Universitatea - Vaslui

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce va face Universitatea in primul meci de la revenirea in A?

Castiga
117
82%
Meci egal
18
13%
Pierde
8
6%
 
Total votes: 143

Patriotic blue
membru
membru
Mesaje: 229
Membru din: 26 Iul 2006, 04:49

Mesaj de Patriotic blue » 01 Aug 2006, 07:29

Che, imi permit, de la mii de leghe distantza sa te contrazic si sa-ti spun ca Arnautu despre care vorbesti e persona nongrata la gds. Este adevarat ca a fost in carti acolo, dar asta era pina prin 1999. Adica cam de mult. Asa ca..informatie incorecta. Am si eu o parere, daca nu supar pe cineva. Tin cu echipa asta de mult si-mi pasa tot ce se intimpla cu ea. Nu v-a pus pe ginduri, citind presa in general, nu neaparat acum dupa primul meci, ca nimeni (in afara de foaia lui) nu are decit in cel mai bun caz un ton retinut, sau unul de bashcalie in cea ce priveste echipa noastra. Eu cred ca este rezultatul "capitalului de simpatie" cistigat de Mititelul de la preluarea echipei pina acum. Este rezultatul declaratiilor dea dreptul deplasate, care au reusit sa atraga antipatie pentru propria persoana si care se reflecta si asupra echipei. Puneti peste asta un marketing defectos, as zice inexistent de promovare a imaginii echipei (slava Domnului ca si aveai un palmares urias de valorificat) si a iesit ce a iesit:
Stiinta =mititelu
Stiinta Forever!

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 01 Aug 2006, 08:21

@Patriotic blue: Pentru mine Mititelu > Arnautu si Mititelu > GC. Paunescu pentru simplul fapt ca oamenii care au caracter puternic se cunosc la greu nu la sunt aia care ti se alatura la bine.

Nu stiu cum o fi pentru tine acolo la Miami (am auzit ca sunt multi cubanezi pe acolo) dar Mititelu nu avea cum sa faca alte declaratii decat ca se lupta cu toata lumea. Au fost prea multi aici care ne-au pus capra timp de 15 ani de zile. Si vorbesc si de conducerea echipei de fotbal si de conducerea politica a orasului Craiova.

Patriotic blue
membru
membru
Mesaje: 229
Membru din: 26 Iul 2006, 04:49

Mesaj de Patriotic blue » 01 Aug 2006, 08:52

De acord cu tine. Uite ca stau noaptea sa postez pe forum din dragoste de Stiintza. (7 ore diferenta) Cea ce am spus mai sus se referea la informatia ca Arnautul e in spatele GDS. Asta e complect gresit. Atit. Cealalta problema, parerea mea despre cum sta treaba e din cauza ca eu lucrez in domeniul de publicitate, marketing, specializat in crearea de imagine. Partea mea e pe imagine vizuala,si vreau sa-ti spun ca mititelul, dincolo de meritele incontestabile, de iubirea lui poate sincera pt Stiinta, erodeaza imaginea clubului in loc s-o construiasca. Aduce deservicii din cauza interventiilor in mass media si mai ales a stilului mitocanesc pe care-l promoveaza.Stiinta nu a aparut azi si are o imagine deja beton construita cu sudoare si performante, imagine care trebuie adaptata la cerintele de piata prezente. Nu trebuie in nici un caz sa fie perceputa ca o jucarica a lui mititelu. Un ex. cu mult mai bun e Timisoara. E e chipa lui Iancu? Nu e perceputa asa, desi este. Pe aci, indiferent ca e sport sau alta activitate, proprietarii nu apar in promovarea imaginii. Altfel imaginea echipei va incepe sa se confunde cu a patronului, indiferent care ar fi el, cea ce in cazul nostru nu e deloc in avantajos.
Che, pe aci cubanezi cit incape, dar vreau sa-ti spun ca daca ai aparea cu un tricou cu Che Guevara, sau macar i-ai pomeni numele te-ar tunde imediat. :)( Astia sint refugiati politici, anticomunisti convinsi, fiecare avind cel putin o victima a ideilor "generoase" ale lui Che. Asa ca...In rest fotbal nu e. Doar la tv, meciuri din campionatele sudamericane, dar eu nu stiu nici o echipa de fotbal din Florida, ori din Sua. Am auzit ca ar fi unii Fusion pe aci prin zona :D
Stiinta Forever!

FreakBoy

Mesaj de FreakBoy » 01 Aug 2006, 09:00

Patriotic blue scrie: Puneti peste asta un marketing defectos, as zice inexistent de promovare a imaginii echipei (slava Domnului ca si aveai un palmares urias de valorificat) si a iesit ce a iesit:
Stiinta =mititelu
Stiinta Forever!
Si din astea doua iese mititelu Forever! :)(

Patriotic blue
membru
membru
Mesaje: 229
Membru din: 26 Iul 2006, 04:49

Mesaj de Patriotic blue » 01 Aug 2006, 09:00

P.S Baieti v-am vazut poza de grup inaintea meciului cu Vaslui. Super. Imi e drag de voi. Suporteri, adevarati, maturi. Felicitari! Sper ca or sa vina si rezultate pe masura focului ce arde in voi. Multumesc!

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 01 Aug 2006, 09:31

Che Guevara=simbol anti-american. De-aia il port si de-aia mi-e drag de el. In plus, vezi ca exista un album Rage Agains The Machine care-l are pe Che pe coperta. Mi se pare ca voua va sunt foarte dragi Bush si Bill Gates. Mie nu. Si nici McDonalds. :-)

De-aia e diferenta de perceptie. Imaginea trebuie sa mai tina seama si de specificul targetului. Si aici targetul este diferit de cel din Miami. Din pacate...

Avatar utilizator
Ionut_Blue_Lion
fanatic
fanatic
Mesaje: 3150
Membru din: 12 Mar 2006, 14:00

Mesaj de Ionut_Blue_Lion » 01 Aug 2006, 09:42

Che nu te lua de mcdonalds! :D

Patriotic blue
membru
membru
Mesaje: 229
Membru din: 26 Iul 2006, 04:49

Mesaj de Patriotic blue » 01 Aug 2006, 09:56

Che, nu intru in polemica pe tema asta, daca vrei si pt simplul motiv ca as fi off topic. Eu n-am pierdut contactul cu Romania si pot spune ca sint mai intresat acum de ce se intimpla in toate zonele. Mie nu-mi place deloc ce se intimpla acolo, o mizerie morala de nedescris, manele, prost gust, fasoane fara margini, hotzii la toate nivelele,ce mai tura vura, mirlania e la putere. Un talmes balmes fara sfirsit, OTV, tziganime, becali pe toate posturile, toate mai scumpe ca aci. Pe mine chestia asta ma doare.

Avatar utilizator
nr.zece
fanatic
fanatic
Mesaje: 4728
Membru din: 08 Sep 2003, 13:10

Mesaj de nr.zece » 01 Aug 2006, 10:41

patriotic, te rog din suflet fa-i o invitatie la miami
ii dau eu bani de drum........ doar dus ca drumul de intoarcere il plateste statul :)(
mititelu esti o mizerie
[/color]
EU sunt STUPAR !!!

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 01 Aug 2006, 11:09

@patriotic blue: Ai dreptate. Si tocmai din cauza asta ne luptam pe aici. Fiindca vrem sa schimbam acesta situatie anormala din Romania. Daca tu te alaturi noua si vrei sa facem impreuna ceva noi suntem deschisi chiar si numai pentru un schimb de idei cu cineva care traieste dincolo de Atlantic. Cu atat mai mult daca doresti sa te implici si mai mult.

@frozen: in p[rimul rand ca nu am nevoie de banii tai. Ma descurc destul de bine si singur. In al doilea rand ca planuiesc de ceva vreme o excursie in Cuba. Cand ajung pe acolo am sa te anunt si pe tine.

Cosmin™
fanatic
fanatic
Mesaje: 4164
Membru din: 19 Mai 2006, 17:38

Mesaj de Cosmin™ » 01 Aug 2006, 13:44

Buhuş reacţionează la “minciunile GdS”

“La Craiova se caută mereu scandaluri”

www.editie.ro


Ex-jucător al Universităţii Craiova, Bogdan Buhuş a fost unul dintre adversarii alb-albaştrilor în meciul de sâmbătă, el îmbrăcând încă de anul trecut tricoul echipei FC Vaslui. După meci, fundaşul a oferit câteva declaraţii, reproduse însă nu tocmai fidel de un cotidian local.

Bogdane, chiar aşa ţi s-a părut Universitatea, o echipă de curtea şcolii?
B. B.: Cum adică? Nu înţeleg ce vrei să spui…
Păi îţi citez dintr-un cotidian local (GdS, n.r.): “Craiova a arătat ca o echipă de curtea şcolii. Dacă forţam un pic, sunt sigur că învingeam. Universitatea se va lupta cu siguranţă pentru retrogradare, dacă nu aduce şi fotbalişti, pentru că jucători are. Ce obiectiv şi-a propus?! Cupele europene?! Ce glumă bună!”
B. B.: Incredibil! Ce pot să spun, sunt minciuni sfruntate. Mi-e scârbă. De asta Craiova nu mai ajunge iar sus, unde a fost, din cauza diverselor interese şi a scandalurilor care se caută mereu şi macină echipa.
Cum aşa, nu este declaraţia ta după meci?
B. B.: M-au întrebat dacă poate ajunge Craiova în cupele europene şi am spus că este greu, pentru că are o echipă tânără. Dar altceva nimic. Păi nu aş spune nimic tendenţios de Universitatea, pentru că este echipa care pot spune că m-a făcut fotbalist, m-a lansat în fotbal şi îi datorez mult. Şi acum regret că am plecat de acolo, unde sunt acei suporteri minunaţi. Mă bucur că s-a întors în prima divizie şi sper să ajungă cât mai sus. Acum este linişte la echipă faţă de perioada când eram eu acolo.

Avatar utilizator
StefanC
fanatic
fanatic
Mesaje: 3256
Membru din: 14 Oct 2005, 05:53

Mesaj de StefanC » 01 Aug 2006, 14:55

Patriotic blue, te inteleg poate mai bine ca oricine de pe forum, ca doar ce am venit de acolo! stiu cum e sa suferi ca nu poti merge la stadion, ca nu poti vedea un meci. eu ma trezeam la 4 dimineata si urmaream scorurile la meciurile Universitatii( cand juca la 11 dimineata) si dupa ma culcam daca mai puteam, de fericire, sau de suparare. sunt de acord cu tine referitor la manele, OTV :D si altele, dar pot sa spun ca am fost foarte fericit cand m-am intors, si mai fericit cand am intrat pe stadion si am catat in Peluza la meciul cu Vasluiul.

cu stima,
stefan

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 01 Aug 2006, 15:26

Vezi? :laughing: Hai sa scapam de manele impreuna.

FreakBoy

Mesaj de FreakBoy » 01 Aug 2006, 15:40

OFFTOPIC:
Asta cu maneaua=subcultura e o prostie...
Spuneti-mi si mie: rock-ul, hip hop-ul sau mai stiu eu ce, inseamna cultura? Ia explicati-mi si mie de ce astea sunt "culturale" si maneaua nu?
Sunt de acord ca sunt fel si fel de manele de toata jena, si ascultatori si mai "jegariti", dar sa nu o tinem sus si tare: maneaua e pentru prosti...
Eu ascult orice gen de muzica: de la simfonica, la lautareasca, sau de la manea la rock! Principala conditie e sa imi sune bine in momentul respectiv, depinzand de starea de spirit in care ma aflu...
Daca beau un vin, e normal sa alunece mai repede cu un acordeon, un cantec de pahar ceva...
Am un prieten rocker (are 30 de ani, deci e rocker de muzica buna nu toate kkturile aparute acum...) iubitor de Stiinta. Astuia cand se ia de alte genuri de muzica ii pun o intrebare, simpla de altfel: "Voi la chefuri ce faceti? Va intalniti si dati din cap pana va rupeti gaturile?".
AM recitit ce am scris, si nu inteleg nimic...dar vroiam sa ajung la faptul ca "daca asculti manele, nu inseamna automat ca esti incult" :cool:

O iau logic:
Unii manelisti sunt inculti. Asta nu inseamna ca toti manelistii sunt.
Daca vreti, ganditi-va la cativa prieteni de-ai vostri, rockeri, rapperi, si vedeti daca dati de vreunul mai incult! o:

Avatar utilizator
Ionut_Blue_Lion
fanatic
fanatic
Mesaje: 3150
Membru din: 12 Mar 2006, 14:00

Mesaj de Ionut_Blue_Lion » 01 Aug 2006, 15:45

exact acelasi lucru il gandesc si eu...si eu asculta manele dar nu este inebunit!

Închis