Universitatea Craiova - Dinamo

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem cu javrele?

Poll ended at 04 Noi 2007, 07:46

Le euthanasiem
48
62%
Doar le castram (egal)
19
24%
Le lasam in pace, ca de obicei :)
11
14%
 
Total votes: 78

Avatar utilizator
PocoLoco
fanatic
fanatic
Mesaje: 4471
Membru din: 24 Apr 2005, 12:33

Mesaj de PocoLoco » 06 Noi 2007, 02:01

Probabil observatorul a luat aceasta decizie . Prima data a fost afisat in peluza si apoi pe gard . Dupa ce Vice i-a convins pe suporteri sa il dea jos a fost din nou afisat in peluza , atunci intervenind si jandarmii lucru ce s-a lasat cu ceva imbranceli si lovituri .
Oricum , daca dupa meciul asta scapam doar cu o etapa de suspendare ar trebui sa fim multumiti , tinand cont si de fumigenele si petardele de la inceputul meciului si de faptul cum suntem noi judecati pe la comisii ...

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Mesaj de ady_azzuro » 06 Noi 2007, 02:10

inseamna ca dinamo trebuie sa primeasaca 5-6 etape de suspendare daca noua ne da 1.

Guardiola
suporter
suporter
Mesaje: 716
Membru din: 07 Mai 2006, 22:33

Mesaj de Guardiola » 06 Noi 2007, 02:33

Oltenia scrie:Probabil observatorul a luat aceasta decizie . Prima data a fost afisat in peluza si apoi pe gard . Dupa ce Vice i-a convins pe suporteri sa il dea jos a fost din nou afisat in peluza , atunci intervenind si jandarmii lucru ce s-a lasat cu ceva imbranceli si lovituri .
Oricum , daca dupa meciul asta scapam doar cu o etapa de suspendare ar trebui sa fim multumiti , tinand cont si de fumigenele si petardele de la inceputul meciului si de faptul cum suntem noi judecati pe la comisii ...
naspa, avem cu buzaul acasa, iar la caracal fane ne stie toate secretele :-(
FORZZA STIINTA !!! , si la bine si la rau

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Mesaj de alex.p » 06 Noi 2007, 09:55

Guardiola scrie:
Oltenia scrie:Probabil observatorul a luat aceasta decizie . Prima data a fost afisat in peluza si apoi pe gard . Dupa ce Vice i-a convins pe suporteri sa il dea jos a fost din nou afisat in peluza , atunci intervenind si jandarmii lucru ce s-a lasat cu ceva imbranceli si lovituri .
Oricum , daca dupa meciul asta scapam doar cu o etapa de suspendare ar trebui sa fim multumiti , tinand cont si de fumigenele si petardele de la inceputul meciului si de faptul cum suntem noi judecati pe la comisii ...
naspa, avem cu buzaul acasa, iar la caracal fane ne stie toate secretele :-(
Pai si nu stii ca nu mai avem voie sa jucam la Caracal? De ce am jucat anul trecut pe Lia Manoliu cu rrapid si bistrita?

DoRyN

Mesaj de DoRyN » 06 Noi 2007, 10:05


conStiinta

Mesaj de conStiinta » 06 Noi 2007, 10:08

alex.p scrie:
Guardiola scrie:
Oltenia scrie:Probabil observatorul a luat aceasta decizie . Prima data a fost afisat in peluza si apoi pe gard . Dupa ce Vice i-a convins pe suporteri sa il dea jos a fost din nou afisat in peluza , atunci intervenind si jandarmii lucru ce s-a lasat cu ceva imbranceli si lovituri .
Oricum , daca dupa meciul asta scapam doar cu o etapa de suspendare ar trebui sa fim multumiti , tinand cont si de fumigenele si petardele de la inceputul meciului si de faptul cum suntem noi judecati pe la comisii ...
naspa, avem cu buzaul acasa, iar la caracal fane ne stie toate secretele :-(
Pai si nu stii ca nu mai avem voie sa jucam la Caracal? De ce am jucat anul trecut pe Lia Manoliu cu rrapid si bistrita?
pai nu se scosese, mah, chestia aia cu 150 de km?? parca a fost una din echipele din bucuresti in situatia asta, anul trecut, si au scos-o repede din regulament...parca asa tin eu minte... :(

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Mesaj de alex.p » 06 Noi 2007, 10:17

shefu rules scrie:
alex.p scrie:
Guardiola scrie:
naspa, avem cu buzaul acasa, iar la caracal fane ne stie toate secretele :-(
Pai si nu stii ca nu mai avem voie sa jucam la Caracal? De ce am jucat anul trecut pe Lia Manoliu cu rrapid si bistrita?
pai nu se scosese, mah, chestia aia cu 150 de km?? parca a fost una din echipele din bucuresti in situatia asta, anul trecut, si au scos-o repede din regulament...parca asa tin eu minte... :(

Pai in primul rand ca e ilogica reglementarea, pentru ca daca joaca 2 echipe din acelasi oras se bate cap in cap cu o alta regementare: echipa oaspete nu trebuie sa parcurga o distanta mai mare decat ar fi parcurs pana la stadionul echipei gazda, nesusupendat. Asa ca....

LE. Vad ca si Craciunescu acum le tine partea cainilor. Numai rosii a vazut asta la noi, dar autul ala din care am luat gol nu l-a vazut. Sau hentul lui Gallique.

Imagine

Avatar utilizator
BluBoy
fanatic
fanatic
Mesaje: 6959
Membru din: 13 Noi 2005, 17:51

Mesaj de BluBoy » 06 Noi 2007, 12:05

tare aia la danciulescu. citez : danciu opreste mingea cu mana in careu. penalty si cartonas galben. pai daca o opreste cu mana si mai e si penalty nu ar trebui sa fie rosu? ce prastii
Unii sunt tarfé, altii sunt prosti. Si unii si ceilalti sunt insa sclavii zdrentei de marin.
Si cum se schimba unii in curvé nici nu-ti vine sa crezi !

Avatar utilizator
nr.zece
fanatic
fanatic
Mesaje: 4728
Membru din: 08 Sep 2003, 13:10

Mesaj de nr.zece » 06 Noi 2007, 12:15

BluBoy scrie:tare aia la danciulescu. citez : danciu opreste mingea cu mana in careu. penalty si cartonas galben. pai daca o opreste cu mana si mai e si penalty nu ar trebui sa fie rosu? ce prastii
doar daca era in pozitie de ultim aparator
mititelu esti o mizerie
[/color]
EU sunt STUPAR !!!

Guardiola
suporter
suporter
Mesaje: 716
Membru din: 07 Mai 2006, 22:33

Mesaj de Guardiola » 06 Noi 2007, 13:16

alex.p scrie:
Guardiola scrie:
Oltenia scrie:Probabil observatorul a luat aceasta decizie . Prima data a fost afisat in peluza si apoi pe gard . Dupa ce Vice i-a convins pe suporteri sa il dea jos a fost din nou afisat in peluza , atunci intervenind si jandarmii lucru ce s-a lasat cu ceva imbranceli si lovituri .
Oricum , daca dupa meciul asta scapam doar cu o etapa de suspendare ar trebui sa fim multumiti , tinand cont si de fumigenele si petardele de la inceputul meciului si de faptul cum suntem noi judecati pe la comisii ...
naspa, avem cu buzaul acasa, iar la caracal fane ne stie toate secretele :-(
Pai si nu stii ca nu mai avem voie sa jucam la Caracal? De ce am jucat anul trecut pe Lia Manoliu cu rrapid si bistrita?
pai si acolo cu cine am jucat, tot cu fane. astia mai sunt si stoaia2 ? eu sper sa ne ierte
FORZZA STIINTA !!! , si la bine si la rau

Avatar utilizator
Bals_Boy
fanatic
fanatic
Mesaje: 2041
Membru din: 02 Apr 2006, 11:24

Mesaj de Bals_Boy » 06 Noi 2007, 15:31

alex.p scrie: LE. Vad ca si Craciunescu acum le tine partea cainilor. Numai rosii a vazut asta la noi, dar autul ala din care am luat gol nu l-a vazut. Sau hentul lui Gallique.

Imagine
si eu i-as fi dat rosu lui saceanu la faza aia, e mult mai de rosu ca cea a lui barboianu, pe a lui dananae nu mi-o amintesc
cat despre caini fara discutie e rosu la amandoi (cu un plus pt niculescu)
Forza STIINTA

WB_4ever
senior
senior
Mesaje: 391
Membru din: 17 Mai 2007, 12:44

Mesaj de WB_4ever » 06 Noi 2007, 16:45

DoRyN scrie:Poze de la meci vedeti si pe :

http://www.craiova-maxima.ro/gemina/?page_id=41
Filmulete de la meci:
http://www.craiova-maxima.ro/gemina/?page_id=96
ImagineImagine

Avatar utilizator
Theodorus
fanatic
fanatic
Mesaje: 1037
Membru din: 13 Aug 2006, 19:58

Mesaj de Theodorus » 06 Noi 2007, 19:11

Oltenia scrie:Probabil observatorul a luat aceasta decizie . Prima data a fost afisat in peluza si apoi pe gard . Dupa ce Vice i-a convins pe suporteri sa il dea jos a fost din nou afisat in peluza , atunci intervenind si jandarmii lucru ce s-a lasat cu ceva imbranceli si lovituri .
Oricum , daca dupa meciul asta scapam doar cu o etapa de suspendare ar trebui sa fim multumiti , tinand cont si de fumigenele si petardele de la inceputul meciului si de faptul cum suntem noi judecati pe la comisii ...
evident, noi ca am folosit cateva artificii (d'alea mici) ne da 5, iar dinamovistilor care au aruncat torte intentionatcatre"Ultrasi Liberi" 0 etape; mi se pare corect;
Imagine
"Suntem deja prea multi chiar daca nimeni nu ne vede''

Avatar utilizator
laurentiu91
fanatic
fanatic
Mesaje: 2970
Membru din: 01 Iun 2006, 22:35

Mesaj de laurentiu91 » 06 Noi 2007, 19:55

Totusi , puteti sa ne spuneti si noua de ce aruncati cu artificii ( mari , mici nu conteaza ) stiind ca nu aveti voie si stiind , de asemenea , ca ne vor suspenda terenul ?

Avatar utilizator
Theodorus
fanatic
fanatic
Mesaje: 1037
Membru din: 13 Aug 2006, 19:58

Mesaj de Theodorus » 06 Noi 2007, 20:50

laurentiu91 scrie:Totusi , puteti sa ne spuneti si noua de ce aruncati cu artificii (mari , mici nu conteaza) stiind ca nu aveti voie si stiind , de asemenea , ca ne vor suspenda terenul ?
nu ma numar printre cei responsabili de atitudinea galeriei;
nu am folosit petarde, artificii, fumigene;
dupa parerea mea, acestea fac parte din spectacolul din tribune si NU ar trebui interzise, insa dupa gandirea mai-marilor fotbalului romanesc, acestea sunt daunatoare; acestia nu vad decat partea negativ a acestora: faptul ca pot fi aruncate pe teren sau in alti spectatori; acestia nu vad scopul de baza pe care il au aceste obiecte, vazand cu ochelari de cal parca doar raul care l-ar putea face; eu inteleg sa te suspende atat timp cat iei torta si o arunci in sectorul fanilor echipei adverse (vezi dinamovistii in ultimu' meci), sau aruncand-o inspre jucatori sau mai stiu eu ce ...
ia ca exemplu meciuri din alte tari(italia, franta etc.) unde unele cluburi folosesc torte la fiecare meci pe care il sustin acasa, nefiind sanctionati in vreun mod; si nu numai ... la noi in tara este, de fapt, un caz partcular, cand suporterii echipelor din bucuresti le folosesc si sunt iertati in mod constant de catre comisii sau li se aplica o sanctiune mult mai blanda (vezi Craiova-steaua 2006 cand stelistii au venit cu arsenalul de torte si au aruncat petarde in teren);
pana si banalele jucarii pe care copiii mici le folosesc pot fi inhalate sau inghitite din gresala, in mod voit sau ne-voit; acest lucru nu cred ca se pedepseste prin confiscarea jucariei sau mai stiu eu ce; i se arata ce rau poate provoca si i se atrage atentia;
probabil (si sper) ca intr-un interval de timp cat mai scurt sa se contureze in bine legile in legatura cu aceste elemente (petarde, artificii, torte, fumigene etc.)... asta poa' sa dureze 1 an, 2 , 3 10, 20 sau 50 sau cine stie ce o sa se mai inventeze in 50 de ani

eh, nu prea le am eu cu vorbitu' dar sper ca intelesasi;
cu bine :-)
Imagine
"Suntem deja prea multi chiar daca nimeni nu ne vede''

Închis