[Etapa 9]FCM Tg Mures - Universitatea Craiova

Ultimul sezon in Liga I, inainte de dezafiliere.

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cate puncte credeti ca vom obtine pe terenul unei nou promovate?

Poll ended at 27 Sep 2010, 05:11

3
42
78%
1
8
15%
0
4
7%
 
Total votes: 54

Avatar utilizator
robert
fanatic
fanatic
Mesaje: 1099
Membru din: 11 Mai 2009, 18:37

Re: [Etapa 9]FCM Tg Mures - Universitatea Craiova

Mesaj de robert » 27 Sep 2010, 18:14

a inregistrat cineva meciul ca vad ca astea pe filelist nu mai pun meciurile noastre pun doar meciurile oilor :bad: :o:

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 9]FCM Tg Mures - Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 27 Sep 2010, 18:21

un meci bun defapt o prima repriza buna spre foarte buna si o a 2-a repriza slabutza. Oricum Costea e penal nu am vazuta un asa jucator in viata mea nu stiu cum a fost capabil sa bata penalty ma asteptam sa rateze , Dina slab rau nu am observat ca e in teren.
Stanca are un joc de picior foarte foarte bun oricum in aceste 2 meciuri care a aparat nu a avut mingi de scos ca sa facem o comparatie completa intre el si Silviu oricum sigur este titular cu anglia noi la tineret nu avem portar, daca castigam cu U se schimba situatia .... putem spera la un loc in top 8 :hai :hai :hai :hai

PS: Totusi sper sa il faca FOTBALIST pe Costea daca nu sa plece.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9808
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: [Etapa 9]FCM Tg Mures - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 27 Sep 2010, 18:26

silvica a avut meciuri grele. o sa vina din nou si vremea lui. important e ca el sa nu se demoralizeze.
Am zis!!

Avatar utilizator
stiinta4ever
suporter
suporter
Mesaje: 803
Membru din: 20 Mar 2009, 02:14

Re: [Etapa 9]FCM Tg Mures - Universitatea Craiova

Mesaj de stiinta4ever » 27 Sep 2010, 18:31

Incredibil cat de apropiat de parcursul pe care l-am avut in primul mandat Piti suntem si acum....sper totusi sa nu se repete chiar identic istoria....atunci remizam in etapa urmatoare acasa cu Brasov, acum sper sa legam a 2-a victorie si sa invingem U.Cluj!! Va fi un meci f.greu, clujenii nu s-au miscat deloc rau in aceasta editie de campionat ... Ultimul meci la Craiova a fost 1-1 pe 19 oct.2007
There are two primary choices in life: to accept conditions as they exist, or accept the responsibility for changing them.

Avatar utilizator
Alishor
suporter
suporter
Mesaje: 774
Membru din: 10 Sep 2010, 14:06

Re: [Etapa 9]FCM Tg Mures - Universitatea Craiova

Mesaj de Alishor » 27 Sep 2010, 18:33

asta e CRAIOOOOOVA usteag
5 septembrie 1948... Legenda incepe

OVI2806
fanatic
fanatic
Mesaje: 1293
Membru din: 07 Oct 2007, 11:15

Re: [Etapa 9]FCM Tg Mures - Universitatea Craiova

Mesaj de OVI2806 » 27 Sep 2010, 18:34

stiinta4ever scrie:Incredibil cat de apropiat de parcursul pe care l-am avut in primul mandat Piti suntem si acum....sper totusi sa nu se repete chiar identic istoria....atunci remizam in etapa urmatoare acasa cu Brasov, acum sper sa legam a 2-a victorie si sa invingem U.Cluj!! Va fi un meci f.greu, clujenii nu s-au miscat deloc rau in aceasta editie de campionat ... Ultimul meci la Craiova a fost 1-1 pe 19 oct.2007
mai joaca si :bad: ala de niculescu, o sa aiba ce manca vineri :lol:

Avatar utilizator
LUTU
suporter
suporter
Mesaje: 988
Membru din: 16 Sep 2003, 18:48

Re: [Etapa 9]FCM Tg Mures - Universitatea Craiova

Mesaj de LUTU » 27 Sep 2010, 18:55

Sergyu_costea scrie:Cred ca v-ati format asa o obisnuinta in a-l critica pe Dina. Azi a facut destul de multe , a jucat bine , cel putin in prima repriza a fost printre remarcati. Multe devieri , pase bune , cateva recuperari. Mihai a jucat intr-adevar mai slab , dar a marcat si poate fi revenirea lui . Pe Gangio nu il vazu nimeni , a pierdut ABSOLUT TOATE mingile de cand a intrat?
ai dreptate, si Dananae mi se paru ca juca mai binisor fata de ce-a jucat pana acum
imi place si de Barboianu pe stanga
ma uit pe clasament, daca mai pun 3 puncte cu U cluj ne sta si mai bine :)(
ROMANI PRIN NASTERE,
OLTENI PRIN GRATIE DIVINA!

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Re: [Etapa 9]FCM Tg Mures - Universitatea Craiova

Mesaj de Pacala » 27 Sep 2010, 18:58

din pacate multi au ramas cu obisnuinta de a-l critica pe Dina si nu mai reusesc sa vada ca poate juca si bine. Atit ca nu tine 90 de minute. prin min 60 se cam stinge. La fel si cu D. Stoica, putini au vazut cate mingii a recuperat in meciul asta si cite pase bune a dat. Au si ei partea lor de vina. Trebuie sa faca multe meciuri bune ca sa-i vada suporterii ca joaca bine. 3 goluri dupa faze fixe, se cam vede mana lui Piturca :-) Unde o fi nenea ala suparat de pe forum, nu intra la victorii? :lol: ucv
Last edited by Pacala on 27 Sep 2010, 19:34, edited 1 time in total.
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9808
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: [Etapa 9]FCM Tg Mures - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 27 Sep 2010, 19:02

Pacala scrie: 3 goluri dupa faze fixe, se cam vede mana lui Piturca :-)
sintem mai buni la fazele fixe de la ticleanu incoace. piti doar a perfectat treaba. cred ca sintem cei mai buni la fze fixe din to campionatul.cel putin pe faza de atac
Am zis!!

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Re: [Etapa 9]FCM Tg Mures - Universitatea Craiova

Mesaj de Pacala » 27 Sep 2010, 19:05

3 puncte cu steaua+2 rapid +2 cfr cluj am fi avut 17
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 9]FCM Tg Mures - Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 27 Sep 2010, 19:15

stiinta4ever scrie:Incredibil cat de apropiat de parcursul pe care l-am avut in primul mandat Piti suntem si acum....sper totusi sa nu se repete chiar identic istoria....atunci remizam in etapa urmatoare acasa cu Brasov, acum sper sa legam a 2-a victorie si sa invingem U.Cluj!! Va fi un meci f.greu, clujenii nu s-au miscat deloc rau in aceasta editie de campionat ... Ultimul meci la Craiova a fost 1-1 pe 19 oct.2007
glumesti nu? cum sa nu se repte? adica mai bine batem pe cluj si la final terminam pe 10 sau facem egal si terminam pe 2?
Oricum nu cred asa ceva dar ar fi frumos! oricum sper sa nu pierdem cu U.
@Pacala. daca aveam 17 acum era TICLEANU.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
stiinta4ever
suporter
suporter
Mesaje: 803
Membru din: 20 Mar 2009, 02:14

Re: [Etapa 9]FCM Tg Mures - Universitatea Craiova

Mesaj de stiinta4ever » 27 Sep 2010, 19:21

s9k3k3 scrie:
stiinta4ever scrie:Incredibil cat de apropiat de parcursul pe care l-am avut in primul mandat Piti suntem si acum....sper totusi sa nu se repete chiar identic istoria....atunci remizam in etapa urmatoare acasa cu Brasov, acum sper sa legam a 2-a victorie si sa invingem U.Cluj!! Va fi un meci f.greu, clujenii nu s-au miscat deloc rau in aceasta editie de campionat ... Ultimul meci la Craiova a fost 1-1 pe 19 oct.2007
glumesti nu? cum sa nu se repte? adica mai bine batem pe cluj si la final terminam pe 10 sau facem egal si terminam pe 2?
Oricum nu cred asa ceva dar ar fi frumos! oricum sper sa nu pierdem cu U.
@Pacala. daca aveam 17 acum era TICLEANU.
ma da' nu ma lasi si pe mine sa visez frumos?:) poate eu nu vreau locul 2 vreau locul 1 o: la cat de praf joaca primele 6 de anul trecut la ora asta, lasa-ma si pe mine sa sper, ok?
There are two primary choices in life: to accept conditions as they exist, or accept the responsibility for changing them.

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Re: [Etapa 9]FCM Tg Mures - Universitatea Craiova

Mesaj de Pacala » 27 Sep 2010, 19:23

cele 7 puncte furate sau Piturca....daca s-ar vota, interesant ce rezultat ar iesi :-)
Last edited by Pacala on 27 Sep 2010, 19:24, edited 1 time in total.
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 9]FCM Tg Mures - Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 27 Sep 2010, 19:24

da ... asa suntem dupa prima victorie in deplasare + un joc bunicel ne punem obiectivu TITLU , la prima infrangere evitarea retrogradarii.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Re: [Etapa 9]FCM Tg Mures - Universitatea Craiova

Mesaj de Pacala » 27 Sep 2010, 19:26

sa speram ca nu si-o ia astia in cap. macar au moral mai bun dupa 5-0 cu Lupenii si 4-1 cu Targu Mures
Last edited by Pacala on 27 Sep 2010, 19:27, edited 1 time in total.
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

Închis