[Etapa 6] FC Universitatea Craiova - CSM Rm. Vâlcea

Moderator: grup_moderatori

Închis

Câte puncte obţine FC Universitatea în acest meci?

Poll ended at 13 Oct 2013, 20:41

3
14
58%
1
0
No votes
0
10
42%
 
Total votes: 24

whiteLion
suporter
suporter
Mesaje: 794
Membru din: 23 Sep 2008, 09:20

Re: [Etapa 6] FC Universitatea Craiova - CSM Rm. Vâlcea

Mesaj de whiteLion » 13 Oct 2013, 11:02

nu ma supar, vreau sa pastram aceeasi masura. Pe langa cei mentionati mai sunt si altii Gica Popescu, Ilie Balaci, Eugen Trica, majoritatea suporterilor, majoritatea celor care tin cu Universitatea din presa si nu numai, daca toti il slujesc pe miti nu stiu ce sa mai zic .... am vazut fularele celor din Hardcore Crew la Valcea, si ei il pupa in [cenzurat] pe miti?
cred ca putin realism nu ar strica!

e clar ca s-au format 2 tabere, fiecare cu drumul lui si vedem la final cine a ales cea mai buna varianta.
nu cred ca m-ati vazut pe mine sa trolez pe topicurile voastre, pur si simplu ma intereseaza doar FCU! restul este egal cu zero! asa ca putina decenta nu ar strica
... însă eu sînt Ilie Balaci şi visez ca într-o zi să mă bat alături de FC Universitatea Craiova cu Dinamo şi Steaua. Acolo vreau eu să ajung, să umplem stadionul , că acolo e locul echipei FC Universitatea Craiova ...

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2094
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: [Etapa 6] FC Universitatea Craiova - CSM Rm. Vâlcea

Mesaj de gogu2005 » 13 Oct 2013, 11:23

Caracterul lui popescu il stim. Caine pana la moarte. Balaci a spus clar ca nu are nicio preferinta dar ca se simte mai apropiat de cs datorita oamenilor din club. Trica = 0 barat.
CRAIOVA NESUPUSA

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: [Etapa 6] FC Universitatea Craiova - CSM Rm. Vâlcea

Mesaj de DarkComy » 13 Oct 2013, 11:38

whiteLion scrie:nu ma supar, vreau sa pastram aceeasi masura. Pe langa cei mentionati mai sunt si altii Gica Popescu, Ilie Balaci, Eugen Trica, majoritatea suporterilor, majoritatea celor care tin cu Universitatea din presa si nu numai, daca toti il slujesc pe miti nu stiu ce sa mai zic .... am vazut fularele celor din Hardcore Crew la Valcea, si ei il pupa in [cenzurat] pe miti?
cred ca putin realism nu ar strica!

e clar ca s-au format 2 tabere, fiecare cu drumul lui si vedem la final cine a ales cea mai buna varianta.
nu cred ca m-ati vazut pe mine sa trolez pe topicurile voastre, pur si simplu ma intereseaza doar FCU! restul este egal cu zero! asa ca putina decenta nu ar strica
Popescu am auzit ca ar fi interesat de un teren al lui Mititelu si poate d-aia ii da apa la moara, dar nu sunt sigur de aceasta informatie asa ca nu o s-o dezvolt.
Ilie Balaci...imi pare rau sa te dezamagesc dar la ultimul interviu in care a fost intrebat care e echipa care il reprezinta a zis: "Poate CS sa-mi mai spuna ceva, legat de cei care sunt in echipa sau prin cadrul clubului."
HardCore Crew nu sunt vanduti. Unii au decis sa mearga in continuare alaturi de FCUC iar altii (aripa mai batrana hai sa ii zicem) cu CSUC.
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 6] FC Universitatea Craiova - CSM Rm. Vâlcea

Mesaj de romaad » 13 Oct 2013, 11:40



Se pare ca Blondu si-a primit pana la urma indemnizatia. Totusi vad ca nu se omoara prea tare in galerie, el se multumeste doar sa fie manager :P

Zapada
fanatic
fanatic
Mesaje: 1198
Membru din: 28 Dec 2004, 21:16

Re: [Etapa 6] FC Universitatea Craiova - CSM Rm. Vâlcea

Mesaj de Zapada » 13 Oct 2013, 11:53

Nu e cazul sa ne certam cu cei care sustin echipa primaritei
E important ca suntem pe locul 2 si sper sa promovam alaturi de Bistrita.
Vom mai vedea ce se intampla cu echipa Olgutei dupa ce va fi obligata de UEFA probabil sa-si schimbe numele si culorile clubului
Urasc militienii si echipa lor de fotbal, in rest sa auzim de bine si sanatate de la bunicul la peste 61 ani

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: [Etapa 6] FC Universitatea Craiova - CSM Rm. Vâlcea

Mesaj de DarkComy » 13 Oct 2013, 11:54

Zapada scrie:Nu e cazul sa ne certam cu cei care sustin echipa primaritei
E important ca suntem pe locul 2 si sper sa promovam alaturi de Bistrita.
Vom mai vedea ce se intampla cu echipa Olgutei dupa ce va fi obligata de UEFA probabil sa-si schimbe numele si culorile clubului
De ce sa-si schimbe numele? Mai e vreo formatie care are numele de Universitatea Craiova?
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 6] FC Universitatea Craiova - CSM Rm. Vâlcea

Mesaj de muttley » 13 Oct 2013, 12:20

romaad scrie:

Se pare ca Blondu si-a primit pana la urma indemnizatia. Totusi vad ca nu se omoara prea tare in galerie, el se multumeste doar sa fie manager :P
esti rautacios . el era atent la meci :laughing:
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

ozzy

Re: [Etapa 6] FC Universitatea Craiova - CSM Rm. Vâlcea

Mesaj de ozzy » 13 Oct 2013, 13:27

whiteLion scrie:majoritatea suporterilor
Cam pe când rezultatele finale ale recensământului?
Până atunci să-ţi explic ceva: sunt convins că, la nivel naţional, cei mai mulţi ţin cu steaua, asta nu mă face să cred că steaua e echipa cu care ar trebui să ţin şi eu.

virus alb-albastru
membru
membru
Mesaje: 242
Membru din: 05 Apr 2004, 02:20

Re: [Etapa 6] FC Universitatea Craiova - CSM Rm. Vâlcea

Mesaj de virus alb-albastru » 13 Oct 2013, 14:47

nu trebuie niciun recensamant ! dai pe tvr 3, pui pauza pe imagine si numeri... Craiova, stadion Ion Oblemenco, sambata, weekend, soare, ora accesibila, dupa o victorie, intrarea libera pentru cei cu net..... 2-3 mii maxim... poti sa numeri de 2 ori, ca tot atat iti da ... ; daca asta se intampla in Craiova, nu-ti trebuie multa imaginatie ca sa-ti dai seama ce e in afara orasului...
* exemplul cu steaua nu se pune.. aici vorbim de recensamant de oameni, nu de oi :!:
Last edited by virus alb-albastru on 13 Oct 2013, 14:52, edited 1 time in total.

DoRyN

Re: [Etapa 6] FC Universitatea Craiova - CSM Rm. Vâlcea

Mesaj de DoRyN » 13 Oct 2013, 14:51

Imi place ca dupa ani ai redevenit activ pe forumul asta. Te ignora Edmond?

virus alb-albastru
membru
membru
Mesaje: 242
Membru din: 05 Apr 2004, 02:20

Re: [Etapa 6] FC Universitatea Craiova - CSM Rm. Vâlcea

Mesaj de virus alb-albastru » 13 Oct 2013, 14:52

poate e invers ;)

DoRyN

Re: [Etapa 6] FC Universitatea Craiova - CSM Rm. Vâlcea

Mesaj de DoRyN » 13 Oct 2013, 14:58

M-ai rupt cu asta :-D Chiar iti permiti atata libertate ? :lol: Ai uitat ca el alege corect invingatorii? De fiecare data...

iuli

Re: [Etapa 6] FC Universitatea Craiova - CSM Rm. Vâlcea

Mesaj de iuli » 13 Oct 2013, 15:10

parerea unui om care pana ieri sustinea ca Universitatea e la mititelu,dupa ce a fost la Rosiori:ASTA NU E CRAIOVA MEA!
zice el ca nici la cs,de acord cu el.ramane sa vedem care poate deveni Craiova ce ne-o dorim cu toti.
avem intr-o parte ochelaristul si circul iar in cealalta Badea,Stroe,Stanga sau Craioveanu......

DoRyN

Re: [Etapa 6] FC Universitatea Craiova - CSM Rm. Vâlcea

Mesaj de DoRyN » 13 Oct 2013, 15:11

Nu ne spui cine e omul asta?

Avatar utilizator
AdrianR
fanatic
fanatic
Mesaje: 5093
Membru din: 24 Mar 2004, 17:10

Re: [Etapa 6] FC Universitatea Craiova - CSM Rm. Vâlcea

Mesaj de AdrianR » 13 Oct 2013, 15:39

Radio GSP Mititelu anunţă nume noi la Craiova: "Sîntem buni, dar mai aducem 4-5 jucători"
Patronul celor de la Universitatea Craiova, Adrian Mititelu, a anunţat la Radio GSP că doreşte să mai aducă în iarnă 4-5 jucători pentru a fi sigur că echipa va promova în prima ligă.
"A fost un meci foarte greu, ne aşteptam ca CSM să fie un adversar şi mai dificil. Am cîştigat cu 1-0, dar diferenţa din teren a fost mult mai mare. Am avut 4-5 ocazii clare. Sînt foarte mulţumit deşi practic nu am jucat nici un meci acasă, chiar dacă ne-am simţit bine la Severin şi Roşiori de Vede. În iarnă ne mai întărim cu 4-5 jucători. Nu a fost nimic în tribune, au fost 7-8 localnici care i-au provocat pe suporterii echipei noastre. Au fost mici altercaţii, nu se pune problema unei sancţiuni", a spus Adrian Mititelu la Radio GSP.
Universitatea Craiova a învins CSM Rm. Vîlcea pe teren propriu, scor 1-0, graţie reuşitei lui V. Gheorghe.

Roşu de Roşiori » Ştiinţa a cîştigat în exil cu Vîlcea după un meci cu bătăi în tribune, pe teren şi trei eliminaţi!
Craiova a învins-o azi pe CSM Rm. Vîlcea, 1-0, în primul meci jucat în exil, în judeţul Teleorman, pe arena din Roşiori. Craiovenii au cîştigat derby-ul rundei în Seria a 2-a a ligii secunde după ce V. Gheorghe a înscris în minutul 84.
Meciul la care au asistat aproximativ 2.000 de oameni a fost plin de incidente. În prima repriză, suporterii s-au luat la bătaie în tribune, iar la reluare, pe teren, jucătorii i-au imitat: Stoianof, Samson şi Matache au fost eliminaţi în minutul 85!
Ştiinţa se menţine la 2 puncte în spatele liderului Gloria Bistriţa, cu 12 puncte după 6 etape.

Gică din Bănie » Vasile Gheorghe a adus victoria juveţilor, 1-0 cu CSM Rm. Vîlcea, iar Universitatea a urcat pe locul 2
Ştiinţa a ajuns să joace pe un teren de judeţeană, la propriu, după ce stadionul din Severin a fost suspendat.
Napoli spera la o victorie care să o menţină pe Craiova aproape de liderul Gloria Bistriţa, dar suprafaţa de joc s-a dovedit a fi cel mai puternic adversar pentru juveţi. Tare, lipsit de iarbă în unele locuri şi denivelat, gazonul i-a încurcat pe jucători.
Culmea fotbalului, Craiova, cu un tehnician italian, a atacat din start, iar Rîmnicu Vîlcea, cu un fost mare atacant pe bancă, a mizat pe defensivă, sperînd să dea lovitura pe contraatac. Nereuşind să deschidă apărarea vîlceană, oltenii au mizat pe şuturile de la distanţă, însă Vasile Gheorghe, Săceanu şi Goge au ratat ţinta.
Universitatea putea intra în avantaj la pauză, dar Baird s-a speriat de minge cînd s-a trezit singur cu Matache. Degeaba a readus Mititelu la Craiova "fostele glorii", Săceanu, Goge, Buşu, Baird, Stoianof sau Ciucă, cel mai bun e Bălan, un tînăr atacant de 19 ani. Acesta s-a zbătut mult, putea chiar înscrie, dar lovitura sa de cap a fost respinsă greu de Matache. Apoi, s-a revenit la tactica din prima repriză şi, din nou, Goge şi V. Gheorghe au reluat şuturile de la distanţă, însă Matache a fost în zi mare. Cu 10 minute înainte de final, oaspeţii puteau da lovitura, dar Negruţ l-a luat la ţintă pe Hotoboc dintr-o poziţie ideală. La poarta cealaltă, Vasile Gheorghe a mai băgat o fisă şi şutul său de la 16 metri s-a oprit în plasă. Suficient pentru o victorie ce o menţine de FC Universitatea la două puncte în spatele liderului, Gloria Bistriţa.

FC U Craiova - CSM Rm. Vîlcea 1-0
A marcat: V. Gheorghe (84)
Craiova: Hotoboc - Mitici, Acka, M. Ciucă, Buşu - Săceanu - Goge, V. Gheorghe (D.Bălaşa, 89), Mirzeanu, Ripoli (Cl. Bălan, 5) - Baird (Stoianof, 70). Antrenor: Nicolo Napoli.
CSM Rm. Vîlcea: Matache - Samson, I. Stoica (I. Tătaru, 36), M. Deaconescu, E. Stoica - V. Bărbulescu, Cîrstoiu (Lircă, 53) - Ad. Popa II, Negruţ, Briceag (D. Iancu, 72) - Geantă. Antrenor: Claudiu Niculescu.

Bătaie pe teren...
În minutul 86, după ce Craiova a reuşit să marcheze, pe gazon s-au înscins spiritele. Samson de la Vîlcea a avut o intrare mai tare asupra lui Mirzeanu, iar Stoianof a intervenit pentru a-i face dreptate colegului său. Cei doi fotbalişti s-au luat la harţă, lovindu-se chiar cu pumnii, creîndu-se apoi un meleu. Matache, portarul lui CSM Rîmnicu Vîlcea, l-a lovit şi el pe Stoianof. Toţi cei trei jucători au fost eliminaţi!

... şi în tribune
Universitatea a fost susţinută la Roşiori de Vede de aproape 2.000 de suporteri! Galeria a stat la tribuna I, alături de localnici. Cu 5 minute înainte de pauză, o parte din ultraşii craioveni s-au luat la bătaie cu spectatorii din Roşiori de Vede, fiind nevoie de intervenţia jandarmilor. Oltenii s-au enervat după ce localnicii le-au cerut să nu-l mai înjure pe Niculescu. Trei suporteri craioveni au fost amendaţi cu cîte 500 de lei de către Jandarmerie.

"E o victorie importantă, împotriva unei contracandidate la promovare. Eram sigur că vom cîştiga pentru că am fost echipa mai bună"
Robert Săceanu, mijlocaş Craiova

"Parcă toată lumea e împotriva noastră, noroc că avem o ţară mare şi sînt variante destule unde să jucăm. Cine ştie pe unde vom ajunge în viitor"
Mădălin Ciucă, căpitan Craiova

"Sînt sigur că vom promova, chiar dacă nu se vrea acest lucru. Ştiţi vorba aceea, «dacă voi nu ne vreţi, noi vă vrem». La anul vom fi în Liga 1"
Adrian Mititelu, patron Craiova
sursa:
gsp.ro

Nicolo Napoli după victoria cu Vâlcea: "Sunt fericit pentru băieţii mei. Obiectivul Craiovei e tot mai clar"
Imagine
Nicolo Napoli era foarte mulţumit de jocul echipei sale, după partida de "acasă" câştigată în faţa trupei lui Claudiu Niculescu, CSM Râmnicu Vâlcea. Scorul de 1-0 este însă unul prea mic faţă de realitatea din teren, crede italianul.
"Victoria a fost mai clară de cum o arată scorul, am avut foarte multe ocazii importante de gol. Dar într-un final sunt fericit pentru băieţii mei, a fost un meci pe care trebuia neapărat să-l câştigăm", a declarat tehnicianul Craiovei pentru stiridesport.ro.
Universitatea Craiova are 12 puncte după 6 etape, cu două mai puţin decât liderul, Gloria Bistriţa. "Sigur, Bistriţa e printre principalele favorite la promovare. Au retrogradat şi vor să se întoarcă cât mai repede în Liga I. Dar şi obiectivul nostru e clar: câştigarea campionatului!", mai spune Napoli.
"Ne-am obişnuit să ne plimbăm, ne concentrăm doar la joc, dar sperăm mereu să ne întoarcem pe Ion Oblemenco, stadionul nostru" - Nicolo Napoli, antrenor FC Universitatea Craiova
sursa: stiridesport.ro

Vasile Gheorghe ştie că a ajuns la o echipă care merită să promoveze în Liga I: "Sunt un norocos!"
Imagine
Vasile Gheorghe a marcat un gol de trei puncte în ultimul meci al echipei sale, Universitatea Craiova, împotriva unei contracandidate la promovare, CSM Râmnicu Vâlcea. Mijlocașul de 28 de ani vrea să ajungă cât mai repede în prima ligă, alături de colegii săi de la "Știința".
"A fost un meci foarte greu, atât pentru noi cât și pentru Vâlcea, o partidă extrem de disputată. Mă așteptam să fie așa, pentru că ambele echipe sunt printre cele mai puternice de la noi din serie. Sunt bucuros că am reușit să marchez, mă bucur că avem rezultate și că suntem în obiectiv. Vreau să promovăm cât mai repede în Liga I, pentru că acolo e locul Craiovei", a spus Vasile Gheorghe pentru stiridesport.ro.
Deşi Universitatea nu are voie să joace în Craiova, iar meciul cu Vâlcea s-a disputat la Roşiori, galeria i-a fost alături. Vasile Gheorghe ştie, şi de pe vremea când era la "U" Cluj, ce înseamnă să ai sprijinul fanilor. "Sunt un norocos din punctul acesta de vedere, am nimerit la echipe iubite de mulţi suporteri. Fanii craioveni merită aceste victorii", a mai declarat fotbalistul.
Universitatea Craiova a învins CSM Râmnicu Vâlcea, scor 1-0, în etapa a 6-a din campionatul seriei Vest, liga a II-a şi este pe locul 2 în clasament, la două puncte de liderul Gloria Bistriţa.
sursa:
stiridesport.ro
Allez les bleus!
"Întâi te vor înjura. Pe urmă vor râde de tine. Apoi, te vor declara nebun. După aceea vor încerca să te compromită. Într-un târziu, vor face tot posibilul să te lichideze. Dacă scapi cu viaţă din toate acestea, vei fi un om mare." - Mahatma Gandhi

Închis