[Etapa 4] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cu cate puncte ne intoarcem de la Medias?

Poll ended at 15 Aug 2014, 02:38

0
14
44%
1
5
16%
3
13
41%
 
Total votes: 32

blue_titan
fanatic
fanatic
Mesaje: 2693
Membru din: 15 Noi 2007, 22:35

Re: [Etapa 4] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de blue_titan » 16 Aug 2014, 21:12

si finalul cu jucatorii la explicatii

phpBB [video]

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 4] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 16 Aug 2014, 21:31

imi pare rau, dar nu pot sa ma abtin din ras dupa ce am vazut video cu "jucatori vs suporteri" stiu ca e ceva serios, dar :lol:. Ma amuza teribil tipul care e ragusit si spune "daca nu luati punct cu petrolul va omoram pe strada" :)( :)(.

Felicitari pt deplasare o: pacat ca n-a fost sarbatorita cu 3 pcte.


PS Sa le zica cineva celor din conducere ca totusi e mai bine sa nu mai joace in culorile astea excentrice. Acum eu il inteleg pe romaad ca ii place lui culoarea si calitatea tricoului, dar chiar aratam naspa :)( si vad ca ne aduc si ghinion.

Au mai avut aia de la Dinamo un echipament verde in care au jucat o singura data si au pierdut, iar dupa nu l-au mai folosit ca le-a adus ghinion. Si cu alta ocazie un echipament galben-negru in care s-au calificat la Liberec si dupa il foloseau ca cica le aduce noroc. Se pare ca nou atat galbenul cat si verdele ne aduc ghinion.

Stiu, sunt si dinamovist :-(
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

sorin107

Re: [Etapa 4] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 16 Aug 2014, 21:34

FanStiinta scrie:

rezumatul daca intereseaza pe cineva.. parerea mea este ca straton e clar sub brac..

absolut, fara nicio indoiala. pai straton n-a aparat in liga 1 decat ultimele meciuri ale vasluiului de anul trecut, cand deja se stia ca o sa se desfiinteze si cerniauskas plecase.

am luat un gol de rahat, dintr-o faza care nu anunta absolut nimic.

sorin107

Re: [Etapa 4] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 16 Aug 2014, 21:35

blue_titan scrie:si finalul cu jucatorii la explicatii

phpBB [video]

al drq dac-a apucat sa explice vreunu' ceva :))

Thunder

Re: [Etapa 4] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de Thunder » 16 Aug 2014, 22:06

Pt astia care-l visati slab pe Straton, cascati ochii mai bine la meci, mai ales pe rezumat la minutu` 3:41, unde era gol 100% daca era Brac in poarta, apoi la minutu` 3:53 si la 4:18 unde iar era clar gol daca era Brac in poarta. Poate ati uitat ce parade cu pieptu` a facut Brac in meciul cu Viitorul.

Masive

Re: [Etapa 4] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de Masive » 16 Aug 2014, 22:12

blue_titan scrie:si finalul cu jucatorii la explicatii

phpBB [video]
Foarte buna atitudinea suporterilor. ucv

Avatar utilizator
Nea Marin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1742
Membru din: 20 Mai 2006, 14:03

Re: [Etapa 4] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de Nea Marin » 16 Aug 2014, 22:58

Ba fratilor, parca totusi nimeni nu poate fi atat de tampit, daca si noi, care in fond suntem doar niste chibiti ne-am dat seama de jucatori, tactici, schimbari etc. Ma tem sa nu fie altceva la Gerila, nu prostie.
STIINTA SUNTEM NOI !

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: [Etapa 4] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de ady_azzuro » 16 Aug 2014, 23:07

blue_titan scrie:si finalul cu jucatorii la explicatii

phpBB [video]
s-au infiltrat mititeii din peluza sud in deplasarea de vineri sau atitudinea asta e acceptata in peluza nord?
om fi jucat noi penibil la medias dar nu cred e o solutie sa le dam la :-x in halul asta. Exista alte forme de protest mai eficiente...

Thunder

Re: [Etapa 4] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de Thunder » 16 Aug 2014, 23:08

Ala care tipa e Penciu, in niciun caz mititel, doar foarte anti gane, ca multi altii d-aici.

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: [Etapa 4] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de ady_azzuro » 16 Aug 2014, 23:12

Si eu sunt anti-Gane ca antrenor dar asta nu inseamna ca-mi bag ** in el ca l-au pus niste 'destepti' din conducere pe banca tehnica..Asta e printre putinii golgheteri care i-am avut dupa 90.
si oricum nu ma refeream doar la Gane, dar si la cuvintele adresate jucatorilor. Eu daca jucam la Craiova si ma lua un suporter asa, plecam a2a zi, chit ca eram poate suporter mai inflacarat ca ala care ma injura..

Thunder

Re: [Etapa 4] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de Thunder » 16 Aug 2014, 23:15

Esti tu mai sensibil din fire :-D

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: [Etapa 4] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de ady_azzuro » 16 Aug 2014, 23:16

jucatorii au fost mai sensibili, vazui ca bagara capu' in pamant si plecara, n-au curaju lu Costica si Dorel sa vocifereze sau sa faca anumite semne :cool:

Thunder

Re: [Etapa 4] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de Thunder » 16 Aug 2014, 23:18

Unii dintre ei ar trebui sa faca exact ce zisasi tu, sa-si ia frumos bagajele si pa, la revedere, drum bun!

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: [Etapa 4] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de ady_azzuro » 16 Aug 2014, 23:30

Cred ca ar trebui sa ne redirectionam atentia spre conducere. Mi se pare o prostie sa faci 14-15 transferuri, fiind nou promovata si renuntand la atatia jucatori care au dus greul promovarii. Trebuiau pastrati majoritatea celor care au obtinut promovarea si adusi 2-3 jucatori de valoare demonstrata care sa intre direct titulari, astfel incat sa nu fie afectata omogenitatea primului 11. Mie nu mi se par mai presus Kay si Frasinescu decat Ljubinkovic si Patrascu. Sau cu ce e mai presus Madson fata de Adrian Ionescu? Baluta, Herghelegiu, Neacsa si Bancu fata de Ganea si Varga? Cand aduci jucatori, aduci daca sunt cu mult mai buni decat cei existenti, nu daca tu, ca patron/manager crezi ca au 10-15% un plus de valoare.

Uitati-va ce bine merge rapidul fara sa faca cine stie ce transferuri, plus ca le bate vantul prin conturi.

Se vede ca cei din conducere sunt lipsiti de experienta in fotbal, au fost pacaliti de Codoban, iar acum de Marcel Popescu. In iarna o sa fie probabil un alt impresar care o sa promita marea cu sarea, iar noi probabil o sa tragem din greu sa ne luptam pentru a evita retrogradarea.

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 4] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 16 Aug 2014, 23:38

Hai ma, mai dai in :bad: mea si pe jucatori. Auzi, cica suntem prea duri. Atunci sa ne suga :bad: si sa se duca la Medias, Chiajna si Astra, si nu o sa mai aiba probleme cu galeria.

Suntem noi vai de mama noastra cu 15 transferuri, daca nu faceam transferuri aveam 0 puncte. Asta cu omogenitatea nu merge ca nici in liga a 2-a nu jucam vreun fotbal cobinativ de stateai in cap, tot asa intamplator jucam. Stai linistit ca rapid a facut transfeuri dupa prima etapa, Mera e un transfer si unul foarte bun.

Faptul ca n-au vociferat si ca au fost cuminti, pai cum sa nu fie cuminti? Nici nu s-a umezit tricoul de transpiratie si sa-si permita sa faca figuri? Pai atunci trebuiau luati pe sus. Macar aia de zici tu... au mai prins niste meciuri si goluri pe aici.

Foarte tare acest penciu, trebuia sa le zica daca ii mai prinde in galben sau verde, le rupe picioarele. Ca doar ei au ales culorile.

PS: Madson e cu multe mai presus decat Andrei Ionescu, incepand cu fizic si terminand cu atitudine.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Închis