Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem in prima deplasare din acest sezon?

Poll ended at 07 Aug 2009, 19:04

Repetam meciul din sezonul trecut - 3pct
34
65%
O dam la pace - 1 pct
10
19%
Ne ducem degeaba - 0 pct
8
15%
 
Total votes: 52

Masive

Re: Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de Masive » 08 Aug 2009, 20:15

blue_titan scrie:
Masive scrie:Lasa bre ca pandurii conduce pe vaslui cu 1-0 :laughing:

Si aia de la brasov nu sunt capabili sa bata pe astra

ne vom bate cu astra, acolo jos...
never never

OVI2806
fanatic
fanatic
Mesaje: 1293
Membru din: 07 Oct 2007, 11:15

Re: Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de OVI2806 » 08 Aug 2009, 20:24

d`ampezzo scrie:Probabil, dar daca luam anul trecut locul 6 si mergeam un Europa ?
Eram toti fericiti, toti atasati, nu detasati ... acum luam un meci bataie si am uitat ca anul trecut cu aceeasi echipa am facut un sezon bun.
Dar astia suntem noi...ne aprindem repede si nu numai la footbal, macar de am fi la fel si contra lui Solomon
Da, poate luam si campionatul...Principalele motive de suparare sunt altele, nu faptul ca n-am jucat in Europa, suparator e modul in care s-a pierdut locul de liga, amatorismul de la club, faptul ca in loc de antrenor [miti] a adus un pacalici, si acum echipa pacaleste fotbalul, jucatorii (evit sa spun fotbalistii) se cearta ca niste mironosite si alte porcarii care numai la Craiova se pot intampla.
Unii dintre noi am trecut prin toate perioadele urate de dupa revolutie alaturi de echipa si ni s-a cam luat... :-(

JustME

Re: Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 08 Aug 2009, 20:48

Silviu Lung Jr. - in conditiile in care apararea noastra a lipsit cu desavarsire eu unul nu am ce sa ii reprosez
Dănănae - a facut un meci cam sters, probabil s-a molipsit si el de la Dorel, Rose si Soava
Găman - sters, neinspirat in unele momente
Stoica - paralel cu fotbalul, probabil numai cine nu a vrut nu l-a depasit
Rose - a venit la noi ca atacant n-are ce sa caute fundas stanga. a fost inexistent, pe partea stanga eternul bulevard
Prepeliţă - s-a zbatut dar a jucat slab, a fost total lipsit de inspiratie
Dilevski - absent
Şoavă - ce cauta la U Craiova ???? :o:
M. Costea - slab rau dar nu e vina lui ca e jucat pe postul de mijlocas stanga, nici nu ma asteptam sa joace mare lucru. Mihai este ATACANT :!:
Baird - nicio treaba
Florin Costea - a dat un gol, il iert

Rezerve:
Bărboianu - nici el nu cred ca a inteles ce cauta pe teren
Wobay - a jucat 10-12 minute ... n-am ce sa comentez in afara de faptul ca trebuia sa fie titular
Dina - de ceeeeeeeee ????????

Antrenor ( ???? ): Daniel Mogoşanu - are dreptate Florin Costea
Presedinte: Adrian Mititelu - vezi Soava

Avatar utilizator
wb_lion
fanatic
fanatic
Mesaje: 1226
Membru din: 28 Iul 2007, 17:25

Re: Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de wb_lion » 08 Aug 2009, 23:53

JustME scrie:Silviu Lung Jr. - in conditiile in care apararea noastra a lipsit cu desavarsire eu unul nu am ce sa ii reprosez
Dănănae - a facut un meci cam sters, probabil s-a molipsit si el de la Dorel, Rose si Soava
Găman - sters, neinspirat in unele momente
Stoica - paralel cu fotbalul, probabil numai cine nu a vrut nu l-a depasit
Rose - a venit la noi ca atacant n-are ce sa caute fundas stanga. a fost inexistent, pe partea stanga eternul bulevard
Prepeliţă - s-a zbatut dar a jucat slab, a fost total lipsit de inspiratie
Dilevski - absent
Şoavă - ce cauta la U Craiova ???? :o:
M. Costea - slab rau dar nu e vina lui ca e jucat pe postul de mijlocas stanga, nici nu ma asteptam sa joace mare lucru. Mihai este ATACANT :!:
Baird - nicio treaba
Florin Costea - a dat un gol, il iert

Rezerve:
Bărboianu - nici el nu cred ca a inteles ce cauta pe teren
Wobay - a jucat 10-12 minute ... n-am ce sa comentez in afara de faptul ca trebuia sa fie titular
Dina - de ceeeeeeeee ????????

Antrenor ( ???? ): Daniel Mogoşanu - are dreptate Florin Costea
Presedinte: Adrian Mititelu - vezi Soava
cronica completa a meciului

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de _T@V_ » 09 Aug 2009, 10:42

Daca exista un singur lucru imbucurator dupa infrangerea asta, acela ar fi, cred io, ca le desfiinteaza principala acuza a multora, aceea ca echipa e blatuitoare si ca a stat capra in multe meciuri. Alea sunt numai ineptii!
Cum spuneam, noi tot timpul cand pierdem e blat.
Cum ne-a batut Gazul cu 2-1, asa ne-au batut si oile. Echipa e batuta practic de proprii antrenori (ce mi-e Jerry, ce mi-e Mogo, tot o apa si un pamant), de proprii jucatori (atitudinea celor din teren e din ce in ce mai josnica, si nu musai dupa plecarea lui Napoli; echipa pur si simplu e dezbinata si i-a disparut zambetul chiar si dupa goluri, inca de la meciul cu Brasovul am observat noi, dar cred ca inca de la Timisoara ni se trage, cand am luat-o usor in jos pe topogan...; practic, io cred ca multi dintre jucatori isi facusera vise, iar dupa acel 1-0 sec au revenit toti cu picioarele pe pamant si au realizat ca la Craiova nu vor face in veci performanta), si mai ales, de propria conducere.
Asa ca sper macar sa terminati cu prostiile alea de blaturi, capre, etc., cum numai in visele voastre ati vrea sa fie. Am spsus-o si o mai spun: atat poate echipa la ora actuala, si poate destul de mult in conditiile in care e condusa de NoN-antrenori, si de un analfabet din loja.

Zapada
fanatic
fanatic
Mesaje: 1198
Membru din: 28 Dec 2004, 21:16

Re: Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de Zapada » 09 Aug 2009, 11:14

Declaratia zilei a venit dupa meci de la un jucator al Mediasului care spunea:

Nu credeam ca vom avea un meci asa de usor

Cu asta a spus totul si e pacat ca nu am luat bataie cu vreo 7-1 ca tot aia era.

Oare antrenorul Mititelu nu a vazut ca echipa a jucat prost cu Dinamo si doar portarul si arbitrii au salvat echipa de la o infrangere, iar la Medias a jucat si mai slab, dar au intalnit si o echipa mai buna ca dinano.

Bravo Mediasul
Urasc militienii si echipa lor de fotbal, in rest sa auzim de bine si sanatate de la bunicul la peste 61 ani

eu
junior
junior
Mesaje: 45
Membru din: 30 Noi 2006, 19:01

Re: Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de eu » 09 Aug 2009, 12:07

va saluta un batranel.sunt primele etape si e nevoie mare de bani pentru arbritrii in meciurile importante, care vor veni.oare cat era cota cu 2 pauza 1 final,2 la dinamo si un x la brasov?sau luati voi alte combinatii de la meciuri cu ocazii multe si goluri putine....astea cam miros a combinatii la pariuri(sau ocazii putine si goluri multe..vezi acel 4 la 4 din groapa..era cota de vreo cateva zeci bune pentru evolutia exacta a scorului).nimic de zis ca mogo e pilaf si echipa o face costea cand doarme miti'...vezi excluderea lui uby cu care nu se suporta,dar eu sunt convins ca atunci cand va aparea presiunea rezultatelor si promisiuni macar de bani atitudinea va fi alta.Eu cred ca asta e cea mai mare problema,generata tot de lipsa unui antrenor valabil...atitudinea de echipa mare atunci cand joci cu echipe mici.in rest poate vede si miti imperator ca pe vremea lui napoli echipa incerca sa.si impuna jocul peste tot, iar acum jucam ca in deplasare si acasa

Avatar utilizator
nr.zece
fanatic
fanatic
Mesaje: 4728
Membru din: 08 Sep 2003, 13:10

Re: Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de nr.zece » 09 Aug 2009, 12:14

ma batranele, eu nu eram mare fan al italianului, dar vedeam un stil, o tactica si multi ne invidiau pentru jocul nostru
acum nu vad nimic
nici macar o schema, nimic, nu poti spune ba uite incearca sa joace in mijloc si sa lanseze pe costea si frasu
nici macar o singura pasa nu face parte dintr-o schema
dam mingea inainte si speram sa greseasca ailalti
te [cenzurat] pe el de fotbal, asa se juca acum 30 de ani
mititelu esti o mizerie
[/color]
EU sunt STUPAR !!!

Avatar utilizator
Cl4udiu
fanatic
fanatic
Mesaje: 1903
Membru din: 08 Sep 2006, 01:01

Re: Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de Cl4udiu » 09 Aug 2009, 13:33

domnu' maestru in pariuri , daca era 3-0 pentru aia la pauza nu zicea nimeni nimic , iar golul nostru a venit din nimereala , iar cand se fac manevre la pariuri se fac si ele cu cap , nu asa cu risc maxim ca la meciul nostru

multi pariori (nu stiu daca este cazul tau ) baga meciurile numai dupa cote si dupa aceea se mira ca nu i-a iesit o cota de 1,20 sau 1,30 si incepe sa acuze toate echipele din anglia , spania si germania de blaturi

ORICE scor exact are o cota foarte mare , asa ca toate meciurile sunt suspecte (sa vezi ce cote au si cartonasele rosii )

oare ce cota avea man utd sa intoarca in prelungiri acea finala cu bayern ? shit
Imagine

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de stuparu_alexandru » 09 Aug 2009, 13:52

ohooo... sunt fan al teoriei conspiratiilor, dar sa afirimi ca acel 4-4 din groapa a fost aranjat... sau 2 pauza 1 final la medias... n-au existat dinastea la noi si va spun din ce cauza... ca mititelu, e prea prost sa faca asa ceva. spre deosebire de stan de la galati, care e banuit mai tot timpu` pentru 1-2 meciuri pe sezon. stan care face ce face si reuseste supravietuirea otelului an de an....
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

d`ampezzo

Re: Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de d`ampezzo » 09 Aug 2009, 15:47

Daca tot se vorbeste de conspiratii
Se pare ca Mititelu a luat bani de la Porumboiu, anul trecut
Iar anul asta se spune ca Huzu , nenea cu arbitrii , i-a promis Europa lui Mititelu
Mititelu care s-a culcat pe o ureche si nu a adus antrenori si jucatori ca asa i-a promis lui nenea Huzu...dar daca nu ai cu cine sa joci degeaba te ajuta arbitrii...vezi meciul cu Medias

Avatar utilizator
1948
fanatic
fanatic
Mesaje: 5711
Membru din: 13 Oct 2004, 13:11

Re: Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de 1948 » 09 Aug 2009, 16:34

ce aberatii mai citesc si pe forumu asta de te doare capu

blue_titan
fanatic
fanatic
Mesaje: 2693
Membru din: 15 Noi 2007, 22:35

Re: Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de blue_titan » 10 Aug 2009, 10:14

concluzia e simpla si cunoscuta inca de la numirea "noului antrenor": mai sunt 3 etape si vom avea si noi pe cineva pe banca ... nu sub banca...

whiteLion
suporter
suporter
Mesaje: 794
Membru din: 23 Sep 2008, 09:20

Re: Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de whiteLion » 10 Aug 2009, 10:48

... însă eu sînt Ilie Balaci şi visez ca într-o zi să mă bat alături de FC Universitatea Craiova cu Dinamo şi Steaua. Acolo vreau eu să ajung, să umplem stadionul , că acolo e locul echipei FC Universitatea Craiova ...

Avatar utilizator
Ruben Navarro
fanatic
fanatic
Mesaje: 3238
Membru din: 20 Mar 2005, 11:14

Re: Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de Ruben Navarro » 10 Aug 2009, 11:00

Ar fi bine sa le trimiti si baietilor la club un dvd cu meciul asta. Poate realizeaza si ei cat de penibili au fost...:(

Închis