CS Universitatea Craiova- FC Olt

Moderator: grup_moderatori

Închis

Victorie cu FC OLT?

Poll ended at 26 Oct 2013, 16:55

Da
24
77%
Nu
4
13%
Egal
3
10%
 
Total votes: 31

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: CS Universitatea Craiova- FC Olt

Mesaj de DarkComy » 26 Oct 2013, 22:57

BINE MA!!!! ucv

Greu meci!! Revin cu pareri in maxim 30 de minute, ca sa mi se calmeze inima
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: CS Universitatea Craiova- FC Olt

Mesaj de muttley » 26 Oct 2013, 22:57

Baieti !! VICTORIA ASTA ESTE IMENSA !! REPET !!! IMENSAAA !! baieti o sa aiba un moral formidabil dupa acest meci. Au jucat 90 min in 10.... senzational.

BRAVO , BRAVO , BRAVO !!!!!!!!

Sunt dezamagit de unele momente.... sper ca ovidiu sa rezolve problemele echipei pe faza defensiva si sa o oranizeze mai bine.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: CS Universitatea Craiova- FC Olt

Mesaj de romaad » 26 Oct 2013, 22:58

Date fiind conditiile meciului,victorie mare!

sorin107

Re: CS Universitatea Craiova- FC Olt

Mesaj de sorin107 » 26 Oct 2013, 23:01

romaad scrie:Date fiind conditiile meciului,victorie mare!

corect, meci mare, victorie de moral! nu e usor sa joci 1 meci intreg cu un om in minus si sa-l castigi. eram sigur ca doar din faza fixa putem sa castigam, si-asa a fost! slatina n-a jucat nimic a 2-a repriza, probabil c-au cazut si ei fizic dupa deplasarea la mures.

pacat de penalty-ul ratat, trebuia sa dea plesan, dar am vazut ca ganea i-a cerut lui stanga sa bata el.

gorovei este peste ce-a aratat dragu in cele 7 etape jucate. a scos un penalty, a centrat foarte bine pentru ocazia cu capul a lui curelea, a alergat foarte mult. e peste dragu in special ca si prezenta fizica, e mai bine legat, mai inalt si implicit mai puternic. sa-l vedem si in urmatoarele etape, asta a fost primul lui meci.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8168
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: CS Universitatea Craiova- FC Olt

Mesaj de Bobby » 26 Oct 2013, 23:03

Victorie de moral.

Un inceput de joc incredibil de prost : eliminare, penalty si 0-1 dupa 3 minute.

E nevoie de organizare mult mai buna pe faza defensiva. FC Olt ne putea arde lejer. Dam gol din faze fixe dar cea mai simpla faza fixa, penalty-ul, e tratata superficial.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: CS Universitatea Craiova- FC Olt

Mesaj de DeuxEx » 26 Oct 2013, 23:04

DeuxEx scrie:Batem in 10 oameni! O sa vedeti!
Dupa cum spuneam si dupa golul incasat dintr-un penalty inexistent, am batut!
Fratilor, avem echipa! Nu stiu cate echipe ar fi revenit dupa ce au incasat un gol in min. 4 si au jucat din acelasi minut in 10 oameni. Sa mai spuna cineva ca nu avem echipa peste nivelul diviziei a 2-a. Suferim grav de tot in aparare - Izvoranu e ghinionist, il astept la cateva slujbe la manastirile Tismana si Lainici pentru slujbe de exorcizare [popa] , iar Carja ala e praf. Cred ca Visan Cretu juca de 10 ori mai bine de cat carja asta!
Una peste alta, cred ca daca nu se intampla faza din min. 4, le dadeam scor astora de la FC Olt. Si cand zic scor, ma refer la 4-5 goluri diferenta. Penalty-ul si eliminarea lui Izvoranu au mobilizat echipa mai mult decat ar fi facut-o Mourinho! ucv ucv ucv ucv ucv

Astept nespalatii aia de se intituleaza "adevarati" (nu toti suporterii booveanului intra in categoria asta, doar nesimtitii) sa spuna cum ca noi suntem echipa FRF-ului! :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: CS Universitatea Craiova- FC Olt

Mesaj de muttley » 26 Oct 2013, 23:04

sper ca acest meci sa fie un boost pt urmatoarele 2 etape cand jucam 2 meciuri deosebit de importante. Oradea si Valcea ... daca scoatem 6 puncte suntem in play-off fara probleme..... si daca scoatem 4 e bine , dar daca scoatem 4 trebuie neaparat sa fie 1 cu Oradea si 3 cu Valcea ! ca sa putem intra in acel interval de 3 acasa si minim 1 afara.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: CS Universitatea Craiova- FC Olt

Mesaj de muttley » 26 Oct 2013, 23:09

Aveti idee cine se ocupa de pagina de FB a celor de la FCUC? ce zeu.... adica e tipic lor ca si acolo unde e oficial ! sa injure


edit: oricum ... majoritatea care comenteaza au intre 10 si 14 ani.
Last edited by muttley on 26 Oct 2013, 23:12, edited 1 time in total.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: CS Universitatea Craiova- FC Olt

Mesaj de _T@V_ » 26 Oct 2013, 23:10

DarkComy scrie:BINE MA!!!! ucv

Greu meci!! Revin cu pareri in maxim 30 de minute, ca sa mi se calmeze inima
M-am uitat si io prin coada ochiului la meci. Vreau sa te invidiez, si nu pot. Pur si simplu, aproape ma lasa rece victoria. Da, am tipat la golul lui Paunel. Da, m-am eliberat la final. Dar a fost un sentiment inmiit mai mic decat durerea acelui 3-3 de la Vaslui ...
Nu plang nici dupa echipa boovanului, stai linistit. Si aia ma lasa la fel de rece precum asta. Pur si simplu, mi se pare ca nici una dintre astea doua n-au nici o treaba cu cea ce am fost noi vreodata...

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2559
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: CS Universitatea Craiova- FC Olt

Mesaj de marius_vl » 26 Oct 2013, 23:14

T@V scrie:
DarkComy scrie:BINE MA!!!! ucv

Greu meci!! Revin cu pareri in maxim 30 de minute, ca sa mi se calmeze inima
M-am uitat si io prin coada ochiului la meci. Vreau sa te invidiez, si nu pot. Pur si simplu, aproape ma lasa rece victoria. Da, am tipat la golul lui Paunel. Da, m-am eliberat la final. Dar a fost un sentiment inmiit mai mic decat durerea acelui 3-3 de la Vaslui ...
Nu plang nici dupa echipa boovanului, stai linistit. Si aia ma lasa la fel de rece precum asta. Pur si simplu, mi se pare ca nici una dintre astea doua n-au nici o treaba cu cea ce am fost noi vreodata...
Stai linistit ca o sa te faci bine ucv La anul pe vremea asta o sa fii topit dupa echipa asta!

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: CS Universitatea Craiova- FC Olt

Mesaj de muttley » 26 Oct 2013, 23:16

problema e ... ca daca avem astfel de meciuri ! murim. Etapa trecuta am stat cu inima in gat pe livescore si la meciul FCU-ului (nu mai dadeau aia de la Mioveni gol :)( ). Acum 2 etape la fel .....

La golul lu' Plesan am strigat cat am putut de tare (l-am trezit si pe cel mic :)) )
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8168
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: CS Universitatea Craiova- FC Olt

Mesaj de Bobby » 26 Oct 2013, 23:18

de T@V » 26 Oct 2013, 15:10

DarkComy scrie:
BINE MA!!!! ucv

Greu meci!! Revin cu pareri in maxim 30 de minute, ca sa mi se calmeze inima

M-am uitat si io prin coada ochiului la meci. Vreau sa te invidiez, si nu pot. Pur si simplu, aproape ma lasa rece victoria. Da, am tipat la golul lui Paunel. Da, m-am eliberat la final. Dar a fost un sentiment inmiit mai mic decat durerea acelui 3-3 de la Vaslui ...
Nu plang nici dupa echipa boovanului, stai linistit. Si aia ma lasa la fel de rece precum asta. Pur si simplu, mi se pare ca nici una dintre astea doua n-au nici o treaba cu cea ce am fost noi vreodata...
Te inteleg. Dar Ajica a avut 8 ani la dispozitie. CS a avut 3 luni ! Hai sa vadem ce se intimpla pe termen mediu si lung.

Dupa meciul FC - CS erai frustrat de moldovenii de la CS - ca moldovenii nu ar fi fotbalisti :-) Chiriches si Maxim sint moldoveni (bine sa nu vorbim si de Pancu etc).

Zapada
fanatic
fanatic
Mesaje: 1198
Membru din: 28 Dec 2004, 21:16

Re: CS Universitatea Craiova- FC Olt

Mesaj de Zapada » 26 Oct 2013, 23:19

Dupa 4 minute sa fi condus cu 1-0 si un om mai putin si totusi sa castig!!!!

FELICITARI pentru victoria de azi, dar FC Universitatea Craiova va bate på Oblemenco
Urasc militienii si echipa lor de fotbal, in rest sa auzim de bine si sanatate de la bunicul la peste 61 ani

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8168
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: CS Universitatea Craiova- FC Olt

Mesaj de Bobby » 26 Oct 2013, 23:23

de s9k3k3 » 26 Oct 2013, 15:16

problema e ... ca daca avem astfel de meciuri ! murim.
Sa distribuie astia si calmante odata cu biletele la meci si revista Maxima.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8168
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: CS Universitatea Craiova- FC Olt

Mesaj de Bobby » 26 Oct 2013, 23:24

de Zapada » 26 Oct 2013, 15:19

Dupa 4 minute sa fi condus cu 1-0 si un om mai putin si totusi sa castig!!!!

FELICITARI pentru victoria de azi, dar FC Universitatea Craiova va bate på Oblemenco
Sper sa joace pe Extensiv :-)

Închis