori care pot fi dati afara, dar pastreaza pe Mitrita. Stiu nu e acelasi lucru, sau aceeasi suma, dar trebuie sacrificii. Nici 5 Cicaldeni nu fac cat Mitrita, Cicaldau in 4 ani de cand a plecat, a marcat 9 goluri in conditiile in care a jucat in echipe bune care l-au pus in situatii de atac, sa zicem ca in campionat mai slab ca al nostru marcheaza 5 goluri, e f putin. Roty mai face discutie despre Screciu, cica n-a jucat, dar nici p Moldovan si sunt multi, Alibec. „Toți suporterii naționalei ne uităm cu regret că Screciu nu poate merge la Euro, era un jucător important la mijloc. Ținea tot mijlocul, se simte lipsa lui.” Vrajeala de 2 bani. De ce nu-l vinde pe Screciu daca e asa bun. Cine sa-l ia. Sunt unii care il pun ca fundas, e adevarat ca in ultimul an nu a mai facut henturi si faulturi in careu sau autogoluri, in schimb cand scapa un adversar se prabuseste, s-a intamplat de 2 ori campionatul trecut, nu se stie precis ce face intindere sau ruptura. La mijloc nu stiu daca exista in superliga poate si liga a II-a mijlocas care sa marcheze un gol in 9 sau mai multi ani. Cu acesti jucatori exceptionali cum cred unii sa ne asteptam la ce e mai rau:baraj sau de ce nu retrogradarea. Apropo de alta declaratie a lui Roty, eu nu cred ca Mateiu a semnat cu Petrolul, in primul rand ca nu s-a deschis mercato, cred ca are informatia de cand era Copil la Petrolul, aia vor face transferuri de jucatori valorosi, pentru primele locuri, dar asta ramane de vazut. Echipe cu conducatori potenti intai transfera si apoi vand, deja se poate vedea asta.
Mateiu a fost anunțat de pagina oficiala a petrolului acum 2 zile, deci cade aberația ca nu a fost luat și ca știe rotaru dinainte.
Cât despre transferuri de jucători valoroși, dacă luam noi pe cineva gen mateiu ca vârstă urla lumea ca luam expirați, iar antrenorul ala de la petrolul e la prima lui experienta de A1, pai sa fi îndrăznit rotaru sa pună la noi un A1 debutant, era făcut albie de porci.
Sa mor dacă va mai înțeleg pe unii, eu asum nevinovatia altora dar cred ca tu ori faci pe interesantul, ori scrii la comanda vreunui trist de la New York

fanatic16
fanatic
fanatic

Mesaj de fanatic16 » 12 Iun 2024, 11:09

mflorin scrie:
11 Iun 2024, 21:44
Așa e, sunt prosti aia care vor cupa, de aia deștepții de la cârma fotbalului craiovean din 93 pana în 2018 nu au luat nicio cupa, dar întrebarea mea e care e obiectivul pt smecheri? Liga 2? 🤣
Bagi jordeaua prea evident asa brusc, înainte erai mai credibil, mai tăcut.
Zicea el mititelu acum un an și ceva ca baga jordeaua la clonati când le merge rău dar vad ca vrea sa o bage și când le merge bine.

sorinyki
fanatic
fanatic

Mesaj de sorinyki » 12 Iun 2024, 17:54

Speram ca pe Stefanescu sa-l oferteze Rotaru. Din păcate l-a luat ciobanul.
Golazo.ro

Freestate
fanatic
fanatic

Mesaj de Freestate » 12 Iun 2024, 18:24

Pana nu ma ia pe mine acolo mijlocas central/avansat ... nu castigam campionatu'. Cu toti anii mei si burta mea le dau clasa... :)(
Stiu, de aici vine spiritu' critic, am jucat ceva fotbal si am fost bun, foarte bun. De asta le critic prestatia din teren si lui Cretu si altora....fiindca eu fiind bun la viata mea ...am pretentii. :)(
In 83' la 11 ani ne-a dat Ceausescu apartament cu 3 camere in Brazda. Am lasat Craiovita pentru Brazda.
Chiar si acum ma intalnesc dupa 41 de ani cu prieteni din copilarie (cei din Craiovita)... care imi spun:
- "Multi ani dupa ce ne-am despartit citeam ziarele ca sa dau de numele tau pe acolo, eram convins ca o sa ajungi fotbalist mare." Toti ma tin minte in special dupa sut ...le dadeam mainile pe spate cand sutam cu stangul meu.

Geronimo
fanatic
fanatic

Mesaj de Geronimo » 12 Iun 2024, 19:39

Freestate scrie:Pana nu ma ia pe mine acolo mijlocas central/avansat ... nu castigam campionatu'. Cu toti anii mei si burta mea le dau clasa... :)(
Stiu, de aici vine spiritu' critic, am jucat ceva fotbal si am fost bun, foarte bun. De asta le critic prestatia din teren si lui Cretu si altora....fiindca eu fiind bun la viata mea ...am pretentii. :)(
In 83' la 11 ani ne-a dat Ceausescu apartament cu 3 camere in Brazda. Am lasat Craiovita pentru Brazda.
Chiar si acum ma intalnesc dupa 41 de ani cu prieteni din copilarie (cei din Craiovita)... care imi spun:
- "Multi ani dupa ce ne-am despartit citeam ziarele ca sa dau de numele tau pe acolo, eram convins ca o sa ajungi fotbalist mare." Toti ma tin minte in special dupa sut ...le dadeam mainile pe spate cand sutam cu stangul meu.
Eu stiu. ;-)

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

Leonard Albert
fanatic
fanatic

Mesaj de Leonard Albert » 12 Iun 2024, 20:07

sorinyki scrie:
12 Iun 2024, 17:54
Golazo.ro
Nu e luat inca. Pana vineri se vor hotara. Cica mai are oferte de la o echipa din strainatate si de la inca una din Liga 1. Care sper sa fim noi. Si sa tacem si sa facem. Sper din suflet sa vina baiatul asta. Este exact ce lipseste de ani de zile acestei echipe, extrema dreapta.

Geronimo
fanatic
fanatic

Mesaj de Geronimo » 12 Iun 2024, 20:12

Leonard Albert scrie:
sorinyki scrie:
12 Iun 2024, 17:54
Golazo.ro
Nu e luat inca. Pana vineri se vor hotara. Cica mai are oferte de la o echipa din strainatate si de la inca una din Liga 1. Care sper sa fim noi. Si sa tacem si sa facem. Sper din suflet sa vina baiatul asta. Este exact ce lipseste de ani de zile acestei echipe, extrema dreapta.
E bun de luat. In dreapta o sa jucam cu u21.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

Scrie răspuns