U CRAIOVA - POLI TIMISOARA

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cine va cistiga meciul Universitatea-Poli ?

Bate Craiova! (normal...)
43
84%
meci egal.. ( ar fi culmea! )...
2
4%
castiga Timisoara ( imposibil ! )
6
12%
 
Total votes: 51

EDMOND_
fanatic
fanatic
Mesaje: 1115
Membru din: 22 Sep 2003, 17:33

Mesaj de EDMOND_ » 19 Oct 2004, 11:17

Ozzy vrea sa spuna ca el nu a cerut demisia lui Badea.... Pai , Ozzy, daca te-ai inselat odata ..in chestia cu jucatorii care il sapau pe Rednic...s-ar putea sa te inseli inca odata...si sa nu fim asa aproape de divizia B...sa mai asteptam vreo cateva etape... poate batem pe Rapid si Dinamo... :D si se schimba situatia... Uite , Armatura Zalau ( pe care noi am batut-o la Zalau! ) a batut in ultima etapa la Cluj pe Universitatea , care a scos pe Steaua din cupa... se poate intampla orice in fotbalul nostru!
Merg pe victoria noastra cu Rapid si la Alba Iulia... poate si la Otelul( ca i-am cam batut in ultimul timp la Galati! ) nu cred ca dracul este asa negru! Iar o eventuala victorie in cupa , cu Dinamo II ( destul de probabila! ) ne va duce in primavara ... daca se va intampla asa , bineinteles ca se va schimba si starea de spirit..a tuturor.... Asa ca sa nu ne grabim....

PS. Ozzy ..nu prea merge parerea ta ca sunt slabi jucatorii..MIrcea spunea ca este un lot foarte bun cu care se poate bate pentru cupele europene( el spunea chiar campionat! )....

bogdan-m

Mesaj de bogdan-m » 19 Oct 2004, 11:49

Dupa inca 5 etape, la sfarsitul turului vom sti daca Badea va reusi in 7 etape mai mult de 7 puncte cat a "reusit" Rednic in 8 etape. Ar fi bine sa lasam rezultatele echipei sa vorbeasca.
Dupa incheierea turului probabil ca se va putea distinge mai exact evolutia echipei in perioada Rednic si in perioada Badea. Oricum Badea va avea viata grea pentru ca vin la Craiova Rapidul si dinamo, ceea ce poate insemna teoretic un pasiv la "adevar". Asta nu este o scuza pentru eventualele rezultate slabe ci este pur si simplu o constatare.
In rest eu consider ca intre ce se discuta pe forum si ce se intampla pe stadion ar trebui sa fie o legatura stransa. Sa spui ca nu i-l acuza nimeni pe Badea, pentru ca pe forum nu a cerut nimeni explicit demisia acestuia, in timp ce la meciul cu Timisoara s-a scandat "Demisia" la adresa lui Badea, nu mi se pare corect.

EDMOND_
fanatic
fanatic
Mesaje: 1115
Membru din: 22 Sep 2003, 17:33

Mesaj de EDMOND_ » 19 Oct 2004, 12:08

Eu zic sa lasam deoparte in aceste momente comparatiile intre Rednic s9i Badea... si sa asteptam macar o perioada , sa vedem mutarile pe care le va face Badea in perioada de iarna..si apoi vorbim..

Ozzy , nu vreau sa ma mai implic in toate discutiile astea sterile , dar eu cred ca trebuia pastrat axul Guso , Papura , Plesan , Njock ..toti patru impreuna dadeau siguranta echipei.... in momentul in care au disparut Papura si Njock a inceput si declinul nostru!!

Dan Florea

Mesaj de Dan Florea » 19 Oct 2004, 12:18

bogdan-m scrie:Dupa inca 5 etape, la sfarsitul turului vom sti daca Badea va reusi in 7 etape mai mult de 7 puncte cat a "reusit" Rednic in 8 etape. Ar fi bine sa lasam rezultatele echipei sa vorbeasca.
Dupa incheierea turului probabil ca se va putea distinge mai exact evolutia echipei in perioada Rednic si in perioada Badea. Oricum Badea va avea viata grea pentru ca vin la Craiova Rapidul si dinamo, ceea ce poate insemna teoretic un pasiv la "adevar". Asta nu este o scuza pentru eventualele rezultate slabe ci este pur si simplu o constatare.
In rest eu consider ca intre ce se discuta pe forum si ce se intampla pe stadion ar trebui sa fie o legatura stransa. Sa spui ca nu i-l acuza nimeni pe Badea, pentru ca pe forum nu a cerut nimeni explicit demisia acestuia, in timp ce la meciul cu Timisoara s-a scandat "Demisia" la adresa lui Badea, nu mi se pare corect.
Bogdan,nu te grabi ,nu mai sunt 5 etape ci numai 2,adica Bistrita si Dinamo II. si Craiova va lua foc,in special galeria care este deja 70% impotriva lui Staicu si Badea,dar dupa aceste doua meciuri. Badea are toate sansele sa obtina victorii in ambele meciuri,pentru ca lotul Craiovei-indiferent ce spun uni -este mai valoros decat Dinamo II sau Bistrita,repet este lot de locul 4-5 dar lipsesc banii si antrenori capabili. Cu 200.000$ ce jucatori aduci,juniori,atunci asteapta tu si cu Solomon sa luati campionatul peste 10 ani. Haide sa lasam cupa, ca nu va ajunge la Craiova,hai sa fim realisti,problema este viitorul apropiat al Craiovei.

D10

Mesaj de D10 » 19 Oct 2004, 12:29

pai noi cand comentam la adresa lui Rednic eram considerati "destabilizatori" si se zicea ca nu lasam echipa in pace. Si tot pe forum ne manifestam. Nu eram cu bannere in tribuna sau mai stiu eu ce. In fine!

bogdan-m

Mesaj de bogdan-m » 19 Oct 2004, 12:41

Dan Florea scrie:Bogdan,nu te grabi ,nu mai sunt 5 etape ci numai 2,adica Bistrita si Dinamo II. si Craiova va lua foc,in special galeria care este deja 70% impotriva lui Staicu si Badea,dar dupa aceste doua meciuri. Badea are toate sansele sa obtina victorii in ambele meciuri,pentru ca lotul Craiovei-indiferent ce spun uni -este mai valoros decat Dinamo II sau Bistrita,repet este lot de locul 4-5 dar lipsesc banii si antrenori capabili. Cu 200.000$ ce jucatori aduci,juniori,atunci asteapta tu si cu Solomon sa luati campionatul peste 10 ani. Haide sa lasam cupa, ca nu va ajunge la Craiova,hai sa fim realisti,problema este viitorul apropiat al Craiovei.
Dan Florea se pare ca esti prea subtil pentru mine. Cand ai spus ca Siintei ii lipsesc antrenorii capabili, l-ai introdus printre cei incapabili si pe Mircea Rednic (el si Badea au antrenat campionatul asta)?

Spui ca dupa urmatoarele 2 meciuri "Craiova va lua foc" pentru ca galeria este 70% impotriva lui Staicu si Badea si mai spui ca Badea are toate sansele sa obtina victorii in ambele meciuri. Pai daca vor urma 2 victorii ce motive reale vor fi pentru o revolta a galeriei?!

Si nu fi sigur ca nu va ajunge cupa la Craiova. S-ar putea ca oltenii sa-ti faca o surpriza (nu stiu daca placuta sau neplacuta) si sa aduca totusi un nou trofeu in Banie. Deocamdata avem sanse si eu cred in posibilitatile Craiovei, chiar daca nu are pe banca antrenorul "agreat" de multi.

ozzy

Mesaj de ozzy » 19 Oct 2004, 12:44

D10 scrie:pai noi cand comentam la adresa lui Rednic eram considerati "destabilizatori" si se zicea ca nu lasam echipa in pace. Si tot pe forum ne manifestam. Nu eram cu bannere in tribuna sau mai stiu eu ce. In fine!
tu si cu bogdan formati un cuplu extrem de comic, aveti o placere deosebita sa dati cu nuca in perete sau cu mucii in fasole (sper ca nu te supara cuvantul muci, am vazut ca si tie iti place sa folosesti cuvantul voma).
Cine v-a zis draga ca sunteti destabilizatori si nu lasati echipa in pace?
Si da, erati pe forum, cum suntem si noi, nu in galerie. Exact asta spuneam si eu. Ca sa vezi...

bogdan-m

Mesaj de bogdan-m » 19 Oct 2004, 12:54

Ozzy, momentan formez un cuplu doar cu nevasta-mea. Ceea ce nu inteleg la tine si la altii este lipsa de rabdare pe care o manifestati fata de Badea. Badea are "la activ" pana acum 2 victorii si o infrangere. Mai lasati omul putin sa arate ce poate si apoi veniti cu critici. Suntem suporterii aceleasi echipe, iar ce se intampla acum (vezi sondajul de la Gloria - Craiova) nu este normal. Ar trebui sa sustinem echipa indiferent cine este antrenor.

D10

Mesaj de D10 » 19 Oct 2004, 12:59

pai si a zis cineva ca TU ne-ai facut destabilizatori? Sau mucii sunt pe maneca ta?
"Si da, erati pe forum, cum suntem si noi, nu in galerie. Exact asta spuneam si eu. Ca sa vezi..."
Doar asata voiam sa subliniez si nu era nici o referire la tine. cand ma adresez personal tie, ai vazut ca te anunt.

Avatar utilizator
Sava
suporter
suporter
Mesaje: 757
Membru din: 25 Sep 2003, 12:30

Mesaj de Sava » 19 Oct 2004, 12:59

Ozzy, momentan formez un cuplu doar cu nevasta-mea. Ceea ce nu inteleg la tine si la altii este lipsa de rabdare pe care o manifestati fata de Badea. Badea are "la activ" pana acum 2 victorii si o infrangere. Mai lasati omul putin sa arate ce poate si apoi veniti cu critici. Suntem suporterii aceleasi echipe, iar ce se intampla acum (vezi sondajul de la Gloria - Craiova) nu este normal. Ar trebui sa sustinem echipa indiferent cine este antrenor.


normal ca sustinem echipa dar nu putem fi absurzi, acolo este un sondaj in legatura cu cine crezi ca va castiga meciul de la bistrita, pt faptul ca am votat bistrita nu putem fi acuzati ca nu tinem cu Stiinta.
Popescu, esti un Iuda te uram, tradatorule!!!!!

bogdan-m

Mesaj de bogdan-m » 19 Oct 2004, 13:05

Cand am dat exemplu sondajului de la meciul cu Bistrita, ma refeream la faptul ca sunt multi suporteri care nu mai cred in echipa. Pe principiul valorii adversarului, ar trebui sa cred ca daca ai votat ca bate Bistrita, la meciul cu dinamo vei vota 2?

Avatar utilizator
Sava
suporter
suporter
Mesaje: 757
Membru din: 25 Sep 2003, 12:30

Mesaj de Sava » 19 Oct 2004, 13:10

bogdan-m scrie:Cand am dat exemplu sondajului de la meciul cu Bistrita, ma refeream la faptul ca sunt multi suporteri care nu mai cred in echipa. Pe principiul valorii adversarului, ar trebui sa cred ca daca ai votat ca bate Bistrita, la meciul cu dinamo vei vota 2?

daca vom continua tot asa da, voi vota 2
Popescu, esti un Iuda te uram, tradatorule!!!!!

bogdan-m

Mesaj de bogdan-m » 19 Oct 2004, 13:20

ozzy scrie:Nici un antrenor adevarat nu-si face tactica in functie de un singur jucator, decat eventual daca respectivul jucator e Hagi, Maradona sau Zidane. Dar Njock???? Ma apuca rasul, zau asa, voi nu va dati seama ce jalnici am ajuns daca stam in Njock?

Eu pe Badea n-o sa-l atac din respect pentru ce inseamna el la Craiova si nici nu cred ca e o idee buna sa schimbam iar antrenorul. Insa vad ca in continuare Rednic e capul rautatilor. Cica a adus jucatori slabi. Ok, sunt curios ce jucatori o sa aduca Badea in iarna
Borbely parca era cel mai prost jucator al nostru, Badea are tot timpul o scuza atunci cand il foloseste
Rednic era acuzat ca nu-i da o sansa lui Cl. Tudor. Badea cand o sa-l bage in teren?
Ozzy asta este primul tau mesaj referitor la meciul Craiova - Timisoara. Tie ti se pare ca nu il ataci pe Badea si ca mesajele tale nu au nimic de a face cu Rednic?

D10

Mesaj de D10 » 19 Oct 2004, 13:29

nu-l ataca, il asteapta la cotitura. e o diferenta!

Închis