[PlayOFF]: Universitatea Craiova - Gloria Bistrita

Moderator: grup_moderatori

Închis

Care credeti ca va fi rezultatul meciului cu Gloria?

Poll ended at 26 Apr 2014, 13:29

Victorie
23
88%
Egal
0
No votes
Infrangere
3
12%
 
Total votes: 26

Avatar utilizator
jianu_max
fanatic
fanatic
Mesaje: 1305
Membru din: 14 Apr 2006, 01:47

Re: [PlayOFF]: Universitatea Craiova - Gloria Bistrita

Mesaj de jianu_max » 26 Apr 2014, 16:58

Skeke, fara suparare.devii penibil...uita te la motogp si lasa ne
sunt mai mult decat perfect, sunt OLTEAN

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [PlayOFF]: Universitatea Craiova - Gloria Bistrita

Mesaj de muttley » 26 Apr 2014, 16:59

jianu_max scrie:Skeke, fara suparare.devii penibil...uita te la motogp si lasa ne
de ce devin penibil? ca ma uit la motogp? :laughing:


edit: Cred ca sunt minim 8.000 de spectatori :)( :)(


edit2: ROSU !!! Dar e penalty pentru ca Plesan este cel putin pe linie .
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [PlayOFF]: Universitatea Craiova - Gloria Bistrita

Mesaj de DeuxEx » 26 Apr 2014, 17:47

N-a fost penalty...

Trimis de pe al meu HUAWEI P6-C00 folosind Tapatalk
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [PlayOFF]: Universitatea Craiova - Gloria Bistrita

Mesaj de muttley » 26 Apr 2014, 18:00

Traim periculos, era sa ne engaleze astia in ultimele 30 secunde dupa ce 90 de minute s-au aparat. Trebuie sa fim atenti pe final pentru ca suntem naivi, avem posesisa si le dam ocazia sa vina peste noi :(

Rezultatul foarte bun de fapt toate rezultatele au fost bune. Valcea este scoasa din lupta pentru promovare, Bistrita are sanse mici, cred ca o sa ramana lupta pentru primul loc intre noi si ASA. O sa avem meci greu la TG Mures, sper sa facem un joc bun, poate il vedem pe Vande.

Kita de ce a fost schimbat? sper ca nu s-a accidentat :(... din pacate am luat multe cartonase galbene, iar in retur o sa se simta. Robert Dumitru mai avea sa-si avertizeze si asistentii, nu cred ca au scapat 5 jucatori din echipa noastra fara galben.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

JustME

Re: [PlayOFF]: Universitatea Craiova - Gloria Bistrita

Mesaj de JustME » 26 Apr 2014, 18:07

inca un meci in care n-am convins dar am invins. pana la urma punctele sunt importante. in plus in mare s-a cam rezolvat cu promovarea. Bistrita si Valcea sunt pa. e drept ca mai pot aparea surprize dar e greu de crezut ca Bistrita chiar vrea/poate sa promoveze iar de ai lu niculescu e doar gura.

felicitari baietilor pentru victorie si pentru munca ucv

sorin107

Re: [PlayOFF]: Universitatea Craiova - Gloria Bistrita

Mesaj de sorin107 » 26 Apr 2014, 18:15

Nu stiu daca-i doar impresia mea, dar daca e sa ne luam dupa numele din teren, ar trebui sa le dam tuturor de la 3 in sus. Castigam, dar inca exprimarea lasa mult de dorit, dupa parerea mea. Nu mi se pare ca avem vreun stil, vreo identitate clara.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Avatar utilizator
laylow
senior
senior
Mesaje: 409
Membru din: 28 Iun 2013, 23:57

Re: [PlayOFF]: Universitatea Craiova - Gloria Bistrita

Mesaj de laylow » 26 Apr 2014, 18:41

Dupa parerea mea nu an fost lucizi in fata portii, nu a avut cine s.o bage în ate. In rest, jocul numai la ei in teren

Sent from my HTC One mini using Tapatalk

Avatar utilizator
jianu_max
fanatic
fanatic
Mesaje: 1305
Membru din: 14 Apr 2006, 01:47

Re: [PlayOFF]: Universitatea Craiova - Gloria Bistrita

Mesaj de jianu_max » 26 Apr 2014, 19:06

s9k3k3 scrie:
jianu_max scrie:Skeke, fara suparare.devii penibil...uita te la motogp si lasa ne
de ce devin penibil? ca ma uit la motogp? :laughing:


edit: Cred ca sunt minim 8.000 de spectatori :)( :)(


edit2: ROSU !!! Dar e penalty pentru ca Plesan este cel putin pe linie .
penibil pentru ca pare ca nu mergi la meciuri si dupa ce ca le vezi la tv in alternanta cu altceva totusi te incumeti la a face analize tehnico tactice...o furam la mures, nu ? maxim un egal?:))))
sunt mai mult decat perfect, sunt OLTEAN

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [PlayOFF]: Universitatea Craiova - Gloria Bistrita

Mesaj de muttley » 26 Apr 2014, 19:13

In functie de etapa viitoare, Resita poate intra in lupta. Imi par destul de periculos, ieri la Digisport, Munteanu spunea ca pana la vara nu pleaca sa antreneze, se ocupa de promovarea Resitei si dupa vrea sa place sa antreneze.

N-am vazut prima repriza, dar a doua a fost destul de modesta. Am avut posesia si am pasat dar ocazii nu am prea avut, majoritatea jucatorilor erau in offside. La experienta anumitor jucatori ma asteptam sa nu avem atatea naivitati in joc. La 1-0 si min 90 noi dam pase la firul ierbii de 20m cand adversarul este in pressing si nici macar nu punem forta in lovitura.

E clar ca am dominat teritorial si rezultatul este foarte corect, dar fara probleme se putea termina 1-1. In ultimele 10 minute aia cred ca au avut 2-3 lovituri libere laterale si 2-3 lovituri de colt. Lipseste ceva pentru ca nu se leaga jocul, ducem situatia pana la 35m si acolo ne incurcam.
Curelea este exceptional, stiu ca e aiurea ce spun, dar pentru ce efort face meci de meci, ar merita un premiu suplimentar din partea clublui. El nu are rezerva si joaca toate meciurile, se bate cu fundasii adversi, coboara la mijloc sa recupereze, face pressing, EXCELENT !! un jucator excelent.

Lasand astea, cel mai mult recunosc ca in repriza a 2-a mi-a placut ca am facut pressing sus si sustinut de jucatori, aici se vede ca s-a lucrat, inainte faceam pressing in maxim 2 jucatori, iar ceilalti se uitau. Acum am vazut o pregatire a acestui pressing sustinut de toata echipa

@Jianu

Cand n-am vazut meciul sau reprize din meci, n-am facut analiza tactica. Vezi tu ca am spus ceva de prima repriza? M-am uitat la MOTOGP pentru ca era ceva ce ma interesa in perspectiva calificarilor pentru ca vreau sa pariez, am vazut complet a 2-a repriza.
Nu stiu daca o furam la Mures, dar cu siguranta e cel mai dificil meci, singurul adversar in fata caruia nu am castigat, am putea spune ca ne-a dominat. Sigur ca o victorie probabil ne asigura 99% calificarea, dar un egale este la fel de bun.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: [PlayOFF]: Universitatea Craiova - Gloria Bistrita

Mesaj de SLH » 26 Apr 2014, 20:34

Putine comentarii, se vede ca au fost multi forumisti la meci.

Avatar utilizator
Copacul
fanatic
fanatic
Mesaje: 2684
Membru din: 08 Mar 2004, 14:28

Re: [PlayOFF]: Universitatea Craiova - Gloria Bistrita

Mesaj de Copacul » 26 Apr 2014, 20:40

Lasa ca ne lamureste skeke daca ne-a scapat ceva la stadion
C O P A C U LImagine

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [PlayOFF]: Universitatea Craiova - Gloria Bistrita

Mesaj de sorialis » 26 Apr 2014, 20:54

SLH scrie:Putine comentarii, se vede ca au fost multi forumisti la meci.
:laughing: :laughing: :laughing: o: o:
Meci bun , in conditiilevdate:-)
Bravo baieti, ma bucur ca am fost multu pe stadion!


Astept poze de la bere, a fost , zic eu, o intalnire foarte frumoasa:-)
Astept sa o facem din nou!

Ps: ma bucur ca am insistat cu intalnirea, nu a plecat ideea de la mine, recunosc, dar chiar ma bucur ca ati venit atat de muti :up: :up: apld apld apld apld apld
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
Copacul
fanatic
fanatic
Mesaje: 2684
Membru din: 08 Mar 2004, 14:28

Re: [PlayOFF]: Universitatea Craiova - Gloria Bistrita

Mesaj de Copacul » 26 Apr 2014, 20:59

sorialis scrie: dar chiar ma bucur ca ati venit atat de muti :up: :up: apld apld apld apld apld
Nici la plecare nu am fost muti :P
C O P A C U LImagine

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [PlayOFF]: Universitatea Craiova - Gloria Bistrita

Mesaj de sorialis » 26 Apr 2014, 21:11

Copacul scrie:
sorialis scrie: dar chiar ma bucur ca ati venit atat de muti :up: :up: apld apld apld apld apld
Nici la plecare nu am fost muti :P
:laughing: :laughing: :laughing:
Mm de tableta, zic si eu:-) :-) :-) :-) :-)
La plecare am fost multi, iar asta mi-a placut f. Mult!!!!!
Respect, baieti!
usteag usteag usteag
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [PlayOFF]: Universitatea Craiova - Gloria Bistrita

Mesaj de muttley » 26 Apr 2014, 21:13

Nu stiu cum ati plecat voi, dar eu primesc acum pareri de la prieteni si cunoscuti care spun ca lumea a plecat destul de dezamagita, echipa a fost varza, cel putin asa e parerea printre spectatori. Toti spun ca promovam dar cu jucatori expirati nu avem ce face in liga 1.
Eu n-am vazut prima rerpiza, dar chiar asa penibili am fost? cica cu exceptia unei faze din primele 5 minute, n-am jucat nimic, pasam mingea fara sa ajungem la poarta iar centrarile cica au fost de Rugby.


Daca tot ati fost asa multi la meci, postati si voi cum a fost atmosfera, cum s-au vazut baietii din tribune, care a fost reactia publicului, cum au perceput jocul echipei.
Stiu ca publicul oltean e pretentios, dar imi vine greu sa cred ca au plecat toti dezamagiti dupa o victorie cu 1-0 si o repriza secunda de care eu zic ca a fost MODESTA CA FOTBAL, dar spectaculoasa pentru spectatori.

Chiar vreau sa aflu parerile voastre de la stadion, mai ales a celor care au stat la T2 langa oameni.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Închis