[Cupa Romaniei] CS Afumati - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

ne calificam?

Poll ended at 28 Noi 2017, 01:16

da
32
97%
nu
1
3%
 
Total votes: 33

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1943
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: [Cupa Romaniei] CS Afumati - Universitatea Craiova

Mesaj de lory69 » 28 Noi 2017, 20:24

Chit ca voi fi jignit iarasi...transferul ideal la noi este in antrenor secund.Ideile lui mangia nu sunt bine transpuse in teren,mai ales in defensiva..acolo unde este esential.Degeaba marcam noi mereu,daca luam gol,pana si de la afumatoi astia.Fundasii efectiv nu stiu unde sa se pozifioneze,ce om sau ce zona trebuie sa apere.Nu putem sa spunem cs avem cei mai slabi fundasi din liga,dar ei efectiv nu stiu sa comunice intre ei.Astept reactia lui coae just,......

Avatar utilizator
Jimmy Darmody
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 15 Apr 2016, 14:54

Re: [Cupa Romaniei] CS Afumati - Universitatea Craiova

Mesaj de Jimmy Darmody » 28 Noi 2017, 20:28

Acum suntem o forta , ce curve comentatorii GIGI TV !

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: [Cupa Romaniei] CS Afumati - Universitatea Craiova

Mesaj de cortinadampezzo » 28 Noi 2017, 20:33

Ba daca nici acum nu sunteti multumiti de echipa, dupa ce revii in joc de 2 ori si castigi atunci cand ? Nu o sa fiti niciodata multumiti de echipa !

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2071
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: [Cupa Romaniei] CS Afumati - Universitatea Craiova

Mesaj de gogu2005 » 28 Noi 2017, 20:37

Inca o data ne salveaza Baluta. Numai si pt astfel de momente merita banderola de capitan. Singurul dintre titulari cu o atitudine sanatoasa.
CRAIOVA NESUPUSA

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Cupa Romaniei] CS Afumati - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 28 Noi 2017, 20:45

Sincer, in iarna sper sa se faca puțina curățenie la nivelul lotului si al bancii tehnice. Briceag, Mitrovic, Dimitrov, etc - nu sunt jucatori de Craiova. Iar Multescu jr. ar trebui sa se mai ocupe si de treaba pentru care e platit si, in acelasi timp, sa inceteze cu fitilele ce le tot aprinde pentru a-l readuce pe ta-su pe banca.

PS: Baluta a inceput sa joace abia dupa min. 90.
Pentru mine, surpriza placuta a acestui meci este Bărbuț...
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
Jimmy Darmody
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 15 Apr 2016, 14:54

Re: [Cupa Romaniei] CS Afumati - Universitatea Craiova

Mesaj de Jimmy Darmody » 28 Noi 2017, 21:02

A jucat bine si Barbut,dar Baluta fara dubii a facut diferenta atunci cand a trebuit, sa se duca in [****] Multescu Jr cu Calancea si cu Mitrovici de mana !

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2071
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: [Cupa Romaniei] CS Afumati - Universitatea Craiova

Mesaj de gogu2005 » 28 Noi 2017, 21:08

Barbut a fost capiat. A driblat tot si apoi s-a intors sa dribleze din nou. Are capul in pamant tot timpul si nu da drumul la minge deloc.
CRAIOVA NESUPUSA

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Cupa Romaniei] CS Afumati - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 28 Noi 2017, 21:15

Barbut nu pare a fi jucator de play off. Bani aruncati aiurea pe copilul asta, din punctul meu de vedere.

Pina la urma doar rezultatul din meciul de azi conteaza - felicitari echipei si antrenorilor pentru calificare.

Jocul slab si apararea penibila sint ingrijoratoare in perspectiva ultimelor 3 meciuri de campionat de anul asta.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Cupa Romaniei] CS Afumati - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 28 Noi 2017, 21:30

E de neinteles de ce nu primeste si Popescu minute. Avem doi portari foarte iesiti din forma si cu toate astea Popescu nu primeste minute. Mitrovici nu stiu daca nu e in forma sau asa e el, Cala a avut meciuri bune campionatul trecut, deci poate fi ceva de moment (prelungit).
La chestia asta il vad vinovat pe Catalin Multescu.
Apararea noastra e foarte impiedicata. Nu inteleg cum nu putura sa degajeze la golul 2. Ba vere, nu te ataca PSG, ci Afumati.
E clar ca trecem printr-o perioada proasta. Ne lipseste siguranta in spate si jocul de echipa in fata.
Nu stiu ce ne faceam fara Baluta azi.
Sper sa facem joc bun cu Viitorul. Sa zicem ca se vede lipsa lui Mitrita.

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: [Cupa Romaniei] CS Afumati - Universitatea Craiova

Mesaj de SLH » 28 Noi 2017, 21:34

sorinyki scrie:
28 Noi 2017, 19:19
Baluta o sa ajunga fotbalist cand o sa invete sa traga la poarta!
Esti trist?

Dany
fanatic
fanatic
Mesaje: 1963
Membru din: 18 Mai 2006, 14:31

Re: [Cupa Romaniei] CS Afumati - Universitatea Craiova

Mesaj de Dany » 28 Noi 2017, 21:34


Imi place ce spune Baluta....nu se ascunde...i-am luat de sus și era să ne coste!Sper ca au învățat ceva astăzi și sâmbătă vom trata altfel meciul din campionat și sunt convins ca asa va fi!

http://m.digisport.ro/Sport/FOTBAL/Comp ... in+rusinos
Forzza Stiinta, forzza Stiinta!!!

Avatar utilizator
lionking
junior
junior
Mesaje: 49
Membru din: 19 Iul 2017, 17:08

Re: [Cupa Romaniei] CS Afumati - Universitatea Craiova

Mesaj de lionking » 28 Noi 2017, 21:39

cortinadampezzo scrie:
28 Noi 2017, 20:33
Ba daca nici acum nu sunteti multumiti de echipa, dupa ce revii in joc de 2 ori si castigi atunci cand ? Nu o sa fiti niciodata multumiti de echipa !
Pai nu ai cum sa fi multumit dupa un joc mediocru in prima repriza si bunicel in repriza a doua. Am revenit intr-un joc cu o echipa de liga a doua si am cistigat cu mari emotii. inca odata au iesit in evidenta , daca mai era cazul, deficientele mari din aparare, mijlocul nu ajuta mai deloc atacul, viteza noastra de joc este de multe ori ca a unei echipe de playuout decit a uneia de playoff. Ma uit acum la botosani cu viitorul ; pai e diferenta mare fata de jocul nostru cu afumatii, se vede determinare la jucatori , dorinta, viteza mare de joc. Eu unul o sa fiu multumit de echipa cind o sa incepem sa batem si noi echipe din primele 5 nu cind ne chinuim cu afumati. inainte de meci spuneam toti ca o sa fie un meci lejer, de moral. pai acum cred ca avem moralul mai scazut dupa chinuiala asta. Oricum scaderea noastra de forma este evidenta; nu stiu ce facem cu viitorul in campionat daca nu ne revenim cit mai repede.

iuli

Re: [Cupa Romaniei] CS Afumati - Universitatea Craiova

Mesaj de iuli » 28 Noi 2017, 21:50

in ultimele 2 meciuri ale noastre s-a vazut clar ca nu intram sa muscam din ei,toti par crispati si incarcati cu niste idei tampite.azi am castigat pe sclipirile lui Baluta,in fata unei echipe care parea alcatuita din prietenii mei care au toti peste 40 de ani.nu pot intelege insistenta lui Mangia cu acest sistem!

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Cupa Romaniei] CS Afumati - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 28 Noi 2017, 21:52

Ce se mai stie de Rossi? De la echipa a doua avem ceva sperante? Am inteles de la cei care urmaresc ca Markovici nu e ceea ce ne spunea Marcel Popescu ca va fi cand numaram zilele pana face copilul 16 ani, si totusi, e vreo sansa sa vina din urma?
Ma gadesc ca atunci cand echipa trece printr-o forma proasta daca am avea ceva pe banca si li s-ar da o sansa am trece mai usor peste.
Trebuie sa ii cam pupe picioarele lui Baluta toti azi. Fara executiile alea 2 eram de pomina.

sorin107

Re: [Cupa Romaniei] CS Afumati - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 28 Noi 2017, 22:04

mie mi-a placut burlacu cel mai mult. a fost ok si popa, cel putin pe constructie. am castigat pe experienta si pe conditie fizica superioara + evidenta diferenta de valoare dintre unii jucatori ai nostri si cei de la afumati.

la puncte slabe...prea multe. portarul, spahija, screciu - dezastruosi. dimitrov si briceag, mult, mult prea putin. gustavo si baluta cu greseli tehnice si mult individualism, dar ne-au scos din [cenzurat].

chiar daca a zis opusul la interviu, pentru mine e clar ca mangia era foarte suparat. atat pe prestatia echipei, cat si pe niste chestii din jurul echipei. a punctat bine ca la noi in romania opiniile se schimba dupa 5 minute - vezi si pe forum cat de repede facem nunta sau inmormantare, dupa caz. acum nu stiu daca mangia se referea la presa si suporteri, sau la rotaru, gen. daca se referea la patron, inseamna ca acea discutie mai aprinsa dintre parti chiar a existat.

Închis