U Craiova - Unirea Urziceni

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ne revenim dupa esecul de la Timisoara?

Poll ended at 17 Apr 2009, 11:36

Da si luam 3 puncte
44
73%
Pe jumatate si luam 1 punct
11
18%
Pierdem si e de rau
5
8%
 
Total votes: 60

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: U Craiova - Unirea Urziceni

Mesaj de DarkComy » 18 Apr 2009, 00:32

Nea Marin scrie:Ce ne lipseste un inchizator ca Dilevski... Suntem previzibili in atac, iar Bursucu ne-a citit f bine... Cum iti mananca egoismul vedetei Costea 3 puncte... Daca ar mai pasa si el o data, ca sa nu mai zic daca ar combina cu Wobay... :(
daca ar combina cu ORICINE nu doar cu wobay...cu frasu, cu prepelita etc.
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: U Craiova - Unirea Urziceni

Mesaj de ady_azzuro » 18 Apr 2009, 01:33

sa zicem merci ca n-am pierdut meciul asta. nu inteleg de ce am jucat asa de slab, urzicile parca erau pe tot terenul si alergau in draci, in schimb ai nostri se plimbau pe teren..

Avatar utilizator
stiinta4ever
suporter
suporter
Mesaje: 803
Membru din: 20 Mar 2009, 02:14

Re: U Craiova - Unirea Urziceni

Mesaj de stiinta4ever » 18 Apr 2009, 02:03

Exact ce v-am povestit....mm stoica si d.petrescu ne-au ametit cu aprecieri frumoase si au plecat tare suparati ca au luat doar un punct.Oare cand vom juca cu determinarea si cu dorinta de a invinge pe care le-am avut cu cfr si cu dinamo in toate meciurile?? E o intrebare retorica desigur! Mai e mult pana departe, ne ramane speranta in mai bine.

"Paste Fericit!" pentru toata familia Universitatii Craiova precum si tuturor celor se iubesc Stiinta!
There are two primary choices in life: to accept conditions as they exist, or accept the responsibility for changing them.

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9740
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: U Craiova - Unirea Urziceni

Mesaj de manex » 18 Apr 2009, 02:52

echipa apatica, suporteri apatici :-(
cei mai buni cred ca au fost bornescu si dananae. fratii costea...li s=a urcat la cap....nu stiu. deja adversarii ne-au citit jocul, insa totusi..sa ratezi de 2 ori singur cu portarul..... :-( . si ai nostri si ai lor cred ca se gindeau deja la masa de Paste, altfel nu imi pot inchipui delasarea cu care s=a jucat. dorel e iesit din forma, dilevsky e esential jocului nostru. prepe e cam timid- parca acum ceva timp mai dribla si el cu succes...mai mult, acum nimic. deziluzia meciului: gingioveanu. si soava ar putea fi trecut la deziluzie, insa...ghinion: s-a accidentat. de alde costea ....inca nu zic nimic. e sint vedete, se fac emisiuni despre ei, ce mai, treaba serioasa.
nu sint 100% sigur, insa pe la 1 jumate miti se plimba usurel cu masina prin craiova, suparat
ne trebuie victorii in urmatoarele meciuri, altfel..va fi groasa ucv
Am zis!!

blue_lions
fanatic
fanatic
Mesaje: 2964
Membru din: 26 Oct 2007, 05:25

Re: U Craiova - Unirea Urziceni

Mesaj de blue_lions » 18 Apr 2009, 03:27

In genul asta de meci, iti trebuie o minte limpede la mijloc, acel jucator de creatie pe care din pacate nu-l avem. Mi-a placut Ologu in rolul asta, insa trebuie sa mai capete ceva experienta. Ne-au mancat ratarile si egoismul lu' Florin, dar mai ales lipsa de luciditate la mijloc, unde ialomitenii au dominat clar.
Cred ca N'jock nu era pus la punct fizic, altfel nu vad de ce nu l-a bagat in locul lu' Dina. Asta e acum, 1 punct e mai bun decat 0, mergem mai departe ucv

Nu stiu din ce parte a stadionului au inceput huiduielile si fluieraturile la adresa jucatorilor nostrii, dar cei care au facut asta sunt niste handicapati, sa va [cenzurat] in gura de tarani cocliti :bad: :bad: In loc sa incurajeze echipa cand atacam prin min 65-70, ei fluierau fiecare preluare gresita :-x :-x

p.s. In prima repriza cand nu incepusera fluieraturile, iar noi eram tot in atac, in loc de incurajari se auzea din peluza " Mircea Sandu esti o mizerie".... ca sa nu mai zic de numarul scazut de suporteri in acest sector ( probabil multi dintre ei erau la biserica :smoke: )
Oltenia, provincia latina, a lui Mihai, al nostru, cel viteaz.

JustME

Re: U Craiova - Unirea Urziceni

Mesaj de JustME » 18 Apr 2009, 03:53

pe forumuri toti suntem destepti, toti stim ce trebuia facut, toti stim ce trebuia cantat, cand trebuia cantat si probabil cum trebuia cantat. la antrenorat stiam deja ca ne pricepem toti acum constat ca unii dintre noi au reale calitati de sefi de galerie, tare .. .. .. :o:

pana la urma Manex zise cel mai bine, publicul a fost exact la nivelul de exprimare al echipei in teren nici mai mult nici mai putin

p.s. Blue_lions daca nu bagi de 2,3 ori p-aia cu "suporterii adevarati" (care apropo este un imens pleonasm) parca n-are niciun farmec :smoke:

BALLY

Re: U Craiova - Unirea Urziceni

Mesaj de BALLY » 18 Apr 2009, 06:37

rezultat echitabil. fratii costea cam individualisti. multi nervi la echipa. spase conteaza mult la mijloc. la brasov va fi greu. ceva s-a stricat in echipa dupa meciul cu dinamo. sper ca niste unii sa nu se creada mari vedete pentru ca... sincer, nu sunt. la craiova vedeta este echipa.
la brasov va fi greu si cu jocul pe care il arata acum craiova nu o vad bine. sper sa ma insel.
steagucv :mad:

blue_lions
fanatic
fanatic
Mesaje: 2964
Membru din: 26 Oct 2007, 05:25

Re: U Craiova - Unirea Urziceni

Mesaj de blue_lions » 18 Apr 2009, 06:53

Ti se pare normal ca o echipa ce a batut/facut spectacol cu CFR + Dinamo, sa fie huiduita acasa dupa doua meciuri in care am avut ghinion si lipsa de inspiratie la finalizare?

N-am zis nimic de suporterii adevarati/falsi/etc... dar dpmdv acei indivizi au dat inca o data dovada de o mentalitate de tarani, de oameni frustrati care vin la meciuri sa injure o echipa tanara care numai de asta nu are nevoie... una e sa-l injuri pe costea pt egoism sau ca trateaza o faza superficial si alta e sa-l huidui pe Dorel care alearga 40 de metri, incearca o pasa decisiva dar fundasul citeste f bine faza si o intercepteaza cu greutate ( prin min 75 parca) . Dar analfabetii nu fac diferenta si precis ca-n acel moment vreo 500 de "intelectuali" au zis " uite bahhhh la prostu' asta nici sa dea o pasa nu mai poate, ne-a mai ingropat si la nationala"

Gaseste meciul de ieri (sau joi ma rog) intre Man City si Hamburg...dupa un meci tur de [cenzurat] ( 1-3 in Germania), un sezon ratat pt o echipa ce a investit enorm de multi bani, un gol primit in minutul 12 (care practic ii elimina), publicul a inceput sa incurajeze echipa cum rar am mai vazut in Anglia. Au intors scorul la 2-1 si la finalul meciului au fost aplaudati minute in sir... si totusi nu cred ca au suporteri mai adevarati ca noi, iar la nivel de performante au 2 campionate, 4 FA CUP + o Cupa a cupelor.
Oltenia, provincia latina, a lui Mihai, al nostru, cel viteaz.

un fan
membru
membru
Mesaje: 275
Membru din: 24 Iun 2005, 19:04

Re: U Craiova - Unirea Urziceni

Mesaj de un fan » 18 Apr 2009, 08:26

Nu avem suporteri la nivelul echipei.Mi-a fost greata de ce am vazut in tribuna la meciul asta...Inca din prima repriza era un grup de citiva pustani(clasa a10-11) care il injurau pe Costea .Si tot la aia am auzit ca avem cel mai prost atac pentru ca avem cele mai multe ratari din liga 1. Nu a jucat echipa meciul asta, dar asa suporteri nici nu merita echipa.Cind le-am cerut sa-i incurajam :" lasa sa dea ei gol si ii incurajam dupa aia". Si inca o data s-a simtit lipsa lui Spase la mijloc...Ne recuperam punctele la brasov, daca nu s-or baga si aia 11 in poarta. FORZA STIINTA
Anti buCUResti

Avatar utilizator
FanStiinta
fanatic
fanatic
Mesaje: 1806
Membru din: 05 Mai 2005, 18:53

Re: U Craiova - Unirea Urziceni

Mesaj de FanStiinta » 18 Apr 2009, 09:07

un fan scrie:Nu avem suporteri la nivelul echipei.Mi-a fost greata de ce am vazut in tribuna la meciul asta...Inca din prima repriza era un grup de citiva pustani(clasa a10-11) care il injurau pe Costea .Si tot la aia am auzit ca avem cel mai prost atac pentru ca avem cele mai multe ratari din liga 1. Nu a jucat echipa meciul asta, dar asa suporteri nici nu merita echipa.Cind le-am cerut sa-i incurajam :" lasa sa dea ei gol si ii incurajam dupa aia". Si inca o data s-a simtit lipsa lui Spase la mijloc...Ne recuperam punctele la brasov, daca nu s-or baga si aia 11 in poarta. FORZA STIINTA
asta cu atacul e adevarata din pacate... din cate stiu eu avem cel mai slab atac din liga I daca judecam dupa raportul dintre goluri si ocaziile create... mi se pare ca marcam un gol la 7 ocazii!!! pe costea l-a injurat multa lume pentru ca iar a jucat la misto... mie mi se pare ca prea rateaza mult costea iar un atacant ca el nu are voie sa rateze cu singur cu portarul meci de meci... daca analizam ultimele meciuri o sa vedem ca in fiecare are ratari uriase... ma rog eu unul nu sunt suparat pe baieti ca doar au batut pe dinamo apld ucv

Avatar utilizator
Cl4udiu
fanatic
fanatic
Mesaje: 1903
Membru din: 08 Sep 2006, 01:01

Re: U Craiova - Unirea Urziceni

Mesaj de Cl4udiu » 18 Apr 2009, 10:35

cand stai acasa cu berea-n mana e foarte usor sa dai sfaturi altora , de ce se striga impotriva lui mircea sandu (o data sau de 2 ori s-a intamplat asta) si s-a cantat mai putin , dar pana la urma care este problema ? cui nu-i convine sa se duca el sa cante si sa lase sfaturile

la tribuna a II a au fost destui tarani care in afara de injuraturi nu stiau nimic , mai inteleg cand te superi si poate ii fluieri imediat dupa ce se termina meciul , dar nici asa din mintul 60 , dar din fericire acestia o sa fie primii care o sa ramana acasa la meciul urmator , plus ca am auzit destui care ziceau ca au dat 20 de lei degeaba

am ratat foarte mult in prima repriza , un gol ii deschidea pe cei de la unirea

dilevski ne-a lipsit in faza defensiva , dar in atac nu prea ar fi schimbat nimic

se vede inca o data ca avem mari probleme atunci cand jucam cu echipe care se inchid bine

sa ma :bad: pe echipa lor de :bad: care a inceput sa traga de timp din minutul 1 , asta este echipa de locul 2 ?
Imagine

Avatar utilizator
elseven
junior
junior
Mesaje: 42
Membru din: 28 Oct 2008, 00:30

Re: U Craiova - Unirea Urziceni

Mesaj de elseven » 18 Apr 2009, 11:43

am stat la a II-a si intr-adevar, de prin min 65 au inceput sa-l fluiere pe costea. m-am gandit ca e ceva razlet dar treaba s-a generalizat! eu nu stiu cu ce echipa tineau aia dar cu siguranta ca habar nu aveau despre ai nostrii! am luat unirii u. 4 puncte din 6, cum or juca ei, sunt acolo sus, deci nu am jucat cu buzau, gazu sau faru!
cat despre costea, rateaza destul de mult dar nu e handbalis, daca ar intra toate... ! bine ca au intrat cand a trebuit mai mult! HAI STIINTA!
STIINTA FOREVER!!!!!

whiteLion
suporter
suporter
Mesaje: 794
Membru din: 23 Sep 2008, 09:20

Re: U Craiova - Unirea Urziceni

Mesaj de whiteLion » 18 Apr 2009, 12:08

suporterul de tribuna a2a in general este un suporter care devine irascibil dacă echipa nu marchează repede (aşa a fost şi la meciul cu bistrita), iar dacă seceta se prelungeşte şi în repriza a2a devine dea dreptul vehement şi în special cu vedetele echipei, costea, stoica ...... motivele cred că nu le putem afla prea curând iar mentalitatea va fi cu greu schimbată, din păcate. atunci când le este greu şi trebuie încurajaţi mai mult ei sunt criticaţi sau înjuraţi, şi gândiţi-vă că nu avem nici-un trofeu la activ....după ce vom câştiga ceva vor dori numai victorii şi aşteptările vor fi mai mari ..... oh mentalitate de oameni mici .... când vor învăţa să-i sustină şi atunci când le este greu atunci vom fi intradevăr CEI MAI BUNI DINTRE ROMÂNI
FORZA ucv
Last edited by whiteLion on 18 Apr 2009, 12:12, edited 1 time in total.
... însă eu sînt Ilie Balaci şi visez ca într-o zi să mă bat alături de FC Universitatea Craiova cu Dinamo şi Steaua. Acolo vreau eu să ajung, să umplem stadionul , că acolo e locul echipei FC Universitatea Craiova ...

Avatar utilizator
BluBoy
fanatic
fanatic
Mesaje: 6959
Membru din: 13 Noi 2005, 17:51

Re: U Craiova - Unirea Urziceni

Mesaj de BluBoy » 18 Apr 2009, 12:11

whiteLion scrie:suporterul de tribuna a2a in general este un suporter care devine irascibil dacă echipa nu marchează repede (aşa a fost şi la meciul cu bistrita), iar dacă seceta se prelungeşte şi în repriza a2a devine dea dreptul vehement şi în special cu vedetele echipei, costea, stoica ...... motivele cred că nu le putem afla prea curând iar mentalitatea va fi cu greu schimbată, din păcate. atunci când le este greu şi trebuie încurajaţi mai mult ei sunt criticaţi sau înjuraţi, şi gândiţi-vă că nu avem nici-un trofeu la activ....după ce vom câştiga ceva vor dori numai victorii şi aşteptările vor fi mai mari ..... oh mentalitate de oameni mici .... când vor învăţa să-i sustină şi atunci când le este greu atunci vom fi intradevăr CEI MAI BUNI DINTRE ROMÂNI
FORYA ucv
pralea noi nu avem habar sa venim nici la meciuri si tu visezi sustinere permanenta. multi dintre suporterii craiovei sunt fani de rezultat, asa ca cei mai buni dintre romani este doar o sintagma prosteasca, pentru realitatea de acum. suntem la fel ca si ceilalti romani - suporteri de rezultat
Unii sunt tarfé, altii sunt prosti. Si unii si ceilalti sunt insa sclavii zdrentei de marin.
Si cum se schimba unii in curvé nici nu-ti vine sa crezi !

Avatar utilizator
elseven
junior
junior
Mesaje: 42
Membru din: 28 Oct 2008, 00:30

Re: U Craiova - Unirea Urziceni

Mesaj de elseven » 18 Apr 2009, 12:22

stiinta forever!
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
STIINTA FOREVER!!!!!

Închis