FC Vaslui-"U" Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem la Vaslui ?

Poll ended at 03 Dec 2006, 20:25

Venim fara puncte
16
24%
Un punct e maxim ce putem spera
16
24%
Luam toate punctele
34
52%
 
Total votes: 66

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9740
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Mesaj de manex » 04 Dec 2006, 17:40

ozzy scrie:cine putea ma sa-i ia apararea lui Salomir, daca nu jegul ala de Ioanitoaia, bai p-asta daca-l intalnesc vreodata sa mor eu de nu-i dau una in fata aia de curva
a folosit exact aceleasi cuvinte pe care le-a folosit porumboiu la prima. astia au vorbit dupa meci.
Am zis!!

keano

Mesaj de keano » 04 Dec 2006, 19:37

dxtr009 scrie:tre sa ne tii la curent cu tot ce faci?detaliezi fiecare actiune a ta,ceri sfaturi pt ce o sa faci...in mijolocul discutiei dai o duma total aiurea, pe care o repeti dk nu ti se raspunde la ea
:?:
Nu inteleg... A fost on-topic, a spus care e parerea lui despre cel mai bun jucator al meciului... de ce esti atat de agresiv?

nyk_sorin
fanatic
fanatic
Mesaje: 2855
Membru din: 14 Aug 2006, 15:49

Mesaj de nyk_sorin » 04 Dec 2006, 19:59

Porumboiu, nervos şi incompatibil

Cum poate fi observator cel despre care toţi ştim că reprezintă Vasluiul?

Porumboiu ţine să transforme o echipă mică într-o miză mare. Duminică seara, pe patru posturi TV, s-a discutat vreme de 10 ore despre fotbal, din care peste 5 au fost rezervate meciului Vaslui - Craiova 3-3.

Că l-am văzut pe Porumboiu înjurînd, asta e. Să nu ne scandalizăm! Oamenii se mai enervează, chiar şi miliardarii lumii îşi ies din pepeni.

Că Salomir a greşit mai degrabă în favoarea Vasluiului, iarăşi poate fi acceptat la Roata Norocului Fotbalului. Deşi cel puţin neeliminarea lui Frunză, pentru ceea ce pe vremuri se numea cosirea unui adversar, este greu de explicat. Vasluianul a aplicat procedeul de maidan chiar sub ochii arbitrului, care nu i-a dat nici măcar “galben”! Din păcate, vorba lui Ivanovici, exasperat şi el de discuţia fără final, Craiova s-a pierdut în reclamaţii incerte, deşi dovedise tot ce era nevoie!

Există însă ceva de neaceptat în privinţa lui Porumboiu. Pretenţia lui de a rămîne pe lista observatorilor interni, chiar şi nedelegat, ca să nu-şi piardă locul de observator internaţional. Regulamentul nu prevede acest statut: observator pasiv în ţară şi activ, afară.

Nu ne interesează că Porumboiu nu are o funcţie oficială la FC Vaslui. Nici nu-i trebuie! El este Vasluiul. Echipa, tribuna oficială, finanţarea, judeţul, economia, locurile de muncă, succesul local, toate par a depinde de Porumboiu. Foarte bine! Dar atunci nu poate fi observator, pentru că nu e neutru.

Ufff, mă apucasem să scriu 200 de semne despre el şi m-am trezit cu 1000! Atîtea cuvinte, imagini şi argumente pentru o incompatibilitate care se vede de pe Lună.
>> Tolontan

Asta ar trebui sa fie un articol favorabil noua ? :-D
Cica a gresit mai degraba in favoarea vasluiului,de parca ar fi gresit si in defavoarea lor. :bad:

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 04 Dec 2006, 20:01

Se cam contrazice cu seful lui Tolontan...

Avatar utilizator
BluBoy
fanatic
fanatic
Mesaje: 6959
Membru din: 13 Noi 2005, 17:51

Mesaj de BluBoy » 04 Dec 2006, 21:52

cred ca il da afara acum
Unii sunt tarfé, altii sunt prosti. Si unii si ceilalti sunt insa sclavii zdrentei de marin.
Si cum se schimba unii in curvé nici nu-ti vine sa crezi !

Avatar utilizator
Ionut_Blue_Lion
fanatic
fanatic
Mesaje: 3150
Membru din: 12 Mar 2006, 14:00

Mesaj de Ionut_Blue_Lion » 04 Dec 2006, 22:03

BluBoy scrie:cred ca il da afara acum

creca pleaca de unu` singur...catre alt ziar...! :!: :!: :!: :!:

nyk_sorin
fanatic
fanatic
Mesaje: 2855
Membru din: 14 Aug 2006, 15:49

Mesaj de nyk_sorin » 04 Dec 2006, 22:08

La cotidianu ,nu ? :)(

Avatar utilizator
Ionut_Blue_Lion
fanatic
fanatic
Mesaje: 3150
Membru din: 12 Mar 2006, 14:00

Mesaj de Ionut_Blue_Lion » 04 Dec 2006, 22:10

nyk_sorin scrie:La cotidianu ,nu ? :)(

da da asta am stiut eu:D nu a zis nimeni inaintea mea....eu am stiut primu` :cool: :-) :( :eek: :bad: :-x :eek: :)) :o: :-) :)( :bad: :-x :lol: :eek:

FreakBoy

Mesaj de FreakBoy » 04 Dec 2006, 22:20

BluBoy scrie:cred ca il da afara acum
n-auzisi ca pleaca?
Bravo tolontane...nu trebuie sa ne ia nimeni apararea...problema nu e doar daca ne fura pe noi, problema grava e ca fura si isi acopera urmele.
Putina detasare: sa zicem ca noi eram mai grei de cap si tineam cu farul de exemplu(sau orice alta echipa)...dupa meci te uiti ca un admirator de echipa si ii vezi pe aia ca se vaita, dar in ziare si in toate cronicile nu citesti nimic despre greseli de arbitraj, ba dimpotriva, citesti ca ala a arbitrat corect si, mai grav, oaspetii au mai facut si nu stiu ce scandal...
Ii credeti pe oaspetii aia, sau credeti ce se scrie prin toate ziarele? Nu domne, a arbitrat corect ca altfel se vorbea peste tot...
Miti a concluzionat perfect: "diversiune comunista". Ioanitoaia mi-a confirmat asta aseara...o mai baga si pe aia sa-si intareasca ideea: "eu simpatizez cu craiova" :(

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Mesaj de DarkComy » 04 Dec 2006, 23:41

OFF TOPIC
# costin Says:
December 4th, 2006 at 6:51 pm

De ce nu exista si craioveni.ro? Multumesc!
# Cătălin Tolontan Says:
December 4th, 2006 at 7:07 pm

costin: exista, dar inca nu e on-line. speram sa-l putem face activ pina la finalul anului
Mda :( .

ON TOPIC. Misto articolul scris de Tolontan, de bun gust o:
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Avatar utilizator
dxtr009
fanatic
fanatic
Mesaje: 3705
Membru din: 05 Apr 2004, 16:11

Mesaj de dxtr009 » 05 Dec 2006, 00:10

spicuiesc din editorialul fostului mare jucator al craiovei,nae tilihoi,din gds de azi:
"Fara suparare, dar Marian Salomir a acordat corect lovitura de la 11 metri, atacantul Frunza fiind tras de aparatorul Universitatii! Salomir a gresit in alte momente, adica n-a eliminat mai devreme un jucator al gazdelor si atunci Universitatea, cu un om in plus, probabil ca altfel ar fi gestionat meciul pâna la final. Cred ca, in compensatie pentru aceasta favoare facuta gazdelor, nu le-a acordat acestora (FC Vaslui) o lovitura de la 11 metri inainte de finalul fierbinte."
"Sa nu uitam, meciul s-ar fi putut incheia insa chiar cu 4-3! Domnilor de la Universitatea, prea multa galagie faceti pe margine, iar evenimentele controversate din vestiar lasa un gust amar. Fotbalul se joaca pe teren..."
extraORDINAR
Imagine
CE E SUS, CAINE ?

poate..n-avem bani deoparte..si, poate, toate premiile-s date..prin spate, livrate..de cifre umflate..mizerii furate..brutal promovate..

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 05 Dec 2006, 00:22

dxtr009 scrie:spicuiesc din editorialul fostului mare jucator al craiovei,nae tilihoi,din gds de azi:
"...Cred ca, in compensatie pentru aceasta favoare facuta gazdelor, ..."
Un arbitru care arbitreaza "in compensatie" nu este demn de a fi arbitru. El imparte dreptatea pe teren si de-aia trebuie sa ia decizii la fiecare infractiune. Daca acopera o fapta prin alta nu se va ajunge niciodata la un rezultat echitabil.

Chiar daca a vrut sa critice conducerea Stiintei, Nae Tilihoi ne-a da destule date sa il excludem pe Salomir din arbitraj. :laughing: :laughing:

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 05 Dec 2006, 10:14

<<”Am fost prea sigur”

MARIUS CROITORU Mijlocasul vasluian spune ca nu s-a concentrat destul la penalty-ul din minutul 18, oferindu-i posibilitatea lui Bornescu sa retina balonul

La scorul de 0-0, Marius Croitoru a ratat o lovitura de la 11 metri, dar a relansat jocul pe final, reusind sa înscrie golul al doilea pentru vasluieni, când tabela indica 3-1 pentru gruparea olteana.

Ce s-a întâmplat la primul penalty?
Am fost prea sigur pe mine. Mi-am dorit foarte mult sa marchez, pentru ca eu facusem faza premergatoare penalty-ului. Am executat slab, iar Bornescu a prins mingea. Se mai întâmpla si la case mai mari. Nu sunt nici primul, dar nici ultimul fotbalist care rateaza de la punctul cu var.

Daca înscriai, probabil ca altul era scorul final.
Poate asa a vrut Dumnezeu sa se întâmple. Este adevarat ca altceva era daca intram la pauza în avantaj, dar ne multumim acum si cu egalul, pentru ca nimeni nu mai credea în revenirea noastra. Daca este sa luam ceva bun de la acest joc, este faptul ca am luptat pâna la capat si am marcat trei goluri în zece minute. Am avut un forcing ucigator.

Oltenii spun ca ati fost împinsi de la spate de arbitrul Marian Salomir. Este adevarat?
Craiova a dat doua goluri cu mare noroc. Doua devieri întâmplatoare. La posesia balonului si la numarul de ocazii clare de gol am fost superiori. Important este ca am crezut pâna la ultimul fluier al arbitrului. In fotbalul românesc este deja o moda sa vorbesti la infinit de arbitri. Nu am comentat niciodata arbitrajul si nu vreau sa o fac nici acum.

A fost fault la Frunza în minutul 90?
Daca arbitrul l-a dat, înseamna ca a fost. Pai ce, era nebun Viorel Frunza sa cada pe spate aiurea când se afla la numai doi metri de poarta lui Bornescu? Cei de la Craiova nu înteleg cum de au putut sa piarda doua din cele trei puncte. Asta este toata povestea. Ca sa scape de suporteri si de patron, arunca vina pe arbitraj.

Nu ati mai pierdut de opt meciuri. Te asteptai la un asemenea parcurs?
Viorel Hizo ne-a spus înca de la primul antrenament ca victoriile aduc victorii. A fost greu pâna la primul rezultat pozitiv si ne-am cam obisnuit cu succesele. Cu Craiova am cam gresit, pentru ca am tratat adversarul prea de sus si era sa pierdem pe mâna noastra. Trebuie sa ramânem tot timpul cu picioarele pe pamânt daca vrem sa fim profesionisti adevarati. Din meciul cu Craiova am învatat multe lucruri. Unul ar fi ca nu trebuie sa pacalesti fotbalul niciodata.
>>sursa: Prosport - editia de Moldova

LiviuB

Mesaj de LiviuB » 05 Dec 2006, 11:30

sa nu pacalesti fotbalul :laughing: :laughing: :laughing:
atunci, macar pe arbitru.

Avatar utilizator
BluBoy
fanatic
fanatic
Mesaje: 6959
Membru din: 13 Noi 2005, 17:51

Mesaj de BluBoy » 05 Dec 2006, 11:51

corect livius corect
Unii sunt tarfé, altii sunt prosti. Si unii si ceilalti sunt insa sclavii zdrentei de marin.
Si cum se schimba unii in curvé nici nu-ti vine sa crezi !

Închis