Meciuri din grupa noastra

Comentarii referitoare la Echipa Nationala a Romaniei, campanii de calificari, jucatori, antrenori, evolutii, etc.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Meciuri din grupa noastra

Mesaj de Bobby » 21 Noi 2023, 22:10

Ciudat e ca golul israeilienilor la meciul direct nu a creat nici o controversa in media romaneasca. Daca gresea Bancu, era razboi.

Au gresit grav Puscas, dar in special Burca la acea faza - Burca il marca pe Dragusin ! Burca, ala cu gura mare de se crede "lider". (bine, nici Screciu nu a fost 100 % la acea faza, ca si el putea sari la cap spre minge; nu inteleg jucatorii romani care nu sar la cap ccind mingea vine spre ei, si doar adversarul sare. I-as amenda de fiecare data pentru asta 50 % din salariu).

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1665
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Meciuri din grupa noastra

Mesaj de R.E.N. » 21 Noi 2023, 22:20

flocinel sta si se intreaba daca vrea sa alerge sa se retraga sau nu, si imbecilii de la tv comenteaza de Bancu. Retardatii se prefac sau chiar nu inteleg ca daca boul din aripa nu se tetrage, fundasul ramane singur cu doi si nu mai are ce sa faca.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3601
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Meciuri din grupa noastra

Mesaj de Paul » 21 Noi 2023, 22:40

R.E.N. scrie:
21 Noi 2023, 22:20
flocinel sta si se intreaba daca vrea sa alerge sa se retraga sau nu, si imbecilii de la tv comenteaza de Bancu. Retardatii se prefac sau chiar nu inteleg ca daca boul din aripa nu se tetrage, fundasul ramane singur cu doi si nu mai are ce sa faca.
Si cand il slabesc cu apararea, fac poante cu Bancu “blancu” si ca e pe ora de la Craiova. Fmm de slugi!

robertc
suporter
suporter
Mesaje: 953
Membru din: 19 Aug 2013, 09:34

Re: Meciuri din grupa noastra

Mesaj de robertc » 21 Noi 2023, 23:49

Sa ma **** pe comentatori si pe toti roamnii jijisti sau mititei...pe grupul meu toti rad de bancu

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9830
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Meciuri din grupa noastra

Mesaj de manex » 21 Noi 2023, 23:52

Poate ar trebui sa ia si ai nostri atitudine. Nu e normal. A alunecat o data. Mm lor...
Am zis!!

Avatar utilizator
fanUCV
suporter
suporter
Mesaje: 519
Membru din: 15 Dec 2018, 23:23

Re: Meciuri din grupa noastra

Mesaj de fanUCV » 21 Noi 2023, 23:55

felicitări mari Vladimir Screciu, felicitări și mai mari Nicușor BancONE ..! ..bravo, bă ..!

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk

ucv - un zambet, o lacrima, un suras de fericire

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3576
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Meciuri din grupa noastra

Mesaj de Freestate » 21 Noi 2023, 23:57

robertc scrie:
21 Noi 2023, 23:49
Sa ma **** pe comentatori si pe toti roamnii jijisti sau mititei...pe grupul meu toti rad de bancu
Sa-ti iau grupu-n pvla ! :)(
FMSP :)(

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2179
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Meciuri din grupa noastra

Mesaj de fanatic16 » 22 Noi 2023, 00:13

Efectiv cunosc un boovean care era în grupul de sintetic cu mine și niște tovarăși iar la Romania Bosnia când Bancu a dat 3 assisturi de îi lăsa pe ceilalți cu poarta goală sa dea gol , booveanul ăla zicea decât bravo marcatorilor și câteva minute mai târziu scria că bancu e cel mai slab fundaș.
Efectiv crapă inima in booveni că noi am avut doi titulari in majoritatea meciurilor din preliminariile astea.
Bravo, Romania!!!!
Bravo in special băieților noștri olteni că na, suntem olteni :))
Mwie booveni

Rocain
senior
senior
Mesaje: 360
Membru din: 29 Iun 2009, 10:21

Re: Meciuri din grupa noastra

Mesaj de Rocain » 22 Noi 2023, 00:27

Am si eu o curiozitate, ca tot intreaba reporterul de la antena sport- coloram Germania in galben? :hai

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Meciuri din grupa noastra

Mesaj de Bobby » 22 Noi 2023, 03:07

24 de echipe la Euro 2024 - dar 5 vin din 2 tari trecute.

Din fosta Cehoslovacia, acum avem Cehia si Slovacia la Euro.
Din fosta Iugoslavia, acum avem Serbia, Croatia si Slovenia la Euro.

O gramada de tari din fosta URSS - Rusia (suspendata), Ucraina, Belarus, Moldova, Kazahstan, Armenia, Lituania, Estonia, Georgia, Azerbadjan, Letonia. 11 nationale noi din fosta URSS !

P.S. Din fosta Iugoslavia, avem acum Serbia, Croatia, Slovenia (toate la Euro), plus Muntenegru, Macedonia de Bord, Kosovi si Bosnia. 7 nationale noi !

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1665
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Meciuri din grupa noastra

Mesaj de R.E.N. » 22 Noi 2023, 10:03

Si din fostul imperiu austro-ungar vin chiar si mai multe :-D
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2234
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Meciuri din grupa noastra

Mesaj de fanucrv » 22 Noi 2023, 10:16

Pe gsp Bancu e notat cu 5, cea mai mica nota si este criticat pentru prestatie, asta in totala contradictie totala cu notele acordate de catre cei din strainatate. Pe Flashscore de exemplu este notat cu 7.6 , a doua nota dupa Moldovan !
E incredibil cati hateri poate sa aiba baiatul asta !!!

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3576
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Meciuri din grupa noastra

Mesaj de Freestate » 22 Noi 2023, 10:24

Tot ref. la meciul cu Israel ....transmisiunea celor doi = deplorabila.
O transmisiune plina de onomatopee. Gradinescu sef ...devine prea batran pentru meseria asta, chiar nu-si poate tine basinile !
Au incercat ei sa se acopere unul pe altul atacandu-l pe CTP dar n-au dovedit decat ca sunt niste lichele. Lichele cu L mare.
FMSP :)(

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3601
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Meciuri din grupa noastra

Mesaj de Paul » 22 Noi 2023, 12:16

fanucrv scrie:
22 Noi 2023, 10:16
Pe gsp Bancu e notat cu 5, cea mai mica nota si este criticat pentru prestatie, asta in totala contradictie totala cu notele acordate de catre cei din strainatate. Pe Flashscore de exemplu este notat cu 7.6 , a doua nota dupa Moldovan !
E incredibil cati hateri poate sa aiba baiatul asta !!!
E mai mult decat incredibil. Am un prieten care imi tot da cu fwd diverse mesaje, iar asta ma lasa praf, nu stiu cine pune atata timp in scrierea unui mesaj si nu se poate abtine sa nu se ia de Bancu. Dar nu ca se ia, cum ar veni ar vrea sa se accidenteze.
Imi este imposibil sa inteleg ce au cu el, sa fie doar spiritul de maimute imitatoare care se iau dupa comentatorii zevzeci pe care ii suportam? Cititi si voi - ce sa spun un mare panseu, nu stiu ce ne faceam daca nu isi dadea si nenea asta cu parerea.

Doar 6 echipe au terminat neinvinse aceste preliminarii: Franta, Anglia, Belgia, Portugalia, Ungaria si Romania. Dar daca antrenorii celorlalte nationale aduna jucatori din ligile de top si din Champions League, Iordanescu cheama reeșapați din Serie B, Arabia sau (mămă) Liga 1. Si termina la 5 puncte peste Elveția. Daca nici asta nu e o performanță, atunci care e?Sa nu uitam ca Italia s-a calificat cu japca iar Norvegia, Polonia si Suedia stau acasa. N-am crezut nici in nationala si nici in Iordanescu si i-am ironizat in numeroase rânduri. Dar mi-au inchis gura pe teren. Respect! Zic unii ca vom fi ciuca bătăilor la Euro. Poate ca va fi asa. Dar prefer sa ma bucur in seara asta si sa astept Euro pentru a trage concluzii. Si poate si baietii se vor mobiliza altfel atunci, in beneficiul lor si al fotbalului nostru. Fotbal care avea nevoie de o astfel de performanță nu pentru a renaște ci pentru a nu muri de tot. Pentru fanii români era nevoie de injecția asta de naționalism că altfel umpleau Șoșoacă și Simion tot spatiul ăsta ramas gol de la Vadim încoace. Sunt prea rare momentele de bucurie ca sa cautam nod in papura. Dar cred in continuare ca Bancu e singurul care n-are ce cauta in nationala. Poate ne face o bucurie pana la Euro. Si se accidentează. E prima dată după foarte mulți ani când România are din nou Echipă Națională. Repet, Echipă! Când a spus Edi Iordănescu că îl interesează grupul … nu l-am crezut. Toți jucătorii spun același lucru, pe pilot automat: A câștigat grupul! ”Meritul meu a fost că am crezut în acest grup” spune în mod repetat. A dat niște jucători afară care meritau fotbalistic să fie acolo. De neînțeles, pentru noi suporterii. Coincidență, sau nu, după acele decizii ... România a început să devină echipă. Iar acei jucători îndepărtați s-au prăbușit fotbalistic. Nu știu cât fotbal știe Edi Iordănescu, dar i-a ieșit. Cand le-a mulțumit și și-a împărțit succesul cu Contra și Rădoi, pe mine m-a câștigat. Nu e puțin lucru. Secretul lui a fost fără discuție Leadership-ul. A știut să-i potențeze pe cei care meritau! I-a câștigat de partea lui pe jucătorii care aveau foame de performanță și i-a trimis la plimbare pe figuranți. LEADERSHIP! Care este valoarea echipei, cu adevărat, vom vedea la Euro 2024. Dacă vom juca la fel cum am jucat cu Israel și Elveția … semnele sunt bune. Până una alta, avem iarăși ocazia fericită de a spune: HAI ROMÂNIA!

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3576
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Meciuri din grupa noastra

Mesaj de Freestate » 22 Noi 2023, 12:50

Da-mi un nume ca sa-i iau familia in pvla nenorocitului, in privat !
FMSP :)(

Scrie răspuns