Daniel Orac (sezon 2005-2006)

Discutii legate de evolutiile jucatorilor, jucatorii preferati, antrenori, etc. Cine vine? Cine pleaca? Ce parere aveti?

Moderator: grup_moderatori

Închis
Pacala
fanatic
fanatic

Daniel Orac (sezon 2005-2006)

Mesaj de Pacala » 09 Sep 2005, 06:27

date despre el, pe unde a jucat, data si locul nasterii, inaltime, greutate, discutii despre el
hai, bagati
Last edited by Pacala on 13 Oct 2005, 07:36, edited 1 time in total.
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

DoRyN

Mesaj de DoRyN » 10 Sep 2005, 16:18

Imagine

Nume: Daniel ORAC
Data nasterii: 06.04.1985
Locul nasterii: Galaţi
Inaltime: 172 cm
Greutate: 68 kg
Nationalitate: Roman

Primul meci in Divizia A: 07.12.2002 • Steaua Bucureşti - Oţelul Galaţi 1-0

1999-2000 Dunărea Galaţi
2002-2003 Steaua Bucureşti
2003-2004 Oţelul Galaţi
2004-2005 FC Caracal

http://www.romaniansoccer.ro/players/o/ ... niel.shtml

Pacala
fanatic
fanatic

Mesaj de Pacala » 16 Sep 2005, 00:56

din eso de maine
"................în schimb a lipsit vârful de atac Daniel Orac (foto), reţinut de nişte probleme de sănătate la cantonamentul din Lunca Jiului. Totuşi, acesta ar putea reveni alături de colegi chiar la antrenamentul de astăzi, cauza absenţei sale fiind dată de starea de oboseală acumulată pe parcursul acestei săptămâni..........." :o :-( :o :-( :( :o :-D :-( :o: :o :-( :bad: :( :eek: :-( :-D :o
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 16 Sep 2005, 10:48

V-am spus eu ca -s aacumulat oboseala. Acesti baieti, minunati de altfel, nu au fost obisnuiti sa joace in acest ritm infernal care este la Craiova acum. Nici cei care au fost anul trecut nu jucau la acealsi nivel. Ce sa mai spunem de FC Caracal care era o echipa de vacanta. Aici exista niste standarde, din fericire, si sunt destul de ridicate astfel incat nu putem sa ne batem joc de ceea ce reprezinta acest club.

Sa speram ca odata cu cresterea acestei echipe sa se ridice si orasul care este ramas in urma rau de tot fata de ceea ce reprezinta Europa. Nu ma intereseaza alte orase din Romania. Eu vreau sa concuram cu Roma, Paris, Barcelona sau Londra.

suporteru
fanatic
fanatic

Mesaj de suporteru » 16 Sep 2005, 11:41

Ce oboseala o mai fi si asta?Pai jucara 6 meciuri si gata obosira?Pai ce sa mai spunem de alte echipe care joaca si 60 meciuri intr-un an...la un nivel mult mai ridicat?Aia de ce nu obosesc?
Performanta nu se face cand stai la umbra cu cafeaua langa tine!Se face prin munca grea,prin efort,sudoare,sacrificii...Din cauza asta,din cate echipe sunt pe lumea asta,doar UNA castiga cupa(oricare ar fi ea)..... :mad:
Alb-albastru pentru totdeauna!

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 16 Sep 2005, 17:32

@suporteru: De-aia nu o sa luam noi Champions League anul asta.

Ceea ce vezi tu la echipele mari din lumea asta se face cu multa munca si in timp. In 2-3 ani de zile poate chiar si mai mult. Echipele cresc incet-incet si cand ajung la potential maxim apare performanta. Noi suntem abia la inceput. Jucatorii nostri abia acum descopera faptul ca, corpurile lor pot mai mult. Va mai trece un timp pana cand vor vedea ca organismul uman nu are limite ata de joase cum ar fi crezut ei...

Pacala
fanatic
fanatic

Mesaj de Pacala » 02 Apr 2006, 12:44

cred ca si el si jaber au stat destul la Primavara si ar fi cazul sa fie pe foaie intre primii 18

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 02 Apr 2006, 12:53

@Pacala: D. Orac nu mai are ce sa caute la Craiova. Din vara revine la Steaua pentru ca imprumutul sau nu va fi prelungit. Avem deja 3 atacanti peste el in lot: Dina, Jaber si Baird. Asa incat o data cu revenirea lui Costea I, Orac nu va mai prinde nici lotul de 24.

Cred ca il putem trece la categoria deceptii pe D. Orac. Poate ar trebui imprumutat la Caracal pentru ca nu cred ca Steaua il va dori in lotul sau.

Pacala
fanatic
fanatic

Mesaj de Pacala » 03 Apr 2006, 17:48

Che, ti se pare logic sa-i platesti salariul unuia degeaba o juma de an?.... si sa-l joci doar la primavara cand nu ti-ar strica sa-l tii macar rezerva ca si asa nu sint prea multe rezerve solutii imediate acum, in plus ba o accidentare a unuia, o suspendare a altuia.
Im plus Jaber imi pare evident peste Gane. ?
Eu stiu una si buna, de ce sa platesc salariu si sa nu-l folosesc?
Last edited by Pacala on 03 Apr 2006, 19:59, edited 1 time in total.

vialy
suporter
suporter

Mesaj de vialy » 03 Apr 2006, 19:52

Orac nu mai are ce cauta la Universitatea si Stemat e peste el,sa plece si sa ne lase si sa-l ia si pe piti cu el.
anti buCUResti

manex
fanatic
fanatic

Mesaj de manex » 03 Apr 2006, 20:04

ba piti sa stea. el e biletul nostru de intrare la selectioner. o sa vina si tasu sa il vada din cind in cind. si asa il mai vede si pe ala, si pe ala......
feriti-va!cretinii sint printre noi! sa fie pace!!! am zis
sustin ideea schimbarii primelor versuri din imn :"De bucurie rar avuram parte"
aduc ghinion

Pacala
fanatic
fanatic

Mesaj de Pacala » 03 Apr 2006, 20:04

vialy,da' ce rau esti :)(

Codul lui DaVinci

A fost dat afara

Mesaj de Codul lui DaVinci » 20 Apr 2006, 10:53

<<19/04/2006
FC Universitatea a renuntat ieri la Daniel Orac

Clubul Universitatea Craiova a renuntat definitiv la serviciile atacantului Daniel Orac. Fotbalistul care in partea a doua a campionatului a fost trimis la Primavara din cauza lipsei de seriozitate in pregatie, era imprumutat de la Steaua Bucuresti, oltenii avand o clauza prin care ar fi putut sa-l achizitioneze definitiv, daca achitau pana in luna iunie 50.000 de dolari gruparii din Ghencea.
Orac a inscris un singur gol pentru Universitatea in turul acestui sezon, in timp ce in cele doua partide in care a evoluat pentru Primavara nu a inregistrat nicio reusita. “Orac este un fotbalist cu multe calitati, dar nu are spirit de profesionist. Are talent cu carul, dar lasa mult de dorit la capitolul seriozitate. Am crezut ca ne putem baza pe el pe termen lung, dar modul cum intelege sa abordeze aceasta profesie mi-a lasat un gust amar. Mi-as dori sa reuseasca sa se impuna la o alta echipa, pentru ca are o inima mare. I-am oferit destule sanse, dar nu le-a fructificat. Avem multe talente care asteapta o sansa si nu ne permitem sa ne pierdem timpul cu Orac si altii ca el”, a declarat Presedintele Consiliului Director al Universitatii, Adrian Mititelu, despre cel care a incasat 30.000 de dolari in perioada in care a fost la Craiova.>>sursa: fcuniversitatea-craiova.ro

Închis