U Craiova - Unirea Urziceni

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ne revenim dupa esecul de la Timisoara?

Poll ended at 17 Apr 2009, 11:36

Da si luam 3 puncte
44
73%
Pe jumatate si luam 1 punct
11
18%
Pierdem si e de rau
5
8%
 
Total votes: 60

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: U Craiova - Unirea Urziceni

Mesaj de DarkComy » 17 Apr 2009, 21:43

E bun portarul lui urziceni (si mircea a jucat f bine). Costea ar trebui sa dea drumu la minge, ca iar s-a indragostit de ea.
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

u2blue
fanatic
fanatic
Mesaje: 1861
Membru din: 25 Sep 2005, 15:52

Re: U Craiova - Unirea Urziceni

Mesaj de u2blue » 17 Apr 2009, 21:45

un link cu gsptv?

Dany
fanatic
fanatic
Mesaje: 1986
Membru din: 18 Mai 2006, 14:31

Re: U Craiova - Unirea Urziceni

Mesaj de Dany » 17 Apr 2009, 21:45

DarkComy scrie:E bun portarul lui urziceni (si mircea a jucat f bine). Costea ar trebui sa dea drumu la minge, ca iar s-a indragostit de ea.
cred ca ar trebui sa incercam sa jucam mai repede, sa marim viteza de joc si astfel vom desface apararea lor.
ce ocazie a ratat Balan - nu a fost offside acolo, dar oricum aparase Mircea!
Forzza Stiinta, forzza Stiinta!!!

DoRyN

Re: U Craiova - Unirea Urziceni

Mesaj de DoRyN » 17 Apr 2009, 22:14

u2blue scrie:un link cu gsptv?

www.gsptv.ro este in direct acolo o:

Avatar utilizator
PocoLoco
fanatic
fanatic
Mesaje: 4471
Membru din: 24 Apr 2005, 12:33

Re: U Craiova - Unirea Urziceni

Mesaj de PocoLoco » 17 Apr 2009, 22:42

Inca o data fara Dilevski nu reusim sa invingem. Pacat! :-(
Oricum, eu cred ca a fost rezultat echitabil.
Ramanem pe 5 si ne trebuie neaparat victorie miercuri la Brasov ca sa ne mentinem pe locurile de cupe europene.

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: U Craiova - Unirea Urziceni

Mesaj de DarkComy » 17 Apr 2009, 22:45

Nasol. Nu prea mi-a placut cum am jucat azi in a doua repriza si nu mi-a placut atitudinea jucatorilor. Jucau foarte relaxati, parca erau cu gandul altundeva... pase gresite, nu se grabeau sa atace.
Ne trebuie neaparat un playmaker ca altfel nu merge treaba.

Mi-au placut foarte mult Bornescu si Dananae. Printre remarcatii partidei ar mai fi si Barboianu si Ologu o:. Costea iar a devenit individualist si egoist. :( Dezamagirile meciului ar putea fi Mihai Costea, Dina si Gangioveanu (nu inteleg ce se intampla cu el :-( )

Iar s-a vazut cat de mult ne lipseste Dilevski. Chiar si Soava ne-a lipsit mult.
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Lion
junior
junior
Mesaje: 98
Membru din: 11 Sep 2003, 22:46

Re: U Craiova - Unirea Urziceni

Mesaj de Lion » 17 Apr 2009, 22:48

orice punct castigat e bine venit...am scapat cat de cat de adversarii mai dificili.urmeaza o perioada cu meciuri mai usoare si daca va fi gestionata bine vom termina in primele 3 sigur...
FORZZA STIINTA

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: U Craiova - Unirea Urziceni

Mesaj de sorialis » 17 Apr 2009, 23:13

Lion scrie:orice punct castigat e bine venit...am scapat cat de cat de adversarii mai dificili.urmeaza o perioada cu meciuri mai usoare si daca va fi gestionata bine vom termina in primele 3 sigur...
FORZZA STIINTA
imi place atitudinea ta, de suporter adevarat!

nu am jucat f.bine azi, dar asta e...

Hai baietii !

Trebuie sa ne mentinem acolo sus !
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
PocoLoco
fanatic
fanatic
Mesaje: 4471
Membru din: 24 Apr 2005, 12:33

Re: U Craiova - Unirea Urziceni

Mesaj de PocoLoco » 17 Apr 2009, 23:18

Prima repriza a fost a noastra, a doua a lor.
E al doilea rezultat consecutiv negativ si, ma repet, ne trebuie neaparat victorie la Brasov ca sa nu incepem iar o serie din aia de meciuri cu rezultate proaste si sa fie o presiune si mai mare pe jucatori. Mai ales ca o sa urmeze 4-5 meciuri cu echipe foarte accesibile si ar fi pacat sa nu profitam si sa ne consolidam un loc de cupe europene.

OVI2806
fanatic
fanatic
Mesaje: 1293
Membru din: 07 Oct 2007, 11:15

Re: U Craiova - Unirea Urziceni

Mesaj de OVI2806 » 17 Apr 2009, 23:22

Nu-mi place ce se intampla acolo cu Costea si Wobay.Pacat,Costea ar trebui sa incerce sa faca echipa cu el nu sa se tina de prostii.....

Avatar utilizator
1948
fanatic
fanatic
Mesaje: 5711
Membru din: 13 Oct 2004, 13:11

Re: U Craiova - Unirea Urziceni

Mesaj de 1948 » 17 Apr 2009, 23:34

ne-a lipsit mijlocu adica dilevski
fratii costea f stersi
ce sa mai..nu am jucat bine
asta este....poate batem la brasov

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Re: U Craiova - Unirea Urziceni

Mesaj de Pacala » 17 Apr 2009, 23:35

1. meci bun, rezultat echitabil, in fata unei echipe perfecte de deplasare in care D.Petrescu, singurul pe care il vad ca inlocuitor la nationala, a scos 110% din potentialul acelor jucatori. Toti antrenorii din Romania ar trebui sa ia lectii de la D.petrescu, o echipa care alerga enorm, face marcaj, presing exceptionalsi acopera perfect terenul plus ca dejoaca bine jocul la offside.

2. majoritatea jucara bine, in frunte cu Bornescu care azi fu asa cum il stiam eu o: , Dananae perfect, Gaman foarte bun, Rose meserias, Barboianu mai bun decit Dilevski, Wobay mi-a placut mult, si trebuie remarcat Ologu care e bun cu adevarat, are stofa de fotbalist in el. o:

3. Din pacate, azi n-au mers piesele grele, fratii Costea, Prepelita si D.Stoica care au jucat sub media echipei. Soava nu juca nici el mare lucru, iesi si accidentat....sper ca nimic grav. Nici Dina si Gangioveanu n-au reusit sa aduca un plus. Cred ca la fratii Costea nu a fost numai marcajul bun al adversarilor, nici ei nu s-au zbatut la fel ca in meciurile trecute, dar sint sigr ca isi vor reveni o:

4. nu-i nimic, scaparam de cele mai grele 3 meciuri, dupa mine, cele cu Dinamo, timisoara si urziceni. Nu vom intilni echipe mai tari ca aceste 3 echipe. Daca vor juca cu ambitia celor din urziceni si cu multa concentrare, putem sa batem tot pina la final. nu mi-e frica absolut deloc de meciurile cu rapid sau steaua cu atit mai putin de celelalte echipe.

5. Un paste fericit! o: ucv
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Re: U Craiova - Unirea Urziceni

Mesaj de Pacala » 17 Apr 2009, 23:54

si inca ceva, buna frica asta, cind vor sa arbitreze corect , se pare ca arbitrii o fac bine, daca pina si panarama de serea arbitra ireprosabil.... :)(

pacat ca d.petrescu da declaratii tampite, isi strica reclama si da cu oistea in gard
la mari ocazii a fost 3-1 pt Craiova, bara lui Barboianu si ratarile fratilor Costea, fiecare singur cu portarul. urziceniul a avut acea faza in care Bornescu a scos doua suturi consecutive
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

JustME

Re: U Craiova - Unirea Urziceni

Mesaj de JustME » 18 Apr 2009, 00:09

ce rezultat echitabil vere .. trebuia sa-i batem pe amaratii astia. tot meciul n-au jucat nimc numai antijoc si mingi bubuite

bine, declaratiile lu petrescu si ale lu` meme stoica nici nu ma mira .. sunt delirurile lor obisnuite as putea sa spun deja clasice. degeaba sunt pe 3 ca nu joaca nimic, dar absolut nimic .. zero barat pe linie, au bagat autobaza-n poarta si in fata cu hei rup-ul

Avatar utilizator
Nea Marin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1747
Membru din: 20 Mai 2006, 14:03

Re: U Craiova - Unirea Urziceni

Mesaj de Nea Marin » 18 Apr 2009, 00:11

Ce ne lipseste un inchizator ca Dilevski... Suntem previzibili in atac, iar Bursucu ne-a citit f bine... Cum iti mananca egoismul vedetei Costea 3 puncte... Daca ar mai pasa si el o data, ca sa nu mai zic daca ar combina cu Wobay... :(
STIINTA SUNTEM NOI !

Închis