[Etapa 6] Universitatea Craiova - Sportul Studenţesc

Ultimul sezon in Liga I, inainte de dezafiliere.

Moderator: grup_moderatori

Închis

Câte pucte obţinem în duelul studenţilor?

Poll ended at 28 Aug 2010, 08:56

3
39
68%
1
8
14%
0
10
18%
 
Total votes: 57

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 6] Universitatea Craiova - Sportul Studenţesc

Mesaj de muttley » 29 Aug 2010, 10:57

pai frate e 10 dimineata? asteapta o sa apara mai tarziu sigur ori pe file ori craiovahub ori myxz .
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
robert
fanatic
fanatic
Mesaje: 1099
Membru din: 11 Mai 2009, 18:37

Re: [Etapa 6] Universitatea Craiova - Sportul Studenţesc

Mesaj de robert » 29 Aug 2010, 11:01

s9k3k3 scrie:pai frate e 10 dimineata? asteapta o sa apara mai tarziu sigur ori pe file ori craiovahub ori myxz .
pe filelist nu apare sigur pentru ca meciurile le urca imedia ( roma -cesena este deja pus pe filelist ) probabil pe alt tracker

d`ampezzo

Re: [Etapa 6] Universitatea Craiova - Sportul Studenţesc

Mesaj de d`ampezzo » 29 Aug 2010, 11:14

PirateBay.org ar fi usor

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: [Etapa 6] Universitatea Craiova - Sportul Studenţesc

Mesaj de _T@V_ » 29 Aug 2010, 11:24

As mai vrea sa remarc un lucru: efortul depus de toti oamenii din fata - Dina, Alex, Costea, Ubi - de a stresa adversarul, care nu a fost lasat sa inceapa constructia la picior, nestingheriti, asa cum erau invatati adversarii nostri pina acum. Din contra, au fost hartuiti permanent, semn ca venirea lui Piti a trezit oleaca vedetele noastre din avanposturi.
Dar cel mai mare reviniment la acest capitol ii revine lui Mihai Costea, care s-a batut pina in minutul 90. Chiar si la gol, daca nu sarea el, Niculescu cred ca ar fi prins usor mingea, si nu ar mai fi scapat-o la Stoianof. Chiar daca a ratat singur cu portarul, faptul ca s-a luptat pina la final l-a ajutat si pe el pina la urma, caci altfel nu l-as fi vazut bine, sa ratezi singur cu portarul si sa-l privezi pe Piti de victoria lui la debut.
Oricum, ieri, chiar daca au mai dat si chifle, toata echipa s-a luptat si s-a straduit. Pina la final. Iar cei din fata, au meritul cel mai mare pentru ziua de ieri, pentru ca dupa foarte mult timp, echipa noastra nu a mai jucat cu vreo 2-3 oameni in minus, cand mingea era la adversar!
Last edited by _T@V_ on 29 Aug 2010, 11:27, edited 1 time in total.

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: [Etapa 6] Universitatea Craiova - Sportul Studenţesc

Mesaj de marius_vl » 29 Aug 2010, 11:26

robert scrie:
anakin scrie:
UneKa scrie: meciul o sa apara pe filelist sau craiovahub maine probabil ... defapt azi dar mai tarziu
Nu am cont pe filelist.. :(
pana acum nu am vazut nici un meci al craiovei pe filelist (daca apare iti trimit torentu prin pm )
da-i la cautare U craiova si o sa vezi ca sunt si meciuri ale craiovei pe filelist, cele cu cfr si cu steaua (HD)

Avatar utilizator
Copacul
fanatic
fanatic
Mesaje: 2684
Membru din: 08 Mar 2004, 14:28

Re: [Etapa 6] Universitatea Craiova - Sportul Studenţesc

Mesaj de Copacul » 29 Aug 2010, 11:34

IMNUL !

[gsptv]40212[/gsptv]
C O P A C U LImagine

u2blue
fanatic
fanatic
Mesaje: 1858
Membru din: 25 Sep 2005, 15:52

Re: [Etapa 6] Universitatea Craiova - Sportul Studenţesc

Mesaj de u2blue » 29 Aug 2010, 12:00

T@V scrie:echipa noastra nu a mai jucat cu vreo 2-3 oameni in minus, cand mingea era la adversar!

Ai dreptate. Este lucrul care a facut diferenta fata de meciurile anterioare. Costea a alergat non-stop. N-am vazut o fita la el tot meciul. Fritulescu se pare ca vrea sa-si castige un loc de titular. A alergat ca nebunul cele 25 de minute cat a jucat.

Din pacate Prepelita si Dananae continua forma proasta spre foarte proasta.

Vorbesc toti de bulanul lui Piti dar io zic sa va mai uitati la meci tipul ala de centrare a fost incercat de vreo 10 ori in repriza 2. A fost indicatie clara. In plus faza este facuta de 2 introdusi in teren + aportul esesntial a lui Costea.
Asta inseamna antrenor.
Citat din Arsene Wenger: "Ultimele 15 minute apartin antrenorului"

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: [Etapa 6] Universitatea Craiova - Sportul Studenţesc

Mesaj de SLH » 29 Aug 2010, 12:02

ady1948 scrie: @SLH: Stii cumva, charlie s-a dus la SUD?
vorbesti in continuu despre galerie, dar dupa poztarea asta e evident ca nu ai nicio treaba cu ea

cati ai ai?

Imagine

"Ce-ai făcut-nu uităm, ce urmează, trebuie să fie memorabil" - ideea era ca nu o sa uitam(nici iertam) ce a facut mititelu, dar o data cu venirea lui piti nu il mai injuram si o sa facem tot ce tine de noi ca echipa sa fie incurajata si atmosfera din jurul clubului sa fie cat mai buna, cu scopul de a redeveni un club MARE

era sa uit: multa **** jandarmeriei

Ca sa nu mai fac alt post, victorie meritata dupa parerea mea chiar daca nu am avut prea multe ocazii, am muncit mult, a alergat costea mai mult decat in restul campionatului si asta spune multe.

PS: putin dezamagit de public, ma asteptam sa fim mai multi si mai entuziasti, in schimb plin de fete frate, zici ca a venit cristiano ronaldo, nu piturca
Last edited by SLH on 29 Aug 2010, 12:13, edited 1 time in total.

Avatar utilizator
PocoLoco
fanatic
fanatic
Mesaje: 4471
Membru din: 24 Apr 2005, 12:33

Re: [Etapa 6] Universitatea Craiova - Sportul Studenţesc

Mesaj de PocoLoco » 29 Aug 2010, 12:12

marius_vl scrie:
robert scrie: pana acum nu am vazut nici un meci al craiovei pe filelist (daca apare iti trimit torentu prin pm )
da-i la cautare U craiova si o sa vezi ca sunt si meciuri ale craiovei pe filelist, cele cu cfr si cu steaua (HD)
Urcati-le si voi pe un tracker care nu necesita inregistrare, va rog! :)(

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa 6] Universitatea Craiova - Sportul Studenţesc

Mesaj de blixa » 29 Aug 2010, 12:21

Dananae a fost ajutat foarte mult si nu a mai gresit in aparare. Ce nu i-a mers a fost faza ofensiva, dar cred ca e de inteles. Varga nu a miscat. A trecut parca o data de Dana, dar l-a oprit Gaman in careu cand am crezut ca le da 11m. Acum, daca vorbesc prostii, trebuie sa ma intelegeti ca nu am avut ochelarii al mine.

Atacantii nostri au muncit, au ajutat mijlocul si asta cred ca fost cheia meciului, pentru ca nu avem mijlocasi. Dina, Costea si Uby, au venit la recuperare si au facut pressing. Oricum ei au fost reprofilati spre mijloc. Dina a fost foarte periculos, desi oamenii nu vad decat niste pase asa-zis gresite. De fapt sunt pase si devieri nefinalizate. El joaca un fel de pivot in careu, nu e finalizator. Toata lumea se intreaba ce cauta Alex si Dina in spatele adversarilor. Pai antrenorii nostri ar fi prosti sa nu observe ca se plaseaza aiurea, si sa-i invete? Oamenii ii preseaza si spera sa greseasca, iar daca aia scapa mingea sunt in avantaj clar. Cum s-a si intamplat de vreo 2-3 ori. in momentele alea, lumea zice: "Alex nici el nu stie cum a ajuns mingea la el". Ba eu cred ca stie foarte bine. Si mai cred ca apararea Sportului nici nu putea fi invinsa altfel in prima repriza. Erau tot timpul intre 5 si 8 jucatori ai lor in aparare. Nu poti sa treci de ei decat prin joc de pase, si n-are cine, sau prin devieri si fortarea greselilor adversarului. Un joc oportunist.

Mi-a placut Costea. Uby mi-ar fi placut si mai mult, daca nu lua niste mingi pe cont propriu. Nu stiu cati au observat ca Uby devenise fundas dreapta cand Dananae incerca sa revina din atac..
Iliev ne-a salvat de cateva ori, cand Ciuca se uitase la mijloc. Joc foarte bun, doar ca inchideau aia foarte bine si eram nevoiti sa pasam lateral si in spate. Cred ca daca invatam sa construim si ne vin niste mijlocasi in sensul asta,vom putea sa ne gandim la primele locuri.
Last edited by blixa on 29 Aug 2010, 12:32, edited 2 times in total.
S-a rupt Brazda.

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9740
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: [Etapa 6] Universitatea Craiova - Sportul Studenţesc

Mesaj de manex » 29 Aug 2010, 12:23

dupa doua zile era greu ca piti sa schimbe mare lucru. m-a surprins titularizarea lui dina. daca piti il vede pe asta titular...[****]. sa mai remarc ceva: pregatirea fizica care mi s-a parut foarte buna. au alergat mult si parea ca mai pot sa alerge. wobay a facut vreo 2 faze de ma durea capul. cind a luat mingea din 16 metri si s-a dus pina in partea ailalta singur, dupa care a pierdut-o. parca dupa aia l-a schimbat.
stoianof...am vazut rezumatul. pai la faza de dinaintea golului nu a fost in stare sa faca o preluare. a avut noroc. ii multumim, dar....nu e. daca nu e...nu e.
atmosfera...normala pt craiova: momente bune, momente de liniste totala. tipic. 3 galerii...ar trebui facut ceva. macar din 3 sa fie doua. si tot ar fi ceva mai bine.
vor fi doua saptamini pline. la meciul cu pandurii ar trebui sa jucam altceva.
Am zis!!

Avatar utilizator
ady1948
suporter
suporter
Mesaje: 813
Membru din: 04 Apr 2010, 21:17

Re: [Etapa 6] Universitatea Craiova - Sportul Studenţesc

Mesaj de ady1948 » 29 Aug 2010, 13:01

Theodorus scrie:
OVI2806 scrie:
alextudi scrie:atmosfera foarte frumoasa acum astept meciu cu pandurii si ala cu rapidu (rupem stadionu ) facem atmosfera asta ? :D
tare si asta http://www.youtube.com/watch?v=06X1eDKU ... re=related
si asta
[youtube][/youtube]
UneKa scrie:
rosie_cangurul scrie:am invins cu 1-0 in ultimul minut o nou promovata. in urmatoarele 2 meciuri nu luam 4 pcte, asta daca nu vine dorel stoica si ne salveaza.

man of the match: Spase Dilevski !
iar daca facem 6 incepem sa vorbim de titlu ...... tipic oltenesc
exact! personal nu ma bucurai foarte mult, eu inca sunt foarte sceptic.
Aia da atmosfera!

Fenomenul moare!
" ACEASTA NU ESTE CRAIOVA NOASTRA ! "

Avatar utilizator
1948
fanatic
fanatic
Mesaje: 5711
Membru din: 13 Oct 2004, 13:11

Re: [Etapa 6] Universitatea Craiova - Sportul Studenţesc

Mesaj de 1948 » 29 Aug 2010, 13:15

SLH scrie:
ady1948 scrie: @SLH: Stii cumva, charlie s-a dus la SUD?

PS: putin dezamagit de public, ma asteptam sa fim mai multi si mai entuziasti, in schimb plin de fete frate, zici ca a venit cristiano ronaldo, nu piturca
:laughing: propun la statia de amplificare sa puna inainte de meci melodia : e plin de fete.
Last edited by Anonymous on 29 Aug 2010, 14:09, edited 1 time in total.
Motiv: hmmm, moderator ?

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 6] Universitatea Craiova - Sportul Studenţesc

Mesaj de muttley » 29 Aug 2010, 13:48

PRIMATV
"Toată lumea spune că eu sunt copilul lui nea Piţi. Cum să mai joc eu la Steaua acum? Sper ca toată lumea să se înţeleagă şi să fie bine şi pentru mine în viitor"
Sigur vine la craiova .... defapt cred ca ieri s-au inteles ...o chestie de timp pana se oficializeaza.... probabil luni marti

Si totusi care era mesajul de pe acel banner de la sud defapt erau 2 :)( :)( :)(
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
Ovidiu*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2410
Membru din: 19 Aug 2006, 13:14

Re: [Etapa 6] Universitatea Craiova - Sportul Studenţesc

Mesaj de Ovidiu* » 29 Aug 2010, 13:50

Plin de fete si plin de tarani frate.In [****], nu ne putem lepada de vechile hibe.Unii trebuie sa-si dea mereu in petec, sa para ei mai destepti decat altii, cand de fapt bubuie de prostie.Mereu celebrul alearga Dina si unele huiduieli de nemultumire, de parca se asteptau la nush ce mm de miracole dupa doua zile.Probabil vroiau sa jucam ca Barca si sa le dam alora 7, in conditiile in care noi n-aveam nicio victorie.M-am saturat sa ma tot cert cu ei in [****], imi iau jucariile si ma mut la PN, macar stiu ca acolo se canta si nu mai aud toti ciobanii cum urla.E drept, n-au fost multi, dar...
The problem of putting your foot on a lion's neck is, you can never let it up.

Închis