[CR]Arges-Universitatea

Moderator: grup_moderatori

Închis

Va juca Universitatea in semifinalele Cupei Romaniei ?

Poll ended at 28 Noi 2004, 16:30

Da
38
97%
Nu
1
3%
 
Total votes: 39

Gonzo

Mesaj de Gonzo » 01 Dec 2004, 16:08

Dan Florea scrie:Nu cred ca vrei sa stii ce simpt jucatori cand il vad pe Rednic si ,nici ce simpe Badea cand il vede pe Rednic.

off topic: am discutat cu unii jucatori si cam stiu ce simt, in special cu cei adusi de Rednic :-)

Vietnam

Mesaj de Vietnam » 01 Dec 2004, 16:23

Varsa tot ce stii!!! :up:

minudoru
senior
senior
Mesaje: 356
Membru din: 25 Iul 2004, 16:55

Mesaj de minudoru » 01 Dec 2004, 16:24

Gonzo scrie:
Dan Florea scrie:Nu cred ca vrei sa stii ce simpt jucatori cand il vad pe Rednic si ,nici ce simpe Badea cand il vede pe Rednic.

off topic: am discutat cu unii jucatori si cam stiu ce simt, in special cu cei adusi de Rednic :-)
Si e de bine sau de rau :?:

bogdan-m

Mesaj de bogdan-m » 01 Dec 2004, 17:33

Mie imi este frica de posibilitatea ca, in cazul in care este numit la Pitesti, Rednic sa ne ia varfurile noatre de atac Borbely si Mircea Ilie. Ce vom face noi in retur fara acesti jucatori de exceptie? :)(

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 01 Dec 2004, 17:50

bogdan-m scrie:Mie imi este frica de posibilitatea ca, in cazul in care este numit la Pitesti, Rednic sa ne ia varfurile noatre de atac Borbely si Mircea Ilie. Ce vom face noi in retur fara acesti jucatori de exceptie? :)(
poate ni`i ia pe frunza si buhus...
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

bogdan-m

Mesaj de bogdan-m » 01 Dec 2004, 17:56

Musca-ti limba! Nu prea imi vine sa mai rad!

EDMOND_
fanatic
fanatic
Mesaje: 1115
Membru din: 22 Sep 2003, 17:33

Mesaj de EDMOND_ » 01 Dec 2004, 18:29

Daca este adevarat ce au scris ziarele , ma bucur daca ramane Badea pana in vara.
Va avea timp sa repare ce au stricat altii.
Ma bucur si pentru ca stiu ca se vor oftica celebrii nostri suporteri care si astazi, dupa meci au strigat contra lui Badea!
Eu ii multumesc lui Badea ca a reusit aceasta calificare.
Gestul lui Plesan, din final, cand a venit si a aruncat tricoul galeriei cred ca este un gest de "la revedere".
Daca va intereseaza , galeria noastra a deschis ostilitatile prin min 14. Pana atunci nu au avut dirijori, pentru ca puneau bannerele pe gard.
Last edited by EDMOND_ on 01 Dec 2004, 19:12, edited 1 time in total.

zolo
suporter
suporter
Mesaje: 874
Membru din: 16 Mai 2004, 14:32

Mesaj de zolo » 01 Dec 2004, 18:37

serios, Edmond chiar si acum l-au injurat pe Badea, si chiar toti?
GRUPPO MAXIMA-TRANSILVANIA

Avatar utilizator
1948
fanatic
fanatic
Mesaje: 5711
Membru din: 13 Oct 2004, 13:11

Mesaj de 1948 » 01 Dec 2004, 18:59

EDMOND_ scrie:Daca este adevarat ce au scris ziarele , ma bucur daca ramane Badea pana in vara.
Va avea timp sa repare ce au stricat astazi.
Ma bucur si pentru ca stiu ca se vor oftica celebrii nostri suporteri care si astazi, dupa meci au strigat contra lui Badea!
Eu ii multumesc lui Badea ca a reusit aceasta calificare.
Gestul lui Plesan, din final, cand a venit si a aruncat tricoul galeriei cred ca este un gest de "la revedere".
Daca va intereseaza , galeria noastra a deschis ostilitatile prin min 14. Pana atunci nu au avut dirijori, pentru ca puneau bannerele pe gard.
La tv nu am auzit nimik ..scandari contra badea..dupa meci nu st..da la minte lu blondu..nu cred ca si-au schimbat parerea..
Eu nu sunt de acord...badea pe lista mea e ultimul vinovat...
Cat despre gestul lu plesan..frumos..intradevar se pare ca va pleca...

DoRyN

Mesaj de DoRyN » 01 Dec 2004, 19:13

cateva poze de la meciul cu FC Arges (vre-o 5) sunt deja in albumul foto...

EDMOND_
fanatic
fanatic
Mesaje: 1115
Membru din: 22 Sep 2003, 17:33

Mesaj de EDMOND_ » 01 Dec 2004, 19:15

zolo, nu l-au injurat, doar l-au invitat sa plece. Nu toti, doar vreo 50%. Ultras si Sezione.
I-am intrebat pe cativa dintre ei ce au cu ei si raspunsul a fost: "daca asa striga toti.."

adi_mn

Mesaj de adi_mn » 01 Dec 2004, 19:33

Pai deh, spiritul de turma, ce vrei?!?!?!

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Mesaj de ady_azzuro » 01 Dec 2004, 19:40

Cara fu viermele ala de vota impotriva calificarii Stiintei in semifinale? :)(

EDMOND_
fanatic
fanatic
Mesaje: 1115
Membru din: 22 Sep 2003, 17:33

Mesaj de EDMOND_ » 01 Dec 2004, 19:41

Nu vreau nimic,mi s-a parut doar ciudat, pentru ca ne-am calificat in faza asta dupa o lunga asteptare. Badea merita macar un "multumesc"!
M-as bucura sa ramana, sa aiba la dispozitie o perioada de pregatire,si atunci il putem judeca, vom sti daca are valoare sau nu.
Are un plus din partea mea pentru ca nu a ezitat sa arunce in lupta pe Ilie Iordache si pe Feleaga, tineri care au aratat ca se poate conta pe ei!

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Mesaj de ady_azzuro » 01 Dec 2004, 19:48

FC ARGEŞ - U CRAIOVA 1-1 (în tur 0-1)


Declaraţii după meci:
Constantin Stancu (antrenor secund FC Argeş): "Ştiam că va fi un meci dificil. Rezultatul din tur putea fi răsturnat dacă jucătorii respectau indicaţiile dinaintea meciului. La foarte mulţi jucători nu s-a văzut însă determinarea în joc, dorinţa de a cîştiga. Sau poate astea sînt posibilităţile la această oră ale jucătorilor".

Pavel Badea (manager general Universitatea): "A fost un meci important pentru ambele echipe. Craiova şi-a respectat blazonul. Urmează o perioadă dificilă pentru noi în care, dacă nu se unesc toţi cei din jurul echipei, Craiova va avea o situaţie grea la final de campionat".

- Antrenorul principal ale echipei FC Argeş, Ion Moldovan, nu a mai luat loc pe banca tehnică, el părăsind definitv Piteştiul cu cîteva ore înainte de începerea jocului. Moldovan a lăsat o scrisoare deschisă în care spune că a ales să nu mai stea pe bancă la meciul cu Universitatea din cauza presiunilor exercitate asupra sa şi asupra echipei.

- La partidă a asistat şi Nicolae Dobrin, care, după meci, a declarat că deocamdată nu a fost contactat pentru a prelua funcţia de director tehnic la FC Argeş. "Sînt mulţi antrenori care pot să facă mai mult decît s-a făcut pînă acum la FC Argeş şi cred că Mircea Rednic ar fi binevenit aici", a spus Dobrin.

- Odată cu Moldovan şi-a anunţat plecarea şi Constantin Stancu, el lăsînd să se înţeleagă că nu mai este dorit ca secund la FC Argeş.

- În urma acestui rezultat, Universitatea Craiova s-a calificat în semifinalele Cupei României, deoarece a cîştigat în meciul tur cu scorul de 1-0.

- Partidele tur din semifinale se vor disputa pe 9 martie 2005, urmînd ca returul să aibă loc pe 13 aprilie 2005.

gsp

Închis