..::Istoria Universitatii Craiova::..

Ai vreo intrebare/informatie legata de istoria Universitatii Craiova? Aici e locul potrivit!

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3760
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: ..::Istoria Universitatii Craiova::..

Mesaj de Freestate » 06 Noi 2023, 10:22

Amble goluri si Breitner si Rumenigge au fost cam de acolo in jur de 25 metri.
N-am miscat in acel meci, foarte neputinciosi am fost...
Cirtu o avea pe asta cu tavalitul pe jos, cu simulatul mai ceva decat Ivan, Camataru mai sarea mingea din el mai ceva ca Markovic...Erau jocuri cand enervau pe toata lumea si Maxima. Unii erau mai rai cum sunt oltenii si ii faceau pe Cirtu si Balaci sa-si de sortul jos sa le arate cvrul. Pentru ca asa s-a intamplat. :)(
FMSP :)(

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3127
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: ..::Istoria Universitatii Craiova::..

Mesaj de Geronimo » 06 Noi 2023, 10:26

Dar in retur nu ne-am facut de ras. ;-)

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3760
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: ..::Istoria Universitatii Craiova::..

Mesaj de Freestate » 06 Noi 2023, 10:29

Si terenul imbibat de apa, praf, aratura le-a convenit mai mult germanilor care aveau traseele deja facute, noi jucam mai mult la inspiratie si nu ne-a convenit terenul.
Terenul de pe Olimpicul din Munchen a fost perfect.
FMSP :)(

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3731
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: ..::Istoria Universitatii Craiova::..

Mesaj de Paul » 06 Noi 2023, 11:30

Freestate scrie:
06 Noi 2023, 10:22
Amble goluri si Breitner si Rumenigge au fost cam de acolo in jur de 25 metri.
N-am miscat in acel meci, foarte neputinciosi am fost...
Cirtu o avea pe asta cu tavalitul pe jos, cu simulatul mai ceva decat Ivan, Camataru mai sarea mingea din el mai ceva ca Markovic...Erau jocuri cand enervau pe toata lumea si Maxima. Unii erau mai rai cum sunt oltenii si ii faceau pe Cirtu si Balaci sa-si de sortul jos sa le arate cvrul. Pentru ca asa s-a intamplat. :)(
Exact asa, asta le spuneam si eu colegilor mai tineri care nu au prins perioada 80, dar se declara absolut convinsi ca actualii jucatori nu sunt demni de predecesorii lor. Aveau si cei din Craiova Maxima perioade in care ne exasperau in ultimul hal, in primul rand Cartu, dar asta nu inseamna ca nu erau iubiti.
La golul lui Rumennigge efectvi a amutit tot stadionul, a prin ala o stachie de nici nu s-a prins Lung sa schiteze ceva. La Munchen a fost meci bunicel, a dat Geogau gol si s-a terminat 1-1. Nu l-au dat comunistii la TV, am vazut un reportaj chinuit de vrea cateva zeci de secunde si miscasem ceva.
Dar anul urmator a fost apogeul. A fost cel mai bun an din istoria clubului, si nu am castigat de fapt nimic, decat ca am ajuns in semifinale cu Benfica. Imi aduc aminte toate meciurile si toate fazele, bine, cele importante.

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3760
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: ..::Istoria Universitatii Craiova::..

Mesaj de Freestate » 06 Noi 2023, 12:05

M-a luat tata doar la meciul cu Fiorentina in acea campanie, luase de pe nu stiu unde niste bilete cu locuri langa oficiala acolo, am ajuns mai in buza meciului ... nicun loc, ce sa se mai respecte locurile, erau claie peste gramada. S-a certat cu aia dar degeaba.Tot in zona aia am stat, s-au mai strans unii si s-au mai facut locuri. Intotdeauna se mai "strangea" lumea si se mai facea cate un loc.
FMSP :)(

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3760
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: ..::Istoria Universitatii Craiova::..

Mesaj de Freestate » 06 Noi 2023, 12:44

Imi povestea tata ca a plecat odata la meci cu niste colegi mai tineri de serviciu, intai s-au dus la o bere ...era un meci important si unul dintre ei povestea ca la nu stiu ce centrala termica de cartier lucra o gagica care se fvtea pe 25 de lei. :)(
Prostii, ai tineri (se fvtea mai greu pe atunci) au lasat meciul si s-au dus la fvtut....ca sa vezi ca mai existau si nedevotati. Au luat sculament si au ramas si fara o amintire frumoasa, batusem la scor....
FMSP :)(

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 3150
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: ..::Istoria Universitatii Craiova::..

Mesaj de fabius_2014 » 06 Noi 2023, 13:50

Freestate scrie:
06 Noi 2023, 12:44
Imi povestea tata ca a plecat odata la meci cu niste colegi mai tineri de serviciu, intai s-au dus la o bere ...era un meci important si unul dintre ei povestea ca la nu stiu ce centrala termica de cartier lucra o gagica care se fvtea pe 25 de lei. :)(
Prostii, ai tineri (se fvtea mai greu pe atunci) au lasat meciul si s-au dus la fvtut....ca sa vezi ca mai existau si nedevotati. Au luat sculament si au ramas si fara o amintire frumoasa, batusem la scor....
Au primit ce-au meritat. Adica are meci Universitatea Craiova si tu te duci la centrala termica sa dai 25 de lei. :lol: :lol: :lol:

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8339
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: ..::Istoria Universitatii Craiova::..

Mesaj de Bobby » 19 Dec 2023, 07:05

Povestile lui Ticleanu - frumos :

https://www.youtube.com/watch?v=YpncT1Ugikg

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8339
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: ..::Istoria Universitatii Craiova::..

Mesaj de Bobby » 19 Iul 2024, 07:00

Meciul meu preferat al Craiovei din ultimii 11 ani :

https://www.youtube.com/watch?v=oQ-xl6cwGkw

Gol primit de noi in minutul 8 cind era planificata intreruperea meciului in memoria lui Balaci. O regie divina incredibila...

Avatar utilizator
WhiteLion30
junior
junior
Mesaje: 55
Membru din: 16 Apr 2018, 01:05

Re: ..::Istoria Universitatii Craiova::..

Mesaj de WhiteLion30 » 21 Iul 2024, 00:20

De la fondare și până în sezonul 1954 Universitatea Craiova a jucat în campionatul regiunii Oltenia (între 1950 și 1956 sezoanele s-au disputat în sistem primăvară-toamnă). Din păcate, rezultatele din această perioadă sunt foarte greu de găsit, dar am reușit să strâng toate rezultatele de la debutul din Divizia B, din 1955, și până la finalul sezonului 1962–63. La finalul lui 1963–64 Știința a promovat în premieră în Divizia A, și rezultatele acestui sezon se găsesc pe romaniansoccer. Începând cu 1964–65, Știința a jucat aproape în permanență în Divizia A, și rezultatele ei se găsesc pe romaniansoccer.

Sezonul 1955 Divizia B Seria 1
Round 1
20-Mar Metalul București - Știința Craiova = 0 - 4
20-Mar Locomotiva București - Flacăra Moreni = 3 - 0
20-Mar Știința București - Metalul Steagul Roșu Orașul Stalin = 1 - 0
20-Mar Locomotiva Craiova - Progresul Sibiu = 1 - 0
20-Mar Flamura roșie Sfîntu Gheorghe - Progresul CPCS București = 0 - 1
20-Mar Metalul Uzinele de Tractoare Orașul Stalin - Dinamo 6 București = 2 - 0

Round 2
27-Mar Știința Craiova - Metalul Uzinele de Tractoare Orașul Stalin = 0 - 3
27-Mar Progresul Sibiu - Locomotiva București = 0 - 1
27-Mar Dinamo 6 București - Flamura roșie Sfîntu Gheorghe = 1 - 0
27-Mar Metalul Steagul Roșu Orașul Stalin - Locomotiva Craiova = 1 - 1
27-Mar Flacăra Moreni - Metalul București = 2 - 0
27-Mar Progresul CPCS București - Locomotiva Turnu Severin = x - x

Round 3
3-Apr Flamura roșie Sfîntu Gheorghe - Știința Craiova = 1 - 1
3-Apr Metalul București - Progresul Sibiu = 2 - 0
3-Apr Locomotiva Turnu Severin - Știința București = 1 - 2
3-Apr Locomotiva Craiova - Dinamo 6 București = 1 - 1
3-Apr Metalul Uzinele de Tractoare Orașul Stalin - Flacăra Moreni = 1 - 0
3-Apr Locomotiva București - Progresul CPCS București = x - x

Round 4
10-Apr Locomotiva București - Locomotiva Craiova = 3 - 0
10-Apr Dinamo 6 București - Metalul București = 0 - 1
10-Apr Știința București - Flamura roșie Sfîntu Gheorghe = 1 - 0
10-Apr Progresul Sibiu - Flacăra Moreni = 5 - 1
10-Apr Locomotiva Turnu Severin - Metalul Uzinele de Tractoare Orașul Stalin = 0 - 0
10-Apr Metalul Steagul Roșu Orașul Stalin - Progresul CPCS București = x - x

Round 5
17-Apr Știința Craiova - Știința București = 2 - 3
17-Apr Metalul Uzinele de Tractoare Orașul Stalin - Locomotiva București = 0 - 0
17-Apr Flamura roșie Sfîntu Gheorghe - Locomotiva Craiova = 2 - 1
17-Apr Flacăra Moreni - Metalul Steagul Roșu Orașul Stalin = 2 - 1
17-Apr Dinamo 6 București - Locomotiva Turnu Severin = 0 - 1
17-Apr Progresul CPCS București - Metalul București = x - x

Round 6
24-Apr Progresul Sibiu - Știința Craiova = 0 - 0
24-Apr Locomotiva București - Flamura roșie Sfîntu Gheorghe = 7 - 0
24-Apr Dinamo 6 București - Știința București = 4 - 1
24-Apr Progresul CPCS București - Flacăra Moreni = 1 - 0
24-Apr Locomotiva Craiova - Locomotiva Turnu Severin = 1 - 0
24-Apr Metalul Steagul Roșu Orașul Stalin - Metalul București = 0 - 2

Round 7
1-Mai Știința Craiova - Metalul Steagul Roșu Orașul Stalin = 0 - 0
1-Mai Locomotiva București - Știința București = 1 - 1
1-Mai Metalul București - Flamura roșie Sfîntu Gheorghe = 1 - 0
1-Mai Flacăra Moreni - Dinamo 6 București = 2 - 1
1-Mai Metalul Uzinele de Tractoare Orașul Stalin - Locomotiva Craiova = 2 - 1
1-Mai Locomotiva Turnu Severin - Progresul Sibiu = 3 - 0

Round 8
8-Mai Dinamo 6 București - Știința Craiova = 1 - 0
8-Mai Progresul CPCS București - Metalul Uzinele de Tractoare Orașul Stalin = 4 - 2
8-Mai Știința București - Progresul Sibiu = 0 - 1
8-Mai Locomotiva Craiova - Flacăra Moreni = 1 - 0
8-Mai Locomotiva Turnu Severin - Metalul București = 1 - 1
8-Mai Metalul Steagul Roșu Orașul Stalin - Locomotiva București = 1 - 1

Round 9
15-Mai Știința Craiova - Locomotiva București = 0 - 2
15-Mai Metalul București - Locomotiva Craiova = 1 - 1
15-Mai Flacăra Moreni - Știința București = 1 - 1
15-Mai Progresul Sibiu - Progresul CPCS București = 2 - 1
15-Mai Metalul Steagul Roșu Orașul Stalin - Metalul Uzinele de Tractoare Orașul Stalin = 1 - 3
15-Mai Flamura roșie Sfîntu Gheorghe - Locomotiva Turnu Severin = 1 - 0

Round 10
22-Mai Știința Craiova - Flacăra Moreni = 3 - 0
22-Mai Știința București - Metalul Uzinele de Tractoare Orașul Stalin = 3 - 2
22-Mai Progresul CPCS București - Locomotiva Craiova = 0 - 2
22-Mai Metalul Steagul Roșu Orașul Stalin - Dinamo 6 București = 0 - 0
22-Mai Flamura roșie Sfîntu Gheorghe - Progresul Sibiu = 0 - 0
22-Mai Locomotiva București - Locomotiva Turnu Severin = x - x

Round 11
29-Mai Locomotiva Turnu Severin - Știința Craiova = 2 - 1
29-Mai Metalul Uzinele de Tractoare Orașul Stalin - Flamura roșie Sfîntu Gheorghe = 2 - 1
29-Mai Progresul Sibiu - Metalul Steagul Roșu Orașul Stalin = 3 - 0
29-Mai Locomotiva Craiova - Știința București = 1 - 0
29-Mai Metalul București - Locomotiva București = x - x
29-Mai Progresul CPCS București - Dinamo 6 București = x - x

Round 12
5-Iun Locomotiva Craiova - Știința Craiova = 0 - 2
5-Iun Dinamo 6 București - Progresul Sibiu = 0 - 2
5-Iun Metalul Uzinele de Tractoare Orașul Stalin - Metalul București = 3 - 0
5-Iun Locomotiva Turnu Severin - Metalul Steagul Roșu Orașul Stalin = 1 - 0
5-Iun Flamura roșie Sfîntu Gheorghe - Flacăra Moreni = 1 - 0
5-Iun Progresul CPCS București - Știința București = x - x

Round 13
12-Iun Știința Craiova - Progresul CPCS București = 1 - 5
12-Iun Metalul București - Știința București = 2 - 1
12-Iun Progresul Sibiu - Metalul Uzinele de Tractoare Orașul Stalin = 2 - 1
12-Iun Metalul Steagul Roșu Orașul Stalin - Flamura roșie Sfîntu Gheorghe = 1 - 0
12-Iun Flacăra Moreni - Locomotiva Turnu Severin = 4 - 1
12-Iun Locomotiva București - Dinamo 6 București = x - x

Round 13
21-Aug Știința Craiova - Metalul București = 1 - 0
21-Aug Dinamo 6 București - Metalul Uzinele de Tractoare Orașul Stalin = 2 - 1
21-Aug Flacăra Moreni - Locomotiva București = 2 - 3
21-Aug Metalul Steagul Roșu Orașul Stalin - Știința București = 0 - 1
21-Aug Progresul Sibiu - Locomotiva Craiova = 3 - 0
21-Aug Progresul CPCS București - Flamura roșie Sfîntu Gheorghe = 2 - 0

Round 14
28-Aug Metalul Uzinele de Tractoare Orașul Stalin - Știința Craiova = 1 - 0
28-Aug Locomotiva București - Progresul Sibiu = 4 - 0
28-Aug Metalul București - Flacăra Moreni = 1 - 2
28-Aug Flamura roșie Sfîntu Gheorghe - Dinamo 6 București = 1 - 2
28-Aug Locomotiva Craiova - Metalul Steagul Roșu Orașul Stalin = 0 - 4
28-Aug Locomotiva Turnu Severin - Progresul CPCS București = 4 - 0

Round 15
4-Sep Știința Craiova - Flamura roșie Sfîntu Gheorghe = 1 - 0
4-Sep Știința București - Locomotiva Turnu Severin = 2 - 0
4-Sep Dinamo 6 București - Locomotiva Craiova = 5 - 0
4-Sep Flacăra Moreni - Metalul Uzinele de Tractoare Orașul Stalin = 2 - 0
4-Sep Progresul Sibiu - Metalul București = 2 - 1
4-Sep Progresul CPCS București - Locomotiva București = x - x

Round 16
11-Sep Flamura roșie Sfîntu Gheorghe - Știința București = 4 - 1
11-Sep Flacăra Moreni - Progresul Sibiu = 1 - 0
11-Sep Metalul București - Dinamo 6 București = 2 - 3
11-Sep Metalul Uzinele de Tractoare Orașul Stalin - Locomotiva Turnu Severin = 1 - 2
11-Sep Progresul CPCS București - Metalul Steagul Roșu Orașul Stalin = x - x
11-Sep Locomotiva Craiova - Locomotiva București = x - x

Round 17
18-Sep Știința București - Știința Craiova = 3 - 1
18-Sep Locomotiva Craiova - Flamura roșie Sfîntu Gheorghe = 0 - 1
18-Sep Locomotiva Turnu Severin - Dinamo 6 București = 2 - 1
18-Sep Metalul Steagul Roșu Orașul Stalin - Flacăra Moreni = 1 - 0
18-Sep Metalul București - Progresul CPCS București = x - x
18-Sep Locomotiva București - Metalul Uzinele de Tractoare Orașul Stalin = x - x

Round 18
25-Sep Știința Craiova - Progresul Sibiu = 1 - 1
25-Sep Locomotiva Turnu Severin - Locomotiva Craiova = 3 - 0
25-Sep Metalul București - Metalul Steagul Roșu Orașul Stalin = 2 - 5
25-Sep Știința București - Dinamo 6 București = 1 - 1
25-Sep Flacăra Moreni - Progresul CPCS București = x - x
25-Sep Flamura roșie Sfîntu Gheorghe - Locomotiva București = x - x

Round 19
2-Oct Metalul Steagul Roșu Orașul Stalin - Știința Craiova = 2 - 0
2-Oct Progresul Sibiu - Locomotiva Turnu Severin = 1 - 0
2-Oct Flamura roșie Sfîntu Gheorghe - Metalul București = 3 - 0
2-Oct Știința București - Locomotiva București = 0 - 1
2-Oct Locomotiva Craiova - Metalul Uzinele de Tractoare Orașul Stalin = 1 - 0
2-Oct Dinamo 6 București - Flacăra Moreni = 3 - 1

Round 20
9-Oct Știința Craiova - Dinamo 6 București = 2 - 2
9-Oct Metalul București - Locomotiva Turnu Severin = 1 - 6
9-Oct Flacăra Moreni - Locomotiva Craiova = 3 - 1
9-Oct Locomotiva București - Metalul Steagul Roșu Orașul Stalin = 5 - 0
9-Oct Progresul Sibiu - Știința București = 1 - 0
9-Oct Metalul Uzinele de Tractoare Orașul Stalin - Progresul CPCS București = x - x

Round 21
16-Oct Locomotiva București - Știința Craiova = 1 - 0
16-Oct Știința București - Flacăra Moreni = 2 - 1
16-Oct Progresul CPCS București - Progresul Sibiu = 0 - 1
16-Oct Metalul Uzinele de Tractoare Orașul Stalin - Metalul Steagul Roșu Orașul Stalin = 0 - 0
16-Oct Locomotiva Turnu Severin - Flamura roșie Sfîntu Gheorghe = 2 - 0
16-Oct Locomotiva Craiova - Metalul București = 2 - 0

Round 22
23-Oct Flacăra Moreni - Știința Craiova = 1 - 0
23-Oct Dinamo 6 București - Metalul Steagul Roșu Orașul Stalin = 3 - 2
23-Oct Locomotiva Turnu Severin - Locomotiva București = 3 - 2
23-Oct Locomotiva Craiova - Progresul CPCS București = 0 - 5
23-Oct Progresul Sibiu - Flamura roșie Sfîntu Gheorghe = 1 - 0
23-Oct Metalul Uzinele de Tractoare Orașul Stalin - Știința București = 3 - 0

Round 23
30-Oct Știința Craiova - Locomotiva Turnu Severin = 1 - 0
30-Oct Locomotiva București - Metalul București = 5 - 0
30-Oct Dinamo 6 București - Progresul CPCS București = 1 - 0
30-Oct Știința București - Locomotiva Craiova = 0 - 1
30-Oct Metalul Steagul Roșu Orașul Stalin - Progresul Sibiu = 3 - 1
30-Oct Flamura roșie Sfîntu Gheorghe - Metalul Uzinele de Tractoare Orașul Stalin = 1 - 0

Round 24
6-Noi Știința Craiova - Locomotiva Craiova = 0 - 0
6-Noi Metalul București - Metalul Uzinele de Tractoare Orașul Stalin = 2 - 3
6-Noi Știința București - Progresul CPCS București = 1 - 2
6-Noi Metalul Steagul Roșu Orașul Stalin - Locomotiva Turnu Severin = 3 - 1
6-Noi Flacăra Moreni - Flamura roșie Sfîntu Gheorghe = 3 - 1
6-Noi Progresul Sibiu - Dinamo 6 București = 2 - 0

Round 25
13-Noi Progresul CPCS București - Știința Craiova = 4 - 0
13-Noi Dinamo 6 București - Locomotiva București = 1 - 2
13-Noi Știința București - Metalul București = 5 - 0
13-Noi Flamura roșie Sfîntu Gheorghe - Metalul Steagul Roșu Orașul Stalin = 1 - 0
13-Noi Locomotiva Turnu Severin - Flacăra Moreni = 5 - 2
13-Noi Metalul Uzinele de Tractoare Orașul Stalin - Progresul Sibiu = 0 - 0

Sezonul 1956 Divizia C Seria 4
Round 1
1-Apr Energia Orăștie - Știința Craiova = 1 - 1
1-Apr Metalul 108 - Progresul Timișoara = 0 - 0
1-Apr Flacăra roșie 7 Noiembrie Arad - Flacăra roșie Rîmnicu Vîlcea = 2 - 0
1-Apr Metalul Arad - Metalul Oțelul Roșu = 5 - 1
1-Apr Constructorul Craiova - Constructorul Arad = 0 - 0
1-Apr Locomotiva Craiova - Locomotiva Simeria = 2 - 0

Round 2
8-Apr Știința Craiova - Flacăra roșie 7 Noiembrie Arad = 1 - 0
8-Apr Metalul Oțelul Roșu - Metalul 108 = 2 - 0
8-Apr Flacăra roșie Rîmnicu Vîlcea - Locomotiva Craiova = 3 - 1
8-Apr Locomotiva Simeria - Constructorul Craiova = 5 - 2
8-Apr Constructorul Arad - Energia Orăștie = 3 - 0
8-Apr Progresul Timișoara - Metalul Arad = 1 - 2

Round 3
15-Apr Știința Craiova - Constructorul Craiova = 1 - 1
15-Apr Constructorul Arad - Flacăra roșie 7 Noiembrie Arad = 1 - 2
15-Apr Locomotiva Simeria - Flacăra roșie Rîmnicu Vîlcea = 0 - 1
15-Apr Metalul 108 - Metalul Arad = 0 - 0
15-Apr Locomotiva Craiova - Metalul Oțelul Roșu = 0 - 0
15-Apr Energia Orăștie - Progresul Timișoara = 2 - 0

Round 4
22-Apr Știința Craiova - Metalul 108 = 0 - 0
22-Apr Constructorul Craiova - Locomotiva Craiova = 1 - 2
22-Apr Progresul Timișoara - Metalul Oțelul Roșu = 0 - 2
22-Apr Flacăra roșie 7 Noiembrie Arad - Metalul Arad = 1 - 0
22-Apr Constructorul Arad - Locomotiva Simeria = 1 - 1
22-Apr Flacăra roșie Rîmnicu Vîlcea - Energia Orăștie = 0 - 1

Round 5
29-Apr Metalul Arad - Știința Craiova = 0 - 0
29-Apr Flacăra roșie 7 Noiembrie Arad - Progresul Timișoara = 3 - 1
29-Apr Constructorul Craiova - Flacăra roșie Rîmnicu Vîlcea = 1 - 3
29-Apr Energia Orăștie - Locomotiva Simeria = 1 - 1
29-Apr Metalul 108 - Locomotiva Craiova = 5 - 1
29-Apr Metalul Oțelul Roșu - Constructorul Arad = 0 - 0

Round 6
6-Mai Flacăra roșie Rîmnicu Vîlcea - Știința Craiova = 2 - 1
6-Mai Locomotiva Simeria - Metalul Oțelul Roșu = 3 - 4
6-Mai Progresul Timișoara - Constructorul Craiova = 0 - 1
6-Mai Locomotiva Craiova - Constructorul Arad = 4 - 2
6-Mai Metalul 108 - Flacăra roșie 7 Noiembrie Arad = 2 - 1
6-Mai Metalul Arad - Energia Orăștie = 1 - 0

Round 7
13-Mai Știința Craiova - Progresul Timișoara = 4 - 0
13-Mai Constructorul Arad - Flacăra roșie Rîmnicu Vîlcea = 0 - 0
13-Mai Flacăra roșie 7 Noiembrie Arad - Locomotiva Craiova = 0 - 0
13-Mai Metalul Oțelul Roșu - Energia Orăștie = 1 - 1
13-Mai Locomotiva Simeria - Metalul 108 = 1 - 2
13-Mai Constructorul Craiova - Metalul Arad = 1 - 1

Round 8
20-Mai Locomotiva Craiova - Știința Craiova = 0 - 3
20-Mai Flacăra roșie Rîmnicu Vîlcea - Progresul Timișoara = 2 - 1
20-Mai Energia Orăștie - Metalul 108 = 2 - 1
20-Mai Metalul Arad - Constructorul Arad = 1 - 2
20-Mai Constructorul Craiova - Metalul Oțelul Roșu = 0 - 1
20-Mai Flacăra roșie 7 Noiembrie Arad - Locomotiva Simeria = 4 - 2

Round 9
27-Mai Știința Craiova - Constructorul Arad = 1 - 0
27-Mai Metalul Oțelul Roșu - Flacăra roșie Rîmnicu Vîlcea = 2 - 0
27-Mai Energia Orăștie - Flacăra roșie 7 Noiembrie Arad = 1 - 2
27-Mai Metalul 108 - Constructorul Craiova = 1 - 0
27-Mai Locomotiva Simeria - Metalul Arad = 2 - 3
27-Mai Progresul Timișoara - Locomotiva Craiova = 3 - 4

Round 10
3-Iun Metalul Oțelul Roșu - Știința Craiova = 3 - 1
3-Iun Constructorul Arad - Metalul 108 = 3 - 0
3-Iun Locomotiva Simeria - Progresul Timișoara = 2 - 0
3-Iun Metalul Arad - Flacăra roșie Rîmnicu Vîlcea = 4 - 2
3-Iun Locomotiva Craiova - Energia Orăștie = 3 - 3
3-Iun Constructorul Craiova - Flacăra roșie 7 Noiembrie Arad = 3 - 0

Round 11
10-Iun Știința Craiova - Locomotiva Simeria = 1 - 0
10-Iun Energia Orăștie - Constructorul Craiova = 1 - 0
10-Iun Progresul Timișoara - Constructorul Arad = 1 - 1
10-Iun Flacăra roșie Rîmnicu Vîlcea - Metalul 108 = 3 - 2
10-Iun Metalul Arad - Locomotiva Craiova = 2 - 0
10-Iun Flacăra roșie 7 Noiembrie Arad - Metalul Oțelul Roșu = 2 - 1

Round 12
12-Aug Știința Craiova - Energia Orăștie = 0 - 1
12-Aug Flacăra roșie Rîmnicu Vîlcea - Flacăra roșie 7 Noiembrie Arad = 8 - 1
12-Aug Constructorul Arad - Constructorul Craiova = 0 - 0
12-Aug Progresul Timișoara - Metalul 108 = 2 - 0
12-Aug Metalul Oțelul Roșu - Metalul Arad = 1 - 3
12-Aug Locomotiva Simeria - Locomotiva Craiova = x - x

Round 13
19-Aug Flacăra roșie 7 Noiembrie Arad - Știința Craiova = 2 - 0
19-Aug Metalul Arad - Progresul Timișoara = 7 - 0
19-Aug Metalul 108 - Metalul Oțelul Roșu = 2 - 0
19-Aug Locomotiva Craiova - Flacăra roșie Rîmnicu Vîlcea = 1 - 1
19-Aug Energia Orăștie - Constructorul Arad = 1 - 2
19-Aug Constructorul Craiova - Locomotiva Simeria = 2 - 0

Round 14
26-Aug Constructorul Craiova - Știința Craiova = 0 - 2
26-Aug Flacăra roșie Rîmnicu Vîlcea - Locomotiva Simeria = 5 - 0
26-Aug Flacăra roșie 7 Noiembrie Arad - Constructorul Arad = 4 - 1
26-Aug Metalul Arad - Metalul 108 = 2 - 1
26-Aug Metalul Oțelul Roșu - Locomotiva Craiova = 2 - 2
26-Aug Progresul Timișoara - Energia Orăștie = 3 - 0

Round 15
2-Sep Metalul 108 - Știința Craiova = 1 - 2
2-Sep Locomotiva Craiova - Constructorul Craiova = 2 - 3
2-Sep Locomotiva Simeria - Constructorul Arad = 3 - 0
2-Sep Metalul Arad - Flacăra roșie 7 Noiembrie Arad = 2 - 0
2-Sep Energia Orăștie - Flacăra roșie Rîmnicu Vîlcea = 1 - 1
2-Sep Metalul Oțelul Roșu - Progresul Timișoara = 2 - 0

Round 16
9-Sep Știința Craiova - Metalul Arad = 2 - 0
9-Sep Progresul Timișoara - Flacăra roșie 7 Noiembrie Arad = 4 - 2
9-Sep Flacăra roșie Rîmnicu Vîlcea - Constructorul Craiova = 5 - 1
9-Sep Locomotiva Simeria - Energia Orăștie = 1 - 0
9-Sep Locomotiva Craiova - Metalul 108 = 3 - 0
9-Sep Constructorul Arad - Metalul Oțelul Roșu = 4 - 1

Round 17
16-Sep Știința Craiova - Flacăra roșie Rîmnicu Vîlcea = 2 - 0
16-Sep Metalul Oțelul Roșu - Locomotiva Simeria = 3 - 0
16-Sep Constructorul Craiova - Progresul Timișoara = 2 - 0
16-Sep Constructorul Arad - Locomotiva Craiova = 1 - 2
16-Sep Flacăra roșie 7 Noiembrie Arad - Metalul 108 = 2 - 1
16-Sep Energia Orăștie - Metalul Arad = 2 - 1

Round 18
23-Sep Progresul Timișoara - Știința Craiova = 1 - 0
23-Sep Flacăra roșie Rîmnicu Vîlcea - Constructorul Arad = 5 - 0
23-Sep Locomotiva Craiova - Flacăra roșie 7 Noiembrie Arad = 2 - 3
23-Sep Energia Orăștie - Metalul Oțelul Roșu = 1 - 1
23-Sep Metalul 108 - Locomotiva Simeria = 1 - 0
23-Sep Metalul Arad - Constructorul Craiova = 1 - 0

Round 19
30-Sep Știința Craiova - Locomotiva Craiova = 2 - 1
30-Sep Progresul Timișoara - Flacăra roșie Rîmnicu Vîlcea = 1 - 0
30-Sep Metalul 108 - Energia Orăștie = 0 - 0
30-Sep Constructorul Arad - Metalul Arad = 0 - 1
30-Sep Metalul Oțelul Roșu - Constructorul Craiova = 2 - 1
30-Sep Locomotiva Simeria - Flacăra roșie 7 Noiembrie Arad = x - x

Round 20
7-Oct Constructorul Arad - Știința Craiova = 1 - 0
7-Oct Flacăra roșie 7 Noiembrie Arad - Energia Orăștie = 0 - 1
7-Oct Constructorul Craiova - Metalul 108 = 0 - 1
7-Oct Locomotiva Craiova - Progresul Timișoara = 0 - 2
7-Oct Metalul Arad - Locomotiva Simeria = 1 - 0
7-Oct Flacăra roșie Rîmnicu Vîlcea - Metalul Oțelul Roșu = x - x

Round 21
14-Oct Știința Craiova - Metalul Oțelul Roșu = 1 - 0
14-Oct Metalul 108 - Constructorul Arad = 2 - 1
14-Oct Progresul Timișoara - Locomotiva Simeria = 0 - 0
14-Oct Flacăra roșie Rîmnicu Vîlcea - Metalul Arad = 0 - 0
14-Oct Energia Orăștie - Locomotiva Craiova = 4 - 0
14-Oct Flacăra roșie 7 Noiembrie Arad - Constructorul Craiova = 4 - 2

Round 22
21-Oct Locomotiva Simeria - Știința Craiova = 0 - 0
21-Oct Locomotiva Craiova - Metalul Arad = 2 - 1
21-Oct Metalul Oțelul Roșu - Flacăra roșie 7 Noiembrie Arad = 2 - 2
21-Oct Constructorul Craiova - Energia Orăștie = 3 - 1
21-Oct Metalul 108 - Flacăra roșie Rîmnicu Vîlcea = 1 - 1
21-Oct Constructorul Arad - Progresul Timișoara = x - x

Sezonul 1957–58 Divizia C Seria 3

Round 1
1-Sep Știința Craiova - Locomotiva Turnu Severin = 4 - 1
1-Sep Energia Arad - Energia 14 = 0 - 3
1-Sep Flamura roșie Râmnicu Vâlcea - Locomotiva Craiova = 0 - 0
1-Sep Energia Oțelul Roșu - Energia 3 Reșița = 3 - 1
1-Sep Energia Târgu Jiu - Energia 108 = 4 - 0
1-Sep Progresul Brad - Flamura roșie Arad = 3 - 1
1-Sep Progresul Corabia - Energia Craiova = 1 - 1

Round 2
8-Sep Energia 108 - Știința Craiova = 1 - 0
8-Sep Energia 14 - Progresul Brad = 1 - 1
8-Sep Locomotiva Craiova - Progresul Corabia = 2 - 2
8-Sep Flamura roșie Arad - Flamura roșie Râmnicu Vâlcea = 3 - 2
8-Sep Locomotiva Turnu Severin - Energia Arad = 6 - 1
8-Sep Energia Craiova - Energia Oțelul Roșu = 0 - 2
8-Sep Energia 3 Reșița - Energia Târgu Jiu = 1 - 1

Round 3
15-Sep Știința Craiova - Locomotiva Craiova = 3 - 0
15-Sep Progresul Brad - Energia Craiova = 3 - 1
15-Sep Energia Oțelul Roșu - Energia 108 = 2 - 0
15-Sep Energia Arad - Flamura roșie Arad = 0 - 1
15-Sep Energia Târgu Jiu - Energia 14 = 1 - 0
15-Sep Progresul Corabia - Locomotiva Turnu Severin = x - x
15-Sep Flamura roșie Râmnicu Vâlcea - Energia 3 Reșița = x - x

Round 4
22-Sep Știința Craiova - Energia Târgu Jiu = 2 - 1
22-Sep Energia Craiova - Flamura roșie Arad = 1 - 1
22-Sep Energia 108 - Progresul Brad = 0 - 0
22-Sep Energia 14 - Energia Oțelul Roșu = x - x
22-Sep Locomotiva Turnu Severin - Flamura roșie Râmnicu Vâlcea = 2 - 1
22-Sep Energia 3 Reșița - Progresul Corabia = 4 - 0
22-Sep Energia Arad - Locomotiva Craiova = 0 - 1

Round 5
29-Sep Energia 3 Reșița - Știința Craiova = 3 - 5
29-Sep Progresul Corabia - Energia Arad = 1 - 0
29-Sep Locomotiva Turnu Severin - Energia Craiova = 2 - 1
29-Sep Progresul Brad - Energia Târgu Jiu = 5 - 1
29-Sep Flamura roșie Arad - Energia 108 = 0 - 3
29-Sep Energia Oțelul Roșu - Flamura roșie Râmnicu Vâlcea = 4 - 0
29-Sep Locomotiva Craiova - Energia 14 = 6 - 1

Round 6
6-Oct Energia Craiova - Știința Craiova = 1 - 1
6-Oct Progresul Brad - Energia Oțelul Roșu = 4 - 0
6-Oct Flamura roșie Râmnicu Vâlcea - Progresul Corabia = 3 - 0
6-Oct Energia Târgu Jiu - Locomotiva Craiova = 2 - 1
6-Oct Energia Arad - Energia 3 Reșița = 0 - 1
6-Oct Energia 14 - Flamura roșie Arad = 0 - 0
6-Oct Energia 108 - Locomotiva Turnu Severin = 3 - 2

Round 7
13-Oct Știința Craiova - Energia Arad = 3 - 1
13-Oct Energia 108 - Locomotiva Craiova = 3 - 0
13-Oct Progresul Corabia - Energia Oțelul Roșu = 2 - 0
13-Oct Locomotiva Turnu Severin - Energia 14 = 4 - 1
13-Oct Energia 3 Reșița - Progresul Brad = 1 - 0
13-Oct Energia Craiova - Flamura roșie Râmnicu Vâlcea = 0 - 3
13-Oct Flamura roșie Arad - Energia Târgu Jiu = 3 - 0

Round 8
20-Oct Energia Oțelul Roșu - Știința Craiova = 2 - 0
20-Oct Energia 3 Reșița - Flamura roșie Arad = 0 - 0
20-Oct Flamura roșie Râmnicu Vâlcea - Energia 108 = 3 - 0
20-Oct Progresul Corabia - Energia Târgu Jiu = 5 - 0
20-Oct Locomotiva Craiova - Locomotiva Turnu Severin = 0 - 3
20-Oct Energia Arad - Progresul Brad = x - x
20-Oct Energia 14 - Energia Craiova = 3 - 1

Round 9
27-Oct Progresul Brad - Știința Craiova = 2 - 1
27-Oct Energia Târgu Jiu - Locomotiva Turnu Severin = 1 - 2
27-Oct Locomotiva Craiova - Energia Craiova = 0 - 1
27-Oct Energia Oțelul Roșu - Flamura roșie Arad = 4 - 1
27-Oct Flamura roșie Râmnicu Vâlcea - Energia Arad = 1 - 1
27-Oct Energia 14 - Energia 3 Reșița = 1 - 0
27-Oct Energia 108 - Progresul Corabia = 0 - 2

Round 10
3-Noi Știința Craiova - Energia 14 = 1 - 0
3-Noi Energia Târgu Jiu - Flamura roșie Râmnicu Vâlcea = 0 - 1
3-Noi Locomotiva Turnu Severin - Energia Oțelul Roșu = 3 - 1
3-Noi Flamura roșie Arad - Locomotiva Craiova = 0 - 1
3-Noi Progresul Brad - Progresul Corabia = 2 - 1
3-Noi Energia Craiova - Energia 3 Reșița = 3 - 0
3-Noi Energia Arad - Energia 108 = 0 - 3

Round 11
10-Noi Progresul Corabia - Știința Craiova = 0 - 0
10-Noi Locomotiva Craiova - Progresul Brad = 2 - 1
10-Noi Energia Arad - Energia Craiova = 2 - 2
10-Noi Flamura roșie Râmnicu Vâlcea - Energia 14 = 9 - 0
10-Noi Energia Oțelul Roșu - Energia Târgu Jiu = 3 - 2
10-Noi Energia 3 Reșița - Energia 108 = 2 - 1
10-Noi Flamura roșie Arad - Locomotiva Turnu Severin = 1 - 1

Round 12
17-Noi Știința Craiova - Flamura roșie Arad = 4 - 1
17-Noi Locomotiva Turnu Severin - Energia 3 Reșița = 5 - 1
17-Noi Energia 108 - Energia Craiova = 0 - 0
17-Noi Energia Târgu Jiu - Energia Arad = 3 - 0
17-Noi Energia 14 - Progresul Corabia = 1 - 0
17-Noi Progresul Brad - Flamura roșie Râmnicu Vâlcea = 2 - 2
17-Noi Locomotiva Craiova - Energia Oțelul Roșu = 1 - 2

Round 13
24-Noi Știința Craiova - Flamura roșie Râmnicu Vâlcea = 1 - 2
24-Noi Energia Oțelul Roșu - Energia Arad = 3 - 1
24-Noi Flamura roșie Arad - Progresul Corabia = 2 - 0
24-Noi Energia 108 - Energia 14 = 4 - 0
24-Noi Locomotiva Turnu Severin - Progresul Brad = 1 - 1
24-Noi Energia 3 Reșița - Locomotiva Craiova = 1 - 3
24-Noi Energia Craiova - Energia Târgu Jiu = 1 - 1

Round 14
13-Apr Locomotiva Turnu Severin - Știința Craiova = 0 - 1
13-Apr Energia 14 - Energia Arad = x - x
13-Apr Locomotiva Craiova - Flamura roșie Râmnicu Vâlcea = 1 - 0
13-Apr Energia 3 Reșița - Energia Oțelul Roșu = 2 - 0
13-Apr Energia 108 - Energia Târgu Jiu = 2 - 0
13-Apr Flamura roșie Arad - Progresul Brad = 0 - 0
13-Apr Energia Craiova - Progresul Corabia = 2 - 0

Round 15
20-Apr Știința Craiova - Energia 108 = 5 - 0
20-Apr Progresul Brad - Energia 14 = 3 - 0
20-Apr Progresul Corabia - Locomotiva Craiova = 3 - 0
20-Apr Flamura roșie Râmnicu Vâlcea - Flamura roșie Arad = 4 - 0
20-Apr Energia Arad - Locomotiva Turnu Severin = x - x
20-Apr Energia Oțelul Roșu - Energia Craiova = 3 - 0
20-Apr Energia Târgu Jiu - Energia 3 Reșița = 0 - 2

Round 16
27-Apr Locomotiva Craiova - Știința Craiova = 1 - 3
27-Apr Energia 14 - Energia Târgu Jiu = 0 - 2
27-Apr Flamura roșie Arad - Energia Arad = 1 - 0
27-Apr Energia Craiova - Progresul Brad = 1 - 0
27-Apr Locomotiva Turnu Severin - Progresul Corabia = 5 - 0
27-Apr Energia 3 Reșița - Flamura roșie Râmnicu Vâlcea = 2 - 0
27-Apr Energia 108 - Energia Oțelul Roșu = 2 - 0

Round 17
4-Mai Energia Târgu Jiu - Știința Craiova = 0 - 2
4-Mai Flamura roșie Arad - Energia Craiova = 1 - 1
4-Mai Progresul Brad - Energia 108 = 1 - 1
4-Mai Energia Oțelul Roșu - Energia 14 = 3 - 1
4-Mai Flamura roșie Râmnicu Vâlcea - Locomotiva Turnu Severin = 3 - 1
4-Mai Progresul Corabia - Energia 3 Reșița = 3 - 1
4-Mai Locomotiva Craiova - Energia Arad = x - x

Round 18
11-Mai Știința Craiova - Energia 3 Reșița = 1 - 0
11-Mai Energia Craiova - Locomotiva Turnu Severin = 2 - 1
11-Mai Energia Arad - Progresul Corabia = x - x
11-Mai Energia Târgu Jiu - Progresul Brad = 2 - 1
11-Mai Energia 108 - Flamura roșie Arad = 0 - 1
11-Mai Flamura roșie Râmnicu Vâlcea - Energia Oțelul Roșu = 3 - 2
11-Mai Energia 14 - Locomotiva Craiova = 4 - 2

Round 19
18-Mai Știința Craiova - Energia Craiova = 0 - 0
18-Mai Energia Oțelul Roșu - Progresul Brad = 1 - 1
18-Mai Progresul Corabia - Flamura roșie Râmnicu Vâlcea = 0 - 1
18-Mai Locomotiva Craiova - Energia Târgu Jiu = 6 - 1
18-Mai Energia 3 Reșița - Energia Arad = x - x
18-Mai Flamura roșie Arad - Energia 14 = 5 - 0
18-Mai Locomotiva Turnu Severin - Energia 108 = 4 - 0

Round 20
25-Mai Energia Arad - Știința Craiova = x - x
25-Mai Locomotiva Craiova - Energia 108 = 4 - 3
25-Mai Energia Oțelul Roșu - Progresul Corabia = 4 - 1
25-Mai Energia 14 - Locomotiva Turnu Severin = 1 - 0
25-Mai Progresul Brad - Energia 3 Reșița = 2 - 1
25-Mai Flamura roșie Râmnicu Vâlcea - Energia Craiova = 5 - 0
25-Mai Energia Târgu Jiu - Flamura roșie Arad = 2 - 0

Round 21
1-Iun Știința Craiova - Energia Oțelul Roșu = 4 - 0
1-Iun Locomotiva Turnu Severin - Locomotiva Craiova = 1 - 1
1-Iun Energia Craiova - Energia 14 = 3 - 1
1-Iun Energia Târgu Jiu - Progresul Corabia = 7 - 0
1-Iun Flamura roșie Arad - Energia 3 Reșița = 0 - 0
1-Iun Energia 108 - Flamura roșie Râmnicu Vâlcea = 0 - 2
1-Iun Progresul Brad - Energia Arad = x - x

Round 22
8-Iun Știința Craiova - Progresul Brad = 3 - 0
8-Iun Locomotiva Turnu Severin - Energia Târgu Jiu = 2 - 2
8-Iun Progresul Corabia - Energia 108 = 1 - 1
8-Iun Energia Craiova - Locomotiva Craiova = 2 - 1
8-Iun Flamura roșie Arad - Energia Oțelul Roșu = 0 - 0
8-Iun Energia Arad - Flamura roșie Râmnicu Vâlcea = x - x
8-Iun Energia 3 Reșița - Energia 14 = 5 - 0

Round 23
15-Iun Energia 14 - Știința Craiova = 1 - 0
15-Iun Flamura roșie Râmnicu Vâlcea - Energia Târgu Jiu = x - x
15-Iun Energia Oțelul Roșu - Locomotiva Turnu Severin = 4 - 0
15-Iun Locomotiva Craiova - Flamura roșie Arad = 4 - 1
15-Iun Progresul Corabia - Progresul Brad = x - x
15-Iun Energia 3 Reșița - Energia Craiova = 1 - 1
15-Iun Energia 108 - Energia Arad = x - x

Round 24
22-Iun Știința Craiova - Progresul Corabia = 1 - 0
22-Iun Energia 14 - Flamura roșie Râmnicu Vâlcea = 2 - 2
22-Iun Energia 108 - Energia 3 Reșița = 2 - 0
22-Iun Energia Târgu Jiu - Energia Oțelul Roșu = 2 - 1
22-Iun Progresul Brad - Locomotiva Craiova = 2 - 1
22-Iun Locomotiva Turnu Severin - Flamura roșie Arad = 3 - 0
22-Iun Energia Craiova - Energia Arad = x - x

Round 25
29-Iun Flamura roșie Arad - Știința Craiova = 0 - 3
29-Iun Flamura roșie Râmnicu Vâlcea - Progresul Brad = 4 - 1
29-Iun Energia 3 Reșița - Locomotiva Turnu Severin = 5 - 1
29-Iun Progresul Corabia - Energia 14 = 2 - 1
29-Iun Energia Craiova - Energia 108 = 3 - 0
29-Iun Energia Arad - Energia Târgu Jiu = x - x
29-Iun Energia Oțelul Roșu - Locomotiva Craiova = x - x

Round 26
6-Iul Flamura roșie Râmnicu Vâlcea - Știința Craiova = 1 - 1
6-Iul Progresul Corabia - Flamura roșie Arad = 3 - 1
6-Iul Progresul Brad - Locomotiva Turnu Severin = 2 - 0
6-Iul Energia 14 - Energia 108 = 4 - 1
6-Iul Locomotiva Craiova - Energia 3 Reșița = 2 - 1
6-Iul Energia Târgu Jiu - Energia Craiova = 3 - 0
6-Iul Energia Arad - Energia Oțelul Roșu = x - x

Avatar utilizator
WhiteLion30
junior
junior
Mesaje: 55
Membru din: 16 Apr 2018, 01:05

Re: ..::Istoria Universitatii Craiova::..

Mesaj de WhiteLion30 » 21 Iul 2024, 00:21

Sezonul 1958–59 Divizia B Seria 1
Round 1
24-Aug Știința Craiova - Progresul Sibiu = 0 - 3
24-Aug CFR Arad - Minerul Lupeni = 4 - 1
24-Aug CSM Reșița - CS Oradea = 1 - 0
24-Aug Minerul Baia Mare - CS Tîrgu Mureș = 2 - 2
24-Aug Tractorul Oraşul Stalin - AMEFA Arad = 3 - 0
24-Aug Industria Sîrmii Cîmpia Turzii - CFR Timișoara = 1 - 0
24-Aug Corvinul Hunedoara - Gaz Metan Mediaș = 1 - 0

Round 2
31-Aug AMEFA Arad - Știința Craiova = 3 - 0
31-Aug CS Tîrgu Mureș - Industria Sîrmii Cîmpia Turzii = 1 - 0
31-Aug Progresul Sibiu - Minerul Baia Mare = 6 - 0
31-Aug Minerul Lupeni - CSM Reșița = 1 - 0
31-Aug Gaz Metan Mediaș - CFR Arad = 0 - 1
31-Aug CFR Timișoara - Corvinul Hunedoara = 1 - 0
31-Aug CS Oradea - Tractorul Oraşul Stalin = 1 - 0

Round 3
7-Sep Știința Craiova - CS Oradea = 2 - 1
7-Sep Tractorul Oraşul Stalin - CS Tîrgu Mureș = 0 - 4
7-Sep Corvinul Hunedoara - Minerul Lupeni = 2 - 2
7-Sep Minerul Baia Mare - AMEFA Arad = 0 - 0
7-Sep CSM Reșița - CFR Timișoara = 1 - 1
7-Sep CFR Arad - Progresul Sibiu = 5 - 0
7-Sep Industria Sîrmii Cîmpia Turzii - Gaz Metan Mediaș = 2 - 2

Round 4
14-Sep Minerul Lupeni - Știința Craiova = 1 - 1
14-Sep Gaz Metan Mediaș - CSM Reșița = 1 - 1
14-Sep Progresul Sibiu - Tractorul Oraşul Stalin = 2 - 2
14-Sep CS Tîrgu Mureș - CFR Arad = 1 - 0
14-Sep CS Oradea - Corvinul Hunedoara = 0 - 1
14-Sep CFR Timișoara - Minerul Baia Mare = 2 - 2
14-Sep AMEFA Arad - Industria Sîrmii Cîmpia Turzii = 2 - 1

Round 5
21-Sep CFR Timișoara - Știința Craiova = 2 - 1
21-Sep Corvinul Hunedoara - Progresul Sibiu = 4 - 0
21-Sep Minerul Baia Mare - Gaz Metan Mediaș = 1 - 1
21-Sep CSM Reșița - CS Tîrgu Mureș = 2 - 0
21-Sep CS Oradea - Industria Sîrmii Cîmpia Turzii = 0 - 1
21-Sep Tractorul Oraşul Stalin - Minerul Lupeni = 3 - 1
21-Sep CFR Arad - AMEFA Arad = 0 - 3

Round 6
5-Oct Știința Craiova - CSM Reșița = 2 - 3
5-Oct Industria Sîrmii Cîmpia Turzii - Tractorul Oraşul Stalin = 1 - 0
5-Oct Gaz Metan Mediaș - CS Tîrgu Mureș = 2 - 1
5-Oct CFR Arad - CS Oradea = 2 - 3
5-Oct Progresul Sibiu - AMEFA Arad = 2 - 1
5-Oct Minerul Baia Mare - Corvinul Hunedoara = 3 - 5
5-Oct Minerul Lupeni - CFR Timișoara = 2 - 1

Round 7
12-Oct Corvinul Hunedoara - Știința Craiova = 3 - 2
12-Oct Tractorul Oraşul Stalin - Minerul Baia Mare = 3 - 0
12-Oct Industria Sîrmii Cîmpia Turzii - Progresul Sibiu = 0 - 0
12-Oct CFR Timișoara - CFR Arad = 0 - 2
12-Oct AMEFA Arad - CSM Reșița = 2 - 0
12-Oct Minerul Lupeni - Gaz Metan Mediaș = 2 - 1
12-Oct CS Tîrgu Mureș - CS Oradea = x - x

Round 8
19-Oct Știința Craiova - Tractorul Oraşul Stalin = 1 - 0
19-Oct Corvinul Hunedoara - AMEFA Arad = 1 - 1
19-Oct Gaz Metan Mediaș - CFR Timișoara = 3 - 1
19-Oct CS Oradea - Minerul Lupeni = 0 - 1
19-Oct Progresul Sibiu - CS Tîrgu Mureș = 2 - 0
19-Oct CFR Arad - Industria Sîrmii Cîmpia Turzii = 0 - 0
19-Oct CSM Reșița - Minerul Baia Mare = 2 - 0

Round 9
2-Noi Industria Sîrmii Cîmpia Turzii - Știința Craiova = 4 - 1
2-Noi Minerul Lupeni - Progresul Sibiu = 1 - 0
2-Noi CS Tîrgu Mureș - Corvinul Hunedoara = 1 - 0
2-Noi AMEFA Arad - Gaz Metan Mediaș = 1 - 0
2-Noi CSM Reșița - CFR Arad = 2 - 1
2-Noi CFR Timișoara - Tractorul Oraşul Stalin = 1 - 2
2-Noi Minerul Baia Mare - CS Oradea = 3 - 0

Round 10
9-Noi Știința Craiova - Gaz Metan Mediaș = 0 - 2
9-Noi Industria Sîrmii Cîmpia Turzii - Corvinul Hunedoara = 3 - 0
9-Noi Progresul Sibiu - CFR Timișoara = 0 - 2
9-Noi CS Oradea - AMEFA Arad = 0 - 0
9-Noi Tractorul Oraşul Stalin - CSM Reșița = 0 - 1
9-Noi CFR Arad - Minerul Baia Mare = 3 - 2
9-Noi Minerul Lupeni - CS Tîrgu Mureș = 2 - 0

Round 11
16-Noi Știința Craiova - CFR Arad = 1 - 1
16-Noi CSM Reșița - Progresul Sibiu = 1 - 2
16-Noi AMEFA Arad - Minerul Lupeni = 0 - 2
16-Noi CS Tîrgu Mureș - CFR Timișoara = 0 - 1
16-Noi Gaz Metan Mediaș - CS Oradea = 3 - 2
16-Noi Minerul Baia Mare - Industria Sîrmii Cîmpia Turzii = 3 - 2
16-Noi Corvinul Hunedoara - Tractorul Oraşul Stalin = 1 - 1

Round 12
23-Noi CS Tîrgu Mureș - Știința Craiova = 2 - 1
23-Noi Minerul Baia Mare - Minerul Lupeni = 1 - 1
23-Noi Industria Sîrmii Cîmpia Turzii - CSM Reșița = 2 - 1
23-Noi CFR Arad - Corvinul Hunedoara = 3 - 1
23-Noi CFR Timișoara - AMEFA Arad = 0 - 0
23-Noi CS Oradea - Progresul Sibiu = 2 - 0
23-Noi Gaz Metan Mediaș - Tractorul Oraşul Stalin = 1 - 0

Round 13
30-Noi Știința Craiova - Minerul Baia Mare = 0 - 5
30-Noi Minerul Lupeni - Industria Sîrmii Cîmpia Turzii = 2 - 0
30-Noi CSM Reșița - Corvinul Hunedoara = 2 - 1
30-Noi Tractorul Oraşul Stalin - CFR Arad = 0 - 0
30-Noi Progresul Sibiu - Gaz Metan Mediaș = 0 - 2
30-Noi CFR Timișoara - CS Oradea = 4 - 2
30-Noi AMEFA Arad - CS Tîrgu Mureș = 1 - 0

Round 14
5-Apr Progresul Sibiu - Știința Craiova = 3 - 0
5-Apr Minerul Lupeni - CFR Arad = 0 - 0
5-Apr Gaz Metan Mediaș - Corvinul Hunedoara = 2 - 1
5-Apr CFR Timișoara - Industria Sîrmii Cîmpia Turzii = 2 - 1
5-Apr AMEFA Arad - Tractorul Oraşul Stalin = 1 - 1
5-Apr CS Oradea - CSM Reșița = 0 - 1
5-Apr CS Tîrgu Mureș - Minerul Baia Mare = 2 - 1

Round 15
12-Apr Știința Craiova - AMEFA Arad = 0 - 0
12-Apr CSM Reșița - Minerul Lupeni = 1 - 0
12-Apr CFR Arad - Gaz Metan Mediaș = 2 - 0
12-Apr Tractorul Oraşul Stalin - CS Oradea = 0 - 0
12-Apr Industria Sîrmii Cîmpia Turzii - CS Tîrgu Mureș = 5 - 0
12-Apr Minerul Baia Mare - Progresul Sibiu = 2 - 1
12-Apr Corvinul Hunedoara - CFR Timișoara = 1 - 0

Round 16
19-Apr CS Oradea - Știința Craiova = 2 - 4
19-Apr CFR Timișoara - CSM Reșița = 2 - 1
19-Apr Minerul Lupeni - Corvinul Hunedoara = 2 - 0
19-Apr Progresul Sibiu - CFR Arad = 4 - 0
19-Apr CS Tîrgu Mureș - Tractorul Oraşul Stalin = 0 - 0
19-Apr AMEFA Arad - Minerul Baia Mare = 0 - 2
19-Apr Gaz Metan Mediaș - Industria Sîrmii Cîmpia Turzii = 1 - 0

Round 17
26-Apr Știința Craiova - Minerul Lupeni = 2 - 1
26-Apr CSM Reșița - Gaz Metan Mediaș = 0 - 1
26-Apr Minerul Baia Mare - CFR Timișoara = 3 - 0
26-Apr Tractorul Oraşul Stalin - Progresul Sibiu = 4 - 6
26-Apr Industria Sîrmii Cîmpia Turzii - AMEFA Arad = 4 - 1
26-Apr Corvinul Hunedoara - CS Oradea = 1 - 0
26-Apr CFR Arad - CS Tîrgu Mureș = 1 - 0

Round 18
3-Mai Știința Craiova - CFR Timișoara = 0 - 0
3-Mai AMEFA Arad - CFR Arad = 3 - 1
3-Mai Gaz Metan Mediaș - Minerul Baia Mare = 4 - 2
3-Mai Industria Sîrmii Cîmpia Turzii - CS Oradea = 2 - 0
3-Mai Progresul Sibiu - Corvinul Hunedoara = 0 - 0
3-Mai CS Tîrgu Mureș - CSM Reșița = 3 - 1
3-Mai Minerul Lupeni - Tractorul Oraşul Stalin = 3 - 0

Round 19
10-Mai CSM Reșița - Știința Craiova = 2 - 1
10-Mai CS Oradea - CFR Arad = 1 - 2
10-Mai CFR Timișoara - Minerul Lupeni = 1 - 0
10-Mai Tractorul Oraşul Stalin - Industria Sîrmii Cîmpia Turzii = 2 - 1
10-Mai CS Tîrgu Mureș - Gaz Metan Mediaș = 1 - 0
10-Mai Corvinul Hunedoara - Minerul Baia Mare = 3 - 1
10-Mai AMEFA Arad - Progresul Sibiu = 0 - 0

Round 20
17-Mai Știința Craiova - Corvinul Hunedoara = 1 - 1
17-Mai CSM Reșița - AMEFA Arad = 4 - 0
17-Mai Gaz Metan Mediaș - Minerul Lupeni = 1 - 1
17-Mai Minerul Baia Mare - Tractorul Oraşul Stalin = 2 - 1
17-Mai CS Oradea - CS Tîrgu Mureș = 1 - 2
17-Mai Progresul Sibiu - Industria Sîrmii Cîmpia Turzii = 4 - 0
17-Mai CFR Arad - CFR Timișoara = 0 - 0

Round 21
24-Mai Tractorul Oraşul Stalin - Știința Craiova = 4 - 0
24-Mai Industria Sîrmii Cîmpia Turzii - CFR Arad = 4 - 0
24-Mai CFR Timișoara - Gaz Metan Mediaș = 4 - 0
24-Mai CS Tîrgu Mureș - Progresul Sibiu = 3 - 0
24-Mai Minerul Lupeni - CS Oradea = 4 - 1
24-Mai AMEFA Arad - Corvinul Hunedoara = 2 - 0
24-Mai Minerul Baia Mare - CSM Reșița = 3 - 1

Round 22
31-Mai Știința Craiova - Industria Sîrmii Cîmpia Turzii = 4 - 1
31-Mai Progresul Sibiu - Minerul Lupeni = 2 - 0
31-Mai CFR Arad - CSM Reșița = 2 - 2
31-Mai Gaz Metan Mediaș - AMEFA Arad = 1 - 0
31-Mai Corvinul Hunedoara - CS Tîrgu Mureș = 3 - 1
31-Mai Tractorul Oraşul Stalin - CFR Timișoara = 2 - 1
31-Mai CS Oradea - Minerul Baia Mare = 0 - 1

Round 23
7-Iun Gaz Metan Mediaș - Știința Craiova = 1 - 2
7-Iun CSM Reșița - Tractorul Oraşul Stalin = 4 - 0
7-Iun Minerul Baia Mare - CFR Arad = 0 - 1
7-Iun AMEFA Arad - CS Oradea = 4 - 2
7-Iun Corvinul Hunedoara - Industria Sîrmii Cîmpia Turzii = 3 - 0
7-Iun CFR Timișoara - Progresul Sibiu = 4 - 0
7-Iun CS Tîrgu Mureș - Minerul Lupeni = 2 - 1

Round 24
14-Iun CFR Arad - Știința Craiova = 2 - 2
14-Iun CFR Timișoara - CS Tîrgu Mureș = 2 - 0
14-Iun Tractorul Oraşul Stalin - Corvinul Hunedoara = 3 - 1
14-Iun Progresul Sibiu - CSM Reșița = 3 - 1
14-Iun Minerul Lupeni - AMEFA Arad = 2 - 0
14-Iun CS Oradea - Gaz Metan Mediaș = 3 - 1
14-Iun Industria Sîrmii Cîmpia Turzii - Minerul Baia Mare = x - x

Round 25
21-Iun Știința Craiova - CS Tîrgu Mureș = 2 - 1
21-Iun Minerul Lupeni - Minerul Baia Mare = 4 - 0
21-Iun Corvinul Hunedoara - CFR Arad = 2 - 1
21-Iun Progresul Sibiu - CS Oradea = 5 - 1
21-Iun Tractorul Oraşul Stalin - Gaz Metan Mediaș = 5 - 3
21-Iun CSM Reșița - Industria Sîrmii Cîmpia Turzii = 4 - 1
21-Iun AMEFA Arad - CFR Timișoara = 0 - 3

Round 26
24-Iun Minerul Baia Mare - Știința Craiova = 3 - 0
24-Iun Industria Sîrmii Cîmpia Turzii - Minerul Lupeni = 0 - 1
24-Iun Gaz Metan Mediaș - Progresul Sibiu = 2 - 3
24-Iun CFR Arad - Tractorul Oraşul Stalin = 1 - 4
24-Iun CS Oradea - CFR Timișoara = 0 - 5
24-Iun Corvinul Hunedoara - CSM Reșița = 4 - 2
24-Iun CS Tîrgu Mureș - AMEFA Arad = 2 - 0

Sezonul 1959–60 Divizia B Seria 2
Round 1
30-Aug Dinamo Miliție București - Știința Craiova = 1 - 0
30-Aug CSM Reșița - Pompierul București = 6 - 1
30-Aug Metalul Oțelul Roșu - Poiana Cîmpina = 1 - 3
30-Aug Jiul Craiova - CFR Timișoara = 1 - 2
30-Aug Carpați Sinaia - Flacăra Moreni = 3 - 5
30-Aug Metalul Tîrgoviște - Drobeta Turnu Severin = 1 - 1
30-Aug Știința Timișoara - Metalul București = 3 - 1

Round 2
6-Sep Știința Craiova - Știința Timișoara = 2 - 2
6-Sep Pompierul București - Metalul Oțelul Roșu = 2 - 0
6-Sep Flacăra Moreni - Metalul Tîrgoviște = 1 - 0
6-Sep Poiana Cîmpina - Jiul Craiova = 2 - 2
6-Sep Drobeta Turnu Severin - Dinamo Miliție București = 0 - 1
6-Sep CFR Timișoara - Carpați Sinaia = 2 - 2
6-Sep Metalul București - CSM Reșița = x - x

Round 3
13-Sep CSM Reșița - Știința Craiova = 1 - 2
13-Sep Metalul București - Carpați Sinaia = 1 - 0
13-Sep Jiul Craiova - Pompierul București = 1 - 1
13-Sep Metalul Tîrgoviște - CFR Timișoara = 3 - 2
13-Sep Știința Timișoara - Flacăra Moreni = 5 - 0
13-Sep Dinamo Miliție București - Poiana Cîmpina = 4 - 2
13-Sep Drobeta Turnu Severin - Metalul Oțelul Roșu = 2 - 2

Round 4
20-Sep Jiul Craiova - Știința Craiova = 0 - 1
20-Sep Știința Timișoara - CFR Timișoara = 0 - 4
20-Sep Metalul Tîrgoviște - Metalul București = 2 - 0
20-Sep Metalul Oțelul Roșu - Flacăra Moreni = 1 - 0
20-Sep Poiana Cîmpina - CSM Reșița = 3 - 1
20-Sep Dinamo Miliție București - Pompierul București = 1 - 0
20-Sep Carpați Sinaia - Drobeta Turnu Severin = x - x

Round 5
27-Sep Știința Craiova - Metalul București = 1 - 0
27-Sep Pompierul București - Știința Timișoara = 0 - 4
27-Sep CFR Timișoara - Dinamo Miliție București = 5 - 1
27-Sep Flacăra Moreni - Jiul Craiova = 1 - 1
27-Sep Carpați Sinaia - Metalul Tîrgoviște = 1 - 0
27-Sep Poiana Cîmpina - Drobeta Turnu Severin = 1 - 0
27-Sep CSM Reșița - Metalul Oțelul Roșu = 3 - 1

Round 6
4-Oct Metalul Oțelul Roșu - Știința Craiova = 3 - 1
4-Oct Metalul București - CFR Timișoara = 2 - 1
4-Oct Dinamo Miliție București - Metalul Tîrgoviște = 1 - 2
4-Oct Flacăra Moreni - CSM Reșița = 4 - 0
4-Oct Știința Timișoara - Poiana Cîmpina = 1 - 1
4-Oct Jiul Craiova - Carpați Sinaia = 1 - 0
4-Oct Drobeta Turnu Severin - Pompierul București = 2 - 1

Round 7
11-Oct CFR Timișoara - Știința Craiova = 2 - 2
11-Oct CSM Reșița - Știința Timișoara = 0 - 2
11-Oct Metalul Tîrgoviște - Poiana Cîmpina = 1 - 2
11-Oct Pompierul București - Metalul București = 1 - 0
11-Oct Carpați Sinaia - Metalul Oțelul Roșu = 2 - 2
11-Oct Jiul Craiova - Dinamo Miliție București = 3 - 3
11-Oct Drobeta Turnu Severin - Flacăra Moreni = 1 - 2

Round 8
18-Oct Știința Craiova - Drobeta Turnu Severin = 1 - 2
18-Oct Pompierul București - Carpați Sinaia = 2 - 1
18-Oct Poiana Cîmpina - CFR Timișoara = 0 - 0
18-Oct Metalul Oțelul Roșu - Metalul Tîrgoviște = 3 - 5
18-Oct Dinamo Miliție București - CSM Reșița = 5 - 0
18-Oct Flacăra Moreni - Metalul București = 2 - 0
18-Oct Știința Timișoara - Jiul Craiova = 4 - 0

Round 9
25-Oct Știința Craiova - Poiana Cîmpina = 2 - 1
25-Oct Flacăra Moreni - CFR Timișoara = 1 - 0
25-Oct Metalul București - Jiul Craiova = 3 - 2
25-Oct Drobeta Turnu Severin - CSM Reșița = 1 - 1
25-Oct Știința Timișoara - Metalul Oțelul Roșu = 4 - 0
25-Oct Metalul Tîrgoviște - Pompierul București = 2 - 2
25-Oct Carpați Sinaia - Dinamo Miliție București = 1 - 2

Round 10
1-Noi Pompierul București - Știința Craiova = 3 - 0
1-Noi Carpați Sinaia - Știința Timișoara = 1 - 2
1-Noi CSM Reșița - Metalul Tîrgoviște = 3 - 0
1-Noi Jiul Craiova - Metalul Oțelul Roșu = 3 - 0
1-Noi Dinamo Miliție București - Metalul București = 3 - 1
1-Noi CFR Timișoara - Drobeta Turnu Severin = 1 - 1
1-Noi Poiana Cîmpina - Flacăra Moreni = 2 - 0

Round 11
8-Noi Știința Craiova - Flacăra Moreni = 2 - 0
8-Noi Metalul Tîrgoviște - Jiul Craiova = 1 - 2
8-Noi Metalul Oțelul Roșu - Dinamo Miliție București = 3 - 0
8-Noi CFR Timișoara - Pompierul București = 2 - 0
8-Noi Drobeta Turnu Severin - Știința Timișoara = 0 - 1
8-Noi Poiana Cîmpina - Metalul București = 0 - 0
8-Noi CSM Reșița - Carpați Sinaia = 6 - 0

Round 12
15-Noi Carpați Sinaia - Știința Craiova = 1 - 0
15-Noi Flacăra Moreni - Dinamo Miliție București = 1 - 0
15-Noi Jiul Craiova - CSM Reșița = 1 - 1
15-Noi Metalul București - Drobeta Turnu Severin = 3 - 1
15-Noi Pompierul București - Poiana Cîmpina = 1 - 0
15-Noi Știința Timișoara - Metalul Tîrgoviște = 2 - 1
15-Noi Metalul Oțelul Roșu - CFR Timișoara = 2 - 0

Round 13
22-Noi Știința Craiova - Metalul Tîrgoviște = 2 - 0
22-Noi Pompierul București - Flacăra Moreni = 1 - 0
22-Noi CFR Timișoara - CSM Reșița = 1 - 0
22-Noi Drobeta Turnu Severin - Jiul Craiova = 3 - 0
22-Noi Dinamo Miliție București - Știința Timișoara = 0 - 0
22-Noi Metalul București - Metalul Oțelul Roșu = 5 - 1
22-Noi Poiana Cîmpina - Carpați Sinaia = 1 - 0

Round 14
3-Apr Știința Craiova - Dinamo Miliție București = 3 - 0
3-Apr Flacăra Moreni - Carpați Sinaia = 3 - 2
3-Apr Drobeta Turnu Severin - Metalul Tîrgoviște = 4 - 2
3-Apr Poiana Cîmpina - Metalul Oțelul Roșu = 1 - 0
3-Apr Pompierul București - CSM Reșița = 3 - 2
3-Apr CFR Timișoara - Jiul Craiova = 4 - 0
3-Apr Metalul București - Știința Timișoara = 2 - 0

Round 15
10-Apr Știința Timișoara - Știința Craiova = 2 - 0
10-Apr Jiul Craiova - Poiana Cîmpina = 1 - 0
10-Apr Carpați Sinaia - CFR Timișoara = 1 - 0
10-Apr Dinamo Miliție București - Drobeta Turnu Severin = 3 - 1
10-Apr CSM Reșița - Metalul București = 1 - 0
10-Apr Metalul Tîrgoviște - Flacăra Moreni = 5 - 1
10-Apr Metalul Oțelul Roșu - Pompierul București = 0 - 1

Round 16
17-Apr Știința Craiova - CSM Reșița = 3 - 1
17-Apr Pompierul București - Jiul Craiova = 5 - 1
17-Apr Flacăra Moreni - Știința Timișoara = 2 - 0
17-Apr Poiana Cîmpina - Dinamo Miliție București = 1 - 1
17-Apr CFR Timișoara - Metalul Tîrgoviște = 3 - 0
17-Apr Metalul Oțelul Roșu - Drobeta Turnu Severin = 3 - 0
17-Apr Carpați Sinaia - Metalul București = 4 - 1

Round 17
24-Apr Știința Craiova - Jiul Craiova = 0 - 1
24-Apr Metalul București - Metalul Tîrgoviște = 2 - 3
24-Apr Drobeta Turnu Severin - Carpați Sinaia = 1 - 0
24-Apr Pompierul București - Dinamo Miliție București = 6 - 0
24-Apr CSM Reșița - Poiana Cîmpina = 2 - 0
24-Apr CFR Timișoara - Știința Timișoara = 0 - 1
24-Apr Flacăra Moreni - Metalul Oțelul Roșu = 4 - 0

Round 18
2-Mai Metalul București - Știința Craiova = 2 - 1
2-Mai Dinamo Miliție București - CFR Timișoara = 1 - 1
2-Mai Metalul Tîrgoviște - Carpați Sinaia = 4 - 1
2-Mai Metalul Oțelul Roșu - CSM Reșița = 2 - 2
2-Mai Știința Timișoara - Pompierul București = 3 - 0
2-Mai Jiul Craiova - Flacăra Moreni = 2 - 0
2-Mai Drobeta Turnu Severin - Poiana Cîmpina = 3 - 1

Round 19
8-Mai Știința Craiova - Metalul Oțelul Roșu = 1 - 1
8-Mai Pompierul București - Drobeta Turnu Severin = 2 - 1
8-Mai Poiana Cîmpina - Știința Timișoara = 2 - 1
8-Mai CSM Reșița - Flacăra Moreni = 5 - 0
8-Mai Carpați Sinaia - Jiul Craiova = 2 - 0
8-Mai Metalul Tîrgoviște - Dinamo Miliție București = 2 - 0
8-Mai CFR Timișoara - Metalul București = 1 - 0

Round 20
15-Mai Știința Craiova - CFR Timișoara = 3 - 0
15-Mai Metalul Oțelul Roșu - Carpați Sinaia = 3 - 1
15-Mai Metalul București - Pompierul București = 0 - 3
15-Mai Știința Timișoara - CSM Reșița = 4 - 1
15-Mai Flacăra Moreni - Drobeta Turnu Severin = 8 - 2
15-Mai Dinamo Miliție București - Jiul Craiova = 4 - 0
15-Mai Poiana Cîmpina - Metalul Tîrgoviște = 2 - 0

Round 21
22-Mai Drobeta Turnu Severin - Știința Craiova = 2 - 0
22-Mai Carpați Sinaia - Pompierul București = 1 - 1
22-Mai CFR Timișoara - Poiana Cîmpina = 4 - 0
22-Mai Metalul Tîrgoviște - Metalul Oțelul Roșu = 5 - 1
22-Mai Metalul București - Flacăra Moreni = 2 - 1
22-Mai Jiul Craiova - Știința Timișoara = 0 - 0
22-Mai CSM Reșița - Dinamo Miliție București = 0 - 1

Round 22
29-Mai Poiana Cîmpina - Știința Craiova = 1 - 0
29-Mai CFR Timișoara - Flacăra Moreni = 4 - 0
29-Mai Jiul Craiova - Metalul București = 4 - 2
29-Mai CSM Reșița - Drobeta Turnu Severin = 7 - 0
29-Mai Metalul Oțelul Roșu - Știința Timișoara = 0 - 3
29-Mai Pompierul București - Metalul Tîrgoviște = 1 - 1
29-Mai Dinamo Miliție București - Carpați Sinaia = 3 - 0

Round 23
5-Iun Știința Craiova - Pompierul București = 0 - 0
5-Iun Știința Timișoara - Carpați Sinaia = 5 - 0
5-Iun Drobeta Turnu Severin - CFR Timișoara = 6 - 2
5-Iun Metalul Oțelul Roșu - Jiul Craiova = 3 - 0
5-Iun Metalul București - Dinamo Miliție București = 2 - 2
5-Iun Metalul Tîrgoviște - CSM Reșița = 2 - 0
5-Iun Flacăra Moreni - Poiana Cîmpina = 1 - 0

Round 24
12-Iun Flacăra Moreni - Știința Craiova = 2 - 1
12-Iun Jiul Craiova - Metalul Tîrgoviște = 2 - 1
12-Iun Dinamo Miliție București - Metalul Oțelul Roșu = 4 - 0
12-Iun Pompierul București - CFR Timișoara = 4 - 2
12-Iun Știința Timișoara - Drobeta Turnu Severin = 4 - 0
12-Iun Metalul București - Poiana Cîmpina = 1 - 0
12-Iun Carpați Sinaia - CSM Reșița = 0 - 3

Round 25
19-Iun Știința Craiova - Carpați Sinaia = 5 - 0
19-Iun Dinamo Miliție București - Flacăra Moreni = 7 - 0
19-Iun CSM Reșița - Jiul Craiova = 1 - 2
19-Iun Drobeta Turnu Severin - Metalul București = 2 - 3
19-Iun Poiana Cîmpina - Pompierul București = 1 - 1
19-Iun Metalul Tîrgoviște - Știința Timișoara = 1 - 0
19-Iun CFR Timișoara - Metalul Oțelul Roșu = 2 - 0

Round 26
26-Iun Metalul Tîrgoviște - Știința Craiova = 1 - 0
26-Iun Flacăra Moreni - Pompierul București = x - x
26-Iun CSM Reșița - CFR Timișoara = 3 - 0
26-Iun Jiul Craiova - Drobeta Turnu Severin = 3 - 2
26-Iun Metalul Oțelul Roșu - Metalul București = 0 - 0
26-Iun Carpați Sinaia - Poiana Cîmpina = 1 - 2
26-Iun Știința Timișoara - Dinamo Miliție București = x - x

Avatar utilizator
WhiteLion30
junior
junior
Mesaje: 55
Membru din: 16 Apr 2018, 01:05

Re: ..::Istoria Universitatii Craiova::..

Mesaj de WhiteLion30 » 21 Iul 2024, 00:22

Sezonul 1960–61 Divizia B Seria 2
Round 1
4-Sep Metalul MIG București - Știința Craiova = 2 - 1
4-Sep AS Academia Militară - CSM Sibiu = 3 - 0
4-Sep Drobeta Turnu Severin - Dinamo Pitești = 3 - 3
4-Sep CFR Roșiori - Gaz Metan Mediaș = 0 - 0
4-Sep Tractorul Orașul Stalin - Chimia Făgăraș = 0 - 2
4-Sep Chimia Govora - Dinamo Obor București = 1 - 0
4-Sep CS Craiova - Știința București = 3 - 2

Round 2
11-Sep Știința Craiova - AS Academia Militară = 3 - 0
11-Sep Dinamo Obor București - CS Craiova = 2 - 2
11-Sep Dinamo Pitești - CFR Roșiori = 2 - 1
11-Sep Știința București - Chimia Govora = 2 - 0
11-Sep Chimia Făgăraș - Drobeta Turnu Severin = 4 - 0
11-Sep CSM Sibiu - Metalul MIG București = 3 - 0
11-Sep Gaz Metan Mediaș - Tractorul Orașul Stalin = 2 - 5

Round 3
18-Sep Chimia Făgăraș - Știința Craiova = 0 - 1
18-Sep Drobeta Turnu Severin - Știința București = 1 - 0
18-Sep CS Craiova - CSM Sibiu = 0 - 2
18-Sep Metalul MIG București - CFR Roșiori = 1 - 2
18-Sep Chimia Govora - Dinamo Pitești = 2 - 1
18-Sep AS Academia Militară - Gaz Metan Mediaș = 8 - 0 ?
18-Sep Tractorul Orașul Stalin - Dinamo Obor București = 0 - 0

Round 4
25-Sep CS Craiova - Știința Craiova = 0 - 1
25-Sep Dinamo Pitești - Gaz Metan Mediaș = 3 - 1
25-Sep Metalul MIG București - AS Academia Militară = 2 - 1
25-Sep Drobeta Turnu Severin - Chimia Govora = 2 - 1
25-Sep CSM Sibiu - Tractorul Orașul Stalin = 1 - 1
25-Sep Știința București - Dinamo Obor București = 3 - 1
25-Sep CFR Roșiori - Chimia Făgăraș = 3 - 0

Round 5
2-Oct Știința Craiova - CFR Roșiori = 0 - 0
2-Oct Chimia Govora - Metalul MIG București = 2 - 0
2-Oct Dinamo Obor București - CSM Sibiu = 1 - 1
2-Oct Gaz Metan Mediaș - Drobeta Turnu Severin = 3 - 1
2-Oct Știința București - Dinamo Pitești = 1 - 0
2-Oct Chimia Făgăraș - AS Academia Militară = 0 - 1
2-Oct Tractorul Orașul Stalin - CS Craiova = 3 - 0

Round 6
9-Oct CSM Sibiu - Știința Craiova = 2 - 1
9-Oct Gaz Metan Mediaș - Știința București = 0 - 0
9-Oct Metalul MIG București - Drobeta Turnu Severin = 1 - 1
9-Oct CS Craiova - Chimia Făgăraș = 4 - 2
9-Oct AS Academia Militară - Tractorul Orașul Stalin = 1 - 0
9-Oct CFR Roșiori - Chimia Govora = 0 - 0
9-Oct Dinamo Pitești - Dinamo Obor București = 2 - 0

Round 7
16-Oct Știința Craiova - Tractorul Orașul Stalin = 2 - 0
16-Oct Chimia Govora - CSM Sibiu = 1 - 1
16-Oct Metalul MIG București - Știința București = 3 - 1
16-Oct Dinamo Pitești - CS Craiova = 3 - 1
16-Oct AS Academia Militară - Dinamo Obor București = 3 - 3
16-Oct Drobeta Turnu Severin - CFR Roșiori = 1 - 0
16-Oct Chimia Făgăraș - Gaz Metan Mediaș = 1 - 0

Round 8
23-Oct Știința București - Știința Craiova = 0 - 2
23-Oct Drobeta Turnu Severin - AS Academia Militară = 2 - 1
23-Oct Dinamo Obor București - CFR Roșiori = 0 - 0
23-Oct Gaz Metan Mediaș - CSM Sibiu = 1 - 0
23-Oct Chimia Făgăraș - Dinamo Pitești = 1 - 1
23-Oct CS Craiova - Metalul MIG București = 5 - 1
23-Oct Tractorul Orașul Stalin - Chimia Govora = 0 - 0

Round 9
30-Oct Știința Craiova - Dinamo Obor București = 1 - 2
30-Oct Gaz Metan Mediaș - Chimia Govora = 0 - 0
30-Oct Metalul MIG București - Chimia Făgăraș = 3 - 2
30-Oct CFR Roșiori - Știința București = 1 - 3
30-Oct AS Academia Militară - CS Craiova = 1 - 1
30-Oct Tractorul Orașul Stalin - Drobeta Turnu Severin = 3 - 2
30-Oct CSM Sibiu - Dinamo Pitești = 3 - 1

Round 10
6-Noi Drobeta Turnu Severin - Știința Craiova = 0 - 0
6-Noi CSM Sibiu - CFR Roșiori = 2 - 0
6-Noi Știința București - AS Academia Militară = 2 - 3
6-Noi CS Craiova - Gaz Metan Mediaș = 1 - 2
6-Noi Dinamo Pitești - Tractorul Orașul Stalin = 4 - 0
6-Noi Dinamo Obor București - Metalul MIG București = 2 - 2
6-Noi Chimia Govora - Chimia Făgăraș = 1 - 0

Round 11
13-Noi Știința Craiova - Chimia Govora = 3 - 1
13-Noi Știința București - Tractorul Orașul Stalin = 1 - 0
13-Noi Dinamo Obor București - Drobeta Turnu Severin = 4 - 1
13-Noi Chimia Făgăraș - CSM Sibiu = 5 - 0
13-Noi Dinamo Pitești - AS Academia Militară = 1 - 0
13-Noi CFR Roșiori - CS Craiova = 1 - 0
13-Noi Gaz Metan Mediaș - Metalul MIG București = 2 - 1

Round 12
20-Noi Gaz Metan Mediaș - Știința Craiova = 1 - 0
20-Noi Metalul MIG București - Dinamo Pitești = 1 - 2
20-Noi CS Craiova - Drobeta Turnu Severin = 3 - 2
20-Noi AS Academia Militară - Chimia Govora = 3 - 0
20-Noi Tractorul Orașul Stalin - CFR Roșiori = 2 - 0
20-Noi Chimia Făgăraș - Dinamo Obor București = 2 - 0
20-Noi CSM Sibiu - Știința București = 0 - 1

Round 13
27-Noi Știința Craiova - Dinamo Pitești = 3 - 1
27-Noi Dinamo Obor București - Gaz Metan Mediaș = 4 - 0
27-Noi Știința București - Chimia Făgăraș = 5 - 2
27-Noi Drobeta Turnu Severin - CSM Sibiu = 2 - 3
27-Noi Tractorul Orașul Stalin - Metalul MIG București = 3 - 0
27-Noi Chimia Govora - CS Craiova = 4 - 0
27-Noi CFR Roșiori - AS Academia Militară = 2 - 0

Round 14
2-Apr Știința Craiova - Metalul MIG București = 1 - 0
2-Apr CSM Sibiu - AS Academia Militară = 2 - 1
2-Apr Dinamo Pitești - Drobeta Turnu Severin = 3 - 1
2-Apr Gaz Metan Mediaș - CFR Roșiori = 6 - 0
2-Apr Chimia Făgăraș - Tractorul Orașul Stalin = 1 - 1
2-Apr Dinamo Obor București - Chimia Govora = 6 - 1
2-Apr Știința București - CS Craiova = 3 - 0

Round 15
9-Apr AS Academia Militară - Știința Craiova = 2 - 1
9-Apr CS Craiova - Dinamo Obor București = 2 - 0
9-Apr CFR Roșiori - Dinamo Pitești = 1 - 1
9-Apr Chimia Govora - Știința București = 0 - 2
9-Apr Drobeta Turnu Severin - Chimia Făgăraș = 2 - 0
9-Apr Metalul MIG București - CSM Sibiu = 2 - 1
9-Apr Tractorul Orașul Stalin - Gaz Metan Mediaș = 1 - 0

Round 16
16-Apr Știința Craiova - Chimia Făgăraș = 2 - 0
16-Apr Știința București - Drobeta Turnu Severin = 2 - 3
16-Apr CSM Sibiu - CS Craiova = 3 - 1
16-Apr CFR Roșiori - Metalul MIG București = 1 - 0
16-Apr Dinamo Pitești - Chimia Govora = 7 - 0
16-Apr Gaz Metan Mediaș - AS Academia Militară = 5 - 0
16-Apr Dinamo Obor București - Tractorul Orașul Stalin = 1 - 0

Round 17
23-Apr Știința Craiova - CS Craiova = 1 - 1
23-Apr Gaz Metan Mediaș - Dinamo Pitești = 2 - 0
23-Apr AS Academia Militară - Metalul MIG București = 1 - 1
23-Apr Chimia Govora - Drobeta Turnu Severin = 3 - 2
23-Apr Tractorul Orașul Stalin - CSM Sibiu = 7 - 2
23-Apr Dinamo Obor București - Știința București = 0 - 2
23-Apr Chimia Făgăraș - CFR Roșiori = 2 - 0

Round 18
30-Apr CFR Roșiori - Știința Craiova = 1 - 0
30-Apr Metalul MIG București - Chimia Govora = 3 - 1
30-Apr CSM Sibiu - Dinamo Obor București = 0 - 2
30-Apr Drobeta Turnu Severin - Gaz Metan Mediaș = 1 - 1
30-Apr Dinamo Pitești - Știința București = 3 - 0
30-Apr AS Academia Militară - Chimia Făgăraș = 1 - 1
30-Apr CS Craiova - Tractorul Orașul Stalin = 1 - 0

Round 19
7-Mai Știința Craiova - CSM Sibiu = 1 - 1
7-Mai Știința București - Gaz Metan Mediaș = 1 - 1
7-Mai Drobeta Turnu Severin - Metalul MIG București = 2 - 3
7-Mai Chimia Făgăraș - CS Craiova = 3 - 0
7-Mai Tractorul Orașul Stalin - AS Academia Militară = 2 - 0
7-Mai Chimia Govora - CFR Roșiori = 1 - 0
7-Mai Dinamo Obor București - Dinamo Pitești = 1 - 1

Round 20
14-Mai Tractorul Orașul Stalin - Știința Craiova = 2 - 0
14-Mai CS Craiova - Dinamo Pitești = 0 - 3
14-Mai CSM Sibiu - Chimia Govora = 3 - 0
14-Mai CFR Roșiori - Drobeta Turnu Severin = 2 - 0
14-Mai Gaz Metan Mediaș - Chimia Făgăraș = 4 - 0
14-Mai Știința București - Metalul MIG București = 2 - 2
14-Mai Dinamo Obor București - AS Academia Militară = x - x

Round 21
21-Mai Știința Craiova - Știința București = 2 - 0
21-Mai AS Academia Militară - Drobeta Turnu Severin = 2 - 0
21-Mai CFR Roșiori - Dinamo Obor București = 1 - 0
21-Mai CSM Sibiu - Gaz Metan Mediaș = 4 - 0
21-Mai Dinamo Pitești - Chimia Făgăraș = 5 - 0
21-Mai Metalul MIG București - CS Craiova = 1 - 0
21-Mai Chimia Govora - Tractorul Orașul Stalin = 1 - 1

Round 22
28-Mai Dinamo Obor București - Știința Craiova = 2 - 0
28-Mai Chimia Govora - Gaz Metan Mediaș = 4 - 0
28-Mai Chimia Făgăraș - Metalul MIG București = 1 - 0
28-Mai Știința București - CFR Roșiori = 1 - 1
28-Mai CS Craiova - AS Academia Militară = 2 - 2
28-Mai Drobeta Turnu Severin - Tractorul Orașul Stalin = 2 - 2
28-Mai Dinamo Pitești - CSM Sibiu = 1 - 0

Round 23
4-Iun Știința Craiova - Drobeta Turnu Severin = 8 - 1
4-Iun CFR Roșiori - CSM Sibiu = 1 - 0
4-Iun AS Academia Militară - Știința București = 0 - 2
4-Iun Gaz Metan Mediaș - CS Craiova = 5 - 0
4-Iun Tractorul Orașul Stalin - Dinamo Pitești = 1 - 2
4-Iun Metalul MIG București - Dinamo Obor București = 2 - 0
4-Iun Chimia Făgăraș - Chimia Govora = 1 - 0

Round 24
11-Iun Chimia Govora - Știința Craiova = 0 - 0
11-Iun Tractorul Orașul Stalin - Știința București = 2 - 1
11-Iun Drobeta Turnu Severin - Dinamo Obor București = 0 - 1
11-Iun CSM Sibiu - Chimia Făgăraș = 4 - 0
11-Iun AS Academia Militară - Dinamo Pitești = 0 - 3
11-Iun CS Craiova - CFR Roșiori = 1 - 0
11-Iun Metalul MIG București - Gaz Metan Mediaș = 1 - 0

Round 25
18-Iun Știința Craiova - Gaz Metan Mediaș = 7 - 0
18-Iun Dinamo Pitești - Metalul MIG București = 4 - 0
18-Iun Drobeta Turnu Severin - CS Craiova = 2 - 2
18-Iun Chimia Govora - AS Academia Militară = 1 - 1
18-Iun CFR Roșiori - Tractorul Orașul Stalin = 1 - 0
18-Iun Dinamo Obor București - Chimia Făgăraș = 4 - 1
18-Iun Știința București - CSM Sibiu = 4 - 2

Round 26
25-Iun Dinamo Pitești - Știința Craiova = 3 - 1
25-Iun Gaz Metan Mediaș - Dinamo Obor București = 0 - 0
25-Iun Metalul MIG București - Tractorul Orașul Stalin = 1 - 1
25-Iun AS Academia Militară - CFR Roșiori = 2 - 0
25-Iun Chimia Făgăraș - Știința București = 2 - 2
25-Iun CS Craiova - Chimia Govora = x - x
25-Iun CSM Sibiu - Drobeta Turnu Severin = 4 - 0

Sezonul 1961–62 Divizia B Seria 2
Round 1
3-Sep Știința Craiova - Flamura roșie București = 2 - 0
3-Sep Știința București - CSM Mediaș = 2 - 1
3-Sep Dinamo Obor - CFR Roșiori = 2 - 1
3-Sep ȘNM Constanța - Tractorul Brașov = 0 - 0
3-Sep CSM Reșița - Chimia Govora = 5 - 1
3-Sep Chimia Făgăraș - Farul Constanța = 4 - 2
3-Sep CSM Sibiu - Metalul București = 0 - 1

Round 2
10-Sep Chimia Govora - Știința Craiova = 0 - 0
10-Sep Metalul București - ȘNM Constanța = 1 - 4
10-Sep Flamura roșie București - CSM Reșița = 1 - 3
10-Sep CFR Roșiori - CSM Sibiu = 3 - 0
10-Sep Farul Constanța - Dinamo Obor = 2 - 1
10-Sep Tractorul Brașov - Știința București = 2 - 1
10-Sep CSM Mediaș - Chimia Făgăraș = 2 - 1

Round 3
17-Sep Știința Craiova - CSM Sibiu = 1 - 2
17-Sep CFR Roșiori - CSM Mediaș = 0 - 0
17-Sep Știința București - Metalul București = 2 - 3
17-Sep Chimia Făgăraș - Chimia Govora = 1 - 0
17-Sep Farul Constanța - ȘNM Constanța = 3 - 0
17-Sep Dinamo Obor - Flamura roșie București = 2 - 1
17-Sep Tractorul Brașov - CSM Reșița = 2 - 0

Round 4
24-Sep Știința București - Știința Craiova = 2 - 3
24-Sep CSM Mediaș - Flamura roșie București = 4 - 0
24-Sep Chimia Govora - CFR Roșiori = 1 - 2
24-Sep CSM Sibiu - Farul Constanța = 3 - 2
24-Sep Dinamo Obor - Tractorul Brașov = 4 - 3
24-Sep ȘNM Constanța - Chimia Făgăraș = 2 - 0
24-Sep CSM Reșița - Metalul București = 5 - 1

Round 5
1-Oct Știința Craiova - Dinamo Obor = 4 - 0
1-Oct Flamura roșie București - Farul Constanța = 2 - 3
1-Oct Metalul București - CSM Mediaș = 3 - 0
1-Oct ȘNM Constanța - Știința București = 1 - 2
1-Oct CSM Sibiu - CSM Reșița = 2 - 1
1-Oct CFR Roșiori - Chimia Făgăraș = 3 - 0
1-Oct Chimia Govora - Tractorul Brașov = 2 - 0

Round 6
8-Oct CSM Mediaș - Știința Craiova = 1 - 0
8-Oct Dinamo Obor - ȘNM Constanța = 2 - 0
8-Oct CSM Reșița - CFR Roșiori = 2 - 1
8-Oct Farul Constanța - Chimia Govora = 1 - 0
8-Oct Tractorul Brașov - Flamura roșie București = 1 - 2
8-Oct Chimia Făgăraș - Metalul București = 1 - 1
8-Oct Știința București - CSM Sibiu = 2 - 2

Round 7
15-Oct Știința Craiova - Chimia Făgăraș = 1 - 0
15-Oct ȘNM Constanța - CFR Roșiori = 1 - 2
15-Oct Știința București - Dinamo Obor = 2 - 3
15-Oct CSM Reșița - CSM Mediaș = 2 - 0
15-Oct Tractorul Brașov - Farul Constanța = 1 - 1
15-Oct Flamura roșie București - Metalul București = 1 - 4
15-Oct Chimia Govora - CSM Sibiu = 1 - 0

Round 8
22-Oct Metalul București - Știința Craiova = 0 - 3
22-Oct Farul Constanța - CSM Reșița = 4 - 0
22-Oct Flamura roșie București - Chimia Govora = 2 - 2
22-Oct CFR Roșiori - Știința București = 3 - 2
22-Oct Chimia Făgăraș - Tractorul Brașov = 2 - 0
22-Oct CSM Mediaș - ȘNM Constanța = 0 - 0
22-Oct CSM Sibiu - Dinamo Obor = 1 - 4

Round 9
29-Oct Știința Craiova - CSM Reșița = 1 - 1
29-Oct ȘNM Constanța - Flamura roșie București = 1 - 0
29-Oct Tractorul Brașov - CFR Roșiori = 2 - 0
29-Oct Știința București - Farul Constanța = 2 - 1
29-Oct CSM Sibiu - CSM Mediaș = 0 - 0
29-Oct Chimia Govora - Metalul București = 1 - 0
29-Oct Dinamo Obor - Chimia Făgăraș = 0 - 0

Round 10
5-Noi Știința Craiova - CFR Roșiori = 3 - 0
5-Noi Flamura roșie București - CSM Sibiu = 1 - 0
5-Noi Chimia Govora - ȘNM Constanța = 2 - 1
5-Noi CSM Reșița - Dinamo Obor = 1 - 0
5-Noi Metalul București - Tractorul Brașov = 1 - 1
5-Noi Farul Constanța - CSM Mediaș = 5 - 0
5-Noi Chimia Făgăraș - Știința București = 3 - 2

Round 11
12-Noi Tractorul Brașov - Știința Craiova = 1 - 1
12-Noi CSM Mediaș - Chimia Govora = 2 - 0
12-Noi Flamura roșie București - Știința București = 2 - 0
12-Noi ȘNM Constanța - CSM Sibiu = 3 - 1
12-Noi Chimia Făgăraș - CSM Reșița = 5 - 2
12-Noi Metalul București - Dinamo Obor = 2 - 1
12-Noi CFR Roșiori - Farul Constanța = 0 - 2

Round 12
19-Noi Știința Craiova - ȘNM Constanța = 3 - 0
19-Noi Știința București - CSM Reșița = 3 - 1
19-Noi Farul Constanța - Metalul București = 7 - 0
19-Noi Tractorul Brașov - CSM Mediaș = 1 - 0
19-Noi CFR Roșiori - Flamura roșie București = 2 - 1
19-Noi CSM Sibiu - Chimia Făgăraș = 3 - 1
19-Noi Dinamo Obor - Chimia Govora = 1 - 0

Round 13
26-Noi Farul Constanța - Știința Craiova = 1 - 0
26-Noi Metalul București - CFR Roșiori = 2 - 3
26-Noi CSM Sibiu - Tractorul Brașov = 1 - 1
26-Noi CSM Reșița - ȘNM Constanța = 3 - 1
26-Noi Chimia Govora - Știința București = 2 - 1
26-Noi CSM Mediaș - Dinamo Obor = 3 - 1
26-Noi Flamura roșie București - Chimia Făgăraș = 5 - 0

Round 14
1-Apr Flamura roșie București - Știința Craiova = 2 - 1
1-Apr CSM Mediaș - Știința București = 1 - 2
1-Apr CFR Roșiori - Dinamo Obor = 2 - 4
1-Apr Tractorul Brașov - ȘNM Constanța = 1 - 1
1-Apr Chimia Govora - CSM Reșița = 0 - 1
1-Apr Farul Constanța - Chimia Făgăraș = 4 - 2
1-Apr Metalul București - CSM Sibiu = 0 - 1

Round 15
8-Apr Știința Craiova - Chimia Govora = 0 - 0
8-Apr CSM Reșița - Flamura roșie București = 3 - 1
8-Apr ȘNM Constanța - Metalul București = 1 - 2
8-Apr Știința București - Tractorul Brașov = 2 - 0
8-Apr Chimia Făgăraș - CSM Mediaș = 2 - 1
8-Apr Dinamo Obor - Farul Constanța = 2 - 1
8-Apr CSM Sibiu - CFR Roșiori = 4 - 2

Round 16
15-Apr CSM Sibiu - Știința Craiova = 2 - 2
15-Apr CSM Mediaș - CFR Roșiori = 3 - 1
15-Apr Metalul București - Știința București = 3 - 2
15-Apr Chimia Govora - Chimia Făgăraș = 2 - 1
15-Apr ȘNM Constanța - Farul Constanța = 0 - 4
15-Apr Flamura roșie București - Dinamo Obor = 2 - 1
15-Apr CSM Reșița - Tractorul Brașov = 4 - 1

Round 17
22-Apr Știința Craiova - Știința București = 3 - 0
22-Apr Flamura roșie București - CSM Mediaș = 0 - 0
22-Apr CFR Roșiori - Chimia Govora = 1 - 0
22-Apr Farul Constanța - CSM Sibiu = 2 - 1
22-Apr Tractorul Brașov - Dinamo Obor = 0 - 4
22-Apr Chimia Făgăraș - ȘNM Constanța = 9 - 3
22-Apr Metalul București - CSM Reșița = 2 - 0

Round 18
29-Apr Dinamo Obor - Știința Craiova = 1 - 0
29-Apr Farul Constanța - Flamura roșie București = 5 - 1
29-Apr Tractorul Brașov - Chimia Govora = 4 - 3
29-Apr CSM Mediaș - Metalul București = 4 - 1
29-Apr Chimia Făgăraș - CFR Roșiori = 3 - 0
29-Apr Știința București - ȘNM Constanța = 1 - 0
29-Apr CSM Reșița - CSM Sibiu = 4 - 1

Round 19
6-Mai Știința Craiova - CSM Mediaș = 0 - 0
6-Mai ȘNM Constanța - Dinamo Obor = 1 - 1
6-Mai Metalul București - Chimia Făgăraș = 2 - 0
6-Mai CSM Sibiu - Știința București = 0 - 0
6-Mai CFR Roșiori - CSM Reșița = x - x
6-Mai Chimia Govora - Farul Constanța = x - x
6-Mai Flamura roșie București - Tractorul Brașov = x - x

Round 20
13-Mai Chimia Făgăraș - Știința Craiova = 3 - 3
13-Mai CFR Roșiori - ȘNM Constanța = 1 - 1
13-Mai Dinamo Obor - Știința București = 4 - 0
13-Mai CSM Mediaș - CSM Reșița = 0 - 0
13-Mai Farul Constanța - Tractorul Brașov = 2 - 1
13-Mai Metalul București - Flamura roșie București = 1 - 0
13-Mai CSM Sibiu - Chimia Govora = 3 - 0

Round 21
20-Mai Știința Craiova - Metalul București = 1 - 0
20-Mai Chimia Govora - Flamura roșie București = 3 - 3
20-Mai Știința București - CFR Roșiori = 2 - 1
20-Mai Tractorul Brașov - Chimia Făgăraș = 3 - 2
20-Mai Dinamo Obor - CSM Sibiu = 4 - 2
20-Mai ȘNM Constanța - CSM Mediaș = x - x
20-Mai CSM Reșița - Farul Constanța = x - x

Round 22
27-Mai CSM Reșița - Știința Craiova = 3 - 1
27-Mai Flamura roșie București - ȘNM Constanța = 2 - 1
27-Mai CFR Roșiori - Tractorul Brașov = 3 - 2
27-Mai Farul Constanța - Știința București = 2 - 0
27-Mai CSM Mediaș - CSM Sibiu = 0 - 1
27-Mai Metalul București - Chimia Govora = 1 - 1
27-Mai Chimia Făgăraș - Dinamo Obor = 3 - 2

Round 23
3-Iun CFR Roșiori - Știința Craiova = 1 - 0
3-Iun CSM Sibiu - Flamura roșie București = 1 - 0
3-Iun ȘNM Constanța - Chimia Govora = 1 - 1
3-Iun Dinamo Obor - CSM Reșița = 3 - 2
3-Iun Tractorul Brașov - Metalul București = 3 - 0
3-Iun CSM Mediaș - Farul Constanța = 1 - 0
3-Iun Știința București - Chimia Făgăraș = 1 - 0

Round 24
10-Iun Știința Craiova - Tractorul Brașov = 2 - 1
10-Iun Chimia Govora - CSM Mediaș = 2 - 0
10-Iun Știința București - Flamura roșie București = 2 - 2
10-Iun CSM Sibiu - ȘNM Constanța = 1 - 0
10-Iun CSM Reșița - Chimia Făgăraș = 4 - 1
10-Iun Dinamo Obor - Metalul București = 1 - 1
10-Iun Farul Constanța - CFR Roșiori = 4 - 1

Round 25
17-Iun ȘNM Constanța - Știința Craiova = 3 - 2
17-Iun CSM Reșița - Știința București = 3 - 2
17-Iun Metalul București - Farul Constanța = 0 - 0
17-Iun CSM Mediaș - Tractorul Brașov = 0 - 0
17-Iun Flamura roșie București - CFR Roșiori = 1 - 1
17-Iun Chimia Făgăraș - CSM Sibiu = 2 - 0
17-Iun Chimia Govora - Dinamo Obor = 2 - 0

Round 26
24-Iun Știința Craiova - Farul Constanța = 3 - 2
24-Iun CFR Roșiori - Metalul București = 2 - 0
24-Iun Tractorul Brașov - CSM Sibiu = 6 - 0
24-Iun ȘNM Constanța - CSM Reșița = x - x
24-Iun Știința București - Chimia Govora = 1 - 1
24-Iun Dinamo Obor - CSM Mediaș = 1 - 1
24-Iun Chimia Făgăraș - Flamura roșie București = 1 - 1

Sezonul 1962–63 Divizia B Seria 2
Round 1
2-Sep Unirea Râmnicu Vâlcea - Știința Craiova = 3 - 1
2-Sep Metalul București - CSM Reșița = 2 - 1
2-Sep Tractorul Brașov - Chimia Făgăraș = 4 - 1
2-Sep CSM Sibiu - Dinamo Pitești = 4 - 0
2-Sep Progresul Alexandria - Știința București = 1 - 2
2-Sep Gaz Metan Mediaș - Dinamo Obor = 3 - 1
2-Sep CFR Roșiori - Metalul Turnu Severin = x - x

Round 2
9-Sep Știința Craiova - CSM Sibiu = 1 - 1
9-Sep Știința București - Tractorul Brașov = 3 - 2
9-Sep Dinamo Obor - Unirea Râmnicu Vâlcea = 2 - 1
9-Sep Dinamo Pitești - CFR Roșiori = 4 - 0
9-Sep Chimia Făgăraș - Metalul București = 1 - 0
9-Sep CSM Reșița - Gaz Metan Mediaș = 3 - 1
9-Sep Metalul Turnu Severin - Progresul Alexandria = 5 - 1

Round 3
16-Sep Metalul București - Știința Craiova = 2 - 1
16-Sep CSM Sibiu - Chimia Făgăraș = 2 - 1
16-Sep CFR Roșiori - Știința București = 3 - 1
16-Sep Gaz Metan Mediaș - Dinamo Pitești = 0 - 0
16-Sep Tractorul Brașov - Dinamo Obor = 3 - 2
16-Sep Unirea Râmnicu Vâlcea - Progresul Alexandria = 2 - 1
16-Sep Metalul Turnu Severin - CSM Reșița = 1 - 2

Round 4
23-Sep Știința Craiova - CFR Roșiori = 3 - 0
23-Sep Dinamo Pitești - CSM Reșița = 3 - 0
23-Sep Știința București - Dinamo Obor = 1 - 2
23-Sep Progresul Alexandria - Tractorul Brașov = 1 - 0
23-Sep Chimia Făgăraș - Unirea Râmnicu Vâlcea = 2 - 1
23-Sep Gaz Metan Mediaș - CSM Sibiu = 2 - 5
23-Sep Metalul București - Metalul Turnu Severin = 2 - 0

Round 5
30-Sep Tractorul Brașov - Știința Craiova = 1 - 1
30-Sep Știința București - Gaz Metan Mediaș = 2 - 2
30-Sep CSM Reșița - Chimia Făgăraș = 4 - 0
30-Sep CFR Roșiori - CSM Sibiu = 3 - 2
30-Sep Unirea Râmnicu Vâlcea - Metalul București = 0 - 0
30-Sep Dinamo Obor - Progresul Alexandria = 1 - 1
30-Sep Metalul Turnu Severin - Dinamo Pitești = 1 - 2

Round 6
7-Oct Știința Craiova - Știința București = 2 - 2
7-Oct CSM Sibiu - Unirea Râmnicu Vâlcea = 2 - 0
7-Oct Gaz Metan Mediaș - Tractorul Brașov = 3 - 0
7-Oct Progresul Alexandria - Dinamo Pitești = 1 - 6
7-Oct Metalul București - CFR Roșiori = 3 - 1
7-Oct CSM Reșița - Dinamo Obor = 4 - 2
7-Oct Chimia Făgăraș - Metalul Turnu Severin = 5 - 0

Round 7
14-Oct Știința Craiova - CSM Reșița = x - x
14-Oct CFR Roșiori - Progresul Alexandria = 1 - 1
14-Oct Dinamo Pitești - Unirea Râmnicu Vâlcea = 0 - 0
14-Oct Metalul București - Știința București = 4 - 0
14-Oct Tractorul Brașov - CSM Sibiu = 1 - 2
14-Oct Chimia Făgăraș - Gaz Metan Mediaș = 4 - 2
14-Oct Metalul Turnu Severin - Dinamo Obor = 1 - 1

Round 8
21-Oct Progresul Alexandria - Știința Craiova = 2 - 2
21-Oct Gaz Metan Mediaș - Metalul București = 0 - 0
21-Oct Unirea Râmnicu Vâlcea - Tractorul Brașov = 3 - 0
21-Oct CFR Roșiori - Chimia Făgăraș = 2 - 0
21-Oct Știința București - CSM Reșița = 3 - 3
21-Oct Dinamo Obor - Dinamo Pitești = 0 - 0
21-Oct Metalul Turnu Severin - CSM Sibiu = x - x

Round 9
28-Oct Știința Craiova - Gaz Metan Mediaș = 4 - 1
28-Oct Metalul București - Tractorul Brașov = 1 - 0
28-Oct Dinamo Pitești - Știința București = 4 - 2
28-Oct CSM Sibiu - Dinamo Obor = 3 - 1
28-Oct Unirea Râmnicu Vâlcea - Metalul Turnu Severin = 1 - 0
28-Oct Chimia Făgăraș - Progresul Alexandria = 3 - 0
28-Oct CSM Reșița - CFR Roșiori = 5 - 0

Round 10
4-Noi Chimia Făgăraș - Știința Craiova = 3 - 1
4-Noi CSM Sibiu - CSM Reșița = 1 - 0
4-Noi Dinamo Obor - Metalul București = 2 - 0
4-Noi CFR Roșiori - Unirea Râmnicu Vâlcea = 2 - 2
4-Noi Tractorul Brașov - Dinamo Pitești = 1 - 0
4-Noi Gaz Metan Mediaș - Progresul Alexandria = 5 - 0
4-Noi Știința București - Metalul Turnu Severin = 2 - 1

Round 11
11-Noi Metalul Turnu Severin - Știința Craiova = 1 - 1
11-Noi Progresul Alexandria - Metalul București = 2 - 1
11-Noi CSM Reșița - Tractorul Brașov = 6 - 0
11-Noi Dinamo Pitești - Chimia Făgăraș = 3 - 0
11-Noi Știința București - CSM Sibiu = 1 - 2
11-Noi Unirea Râmnicu Vâlcea - Gaz Metan Mediaș = 2 - 1
11-Noi Dinamo Obor - CFR Roșiori = 6 - 0

Round 12
18-Noi Știința Craiova - Dinamo Obor = 2 - 0
18-Noi Metalul București - Dinamo Pitești = 1 - 2
18-Noi Unirea Râmnicu Vâlcea - CSM Reșița = 0 - 0
18-Noi Progresul Alexandria - CSM Sibiu = 2 - 2
18-Noi CFR Roșiori - Gaz Metan Mediaș = 2 - 0
18-Noi Metalul Turnu Severin - Tractorul Brașov = 4 - 1
18-Noi Chimia Făgăraș - Știința București = 3 - 0

Round 13
25-Noi Dinamo Pitești - Știința Craiova = 6 - 0
25-Noi Dinamo Obor - Chimia Făgăraș = 3 - 3
25-Noi Tractorul Brașov - CFR Roșiori = 1 - 0
25-Noi CSM Reșița - Progresul Alexandria = 8 - 1
25-Noi Gaz Metan Mediaș - Metalul Turnu Severin = 4 - 0
25-Noi Știința București - Unirea Râmnicu Vâlcea = 2 - 2
25-Noi CSM Sibiu - Metalul București = x - x

Round 14
31-Mar Știința Craiova - Unirea Râmnicu Vâlcea = 5 - 0
31-Mar CSM Reșița - Metalul București = 2 - 0
31-Mar Chimia Făgăraș - Tractorul Brașov = 4 - 2
31-Mar Dinamo Pitești - CSM Sibiu = 2 - 1
31-Mar Știința București - Progresul Alexandria = 1 - 1
31-Mar Dinamo Obor - Gaz Metan Mediaș = 3 - 1
31-Mar Metalul Turnu Severin - CFR Roșiori = 0 - 1

Round 15
7-Apr CSM Sibiu - Știința Craiova = 2 - 0
7-Apr Unirea Râmnicu Vâlcea - Dinamo Obor = 2 - 1
7-Apr Gaz Metan Mediaș - CSM Reșița = 2 - 2
7-Apr Metalul București - Chimia Făgăraș = 4 - 0
7-Apr Tractorul Brașov - Știința București = 2 - 1
7-Apr CFR Roșiori - Dinamo Pitești = 0 - 1
7-Apr Progresul Alexandria - Metalul Turnu Severin = 2 - 1

Round 16
14-Apr Știința Craiova - Metalul București = 2 - 0
14-Apr Chimia Făgăraș - CSM Sibiu = 3 - 1
14-Apr Știința București - CFR Roșiori = 1 - 0
14-Apr Dinamo Pitești - Gaz Metan Mediaș = 4 - 0
14-Apr Dinamo Obor - Tractorul Brașov = 1 - 0
14-Apr Progresul Alexandria - Unirea Râmnicu Vâlcea = 0 - 0
14-Apr CSM Reșița - Metalul Turnu Severin = 7 - 1

Round 17
21-Apr CFR Roșiori - Știința Craiova = 1 - 1
21-Apr CSM Reșița - Dinamo Pitești = 4 - 2
21-Apr Dinamo Obor - Știința București = 1 - 2
21-Apr Tractorul Brașov - Progresul Alexandria = 4 - 2
21-Apr Unirea Râmnicu Vâlcea - Chimia Făgăraș = 3 - 1
21-Apr CSM Sibiu - Gaz Metan Mediaș = 0 - 1
21-Apr Metalul Turnu Severin - Metalul București = 3 - 1

Round 18
28-Apr Știința Craiova - Tractorul Brașov = 0 - 1
28-Apr Dinamo Pitești - Metalul Turnu Severin = 8 - 1
28-Apr Gaz Metan Mediaș - Știința București = 2 - 1
28-Apr Progresul Alexandria - Dinamo Obor = 2 - 1
28-Apr CSM Sibiu - CFR Roșiori = 1 - 0
28-Apr Chimia Făgăraș - CSM Reșița = 3 - 1
28-Apr Metalul București - Unirea Râmnicu Vâlcea = 1 - 0

Round 19
7-Mai Știința București - Știința Craiova = 1 - 0
7-Mai Dinamo Obor - CSM Reșița = 1 - 0
7-Mai Metalul Turnu Severin - Chimia Făgăraș = 0 - 0
7-Mai Unirea Râmnicu Vâlcea - CSM Sibiu = 2 - 0
7-Mai Tractorul Brașov - Gaz Metan Mediaș = 3 - 1
7-Mai Dinamo Pitești - Progresul Alexandria = 2 - 1
7-Mai CFR Roșiori - Metalul București = 1 - 0

Round 20
12-Mai CSM Reșița - Știința Craiova = 5 - 3
12-Mai Știința București - Metalul București = 2 - 1
12-Mai Dinamo Obor - Metalul Turnu Severin = 3 - 1
12-Mai Progresul Alexandria - CFR Roșiori = 1 - 0
12-Mai Gaz Metan Mediaș - Chimia Făgăraș = 1 - 0
12-Mai CSM Sibiu - Tractorul Brașov = 4 - 2
12-Mai Unirea Râmnicu Vâlcea - Dinamo Pitești = 0 - 0

Round 21
19-Mai Știința Craiova - Progresul Alexandria = 5 - 1
19-Mai Tractorul Brașov - Unirea Râmnicu Vâlcea = 2 - 1
19-Mai CSM Reșița - Știința București = 3 - 0
19-Mai Chimia Făgăraș - CFR Roșiori = 1 - 0
19-Mai Dinamo Pitești - Dinamo Obor = 1 - 0
19-Mai Metalul București - Gaz Metan Mediaș = 3 - 0
19-Mai CSM Sibiu - Metalul Turnu Severin = 4 - 2

Round 22
26-Mai Gaz Metan Mediaș - Știința Craiova = 4 - 2
26-Mai Progresul Alexandria - Chimia Făgăraș = 1 - 1
26-Mai Știința București - Dinamo Pitești = 1 - 0
26-Mai CFR Roșiori - CSM Reșița = 1 - 0
26-Mai Dinamo Obor - CSM Sibiu = 4 - 1
26-Mai Tractorul Brașov - Metalul București = 2 - 0
26-Mai Metalul Turnu Severin - Unirea Râmnicu Vâlcea = 1 - 0

Round 23
2-Iun Știința Craiova - Chimia Făgăraș = 3 - 2
2-Iun CSM Reșița - CSM Sibiu = 1 - 0
2-Iun Metalul București - Dinamo Obor = 1 - 0
2-Iun Unirea Râmnicu Vâlcea - CFR Roșiori = 3 - 1
2-Iun Dinamo Pitești - Tractorul Brașov = 3 - 0
2-Iun Progresul Alexandria - Gaz Metan Mediaș = 3 - 0
2-Iun Metalul Turnu Severin - Știința București = 3 - 1

Round 24
9-Iun Știința Craiova - Metalul Turnu Severin = 3 - 0
9-Iun Metalul București - Progresul Alexandria = 1 - 1
9-Iun Tractorul Brașov - CSM Reșița = 3 - 2
9-Iun Chimia Făgăraș - Dinamo Pitești = 1 - 0
9-Iun CSM Sibiu - Știința București = 0 - 2
9-Iun Gaz Metan Mediaș - Unirea Râmnicu Vâlcea = 1 - 0
9-Iun CFR Roșiori - Dinamo Obor = 4 - 0

Round 25
16-Iun Dinamo Obor - Știința Craiova = 1 - 1
16-Iun Dinamo Pitești - Metalul București = 2 - 0
16-Iun CSM Reșița - Unirea Râmnicu Vâlcea = 1 - 0
16-Iun CSM Sibiu - Progresul Alexandria = 3 - 1
16-Iun Tractorul Brașov - Metalul Turnu Severin = 5 - 0
16-Iun Știința București - Chimia Făgăraș = 4 - 2
16-Iun Gaz Metan Mediaș - CFR Roșiori = 2 - 0

Round 26
23-Iun Știința Craiova - Dinamo Pitești = 5 - 1
23-Iun Progresul Alexandria - CSM Reșița = 3 - 1
23-Iun Metalul București - CSM Sibiu = 4 - 0
23-Iun CFR Roșiori - Tractorul Brașov = 2 - 1
23-Iun Unirea Râmnicu Vâlcea - Știința București = 1 - 1
23-Iun Chimia Făgăraș - Dinamo Obor = 5 - 3
23-Iun Metalul Turnu Severin - Gaz Metan Mediaș = 1 - 2

Scrie răspuns