[Etapa 1] Universitatea Craiova - Pandurii Targu Jiu

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cate puncte obtinem in prima etapa a sezonului?

Poll ended at 25 Iul 2014, 13:00

3
22
56%
1
7
18%
0
10
26%
 
Total votes: 39

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Pandurii Targu Jiu

Mesaj de DarkComy » 20 Iul 2014, 21:42

Leonard Albert scrie: Toti avem alergie la Editie, dar ce poti sa mai spui cand cheliosul iti pune actele pe masa?
@DeusEx: o idee excelenta. Mitran este un caracter deosebit, rar mi-a fost dat sa vad un om cu atata bun simt, cultura si corectitudine.
Actele astea le-a mai prezentat acu ceva timp. Acum a mai pus in plus intregul statut si doua steme (niciuna nu este cea din 83-94). Daca cineva gaseste in actele astea legatura intre ASFC Universitatea Craiova (1994) si FC Universitatea Craiova (1991), este cel mai smecher. In nici un paragraf nu se precizeaza echipa FC Universitatea Craiova din 1991, asa ca de unde reiese ca este el continuatorul? :-D
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Avatar utilizator
gsm
fanatic
fanatic
Mesaje: 1453
Membru din: 23 Feb 2004, 11:12

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Pandurii Targu Jiu

Mesaj de gsm » 20 Iul 2014, 21:47

si mie im place mitran, dar omul nu vrea sa recunoasca csu. el si cu drejan sun cu leul de pieptul lui booveanul

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Pandurii Targu Jiu

Mesaj de DeuxEx » 20 Iul 2014, 21:56

Pai leul nu e in ograda noastra acum? :lol:
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Pandurii Targu Jiu

Mesaj de DarkComy » 20 Iul 2014, 21:59

gsm scrie:si mie im place mitran, dar omul nu vrea sa recunoasca csu. el si cu drejan sun cu leul de pieptul lui booveanul
Mitran tot scrie articole in maxima sport. Eu cred ca s-a clonat. :-D
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Pandurii Targu Jiu

Mesaj de DeuxEx » 20 Iul 2014, 22:05

Mantog, unde pana lui Hector esti cand avem nevoie de o explicatie pertinenta?
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

iuli

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Pandurii Targu Jiu

Mesaj de iuli » 20 Iul 2014, 22:12

si daca eu detin actele contitutive ale unei societati,inseamna ca este proprietatea mea?sau ca acea societate mai exista?sau ca se blocheaza reactivare sectiei de fotbal a clubului sportiv?
astea-s copilarii pt bluchit.

Thunder

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Pandurii Targu Jiu

Mesaj de Thunder » 20 Iul 2014, 22:16

iuli scrie:si daca eu detin actele contitutive ale unei societati,inseamna ca este proprietatea mea?
Aaa... daa ? :)-

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Pandurii Targu Jiu

Mesaj de DeuxEx » 20 Iul 2014, 22:17

Eu zic ca suferim la capitolul oameni competenti in club. Vrei PR, ia-l frate pe Mitran, vrei presedinte, ia-l pe Balaci sau chiar pe Dragomir. Vrei preparator fizic, ia-l pe italianul care i-a dus echipa milogului pe locul 4, vrei antrenor, ia-ti unul care a dovedit ca poate sa faca asta. E chiar asa greu? Cere ajutorul suporterilor, daca esti incapabil sa identifici persoane competente!
LE: cu Dragomir nu glumesc! Are N defecte, dar stie sa organizeze lucrurile. In plus, are inca o gramada de antene in LPF.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
Leonard Albert
fanatic
fanatic
Mesaje: 1127
Membru din: 13 Iul 2014, 19:57

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Pandurii Targu Jiu

Mesaj de Leonard Albert » 20 Iul 2014, 22:21

@ DarkComy : Bine, sa zicem ca e asa, dar ochelaristul vine macar cu ceva, noi ce punem pe masa? Vorbe goale? Stiu ca nu ne convine situatia, dar hai sa nu ne mintim. In plus, o spune raspicat: cine are pretentia ca ar avea Stiinta in acte, sa-l dea in judecata. Cine-l da? Daca CSU ar fi de drept continuatoarea Stiintei ce o impiedica sa-l dea pe ochelarist in judecata pentru folosirea ilegala a numelui si a stemei?
Sa nu ma intelegi gresit, omul asta ne-a distrus pur si simplu, il detest, e o catastrofa de patron, dar vrem nu vrem, el are dreptate. Palmaresul e reprezentat de continuitatea sportiva in primul rand. E o perioada prea mare intre 1991 si 2013 si n-avem cum s-o ignoram.
Cum sa spunem ca astia n-au jucat pentru Stiinta? Ia uita-te aici: Prunea, Adrian Popescu, Zamfir, Sandoi, Manaila, Pavel Badea, Cristescu, Ciurea, Neagoe, Pigulea, Craioveanu, Jerry Gane, Silviu Lung, Papura, Stanga, Trica, Lutu, Buia, Gane, Bornescu, Ciuca, Wobay, fratii Costea, Lung junior, Prepelita, Iliev etc.
Sa nu mi-o luati in nume de rau sau sa dati repede cu eticheta de "boovean", dar momentan CSU nu are nici-un as in maneca sau cel putin nu si-l etaleaza. Imi doresc enorm sa se termine odata cu balamucul asta si sa recuperam brandul din mainile acestui om care nu pricepe ca este incapabil sa ridice Stiinta, dar nici nu pot sa ma mint. Nu pot exista doua Stiinte in acelasi timp...

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Pandurii Targu Jiu

Mesaj de DeuxEx » 20 Iul 2014, 22:25

CSU are joker-ul: palmaresul pana in 94 e in posesia clubului lui Badea.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Thunder

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Pandurii Targu Jiu

Mesaj de Thunder » 20 Iul 2014, 22:29

DeuxEx scrie:CSU are joker-ul: palmaresul pana in 94 e in posesia clubului lui Badea.
Conform caror acte? :-D

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Pandurii Targu Jiu

Mesaj de DeuxEx » 20 Iul 2014, 22:31

Conform actelor de la ministerul de care tine clubul.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
Leonard Albert
fanatic
fanatic
Mesaje: 1127
Membru din: 13 Iul 2014, 19:57

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Pandurii Targu Jiu

Mesaj de Leonard Albert » 20 Iul 2014, 22:36

Deuse, daca nimeni nu ne recunoaste e egal cu zero. Am mai spus asta si o repet, degeaba vorbim noi pe forum, degeaba declara Felix Grigore pe la televizor, degeaba consideram ca avem dreptate. Cand esti vazut din exterior o iei in brate. Nu ne recunoaste nimeni ca am avea 4 titluri si 6 cupe. Arata-mi un singur site OFICIAL, gen FIFA, UEFA, FRF, LPF in care sa ni se recunoasca trecutul. Peste tot o sa vezi in dreptul CSU: "echipa infiintata in 2013 cu zero palmares". Nici macar pe alea neoficiale gen transfermarkt sau wikipedia nu suntem recunoscuti.
O sa va rog sa nu ma injurati, nu spun asta din rautate, dar asta este adevarul si daca suntem barbati trebuie sa-l infruntam. Si sa rezolvam cumva problema asta.

Thunder

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Pandurii Targu Jiu

Mesaj de Thunder » 20 Iul 2014, 22:37

DeuxEx scrie:Conform actelor de la ministerul de care tine clubul.
Pai care-s alea ca eu n-am vazut niciunu, ai vazut tu vreun act prezentat de CS ? Pe mine asta ma seaca, de un an de zile niciun act, decat contractu` ala de asociere in care gasesti strict clauzele contractului si faptu` ca se asociaza 2 entitati. Nimic de dinainte de 2013...

Vezi ca pe actele alea s-a judecat Pavel Badea cu maestrul de box Cucu Constantin si a pierdut-o gros si la judecatorie si la curtea de apel... Palmaresul dupa umila mea parere in niciun caz nu e la stat.
Last edited by Thunder on 20 Iul 2014, 22:39, edited 1 time in total.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Pandurii Targu Jiu

Mesaj de DeuxEx » 20 Iul 2014, 22:38

Totul tine de PR, am mai spus-o. Da-i lui Mitran 6 luni si o sa schimbe situatia. Dar pana nu aduci oameni care sa se ocupe de asta, cine vrei s-o faca? Bamse?!
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Închis