[Etapa 7] Universitatea Craiova - dinamo

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cate puncte lasa javrele in Banie?

Poll ended at 02 Sep 2018, 01:55

3 puncte, suntem nasii lor
21
78%
1 punct, o dam la pace ca si in sezonul trecut
5
19%
0 puncte, Bratu il surclaseaza tactic pe Mangia
1
4%
 
Total votes: 27

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1943
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: [Etapa 7] Universitatea Craiova - dinamo

Mesaj de lory69 » 02 Sep 2018, 11:57

Pana acum o saptamana ne intrebam cum incropim un prim 11....acum avem cel mai dulce dubiu...pe cine lasam pe banca??Unde va juca Donkor....Martic va fi titular...?Parerea mea este ca Martic trebuie sa joace,are centrari f bune,iar acum cu Kolic va avea cine sa le fructifice.Mateiu a intrat ieri si se vede ca lupta pt postul de titular...nu mai paseaza in spate,ci avanseaza cu mingea la picior,incercand sa paseze decisiv.Kelic dupa cateva meciuri rezerva joaca mult schimbat in bine,foarte activ si in atac la fazele fixe.Briceag parca a renascut,Tiago si el parca mult mai precis.Singurul minus....Burlacu.

Avatar utilizator
gsm
fanatic
fanatic
Mesaje: 1450
Membru din: 23 Feb 2004, 11:12

Re: [Etapa 7] Universitatea Craiova - dinamo

Mesaj de gsm » 02 Sep 2018, 12:11

Bobby scrie:
02 Sep 2018, 11:41
Desi am fost circumspect la transferul lui, trebuie sa recunosc ca Mirko mi-a depasit asteparile. Baiatul asta e putin nebun, dar nebunia lui aduce multa culoare pe imaginea Stiintei. Mirko face mai mult show pe gazon decit vreo 6-7 echipe de liga 1 luate la un loc. Se merita sa vii la meci doar pentru el - ca e unic. Are reflexe, are atitudine, da niste pase de cred ca trebuie sa-l platim dublu (portar plus jucator de cimp), are viteza si niste deposedari de fundas italian de clasa - un personaj pitoresc multifuntional cum n-am vazut in liga 1 de zeci de ani.
Foarte corect!

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 7] Universitatea Craiova - dinamo

Mesaj de Bobby » 02 Sep 2018, 12:23

La conferinta de presa am vazut pe ecran un nou sponsor : compania Agrosel din Cimpia Turzii. Universitatea Craiova a redevenit un brand national, cu sponsori din toata tara (Dolj, Iasi, Vilcea, Cimpia Turzii etc.). Asta e cu totul alta viata decit srl-ul sifonului DNA care-si toarna partenerii de afaceri si avea drept sponsori ziarul/hirtia igienica a patronului, plus moara Malu Mare si semintele Suleyman.

sorin107

Re: [Etapa 7] Universitatea Craiova - dinamo

Mesaj de sorin107 » 02 Sep 2018, 12:32

Cica si cotnari e sponsor mai nou.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 7] Universitatea Craiova - dinamo

Mesaj de Bobby » 02 Sep 2018, 12:42

Cotnari, companie din Iasi, semnat un contract de sponsorizare inca de la mijlocul lunii iulie - nu e sponsor chiar nou...

fcdm3
junior
junior
Mesaje: 71
Membru din: 03 Aug 2018, 23:50

Re: [Etapa 7] Universitatea Craiova - dinamo

Mesaj de fcdm3 » 02 Sep 2018, 12:43

Daca s-ar reusi atragerea companiei FORD (ca doar e din Craiova si sefilor straini de acolo le place fotbalul), ca sponsor, ar fi ceva extraordinar!

leul_alb_albastru
membru
membru
Mesaje: 105
Membru din: 18 Iul 2015, 11:18

Re: [Etapa 7] Universitatea Craiova - dinamo

Mesaj de leul_alb_albastru » 02 Sep 2018, 12:52

Știe cineva cât de grava e accidentarea lui Cicâldău?

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Etapa 7] Universitatea Craiova - dinamo

Mesaj de Paul » 02 Sep 2018, 12:58

leul_alb_albastru scrie:
02 Sep 2018, 12:52
Știe cineva cât de grava e accidentarea lui Cicâldău?
Ma tem ca poate fi grava, s-a intins pe jos fara sa fie lovit, eu asa l-am vazut, sper sa nu fie ruptura musculara.

Avatar utilizator
gsm
fanatic
fanatic
Mesaje: 1450
Membru din: 23 Feb 2004, 11:12

Re: [Etapa 7] Universitatea Craiova - dinamo

Mesaj de gsm » 02 Sep 2018, 13:04

Sper ca, gardos sa inteleaga ca "numele" nu mai joaca titular meci de meci, si ar trebuii sa convinga sa fie titular. Sper sa nu strice atmosfera buna care s-a creat la echipa dupa acest rezultat.

sorin107

Re: [Etapa 7] Universitatea Craiova - dinamo

Mesaj de sorin107 » 02 Sep 2018, 13:08

Gardos e in aceeasi situatie ca si atunci cand a venit. Spuneam atunci ca mai mult decat back-up pentru kelic nu poate sa fie, la ce forma arata croatul.


Sent from my iPhone using Tapatalk

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1943
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: [Etapa 7] Universitatea Craiova - dinamo

Mesaj de lory69 » 02 Sep 2018, 13:16

Nu are cum sa fie ruptura musculara la Cicaldau....dupa meci am vazut ca mergea normal.Are o intindere cel mult,tot gazonul asta infect.Si Kolic a acuzat ceva dureri,dar el e un munte de om...sper sa fie noul Camataru al nostru.Parca a si prezis Cami acum cateva zile spunand ca tot ce ne lipseste e un varf masiv.Sa vezi oferte inainte de meciul cu oile...trebuie sa ne luam agenda.

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa 7] Universitatea Craiova - dinamo

Mesaj de Neagu.djuvara » 02 Sep 2018, 13:58

Daca vom bate pe fcsb si cfr atunci vom putea spune ca ne batem cu adevarat la titlu.Mai e mult de munca.Astept de foarte mult timp o victorie impotriva acestui cancer de echipa numita fcsb.In meciul cu csb o sa ne vedem adevarata valoare.Obiectivul realist pentru acest an cred ca este locul 2.

inima de leu
suporter
suporter
Mesaje: 683
Membru din: 07 Aug 2007, 15:46

Re: [Etapa 7] Universitatea Craiova - dinamo

Mesaj de inima de leu » 02 Sep 2018, 14:47

Bravo! Victorie! Umilinta numele tau e Dinamo!
Mie Mitrita imi aduce aminte de Romario. Numai Romario avea mingea parca legata de picior cu ata si iti dadea senzatia ca marcheaza cu aceeasi lejeritate pe teren ca in curtea scolii.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Etapa 7] Universitatea Craiova - dinamo

Mesaj de Paul » 02 Sep 2018, 14:51

Neagu.djuvara scrie:
02 Sep 2018, 13:58
Daca vom bate pe fcsb si cfr atunci vom putea spune ca ne batem cu adevarat la titlu.Mai e mult de munca.Astept de foarte mult timp o victorie impotriva acestui cancer de echipa numita fcsb.In meciul cu csb o sa ne vedem adevarata valoare.Obiectivul realist pentru acest an cred ca este locul 2.
Toti asteptam victoria asta si cred ca sunt sanse bune sa vina la primul meci cu ei, dupa ce in prealabil batem CFRul.
Cred ca increderea pe care o capata baietii daca leaga cateva victorii va contribui decisiv la un parcurs foarte bun in acest sezon, si sa speram ca le luam toate punctele candidatelor la titlu.

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: [Etapa 7] Universitatea Craiova - dinamo

Mesaj de SLH » 02 Sep 2018, 15:22

Atat va spun: aseara ati asistat la ultima noapte de 'inocenta' a Peluzei Nord. Si nu o spun ca instigare sau ceva de genul asta, o spun pentru plimbandu-ma mult prin peluza am fost martor la zeci de discutii intre oameni, inclusiv una intre un tata si fiul lui de 15-16 ani care m-a marcat. jandarmeria trebuie sa platesca la un moment dat pentru mizeriile pe care le face de fiecare data cand jucam cu dinamo. Lumea gandeste simplu 'lege pentru toti sau lege pentru nimeni'. jandarmeria a ales deja ca legea nu e pentru toti.

Închis