Universitatea Craiova - Politehnica Iasi

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cum debutam in noul sezon?

Poll ended at 27 Iul 2008, 08:41

Cu dreptul
56
93%
Batem pasul pe loc
3
5%
Cu stangul
1
2%
 
Total votes: 60

keano

Re: Universitatea Craiova - Politehnica Iasi

Mesaj de keano » 26 Iul 2008, 19:58

Firtulescu, Barboianu , Gangioveanu si Gaman sunt certituidini la Craiova. Sa avem rabdare cu ei ca vor fi mari jucatori.

BALLY

Re: Universitatea Craiova - Politehnica Iasi

Mesaj de BALLY » 26 Iul 2008, 19:59

2-0, 3 puncte, Baird - omul meciului!Bun si Wobay!
Tinem pumnii lui Andrei Prepelita! Sa speram ca nu e vorba ce ceva grav!
Bravo Baieti!
Imi doresc numai victorii d-aste italienesti.
steagucv steagucv steagucv steagucv

Avatar utilizator
Cl4udiu
fanatic
fanatic
Mesaje: 1903
Membru din: 08 Sep 2006, 01:01

Re: Universitatea Craiova - Politehnica Iasi

Mesaj de Cl4udiu » 26 Iul 2008, 20:05

bine ca am castigat ... aceasta vicotrie le va ridica moralul baietilor ....

gangioveanu trebuie bagat titular mereu pentru ca a jucat foarte bine .... creste de la meci la meci .... a fost unul din cei mai buni jucatori de astazi .

tinant cont ca a fost prima etapa si azi contau doar cele 3 puncte nu pot sa ma iua de panarama de dina .... pai omul asta nu a facut absolut nimic azi , a pierdut toate mingile, nu a facut o preluare buna , nu a castigat un duel aerian , chiar daca e destul de inalt , nu a alergat , parca ar fi fost un amical pentru el .... mai bine jucam cu gagosoiu , craciun sau costea II decat sa-l mai vad pe asta in teren . Nici baird nu a stralucit dar macar ala a alergat pana nu a mai putut , a incercat sa faca ceva ....

costea se vede ca si acum ii e frica sa bage piciorul la minge ... in 2-3 etape trebuie sa revina la forma maxima si sa speram ca nu e grava accidentarea .

daca afla cineva daca e grava sau nu accidentarea lui prepe sa ne spuna si noua ...

:bad: :bad: :bad: :bad: :bad: :bad: :bad: :bad: :bad: :bad: balba [r]
Last edited by Cl4udiu on 26 Iul 2008, 20:05, edited 1 time in total.
Imagine

Avatar utilizator
BadPaul
membru
membru
Mesaje: 118
Membru din: 25 Iul 2008, 21:57

Re: Universitatea Craiova - Politehnica Iasi

Mesaj de BadPaul » 26 Iul 2008, 20:05

Excelent inceput de campionat, s-o tinem tot asa. ucv
Si eu sper ca Prepelita sa nu se fi accidentat grav, cand stiti ceva, puneti si voi un post aici, ca altfel nu am cum sa aflu ( dobitocii astia de la ziarele de sport online scriu numai de Steaua, Rapid si Dinamo ).
si sper ca pana etapa viitoare sa puna vreunul si gsptv2 pe sopcast, ca sa vad si eu Stiinta !

Hai Craiova ! steagucv steagucv

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: Universitatea Craiova - Politehnica Iasi

Mesaj de DarkComy » 26 Iul 2008, 20:05

1. M**E BALBA!!
2. M**E BALBA!!
3. Sper ca accidentarea lui Prepelita sa nu fie grava :mad:. Iar Costea sper sa nu se fi accidentat ci doar sa fi fost scos preventiv, pentru a nu risca o accidentare.
4. Cam slab jocul nostru de azi, prea multa lipsa de concentrare dar avem timp sa ne intram in forma.
5. Buzarin ...EXCELENT!!! As vrea sa ne comenteze el la toate meciurile :ruga
6. M**E DINA!! (el nu joaca daca nu-l injuri :)( incerc sa-l ajut, sa-l sprijin moral) :lol:
7. M**E BALBA!! al dracu betiv nenorocit. [r]
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Avatar utilizator
Cl4udiu
fanatic
fanatic
Mesaje: 1903
Membru din: 08 Sep 2006, 01:01

Re: Universitatea Craiova - Politehnica Iasi

Mesaj de Cl4udiu » 26 Iul 2008, 20:07

BadPaul scrie:Excelent inceput de campionat, s-o tinem tot asa. ucv
Si eu sper ca Prepelita sa nu se fi accidentat grav, cand stiti ceva, puneti si voi un post aici, ca altfel nu am cum sa aflu ( dobitocii astia de la ziarele de sport online scriu numai de Steaua, Rapid si Dinamo ).
si sper ca pana etapa viitoare sa puna vreunul si gsptv2 pe sopcast, ca sa vad si eu Stiinta !

Hai Craiova ! steagucv steagucv
a fost gsptv 2 pe sopcat ....
Imagine

Avatar utilizator
Nea Marin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1746
Membru din: 20 Mai 2006, 14:03

Re: Universitatea Craiova - Politehnica Iasi

Mesaj de Nea Marin » 26 Iul 2008, 20:07

1. Joc ezitant. Am avut si noroc, putea sa le dea sarmelor 11 m in prima repriza, plus interventia lui Mircea cu piciorul. Da si ghinion la transversala aia.
2. Costea iesit din forma. Gaman surprinzator de slab. Remarcatii meciului: Woobay, Gangioveanu (dupa ce a reusit sa intre si el in joc), eventual Rose care a avut cateva interventii f bune in aparare, sau Barboianu care a intrat bine in locul lui Prepe.
3. In fine, bine ca am invins (si nu cu 4-0 :)( ). Mai ales pe sobolanul de Popa.
4. Ce-o fi cu Prepe si Costea? :ruga
5. Mai enervant decat preluarile lui Baird, doar comentariul lui Buzarin.

Avatar utilizator
praetorianus
fanatic
fanatic
Mesaje: 6373
Membru din: 02 Ian 2006, 18:35

Re: Universitatea Craiova - Politehnica Iasi

Mesaj de praetorianus » 26 Iul 2008, 20:07

iasul este o echipa care ne-a facut viata grea in ultimele sezoane!!,,consider ca este o victorie mare! cel mai mult ma bucura ca l-am pus la punct pe popa (antrenorul).
Fă-ți de cap până peste cap dar...cu cap!!

Avatar utilizator
Nea Marin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1746
Membru din: 20 Mai 2006, 14:03

Re: Universitatea Craiova - Politehnica Iasi

Mesaj de Nea Marin » 26 Iul 2008, 20:12

De ce nu joaca Woobay pe stanga? Suturile lui cu dreptul ne-ar fi de mare folos! Cu stangul decat dribleaza si fuge.
STIINTA SUNTEM NOI !

Avatar utilizator
Cl4udiu
fanatic
fanatic
Mesaje: 1903
Membru din: 08 Sep 2006, 01:01

Re: Universitatea Craiova - Politehnica Iasi

Mesaj de Cl4udiu » 26 Iul 2008, 20:17

Nea Marin scrie:De ce nu joaca Woobay pe stanga? Suturile lui cu dreptul ne-ar fi de mare folos! Cu stangul decat dribleaza si fuge.
pai wobay e stangagi .... doar nu te luasi dupa buzarin care credea ca wobay e dreptaci
Imagine

Avatar utilizator
BadPaul
membru
membru
Mesaje: 118
Membru din: 25 Iul 2008, 21:57

Re: Universitatea Craiova - Politehnica Iasi

Mesaj de BadPaul » 26 Iul 2008, 20:18

Cl4udiu scrie:
BadPaul scrie:Excelent inceput de campionat, s-o tinem tot asa. ucv
Si eu sper ca Prepelita sa nu se fi accidentat grav, cand stiti ceva, puneti si voi un post aici, ca altfel nu am cum sa aflu ( dobitocii astia de la ziarele de sport online scriu numai de Steaua, Rapid si Dinamo ).
si sper ca pana etapa viitoare sa puna vreunul si gsptv2 pe sopcast, ca sa vad si eu Stiinta !

Hai Craiova ! steagucv steagucv
a fost gsptv 2 pe sopcat ....
Da?! Shit, eu nu l-am gasit, nu vedeam decat mizeria aia de Brasov cu Unirea, care spre enervarea mea se vedea chiar foarte bine.

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9785
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Universitatea Craiova - Politehnica Iasi

Mesaj de manex » 26 Iul 2008, 20:20

e bine ca ne-am revenit. asta e jocul nostru. urmeaza 2 meciuri care ne pot da aripi.
Am zis!!

Avatar utilizator
Cl4udiu
fanatic
fanatic
Mesaje: 1903
Membru din: 08 Sep 2006, 01:01

Re: Universitatea Craiova - Politehnica Iasi

Mesaj de Cl4udiu » 26 Iul 2008, 20:21

BadPaul scrie:
Cl4udiu scrie:
BadPaul scrie:Excelent inceput de campionat, s-o tinem tot asa. ucv
Si eu sper ca Prepelita sa nu se fi accidentat grav, cand stiti ceva, puneti si voi un post aici, ca altfel nu am cum sa aflu ( dobitocii astia de la ziarele de sport online scriu numai de Steaua, Rapid si Dinamo ).
si sper ca pana etapa viitoare sa puna vreunul si gsptv2 pe sopcast, ca sa vad si eu Stiinta !

Hai Craiova ! steagucv steagucv
a fost gsptv 2 pe sopcat ....
Da?! Shit, eu nu l-am gasit, nu vedeam decat mizeria aia de Brasov cu Unirea, care spre enervarea mea se vedea chiar foarte bine.
http://www.craiova-maxima.ro/forum/view ... =15&t=5586

aici o sa gasesti aproape mereu unde sunt transmise meciurile pe net
Imagine

Avatar utilizator
FanStiinta
fanatic
fanatic
Mesaje: 1806
Membru din: 05 Mai 2005, 18:53

Re: Universitatea Craiova - Politehnica Iasi

Mesaj de FanStiinta » 26 Iul 2008, 20:23

Nea Marin scrie:De ce nu joaca Woobay pe stanga? Suturile lui cu dreptul ne-ar fi de mare folos! Cu stangul decat dribleaza si fuge.
asta intrebam si eu...

cand am zis eu de costea ca si-a luat-o in cap... sa nu mai sara lumea ca dc il injura unul sau altul... lasa sa-l injure ca asa isi revine nu cu aere... azi capat de linie!!!

azi surprinzator a jucat bine dananae... baird a jucat de departe cel mai bine... a facut risipa de efort a fost prezent la toate duelurile si a castigat o mare parte din ele... a protejat bine mingea ce sa mai eu zic ca e omul meciului... mi-a placut si de gangioveanu (a doua repriza) si de wobay...

mi s-a parut azi putin ezitant si neglijent gaman da poate a avut si el emotii... prepelita sa fim seriosi a fost inexistent pana la gol... dar cred ca asta conteaza f mult si sper sa-i fii dat mai multa incredere si sa nu fie vreo accidentare grava :ruga

sa mai adaug ca eu zic ca se putea da penalty... sa zicem mersi ca nu a fost vreun arbitru care are boala pe noi ca o punea sigur la punctul cu var...

ps: :-x balba boschetarul dracu

Vraciul
fanatic
fanatic
Mesaje: 1199
Membru din: 28 Noi 2005, 18:18

Re: Universitatea Craiova - Politehnica Iasi

Mesaj de Vraciul » 26 Iul 2008, 20:27

Costea inainte sa iasa a zis"ma doare piciorul",asa am dedus eu la tv,sper sa nu fie vreo problema,ma gandesc ca sunt ceva crampe musculare pt ca nu a facut pregatirea.....oricum el cred ca era prima schimbare.la jocul de [cenzurat] pe care l-a facut...oricum ramane THE BEST,si odata intrat in forma.....dar gata cu visatu.....

Nimic de Prepe.... :mad: pe sport.ro tebuie sa vina Miti la Special...inainte au zis astia ca se duce la spital sa vada ce-i cu Prepe...Doamne da-i sa fie bine si el si Costea....avem nevoie ca de aer de cei 2...

Omul meciului azi:Prepe...nu doar datorita golului...a recuperat extrem de mul la mijloc
Muratura:sugaciu imputit de moldovean (sa nu se simta cineva lezat...nu asta e intentia mea) prost (balba)
Scoala Nelule din morti//Si-arata-le fotbal la toti//Pe-o arena candva plina//Ce astazi este o ruina.//In trecut v-aveam pe voi//Astazi avem ochii goi.//Ne-ai invatat sa visam frumos//Acum....clasamentul e-ntors.Multumim Nelule c-ai fost//Si ca ne-ai facut un rost//Si ne-ai lasat un nume mare U Craiova,.....dar ce e azi ....NE DOARE!!!

Închis