[Etapa 4] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cu cate puncte ne intoarcem de la Medias?

Poll ended at 15 Aug 2014, 02:38

0
14
44%
1
5
16%
3
13
41%
 
Total votes: 32

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa 4] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de blixa » 16 Aug 2014, 23:41

eu stau sa ma gandesc: cum au facut astia avere, daca ii pacalesc asa impresarii?
S-a rupt Brazda.

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: [Etapa 4] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de ady_azzuro » 16 Aug 2014, 23:45

blixa scrie:eu stau sa ma gandesc: cum au facut astia avere, daca ii pacalesc asa impresarii?
ti se pare ca au facut avere din fotbal? poti sa faci bani dintr-un domeniu, dar cand te bagi in alt business, mai ales fotbal, poti s-o iei si in freza. Un exemplu e QPR si Tony Fernandes daca urmaresti fotbalul din Anglia.

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa 4] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de blixa » 16 Aug 2014, 23:52

Povestea unul care fusese actionar la UTA ca avusese si echipa de handbal in divizia secunda. Si il faceau pana si la handbal. Atunci a renuntat sa mai investeasca in sport.
Cand te apuci sa investesti in sport, trebuie sa fii extrem de bazat. Adica sa ai argumente incat nimanui sa nu-i treaca prin cap sa te faca. Asta stie oricine se uita la fotbalul de la noi.
Astia erau flori pe campii?
S-a rupt Brazda.

Thunder

Re: [Etapa 4] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de Thunder » 16 Aug 2014, 23:59

ady_azzuro scrie:Mie nu mi se par mai presus Kay si Frasinescu decat Ljubinkovic si Patrascu.
Aici ai dreptate oarescum, desi Frasinescu e peste aman2, dar nu cu mult... Poate Izvoranu + Frasinescu sa fi dat un plus clar axului central...
ady_azzuro scrie:Sau cu ce e mai presus Madson fata de Adrian Ionescu?
Aci cred ca glumesti cu noi...
ady_azzuro scrie: Baluta, Herghelegiu, Neacsa si Bancu fata de Ganea si Varga?
In afara de Varga, Ganea e sub toti cei care i-ai enumerat aici...
Last edited by Thunder on 17 Aug 2014, 00:01, edited 1 time in total.

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 4] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 17 Aug 2014, 00:01

Nu e vorba ma de bazat sau nu, trebuie sa te pricepi si sa intelegi fenomenul atat tehnic cat mai ales administrativ la nivel de magarii. Crezi ca daca e unu bazat, unui impresar ii e rusine sa il fure?
Rotaru o sa invete, dar o sa piarda cateva milioane bune pana invata ce si cum.
Pe langa aceste lucruri, trebuie sa-ti alegi bine oamenii cu care lucrezi, antrenori etc. Sa nu faci economie unde nu trebuie. Adica la pregatire fizica, conditii, medicamentatie, recuperare samd.
City a investit sute de milioane si daca nu ma insel abia anul asta au trecut de grupele UCL. Rotaru ca toti ceilalti investitori, are niste papagali care il invata ce sa faca. Eu ma asteptam ca echipa: Rotaru - Andrici - Brailoiu- Beze sa fie mai unita. Adica sa lucreze mult impreuna pt ca fiind mai multi le este mai greu papagalilor sa-i prosteasca pe toti. Poate oamenii lucreaza ca nu stiu, dar de afara se vede ca nu.

Momentan nu cred ca au un om de incredere. Poate ca ar merge sa aduca in club pe cineva de la firmele lor. Un manager sau ceva asemanator in care sa aiba incredere totala si sa fie 100% ca nu-i fura.


edit: Cel mai bun exemplu e ala de la Poarta Alba. Uitati-va sa vedeti cate zeci de milioane (zeci) a bagat in echipa si jucatori fara sa aiba rezultate pt ca n-a avut pe cineva priceput acolo. Era Argaseala ca e un fel de Felix Grigore, adica bun administrativ, dar :bad: la fotbal si MM care aducea numai panarame.
Cand s-a apucat sa mai intrebe in stanga si in dreapta, a prins niste jucatori de valoare, a adus si un antrenor care spre norocul lui a avut un super preparator fizic si au aparut iar rezultatele.
Faceti un excercitiu si verificati cati jucatori au adus oile dupa ce au aparut in nationala lu' Piturca. Majoritatea de la Pandurii au fost mai intai la nationala.


PS: eu sunt suparat pe alte motive. Motive de marketing unde aici nu aveau voie sa faca erori pt ca sunt oameni care cam traiesc din piata.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: [Etapa 4] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de ady_azzuro » 17 Aug 2014, 00:06

Thunder scrie:
ady_azzuro scrie:Mie nu mi se par mai presus Kay si Frasinescu decat Ljubinkovic si Patrascu.
Aici ai dreptate oarescum, desi Frasinescu e peste aman2, dar nu cu mult... Poate Izvoranu + Frasinescu sa fi dat un plus clar axului central...
ady_azzuro scrie:Sau cu ce e mai presus Madson fata de Adrian Ionescu?
Aci cred ca glumesti cu noi...
ady_azzuro scrie: Baluta, Herghelegiu, Neacsa si Bancu fata de Ganea si Varga?
In afara de Varga, Ganea e sub toti cei care i-ai enumerat aici...
E posibil sa fie si cum zici tu, dar idee era ca nu sunt cu mult peste ce aveam noi in B. Noi am preferat sa transferam cantitativ decat calitativ. Daca mai luam inca 2 jucatori de valoarea lui Mateiu stateam mult mai bine in acest inceput de sezon.

E posibil sa facem treaba si cu ce avem acum dar ne trebuie un antrenor urgent care omogenizeaza o echipa in cateva etape ca sa nu ajungem in retur pe pozitie retrogradanta.

Thunder

Re: [Etapa 4] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de Thunder » 17 Aug 2014, 00:15

Pai si ce, nu e bine in b ? Deplasari aproape, batem pe toata lumea, venim fara stres la stadion :-D

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 4] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 17 Aug 2014, 06:36

de ady_azzuro » 16 Aug 2014, 23:06

E posibil sa facem treaba si cu ce avem acum dar ne trebuie un antrenor urgent care omogenizeaza o echipa in cateva etape ca sa nu ajungem in retur pe pozitie retrogradanta.
Pai deja sintem pe pozitia retrogradanta:-)

Iar flaminzii aia de la Rapid deja au citeva puncte in plus fata de noi - cu putina atentie puteau bate la Ploiesti. Asta e - baietii aia chiar lupta pentru tricou si culori. Ce dracu' simt alde Neacsa pentru echipa asta ?

Cind atitia chibiti l-au mirosit pe Gane, e incredibil ca cei de la club nu reactioneaza. Cit de prost poti sa fii ca antrenor, macar te lupti sa-i motivezi pe jucatori. Nici macar asta nu poate face Gane. Ce antrenor a pus vreodata Felix ? Ce jucator a transferat vreodata Felix ? La Urziceni, MM si Dan Petrescu se ocupau de fotbal.

Problema e ca suporterii nu reactioneaza. Nu exista proteste, comunicate sau "nimeni la meci" initiative - desi s-au facut multe, multe gafe de inspiratie booveana in ultimele luni. Suporterii au impiedicat venirea lui Napoli pentru ca italianul s-a pisat pe echipa asta. Bun. Gane nu doar ca s-a pisat pe echipa asta, dar are si CV nul, cu doua retrogradari plus ratarea acelei prezente in Cupa UEFA cu FC U. WTF ???

Avatar utilizator
laylow
senior
senior
Mesaje: 409
Membru din: 28 Iun 2013, 23:57

Re: [Etapa 4] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de laylow » 17 Aug 2014, 10:32

Care suporteri bobby ? Suntem 500 carora ne pasa si simtim cum trebuie, restul vin ca la teatru. Suntem intr.o criză imensă de identitate si cred ca singura solutie este folosirea stemei cu leul. Asa, suntem o echipa oarecare cu jucători penibili, antrenor amator si conducere inexplicabil de naiva

DoRyN

Mesaj de DoRyN » 17 Aug 2014, 11:02

Daca stema cu leul te face sa joci fotbal, sunt de acord cu voi!

Avatar utilizator
laylow
senior
senior
Mesaje: 409
Membru din: 28 Iun 2013, 23:57

Re: [Etapa 4] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de laylow » 17 Aug 2014, 11:16

Stema cu leul va aduce, probabil, acea emulatie din tribune care pune presiune si pe jucători si pe conducere. Acum, ii doare în pix si de tricoul pe care il poarta si de modul cum joaca.

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa 4] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de blixa » 17 Aug 2014, 11:24

si cu stema s-ar intampla la fel. degeaba proiectati voi propriile asteptari in ceilalti. stema n-o sa se schimbe sezonul asta.
oamenii nu mai au incredere in seriozitatea celor implicati in fotbalul de la noi si asteapta sa se schimbe ceva. sunt multi care se intrebau: "de ce oi fi venit eu la meci?".
e vorba in primul rand de seriozitate, de joc, nu de rezultat.
S-a rupt Brazda.

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 4] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de romaad » 17 Aug 2014, 11:46

Eu cred si sper ca lucrurile se vor indrepta. Sigur, au fost facute multe greseli in presezon (aducerea unui antrenor naiv, fara rezultate si pe care publicul l-a respins din start, destramarea echipei care a promovat si aducerea prea multor jucatori, uniii cu valoare indoielnica, incoerenta in stafful administrativ), un motiv zic eu pentru aceste greseli fiind acea nesiguranta in privinta diviziei in care o sa jucam care a durat pana spre inceputul campionatului.
insa sunt convins ca cineva lucreaza acum la aceste lucruri si ne vom reveni. Inceputul asta de sezon seamana destul de tare cu cel din sezonul trecut.

Va arunc un zvon (cred ca s-a mai vehiculat aici, dar il reimprospatez) Gane va fi tinut inca cateva etape, pana dupa meciurile nationalei, pentru ca se pare ca Pitzi ar putea fi demis sau si-ar putea da chiar el demisia dupa meciurile nationalei. Si apoi s-ar putea sa vina aici.

Apropo de echipa U18 care s-a calificat in finala de anul trecut. Desi a plecat ala la Dinamu (app, s-a mai auzit ceva de el de atunci , ca baietasul zicea ca i-au promis aia ca il baga la prima echipa) si a plecat si Costea, se pare ca avem in continuare talente faine acolo: azi nationala U18 joaca cu Macedonia si avem in teren 4 jucatori, din care unul e capitan. Scorul e 3-1 acum (meciul e spre final) si ai nostri au dat un gol si doua pase decisive.

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa 4] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de blixa » 17 Aug 2014, 11:54

da, grija asta pentru juniori este detaliul cel mai important care, cel putin mie, imi da incredere. pentru ca prima echipa s-a facut in pripa, in conditii de nesiguranta, s-au facut greseli uriase. se zicea ca jerry a fost adus pentru situatia in care nu promovam, dar apoi va fi schimbat sau, in orice caz, supervizat, etc. sa vedem si treaba cu Piturca, ca s-a tot vehiculat. desi nu-mi place ca antrenor, cred ca ar fi un manager bun, capabil sa construiasca un club.
S-a rupt Brazda.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 4] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 17 Aug 2014, 12:09

Sincer, eu nu-l suport deloc pe Piturca! Dar deloc! Insa in contextul actual, s-ar putea sa fie cartea castigatoare, in contextul in care cei de la club au vorbit cu el, iar pana pe 9 septambrie sunt adusi 4-5 jucatori pe care sa-i fi garantat Piturca.
Dar din punctul meu de vedere, venirea lui Piturca este o himera!
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Închis