[P.O. - Etapa 1] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Moderator: grup_moderatori

Cu cate puncte incepem play-off-ul?

Poll ended at 10 Mar 2018, 22:02

3 puncte, nici nu se poate altfel! ucv
21
88%
1 punct, o dam la pace :)-
1
4%
0 puncte (sa vina nea Gigi/Piti/etc!) :lol:
2
8%
 
Total votes: 24

LiviuB

Re: [P.O. - Etapa 1] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de LiviuB » 11 Mar 2018, 11:14

Castigarea acestui meci arata ca avem forta, ca am devenit echipa mare.
De apreciat si iesirea lui Mitrovic din finalul meciului, ramaneau singuri aia acolo.

Avatar utilizator
zschortau
suporter
suporter
Mesaje: 892
Membru din: 01 Dec 2015, 22:36

Re: [P.O. - Etapa 1] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de zschortau » 11 Mar 2018, 13:00

Mitrovic a crescut de la un meci la altul!


HAI ȘTIINȚA!
Hai Universitatea, Hai Craiova,
Tu CAMPIOANA unei mari iubiri! usteag steagucv

UneKa
suporter
suporter
Mesaje: 899
Membru din: 17 Mai 2010, 00:11

Re: [P.O. - Etapa 1] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de UneKa » 11 Mar 2018, 13:37

Echipa a avut o dominare sterila a joculuu, spun sterila pt ca putine au fost momentele cand am pus in pericol poarta adversa.
Problema din punctul meu de vedere o reprezinta lipsa de claritate si coerenta in jocul echipei.
Faptul ca mereu se joaca in banda este ceva normal insa problema dupa apare, avand o ofensiva de talie mica este nevoie ca mingea sa fie la firul ierbii teoretic pt ca pracrtic nu prea e iarba.
Ideea e ca de multe ori s-a observat asta, o lipsa totala de pregatire a fazei ofenive pt meciurile in care adversarii doar se apara. Mereu se duce mingea in banda si se centreaza in careu, chiar daca acolo avem doar un singur jucator intre 2-3 adversari.
De mentionat faptul ca sunt 3 puncte imense !
Imi mentin parerea referitoare la antrenor, e bun, dar nu suficient pt aceasta batalie, Victor Piturca e optiunea ideala.

PS: Un egal intre machidoni e aur pt noi.

Avatar utilizator
valentin0001
suporter
suporter
Mesaje: 856
Membru din: 12 Mai 2011, 20:27

Re: [P.O. - Etapa 1] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de valentin0001 » 11 Mar 2018, 14:04

UneKa scrie:
11 Mar 2018, 13:37
Echipa a avut o dominare sterila a joculuu, spun sterila pt ca putine au fost momentele cand am pus in pericol poarta adversa.
Problema din punctul meu de vedere o reprezinta lipsa de claritate si coerenta in jocul echipei.
Faptul ca mereu se joaca in banda este ceva normal insa problema dupa apare, avand o ofensiva de talie mica este nevoie ca mingea sa fie la firul ierbii teoretic pt ca pracrtic nu prea e iarba.
Ideea e ca de multe ori s-a observat asta, o lipsa totala de pregatire a fazei ofenive pt meciurile in care adversarii doar se apara. Mereu se duce mingea in banda si se centreaza in careu, chiar daca acolo avem doar un singur jucator intre 2-3 adversari.
De mentionat faptul ca sunt 3 puncte imense !
Imi mentin parerea referitoare la antrenor, e bun, dar nu suficient pt aceasta batalie, Victor Piturca e optiunea ideala.

PS: Un egal intre machidoni e aur pt noi.
Daca Mangia o sa faca enetul, promiti ca nu mai intri niciodata pe forumul acesta si te duci sa sustii echipa "lui nea ady"?
ucv ucv ucv ucv usteag ucv ucv ucv ucv

LiviuB

Re: [P.O. - Etapa 1] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de LiviuB » 11 Mar 2018, 20:06

am vazut a doua repriza la voluntari cu timisoara. din pacate, Roman a jucat slab... nu se regaseste
astia de la voluntari sunt campioni la teatru

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2214
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: [P.O. - Etapa 1] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de fanucrv » 11 Mar 2018, 20:24

Roman foarte slab. A jucat mult mai bine cu Iasul. Daca nu trage de el , probabil ca in vara pleaca definitiv de la Craiova.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [P.O. - Etapa 1] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de malus dacus » 11 Mar 2018, 20:37

...uneka, muică, dar esti total pe dinafara. Mangia tocmai si-a prelungit contractul, echipa e pe 3 si in semifinalele cupei, Piturca nici nu stim daca mai e viu, nu vorbeste nici dreacu de el..numai tu Batman Batman...

Avatar utilizator
azzuro
suporter
suporter
Mesaje: 553
Membru din: 16 Mar 2004, 23:21

Re: [P.O. - Etapa 1] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de azzuro » 11 Mar 2018, 21:23

malus dacus scrie:
11 Mar 2018, 20:37
...uneka, muică, dar esti total pe dinafara. Mangia tocmai si-a prelungit contractul, echipa e pe 3 si in semifinalele cupei, Piturca nici nu stim daca mai e viu, nu vorbeste nici dreacu de el..numai tu Batman Batman...
Uneka o fi chiar Piturca....
"Sa ne ancoram în sinergia faptelor, fara a eluda meandrele concretului."

Avatar utilizator
zschortau
suporter
suporter
Mesaje: 892
Membru din: 01 Dec 2015, 22:36

Re: [P.O. - Etapa 1] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de zschortau » 11 Mar 2018, 22:15

Uneka e fantoma lui Pițurcă! Oricum are un fix! Nu trebuie băgat în seamă!


HAI ȘTIINȚA!
Hai Universitatea, Hai Craiova,
Tu CAMPIOANA unei mari iubiri! usteag steagucv

Avatar utilizator
blue ray
suporter
suporter
Mesaje: 508
Membru din: 12 Apr 2009, 21:24

Re: [P.O. - Etapa 1] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de blue ray » 11 Mar 2018, 23:12

zschortau scrie:
11 Mar 2018, 13:00
Mitrovic a crescut de la un meci la altul!


HAI ȘTIINȚA!
Mitrovic a acumulat încredere de la un meci la altul, pe fondul unui noroc pe care, din fericire pentru noi toți, l-a avut meci de meci. Încă n-a fost pus la încercare, ca să zic așa...

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2071
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: [P.O. - Etapa 1] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de gogu2005 » 12 Mar 2018, 11:27

asta a fost poate cel mai greu meci din punctul de vedere al strategiei adevarsarului. Cred ca astra este singura echipa din PLayOff care joaca la 0 -0 si face antijoc. Nu vad celelalte echipe sa stea la cutie si sa spere ca isi va da adversarul auto-gol. Nici macar pe contra-atac nu jucau petardele lui Iedi Jordanescu.
In restul meciurilor vor veni vremuri grele pt aparare, dar sa speram ca vor juca simplu si exact.
Atmosfera buna pe stadion, cam asta cred ca e nucleul de spectatori care chiar sustin echipa indiferent de rezultat si adversar.
CRAIOVA NESUPUSA

LiviuB

Re: [P.O. - Etapa 1] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de LiviuB » 12 Mar 2018, 15:48

si coroborat cu starea gazonului... chiar ca a fost tare dificil. mi-a fost teama de acest meci tocmai din aceste motive.

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2071
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: [P.O. - Etapa 1] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de gogu2005 » 12 Mar 2018, 16:08

asta cu dificilul e cu doua taisuri, pt ca e dificil si pt adversar, nu doar pt noi. nu-l vad pe budescu sa faca vreo schema pe un astfel de gazon. de bine, de rau ai nostri s-au cam obisnuit.
CRAIOVA NESUPUSA

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [P.O. - Etapa 1] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de malus dacus » 12 Mar 2018, 17:21

...cu doua taisuri n-are treaba cu ce vrei tu sa spui. Eventual, puteai sa zici ca e cu dus si intors. Lasand la o parte forma si revenind la fond, gazonul ne dezavantajeaza mai mult pe noi, decat pe adversari. Noi tr. s-o bagam in poarta jucand la firul ierbii, ca asta e echipa, adversarii tr. doar s-o bubuie. Iar daca e sa atace, joaca pe varfuri, ca au...

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2071
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: [P.O. - Etapa 1] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de gogu2005 » 12 Mar 2018, 17:35

malus dacus scrie:
12 Mar 2018, 17:21
...cu doua taisuri n-are treaba cu ce vrei tu sa spui. Eventual, puteai sa zici ca e cu dus si intors. Lasand la o parte forma si revenind la fond, gazonul ne dezavantajeaza mai mult pe noi, decat pe adversari. Noi tr. s-o bagam in poarta jucand la firul ierbii, ca asta e echipa, adversarii tr. doar s-o bubuie. Iar daca e sa atace, joaca pe varfuri, ca au...
cu doua taisuri inseamna ca te afecteaza si pe tine si pe ei. cu dus si intors inseamna ca e interpretabil.
CRAIOVA NESUPUSA

Închis