Preliminarii EURO 2012

Comentarii referitoare la Echipa Nationala a Romaniei, campanii de calificari, jucatori, antrenori, evolutii, etc.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
raduku
senior
senior
Mesaje: 499
Membru din: 30 Noi 2006, 21:49

Re: Preliminarii EURO 2012

Mesaj de raduku » 02 Sep 2011, 21:35

E un domn cu tricou cu U Craiova in tribune , si are un mesaj langa el cu Stiinta. Ce scrie ca nu imi dau seama ?

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: Preliminarii EURO 2012

Mesaj de ady_azzuro » 02 Sep 2011, 22:55

"Cu Stiinta" parca scria.

Avatar utilizator
cristi_cv9
junior
junior
Mesaje: 31
Membru din: 10 Ian 2011, 22:42

Re: Preliminarii EURO 2012

Mesaj de cristi_cv9 » 03 Sep 2011, 00:03

Au fost 3 - 4 suporteri imbracati in tricoul nostru in acel loc langa mesajul ''Cu STIINTA"

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: Preliminarii EURO 2012

Mesaj de DarkComy » 03 Sep 2011, 11:08

Mircea Sandu faţă în faţă cu dezgustul suporterilor români

Jucătorii au fost primiţi cu simpatie de suporterii români din Luxemburg, care i-au contestat însă dur pe Mircea Sandu şi pe Dumitru Dragomir

Cei circa 100 de români care se aflau în stadion cu 45 de minute înainte de startul partidei cu Luxemburg, 0-2, i-au fluierat copios pe Mircea Sandu şi pe Dumitru Dragomir, cărora le-a reproşat verbal starea fotbalului românesc.

Unii şi-au vărsat oful pe cei doi oficiali pentru dezafilierea Craiovei, alţi pentru retrogradarea lui Poli Timişoara.

Preşedintele FRF a simţit antipatia fanilor români din Occident încă de la sosirea la stadion. Mircea Sandu s-a intersectat cu un grup ostil care afişase un banner pe care era scris în limba franceză: "FRF plus LPF le cancer de Foot Roumanie". FOTO DREAPTA. Alţii şi-au însă poze cu şeful de la Casa Fotbalului.
Imagine
Imagine

Sursa: http://www.gsp.ro/fotbal/nationala/mirc ... lerie_foto
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

D.O.C.
junior
junior
Mesaje: 49
Membru din: 30 Iun 2011, 12:23

Re: Preliminarii EURO 2012

Mesaj de D.O.C. » 03 Sep 2011, 11:32

Jos palaria si numai RESPECT in fata acestor suporteri !

Avatar utilizator
evo_dk
suporter
suporter
Mesaje: 665
Membru din: 08 Mai 2006, 13:58

Re: Preliminarii EURO 2012

Mesaj de evo_dk » 03 Sep 2011, 16:00

Au fost destule echipe care au batut greu in Luxemburg, Franta daca-mi aduc aminte le-au dat gol tarziu, prin a-2-a repriza.
Mai in gluma, mai in serios, in cadrul Campionatului European, noi si Luxemburg aveam aceasi performanta, o clasare in sferturile de finala, ei in `64, noi in `84.

Trebuie sa ne obisnuim ca nationalele mici au progresat, daca ne lamentam in a ramane asupra unei singure perioade dealungul istoriei, nu-i bine.

I-am batut, mergem mai departe, vedem ce facem cu francezii, ne mai perpelim cand o sa mai dam ochii cu ei si o facem de oaie, pana atunci, restul e istorie.

Sa nu uitam ca etapa asta italienii au batut in Feroe cu 1-0, Turcia abia a batut in minutul `96, Belgia 1-1 in Azerbaijan, Lithuania care ne-a dat 3-0 acasa au facut 0 - 0 cu Liechtenstein si etc. Fotbalul progreseaza si regreseaza, nimic nu-i batut in cuie plus ca intervin si multi alti factori de alta natura.

Superba atitudinea suporterilor nostrii, insa uitati-va la poze si vedeti oameni nu lichele, toti spunem ca nu se facem nimic, pai cine sa faca, fripturisitii din Sud?
suporter independent, Ex-HC...

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: Preliminarii EURO 2012

Mesaj de muttley » 06 Sep 2011, 20:11

va bagati la pronosticuri?:D scor exact. .... sper sa fie un 2-1 / 1-0 /sau macar 1-1. insa greu de crezut ... azi nu am jucat la pariuri ... insa daca o faceam mizam pe 0-2 / 1-3.
Daca Franta joaca la capacitate maxima cum a facut-o cu Anglia si Brazilia nu avem sanse .... sper sa se relaxeze oricum e greu de crezut ca ei nu o sa dea gol. E aproape imposibil sa castigam si cu Mutu Chivu Tamas etc tot nu aveam sanse foarte mari.

Chiar daca am spus mai sus ca tin cu Franta ... astazi imi doresc sa facem un rezultat bun. Avem o nationala tanara iar un rezultat pozitiv ii va ajuta pe viitor.

Allez Les Bleus! dupa meciul de azi. steagucv steagucv steagucv steagucv steagucv steagucv steagucv steagucv
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
wb_lion
fanatic
fanatic
Mesaje: 1226
Membru din: 28 Iul 2007, 17:25

Re: Preliminarii EURO 2012

Mesaj de wb_lion » 06 Sep 2011, 21:03

cum sa interzici steagurile tricolore la stadion .. incredibil cata prostie.

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: Preliminarii EURO 2012

Mesaj de blixa » 06 Sep 2011, 21:06

2-1 pt franta cred eu...
S-a rupt Brazda.

Avatar utilizator
ady1948
suporter
suporter
Mesaje: 813
Membru din: 04 Apr 2010, 21:17

Re: Preliminarii EURO 2012

Mesaj de ady1948 » 06 Sep 2011, 21:13

sa vedem daca le iese dinamovistilor , ca "s-au mobilizat" sa il injure pe mitica si sandu asta seara. sper sa li se alature tot stadionul si sa se pise pe fetele lor de muisti ordinari .



ps: Hai Romania ! stim ca poti sa nu iei mai mult de 3 goale !!
" ACEASTA NU ESTE CRAIOVA NOASTRA ! "

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: Preliminarii EURO 2012

Mesaj de muttley » 06 Sep 2011, 21:14

acum ca s-a rupt sapunaru e aproape imposibil ... Mare ghinion are Piturca .... sa se accidenteze poate cel mai important om la incalzire.
Sper sa nu primim multe...
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: Preliminarii EURO 2012

Mesaj de muttley » 06 Sep 2011, 21:52

senzational gazonul .... sper sa nu isi rupa jucatorii picioarele. tipic romanesc! Hai sa punem gazon cu firma unui spagar cand avem posibilitatea sa lucram cu firme din Germania , Italia , Danemarca.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: Preliminarii EURO 2012

Mesaj de muttley » 06 Sep 2011, 23:32

Un rezultat foarte bun chiar daca am ratat calificarea. In mod normal daca nu jucam pe terenul asta de cartofi Francezii erau greu de oprit.
Oricum felicitariiiii Chiriches Luchin Goian Rat Lazar Banel si Bourceanu. Am avut si ghinion .... francezii nu au tras pe spatiul portii lui Tatarusanu. Iar Bosnia da gol in min 87 dupa ce Belarus joaca in 9. Am jucat foarte bine daca nu era tiganul ala de Lucescu acum poate eram calificati pt baraj.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

DoRyN

Re: Preliminarii EURO 2012

Mesaj de DoRyN » 06 Sep 2011, 23:53

s9k3k3 scrie:senzational gazonul .... sper sa nu isi rupa jucatorii picioarele. tipic romanesc! Hai sa punem gazon cu firma unui spagar cand avem sa lucram cu firme din Germania , Italia , Danemarca.
Gazonul a fost pus de o firma specializata din Italia.

u2blue
fanatic
fanatic
Mesaje: 1858
Membru din: 25 Sep 2005, 15:52

Re: Preliminarii EURO 2012

Mesaj de u2blue » 07 Sep 2011, 00:15

DoRyN scrie:
s9k3k3 scrie:senzational gazonul .... sper sa nu isi rupa jucatorii picioarele. tipic romanesc! Hai sa punem gazon cu firma unui spagar cand avem sa lucram cu firme din Germania , Italia , Danemarca.
Gazonul a fost pus de o firma specializata din Italia.
Buna firma specializata.

Scrie răspuns