Romania-Serbia

Comentarii referitoare la Echipa Nationala a Romaniei, campanii de calificari, jucatori, antrenori, evolutii, etc.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Perspico
fanatic
fanatic
Mesaje: 3294
Membru din: 04 Oct 2005, 17:39

Re: Romania-Serbia

Mesaj de Perspico » 29 Mar 2009, 16:49

Sergyu_costea scrie:Calificarea e ratata . Trebuie sa aducem suflu nou. Sa renuntam la Contra , Tamas , Rat (cel mai penibil aseara alaturi de Mutu , Cocis si Codrea) , Codrea , Cocis , Ov.Petre , Banel ,Petre sau M. Niculae.
Ca de obicei, iti scapa esentialul: trebuie sa renuntam in primul rand la nesimtitul de :eek: Piturca :eek: !!!
Restul va veni de la sine: vom avea convocati jucatori care sunt in forma, care joaca la echipele lor de club, jucatorii vor juca la Nationala pe posturile pe care s-au consacrat la echipele lor de club si, nu in ultimul rand, nu vom mai juca pe stadioane mici cu terenuri sub orice critica doar pentru ca acolo am avea mai mult noroc sau pentru ca acolo nu e un public pretentios care sa fluiere evolutia mizerabila a echipei.
Cu o mentiune: selectionerul sa fie ales de altcineva decat secaturile de la federatie si sa aiba macar o zecime din CV-ul lui Antici (Real Madrid, C.F.Barcelona, Atletico Madrid, cu care a castigat campionatul si Cupa Spaniei, Zaragoza, Oviedo) :cool:
Cele mai comune doua elemente ale Universului sunt Hidrogenul si Prostia

Avatar utilizator
U
fanatic
fanatic
Mesaje: 3154
Membru din: 03 Iun 2006, 16:12

Re: Romania-Serbia

Mesaj de U » 29 Mar 2009, 17:12

ideea nu este asta...atata timp cat se va tine cont de cine sunt impresariati jucatorii care vin la nationala noi nu vom mai merge la niciun turneu final!
mititelu pezzo di merda!

suporter infocat UNIVERSITATEA CRAIOVA declar cu durere in suflet decesul echipei mele favorite azi 25 februarie 2010!

Avatar utilizator
Nea Marin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1746
Membru din: 20 Mai 2006, 14:03

Re: Romania-Serbia

Mesaj de Nea Marin » 29 Mar 2009, 17:38

Ţurcă a fost f bun cândva (vezi calificarea după care a fost lucrat de Hagi şi Popescu), dar a înnebunit între timp, aşa cum Caşchetă era acceptabil la CM 94 (sau trăia din valorile individuale din teren). E depăşit acum, iar limitele lui se văd în dependenţa de giovanni :-x când face selecţia şi în aroganţa faţă de presă (adică faţă de public). Ce să mai aştepţi de la un om poreclit satana şi căruia nu-i pasă că e filmat când trişează la cazinou? Asta a vrut să facă şi punând iar meciul la Constanţa: mica ciupeală, superstiţii, tactica pământului pârjolit. Dar uite că n-am mai bătut noi din ofsaid, ca şi cu Olanda, ci sârbii.

Şi n-am înţeles niciodată de ce la naţională sunt puşi jucătorii pe alte posturi decât la club, cum sunt obişnuiţi (de ex. inclusiv Dorel şi Cioară). Probabil filozoful Ţurcă vrea să-şi surprindă adversarii :)( , dar ca fost jucător ar trebui să-şi aducă aminte că sunt momente în joc atât de rapide încât reacţionezi instinctiv, adică din obişnuinţă.

Cu disperarea din meciul ăsta băteam Franţa la scor la Euro, dar atunci îi durea în :bad: sau se căcau pe ei de frică. Dar am fi bătut fiindcă erau ăia slabi, nu pt. jocul nostru. Noi n-avem joc! Aşa cum zice un vechi truism din fotbal, meciurile se câştigă cu mijlocul, iar noi n-avem mijlocaşi de construcţie (cum a zis şi Balaci aseară la Ivanovici).

Demisia lui Ţurcă ar fi prematură şi nocivă înainte de meciul cu Austria (ca şi cum ar mai conta...). Întrebarea e cine să fie în locul lui dacă tot giovanni e criteriul de selecţie. :-x

Partea bună e că Cioară s-a scos de deplasarea inutilă în Austria, iar Dorel probabil va fi făcut ţap ispăşitor şi scapă şi el. o:
STIINTA SUNTEM NOI !

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: Romania-Serbia

Mesaj de SLH » 29 Mar 2009, 17:59

imi pare foarte rau de dorel ca este criticat in halul asta, sper ca e suficient de matur ca sa-si dea seama ca sunt articole comandate, mie chiar mi-a placut de el a fost singurul care a inteles ca trebuie jucat pe jos(lucru foarte greu din cauza gazonului groaznic), la costea s-a vazut ca nu e locul lui

Avatar utilizator
Perspico
fanatic
fanatic
Mesaje: 3294
Membru din: 04 Oct 2005, 17:39

Re: Romania-Serbia

Mesaj de Perspico » 29 Mar 2009, 18:04

ozzy scrie:Pacala e fan Piturca :-D :-D :-D Oare de ce nu ma mir, cine se aseamana se aduna. Pacala, cand scrie pe forum, e leit Piturca :lol:

Pai la ce sa te-astepti de la unul care-l confunda pe Ghionea cu Ghioane, lui Tanase de la F.C.Arges ii spune Nastase, pe Varga il crede fundas si nu m-ar mira sa-l confunde pe Piturca cu Paturca (cel care a scris Imnul Golanilor). :)(
Cele mai comune doua elemente ale Universului sunt Hidrogenul si Prostia

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9783
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Romania-Serbia

Mesaj de manex » 29 Mar 2009, 18:06

orice antrenor roman ar veni, ar fi in sfera de influenta a lui giovani.
am vazut ca mai sus a zis cineva ca mutu ar fi fost slab. a fost printre cei mai buni de ieri. a dat 2 pase de gol. nu avea ca se faca mai multe ieri tinind cont de tactica jucata. arma secreta a lui piturca nu trebuia sa fi fost mutu, pe care sirbii il stiau si l-au blocat perfect, ci costea. insa pus acolo in dreapta s-a dovedit a fi inutil.
Am zis!!

Avatar utilizator
U
fanatic
fanatic
Mesaje: 3154
Membru din: 03 Iun 2006, 16:12

Re: Romania-Serbia

Mesaj de U » 29 Mar 2009, 18:56

SLH scrie:imi pare foarte rau de dorel ca este criticat in halul asta, sper ca e suficient de matur ca sa-si dea seama ca sunt articole comandate, mie chiar mi-a placut de el a fost singurul care a inteles ca trebuie jucat pe jos(lucru foarte greu din cauza gazonului groaznic), la costea s-a vazut ca nu e locul lui
dorel a jucat acceptabil...pacat de autogolul acela in rest jos palaria pentru el! daca unii au ochelari de cal si nu vad fotbalul este problema lor!
mititelu pezzo di merda!

suporter infocat UNIVERSITATEA CRAIOVA declar cu durere in suflet decesul echipei mele favorite azi 25 februarie 2010!

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Re: Romania-Serbia

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 29 Mar 2009, 19:16

vad ca se tot bate moneda pe piturca... nu piturca este vinovat, sau mai bine zis nu vom rezolva nimic prin schimbarea lu` piti... ideea e sa se stranga odata sandu, toti becalii, kasai, lingaii precum lupescu, etc si sa le punem o bomba sub ei... cat sunt in viata, nu scapam de ei :)(

daca il schimbam pe piti ce rezolvam? am mai citit de antrenorul strain platit regeste... :)( in primul si in primul rand nu le convine "federalilor" o mana forte care sa judece dupa legile fotbalului... lor le convin cele becaliene... intr`un campionat plin de blaturi ce [****] sa iasa la nationala?

alex.p cre`ca exagerezi si tu cu forza serbia... admir si am admirat intotdeauna natia sarbilor, dar de aici la a zice forza serbia intr`un meci cu romanii........
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Re: Romania-Serbia

Mesaj de Pacala » 29 Mar 2009, 19:46

Perspico si clona ozzy scrie:Pacala e fan Piturca :-D :-D :-D Oare de ce nu ma mir, cine se aseamana se aduna. Pacala, cand scrie pe forum, e leit Piturca :lol:
preaintunecimea ta, te rog frumos, nu mai bea, gaseste-ti un loc de munca, zambeste, lasa ura, nu are rost sa-ti faci clone care sa-ti dea dreptate :lol: E de-a dreptul ridicol sa te bucuri de infrangerea nationalei pentru ca nu-l suporti pe Piturca. Esti jalnic cind umpli forumul de mesaje si faci tumbe de fericire cind pierde Universitatea pt ca nu-l suporti pe Mititelu, te mai crezi si urmarit de Mititelu :laughing:

Nu sint fan Piturca, insa nu uit ca Piturca a fost singurul care a calificat de 2 ori nationala la turnee finale in timp ce alti antrenori n-au facut-o de ani buni. Campionatul romanesc e invadat de straini fara valoare care blocheaza promovarea tinerilor. Caracatita e prea mare la nivelul federatiei si comisiilor de tot felul ca sa-l scot tap ispasitor pe Piturca. In plus, Piturca e singurul care juca cu 2 titulari de la Craiova dupa multi, foarte multi ani.
Daca nu pricepi, nu-i bai, de unde nu e, nici Dumnezeu nu cere.Tu poti sa crezi mai departe ca schimbarea lui piturca va produce marele reviriment al nationalei. las ca vine stambu cu giovani becali si gica popescu si pun ei ordine.
Last edited by Pacala on 29 Mar 2009, 20:03, edited 1 time in total.
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

Barack
junior
junior
Mesaje: 25
Membru din: 10 Ian 2009, 01:44

Re: Romania-Serbia

Mesaj de Barack » 29 Mar 2009, 20:03

Bai fratilor, voi chiar nu v-ati dat seama ca alde Dinu, Multescu, Victor Becali pregatesc deja meciul nostru cu Dinamo?
Ideea e sa ne termine psihic doi dintre cei mai buni jucatori, chiar nu vedeti, ce [****]?
Trebuie facut ceva impotriva curentului asta, si asta cat mai repede.

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Re: Romania-Serbia

Mesaj de Pacala » 29 Mar 2009, 20:07

trebuie sa-i incurajam pe D.Stoica Si Fl.Costea. Hai ucv Hai Romania!
D.Stoica s-a revansat si a inscris si in poarta sarbilor, e tare o:
nu conteaza ce spun dinu si multescu
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

blue_lions
fanatic
fanatic
Mesaje: 2964
Membru din: 26 Oct 2007, 05:25

Re: Romania-Serbia

Mesaj de blue_lions » 29 Mar 2009, 20:08

blue_lions scrie:Am bagat deja la pariuri Romania 1-3 Serbia rezultat corect, cota 26. Va invit sa pariati repede pe un 2 solist, ca deja incep sa scada cotele pe masura ce Piti stabileste primul 11.

:hai Serbia :hai

:-x Dorele
Oltenia, provincia latina, a lui Mihai, al nostru, cel viteaz.

LiviuB

Re: Romania-Serbia

Mesaj de LiviuB » 29 Mar 2009, 20:18

ma doare sa vad atatea rautati la adresa jucatorilor nostri, de ce imi era frica nu am scapat. De parca cei doi au jucat singuri, dar asa e cand domnii gazetari nu primesc drepturile ca de la echipele din buc + urziceni. Dorel are partea lui de vina doar la primul gol, dar unde erau ceilalti fundasi? apoi in a doua repriza a fost printre cei mai buni, a dat gol + o gramada de pase bune, a legat jocul, a fost singurul care a pus mingea jos din echipa noastra. Si inca ceva, la un meci cu Serbia ai pretentia ca doi jucatori care au 7 selectii impreuna sa te scoata, sa iti castige meciul, altii care au 40 de selectii si nu joaca nimic?
De Costea ce sa mai zic, a fost slab dar nici nu a fost jucat, Mutu facea un-doiuri doar cu Marica. S-a vazut ca totul la noi in nationala e la plesneala. Dorel de ce nu a fost luat cu Croatia, la europene nu mai zic...
Lobont... nu au fost goluri parabile dar mai ai nevoie si ca portarul sa mai faca ceva, sa te mai ajute, la dinamo apara tot.
si nu se mai zice nimic de cel care a stat pe scurt la cele 2 cornere, nu era voie ca mingile alea sa treaca asa.

iuli

Re: Romania-Serbia

Mesaj de iuli » 29 Mar 2009, 21:10

Dorel e scos tap ispasitor de toti dobitocii,Codrea si Radoi,Cocis au fost nuli in prima repriza.Tamas si Soica au fost extraordinari la ce mijloc au avut.Iar la autogol nu cred ca poate fi invinuit,Vidic e cu un cap peste el.

blue_lions
fanatic
fanatic
Mesaje: 2964
Membru din: 26 Oct 2007, 05:25

Re: Romania-Serbia

Mesaj de blue_lions » 29 Mar 2009, 21:24

Dorel a jucat extraordinar de bine, in prima repriza a gresit o singura pasa, iar in a 2-a a fost printre cei mai buni de pe teren. La autogol, a fost lovit pur si simplu de minge, nu inteleg insa de ce-l marca pe Vidic din moment ce atacantul ( Marica) tebuie sa marcheze fundasii adversi la fazele fixe.
Oltenia, provincia latina, a lui Mihai, al nostru, cel viteaz.

Scrie răspuns