Universitatea Craiova - FC Vaslui

Moderator: grup_moderatori

Închis

Care va fi rezultatul final in meciul cu vasluienii lui Porumboiu?

Poll ended at 10 Iun 2009, 01:29

VICTORIE
39
70%
MECI EGAL
6
11%
INFRANGERE
11
20%
 
Total votes: 56

Avatar utilizator
1948
fanatic
fanatic
Mesaje: 5711
Membru din: 13 Oct 2004, 13:11

Re: Universitatea Craiova - FC Vaslui

Mesaj de 1948 » 11 Iun 2009, 15:19

ew scrie:http://www.editie.ro/new/mod.php?mod=st ... r-jucatori

Dezamăgire | Adrian Mititelu rămâne încrezător în şansele Universităţii de a se bate la titlu în sezonul viitor
„Ruşine să le fie celor care au strigat «ruşine» acestor jucători“



Finanţatorul Universităţii, Adrian Mititelu, şi-a asumat vina pentru eşecul din meciul cu FC Vaslui şi a contestat reacţia suporterilor faţă de jucătorii Ştiinţei:

„Cred că nu meritam în acest an să mergem în Europa League. Acum pot să recunosc chestia asta, pentru că echipa noastră a fost sleită de puteri în acest retur. Nu a jucat decât la 50 la sută din potenţial, chiar dacă a avut unele meciuri foarte bune în retur, a jucat din valoarea lor individuală şi din entuziasm. Echipa noastră a ratat pregătirea de iarnă. Ruşine să le fie celor care au strigat «ruşine» acestor jucători. Săracii, şi-au dat viaţa, dar n-au putut mai mult. Au jucat cât au putut şi oamenii i-au huiduit. Ruşine pentru aceia care i-au huiduit, nu merită aceşti jucători, care sunt cei mai curaţi şi cei mai cuminţi din istoria Craiovei. Faptul că nu au putut să învingă nu înseamnă că nu au vrut. Este ruşinos că trecem foarte repede de la agonie la extaz sau invers foarte uşor. Prea uşor ne debarasăm de ei, când ne-au făcut fericiţi au fost buni, acum îi huiduim. Nu au putut, nu au avut energie astăzi. Nu au avut nici la meciul cu Rapid, dar acolo am avut noroc, pentru că am jucat pe contraatac. Nici la meciul cu UTA şi Buzău ne-au avut de mult energie. Puţin ştiu că echipa asta este sleită de puteri şi neantrenată. Am încercat să o gestionez cât am putut, ca să încercăm să prindem un loc de cupă europeană. Dar echipa nu a avut o capacitate fizică încât să meargă până la sfârşit. Credeţi că ei şi-ar fi dorit să piardă atâţia bani, atâtea oportunităţi?! Adversarii au venit, s-au baricadat, au dat acel gol şi după aia le-a fost foarte uşor să păstreze rezultatul. Noi nu ne calificăm în Europa de foarte mulţi ani, nu s-a întâmplat vreo minune în această seară că am ratat calificarea. Sincer, nu cred că meritam această prezenţă în Europa, chiar dacă am fost la un gol distanţă de ea. Continuăm ce am început. Eu sunt principalul vinovat, îmi asum acest eşec. Nu cred, totuşi, că este un eşec. Am dat naştere unei echipe foarte frumoase şi cei care mă înjură în această seară sau în zilele următoare nu o să o mai poată face la anul, pentru că sunt convins că vom fi foarte fericiţi şi nu atât de supăraţi.”

dedicatie de la nea adi ( sa-mi bag **** in chelia ta de ochelarist infect) pentru toti cei care l-au sustinut :-x
nu are de ce sa ne fie rusine mititelule
toti cei care au strigat rusine au strigat zic eu pt modul in care echipa a jucat
nu poti sa aduci 30.000 de oamnei la un stadion si tu sa joci cam jalnic
deasta a strigat lumea si in al doilea rand ca ai zis ca suntem de 1-3 si noi am terminat pe 7 deci nici macar uefa

Avatar utilizator
1948
fanatic
fanatic
Mesaje: 5711
Membru din: 13 Oct 2004, 13:11

Re: Universitatea Craiova - FC Vaslui

Mesaj de 1948 » 11 Iun 2009, 15:20

blue_titan scrie:
JustME scrie:poze de la meci ??? cu mesajul acela imens de la Nord cu coregrafia de la Sud cu tortele cu fumigenele ..

atmosfera a fost superba la stadion pacat de rezultat. mai trist e ca in 2 meciuri nu am fost capabili sa luam un punct, pacat :mad:
suparare mare, de unde poze... :)(
pun eu imediat
si o sa fac si un filmulet ...dsi imi e cam greu...dar asta este e de datoria mea

conStiinta

Re: Universitatea Craiova - FC Vaslui

Mesaj de conStiinta » 11 Iun 2009, 15:21

rapidistii au alergat de cel puitin 2 ori mai mult ca ai nostri aseara :o: acelasi joc ca si cel cu buzaul, cu bistrita ... impotenti in idei de joc :o:

Avatar utilizator
1948
fanatic
fanatic
Mesaje: 5711
Membru din: 13 Oct 2004, 13:11

Re: Universitatea Craiova - FC Vaslui

Mesaj de 1948 » 11 Iun 2009, 15:22

conStiinta scrie:rapidistii au alergat de cel puitin 2 ori mai mult ca ai nostri aseara :o: acelasi joc ca si cel cu buzaul, cu bistrita ... impotenti in idei de joc :o:
eu chiar cred ca a existat o problema cu pregatirea
de 3-4 etape nu prea am alergat

Avatar utilizator
1948
fanatic
fanatic
Mesaje: 5711
Membru din: 13 Oct 2004, 13:11

Re: Universitatea Craiova - FC Vaslui

Mesaj de 1948 » 11 Iun 2009, 15:40

Imagine
Imagine
Imagine
Imagine

Avatar utilizator
1948
fanatic
fanatic
Mesaje: 5711
Membru din: 13 Oct 2004, 13:11

Re: Universitatea Craiova - FC Vaslui

Mesaj de 1948 » 11 Iun 2009, 15:41

Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine

Avatar utilizator
1948
fanatic
fanatic
Mesaje: 5711
Membru din: 13 Oct 2004, 13:11

Re: Universitatea Craiova - FC Vaslui

Mesaj de 1948 » 11 Iun 2009, 15:44

Imagine
Imagine

danflorea
junior
junior
Mesaje: 30
Membru din: 01 Sep 2008, 10:43

Re: Universitatea Craiova - FC Vaslui

Mesaj de danflorea » 11 Iun 2009, 15:49

sorin107 scrie:daca e vorba de schimbari, parerea mea e ca ar trebui sa fie facute cateva...

bornescu sa plece in strainatate, daca sunt oferte pe el, pentru ca ar putea fi ultimul lui tren... dorel sa plece daca-l vrea cineva sau sa devina antrenor secund. dina sa fie imprumutat la o ekipa de pluton sau la una nou-promovata. rose, baird si mitchell sa plece fara sa se uite inapoi. singurul australian care trebuie sa ramana, dar nu neaparat in ekipa de baza este dilevski. lui n'jock sa nu i se reinnoiasca contractul. costea florin sa plece in strainatate cat mai este cautat, pentru ca nu mai are motivatie si ar strica doar atmosfera la echipa.

in rest, sa ne pastram lotul. sa fie dananae capitan de echipa, sa fie silvica si gangioveanu titulari meci de meci sa prinda incredere. sa ne luam un fundas stanga, un fundas central, un mijlocas coordonator adevarat si doua varfuri meseriase - eu il vreau pe mansour.

sa vina marius stan si cu grigoras.

sa nu mai vorbeasca mititelu, sa stranga din buci si sa bage bani la ekipa daca tot a vrut sa fie patron si daca vrea performanta.
...si pana la urma un nou lot. Trebuie sa plece Mititelu,numai cand ii vezi ochelarii si te apuca greata ,dar sa-l mai vezi si pe el ,si mai ales sa si vorbeasca,eventual sa dea indicatii.Sa plece naiba odata de la club.

tony
junior
junior
Mesaje: 36
Membru din: 24 Mai 2007, 18:56

Re: Universitatea Craiova - FC Vaslui

Mesaj de tony » 11 Iun 2009, 15:52

felicitari suporterilor dinamovisti... asa meritau si jucatorii nostri...suntem varza...cum spunea cineva de pe aici..la fel k atunci kand am retrogradat....s-a dus si victoria cu dinamo si cea cu rapid..degeaba...miti e un sclav...

Avatar utilizator
Ruben Navarro
fanatic
fanatic
Mesaje: 3238
Membru din: 20 Mar 2005, 11:14

Re: Universitatea Craiova - FC Vaslui

Mesaj de Ruben Navarro » 11 Iun 2009, 15:52

Cristian22 scrie:Ce sa mai discutam despre meci?Asa sunteti voi oltenii, prosti. Stati si plangeti in loc sa gasiti solutii. Ii multumesc lui Dumnezeu ca nu sunt oltean
incearca sa ne iei in gura. de la jumate :-)

tony
junior
junior
Mesaje: 36
Membru din: 24 Mai 2007, 18:56

Re: Universitatea Craiova - FC Vaslui

Mesaj de tony » 11 Iun 2009, 15:56

bornescu,rose ,baird,mitchel,dorel,costea,dina,jeremi,soava,..............................out............................pacat de acesti suporteri minunati...asta e craiova...nu miti nu costea....acei 25ooo de pe stadion si restul din fata tv-ului....

danflorea
junior
junior
Mesaje: 30
Membru din: 01 Sep 2008, 10:43

Re: Universitatea Craiova - FC Vaslui

Mesaj de danflorea » 11 Iun 2009, 16:02

Ovidiu* scrie:Lasati-ma cu Rednic.Nu ajunge ca ne-a bagat o data in B? Mane, esti vreun securist mascat?
Nu Rednic ne-a bagat in "B",asa le place unora sa spuna.Orice antrenor dupa 6-7 etape putea sa salveze echipa,sunt destule exemple graitoare,dar...suntem olteni.

Avatar utilizator
Ovidiu*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2410
Membru din: 19 Aug 2006, 13:14

Re: Universitatea Craiova - FC Vaslui

Mesaj de Ovidiu* » 11 Iun 2009, 16:06

Bai oameni buni, dupa ca ce e lumea mahnita si frustrata mai veniti si voi cu c.acaturi din astea.Lasati-o in [****], sunteti neinjurati?
The problem of putting your foot on a lion's neck is, you can never let it up.

danflorea
junior
junior
Mesaje: 30
Membru din: 01 Sep 2008, 10:43

Re: Universitatea Craiova - FC Vaslui

Mesaj de danflorea » 11 Iun 2009, 16:38

Daca aveti timp cititi in GSP articolul lui Fornade "campioana unei mari amagiri" cu comentarii cu tot,sa vedeti cat de adevarat graieste. Poate intelegem mai bine ce se intampla.Trebuie sa fim realisti.

Andrei.Himself
senior
senior
Mesaje: 346
Membru din: 13 Aug 2006, 11:15

Re: Universitatea Craiova - FC Vaslui

Mesaj de Andrei.Himself » 11 Iun 2009, 16:47

ziceti-mi va rog cum salvez un video de pe editie.ro ? cu ce program ?
Imagine

Închis