U Craiova-U Cluj

Moderator: grup_moderatori

Închis

ce facem cu sepcile rosii

Poll ended at 19 Oct 2007, 23:07

victorie
52
67%
egal
11
14%
alta nu :)
15
19%
 
Total votes: 78

DoRyN

Mesaj de DoRyN » 20 Oct 2007, 15:55

ew scrie:niste derbedei (platiti) care au stat ieri in pe o caldura insuportabila sa vada niste mortaciuni.
... daca e echipa LUI nu va mai duceti sa-i stricati placerea, lasati-l sa vada meciul de unul singur :smoke:

Uzzi

Mesaj de Uzzi » 20 Oct 2007, 18:41

DoRyN scrie:
ew scrie:niste derbedei (platiti) care au stat ieri in pe o caldura insuportabila sa vada niste mortaciuni.
... daca e echipa LUI nu va mai duceti sa-i stricati placerea, lasati-l sa vada meciul de unul singur :smoke:
la anu sigur o sa joace echipa pe terenu de antrenament de il face acu, si o sa fie la meci doar el si cu incompetentii din preajma lui.

PS: Mititelule cine :bad: esti tu ma sa nu ma lasi sa vin in Peluza SUD sa vad meciurile echipei mele favorite ? Ai infiintat`o tu ? Ai dus`o tu in Europa ? si apropo ma :bad: tine, pe aurica , pe netzoiu, pe staicu si pe toti care a`ti distrus echipa asta :eek:

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Mesaj de ady_azzuro » 20 Oct 2007, 22:36

uitati ce face Cartu la mioveni acum, daca nu l-a vrut miti, ii scoate pe altii din ckt. :-x mititelu

lorenzaccio

Mesaj de lorenzaccio » 20 Oct 2007, 22:43

ady_azzuro scrie:uitati ce face Cartu la mioveni acum, daca nu l-a vrut miti, ii scoate pe altii din ckt. :-x mititelu
Stai ca trecu doar un meci si e vorba de Buzau, nu stim inca daca chiar Cartu ar fi salvatorul nostru... Si nu se stie ba n-a fost ofertat ba n-a vrut cert e ca e prieten cu Netoiu si asta imi e de-ajuns sa fiu circumspect , asa cu cite a facut el pentru echipa si alea.... mi-l pui linga Netoiu si deja parca ceva nu e in regula...

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Mesaj de ady_azzuro » 20 Oct 2007, 23:18

mititelu face mai mult rau echipei decat a facut netoiu. buzaul este o echipa mai sus in clasament decat u cluj, daca noi n-am fost in stare sa batem laterna rosie acasa, atunci ce facem cu buzaul sau mioveniul in retur?

Cartu era antrenorul de care Stiinta avea nevoie, un antrenor cu experienta uriasa si care ar fi reusit sa puna la punct echipa, dar daca mititelu e prost, n-avem ce face. :bad:

daca Sorin lucreaza cu netoiu nu inseamna ca e tradator sau ca uraste Stiinta si vrea sa piarda meciurile cu dinamo asa cum s-a intamplat cu netoiu.

Avatar utilizator
U
fanatic
fanatic
Mesaje: 3154
Membru din: 03 Iun 2006, 16:12

Mesaj de U » 21 Oct 2007, 00:06

ady_azzuro scrie:mititelu face mai mult rau echipei decat a facut netoiu. buzaul este o echipa mai sus in clasament decat u cluj, daca noi n-am fost in stare sa batem laterna rosie acasa, atunci ce facem cu buzaul sau mioveniul in retur?

Cartu era antrenorul de care Stiinta avea nevoie, un antrenor cu experienta uriasa si care ar fi reusit sa puna la punct echipa, dar daca mititelu e prost, n-avem ce face. :bad:

daca Sorin lucreaza cu netoiu nu inseamna ca e tradator sau ca uraste Stiinta si vrea sa piarda meciurile cu dinamo asa cum s-a intamplat cu netoiu.
eu zic asa...a trecut doar un meci, au avut un sut un gol si 3 pct...asta e noi am ratat ca prostii in timp ce cartu a demonstrat ca poti castiga cu un singur sut pe poarta!
consider ca sorin cartu ne salva cu siguranta de la retrogradare si atat...nimic mai mult! asa cum am mai scris consider ca sorin cartu nu mai poate face performanta ca antrenor!
mititelu pezzo di merda!

suporter infocat UNIVERSITATEA CRAIOVA declar cu durere in suflet decesul echipei mele favorite azi 25 februarie 2010!

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Mesaj de ady_azzuro » 21 Oct 2007, 00:33

normal ca Sorin nu poate face performanta cu lotul pe care il avem in acest moment, dar macar ne scapa de la retrogradare, lucru ce nu-l vad pe napoli sa-l faca...

Plus ca Sorinaccio se pricepe la tineri si ar fi avut curajul sa-i arunce in lupta pentru a creste viitor. Napoli asta joaca cu aceiasi jucatori de ckt care si-au batut joc de noi. Oricum, daca din iarna nu se fac transferuri adevarate, returul va fi un chin pentru toti...

Avatar utilizator
Nea Marin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1742
Membru din: 20 Mai 2006, 14:03

Mesaj de Nea Marin » 21 Oct 2007, 01:06

Ba fratilor, oi fi io nebun da parca mi s-a parut o oarecare schimbare in jocu muhaielelor. Au jucat ceva mai combinativ uneori (mde, imi plac mie pasele din prima :)( ), s-au inchis relativ bine, au avut ceva ocazii. Poate ca Napoli asta n-o fi prost degeaba, a facut scoala aia de antrenori, a fost doar primu meci, astia-s jucatorii de-i are la dispozitie. Sa mai vedem, asta e. N-avem de ales, ca nu vine nimeni la asa haos. De Cartu v-am zis si io si altii ca e prieten cu netoiu (nu, nu sunt che guevara). Dupa aia mi-am facut si io iluzii la un moment dat, dar sa nu-l regretam prea mult.

Problema e ca s-ar putea sa scapam de B anu asta, da tot asa o s-o frecam la rece daca nu se aduc profesionisti la club si in teren. Craiova ar trebui sa aiba alte obiective, nu supravietuirea, altfel devenim o echipa anonima si incolora, ce va mai trai doar in amintirile unor norocosi ca mine care au apucat sa vada jucand Craiova Maxima si acu suporta mistourile oilor.

Dar ma indoiesc ca invierea Stiintei se va produce curand, dupa ce am vazut noul delir mititelian de dupa meciul cu U Cluj. Apropo, nu sunt platit de solomon. Nici nu sunt din Craiova.
STIINTA SUNTEM NOI !

FreakBoy

Mesaj de FreakBoy » 21 Oct 2007, 03:26

ady_azzuro scrie:mititelu face mai mult rau echipei decat a facut netoiu. buzaul este o echipa mai sus in clasament decat u cluj, daca noi n-am fost in stare sa batem laterna rosie acasa, atunci ce facem cu buzaul sau mioveniul in retur?

Cartu era antrenorul de care Stiinta avea nevoie, un antrenor cu experienta uriasa si care ar fi reusit sa puna la punct echipa, dar daca mititelu e prost, n-avem ce face. :bad:

daca Sorin lucreaza cu netoiu nu inseamna ca e tradator sau ca uraste Stiinta si vrea sa piarda meciurile cu dinamo asa cum s-a intamplat cu netoiu.
Da vere, era mai bine sa fim sclavi decat neputinciosi... macar cu netoiu terminam pe 8... ba da ma lasi?!
Nea marin, ei eu am avut aceeasi impresie... daca Tamasa nu dadea din 8 metri in jucator advers, daca banica nu gresea, daca daca daca, se observa schimbarea si laudam toti pe aici... cel mai bine s-a vazut asta cand am dat golul de 1-0... au mers jucatorii fix la cei ce contestau si toti aia de acolo ii incurajau...

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Mesaj de ady_azzuro » 21 Oct 2007, 10:25

personal ma simt mai umilit acum cand mititelu isi bate joc de echipa fiind prea arogant de nici nu stie ce face, decat am fost cand netoiu vindea meciurile lui dinamo. macar atunci stiam dinainte si am facut tot posibilul sa-l inlaturam. cu mititelu e mai greu sa o scoatem la capat ca are niste idei fixe de te doare capu...

bd11
junior
junior
Mesaje: 24
Membru din: 03 Sep 2007, 13:26

Mesaj de bd11 » 21 Oct 2007, 11:46

Nici macar kktu de netoiu nu ne-a interzis sa intram la peluza (doar a facut 1 milion biletu). Dar ce face asta, care zice ca a stat si la galerie, nu puteam sa imi inchipui vreodata. Vice probabil a fost de acord sa se vanda doar 100 de bilete la peluze.

iuli

Mesaj de iuli » 21 Oct 2007, 11:51

FreakBoy scrie:
ady_azzuro scrie:mititelu face mai mult rau echipei decat a facut netoiu. buzaul este o echipa mai sus in clasament decat u cluj, daca noi n-am fost in stare sa batem laterna rosie acasa, atunci ce facem cu buzaul sau mioveniul in retur?

Cartu era antrenorul de care Stiinta avea nevoie, un antrenor cu experienta uriasa si care ar fi reusit sa puna la punct echipa, dar daca mititelu e prost, n-avem ce face. :bad:

daca Sorin lucreaza cu netoiu nu inseamna ca e tradator sau ca uraste Stiinta si vrea sa piarda meciurile cu dinamo asa cum s-a intamplat cu netoiu.
Da vere, era mai bine sa fim sclavi decat neputinciosi... macar cu netoiu terminam pe 8... ba da ma lasi?!
Nea marin, ei eu am avut aceeasi impresie... daca Tamasa nu dadea din 8 metri in jucator advers, daca banica nu gresea, daca daca daca, se observa schimbarea si laudam toti pe aici... cel mai bine s-a vazut asta cand am dat golul de 1-0... au mers jucatorii fix la cei ce contestau si toti aia de acolo ii incurajau...
Foarte bine sintetizat,daca marca Tanasa atunci ii laudam toti,ca se vede o schimbare sau mai stiu ce aiureli.Vineri seara nu am avut NOROC.
O spune unul care a tremurat al dracu' de rau.
Dupa meci eram suparat ziceam ca nu mai vin la meciuri,dupa ce am vazut rezumatul cred ca n-am jucat chiar rau,dar n-am mai avut noroc.
Mah vere,eu mi-am luat bilet la 17,30 de la club si erau bilete la Peluza la greu,deci nu cred ca decis Miti sa nu se vanda bilete.
Last edited by iuli on 21 Oct 2007, 11:55, edited 1 time in total.

veteranu
senior
senior
Mesaje: 406
Membru din: 19 Apr 2006, 10:07

Mesaj de veteranu » 21 Oct 2007, 11:55

cum [cenzurat] mea nu am avut noroc cand aia si au dat autogol si au avut ratari mai multe ca noi?

iuli

Mesaj de iuli » 21 Oct 2007, 11:57

veteranu scrie:cum **** mea nu am avut noroc cand aia si au dat autogol si au avut ratari mai multe ca noi?
daca aveau mai multe ocazii ca noi ne bateau la scor la forma lui Banica.
In afara de capul din prima repriza mai zi-mi un sut la poarta noastra,nu neaparat pe poarta.

veteranu
senior
senior
Mesaje: 406
Membru din: 19 Apr 2006, 10:07

Mesaj de veteranu » 21 Oct 2007, 12:14

pai la final ne calareau rau de tot. eram cu curul in poarta. ca erau si aia prosti si nu puteau sa duca o faza la finalizare e alta poveste, cum a fost cu luftul aluia. voi vedeti cu mititelu alte meciuri? spuneti ne si noua sa ne uitam si noi. eu vad numai meciuri in care nu jucam nimic si ne zbatem cu u cluj si mioveni. cu mioveniul am avut noroc ca nu am luat gol.

Închis