[Etapa 13] Universitatea - FC Botosani

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce rezultat anticipaţi in acest meci ?

Poll ended at 01 Noi 2014, 15:58

Victorie
18
82%
Egal
4
18%
Infrângere
0
No votes
 
Total votes: 22

DoRyN

[Etapa 13] Universitatea - FC Botosani

Mesaj de DoRyN » 31 Oct 2014, 15:58

Sambata, 1 noiembrie 2014, de la ora 18:00, probabil ultimul meci oficial pe batranul stadion Ion Oblemenco, se va disputa in compania revelatiei acestui tur, FC Botosani.

FC Botosani se afla pe locul 7 in clasament, cu 21 de puncte, la o distanta de 3 puncte de locul 3 si la 5 puncte de echipa de noastra ! O victorie la Craiova i-ar propulsa pe primele locuri ale clasamentului, asa ca se anticipeaza un meci dificil.

Pronosticuri cu comentarii !

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: [Etapa 13] Universitatea - FC Botosani

Mesaj de marius_vl » 31 Oct 2014, 16:00

Nu stiu de ce dar presimt ca vom castiga foarte lejer, nu neaparat la un scor mare, dar in orice caz, fara emotii!

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: [Etapa 13] Universitatea - FC Botosani

Mesaj de stuparu_alexandru » 31 Oct 2014, 16:01

prevad un 0-0. eventual cine castiga bate doar cu 1-0.
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

Avatar utilizator
Leonard Albert
fanatic
fanatic
Mesaje: 1076
Membru din: 13 Iul 2014, 19:57

Re: [Etapa 13] Universitatea - FC Botosani

Mesaj de Leonard Albert » 31 Oct 2014, 16:09

Ma-nsel eu sau Mateiu poate juca mijlocas dreapta? Madson si Brandan au dovedit ca-si merita locul in prima echipa, n-as vrea sa stea vreunul din cei trei pe bara. Mi-ar placea sa vad o echipa asa:
Balgradean - Achim, Frasinescu, Acka, Vatajelu - Mateiu, Madson, Brandan, Nuno Rocha - Bawab, Curelea(Ivan).

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa 13] Universitatea - FC Botosani

Mesaj de blixa » 31 Oct 2014, 16:15

e meci greu, dar batem. 2-0.
S-a rupt Brazda.

danutz
senior
senior
Mesaje: 458
Membru din: 12 Oct 2005, 22:29

Re: [Etapa 13] Universitatea - FC Botosani

Mesaj de danutz » 31 Oct 2014, 16:42

În condițiile date (oboseala fizică și psihică după prostia pe care au făcut-o miercuri intrând în prelungiri și implicit accidentarea lui Bancu), un punct cu ăștia e aur curat.

P.S.: Acum am văzut pozele pe maximasport - felicitări pentru inițiativă, i-ați mai ridicat moralul lui Nicușor ucv
mereu alaturi de voi

LiviuB

Re: [Etapa 13] Universitatea - FC Botosani

Mesaj de LiviuB » 31 Oct 2014, 16:53

sper sa batem... trebuie sa ne indepartam de linia rosie. Imi place echipa propusa de Leo

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: [Etapa 13] Universitatea - FC Botosani

Mesaj de _T@V_ » 31 Oct 2014, 16:54

Teoretic cred ca va fi prima infrangere in campionat pentru Cartu & Sandoi.
Sper macar sa nu pierdem jucatori (cartonase, accidentari) pentru deplasarea de la Iasi, caci de acolo trebuie musai sa ne intoarcem cu 3 pct.

N-am vazut nici un meci al Botosaniului, dar din cate am citit plaiesii chiar joaca, sunt revelatia campionatului. Au batut de'au spart campionatul asta, catei, crapizi, etc. Vin si ei dupa vreo 5 meciuri fara infrangere dintre care doua victorii, si din ultimele deplasari mai tot timpul s-au intors cu puncte. M-as mira sa-i ardem noi p'astia. Io m-as multumi si cu un egal. N-ar strica un penalty sa avem in meciul asta, in compensatie ca la piciorul lui Bancu s-a dat doar galben, noroc ca mai avea saracu ala unu...

Avatar utilizator
Leonard Albert
fanatic
fanatic
Mesaje: 1076
Membru din: 13 Iul 2014, 19:57

Re: [Etapa 13] Universitatea - FC Botosani

Mesaj de Leonard Albert » 31 Oct 2014, 17:25

De ce zici ca teoretic luam bataie? Meciul pleaca de la 0-0, jucam acasa si avem lot putin mai valoros decat al lor. Teoretic avem cam 70% sanse de 1X. Fratiorii nostri din Moldova au vreo 3-4 jucatori mai de doamne-ajuta: Acsinte, Vasvari, Fulop si Batin...in rest nu vad pericol. Intr-adevar sunt omogeni, joaca de ceva timp impreuna, dar eu zic ca nu pierdem, in plus sunt sigur ca baietii vor fi motivati, vor juca si pentru Nicusor.

Avatar utilizator
Ovidiu*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2410
Membru din: 19 Aug 2006, 13:14

Re: [Etapa 13] Universitatea - FC Botosani

Mesaj de Ovidiu* » 31 Oct 2014, 17:30

Mai da-i in pelea mea, tot Botosani se numesc. Si ASA tot revelatie era cand a venit. N-am niciun fel de respect pentru echipele astea. Suntem Stiinta. Victorie, pentru Bancone.
PS: Ma uitai peste lotul astora. De cine trebuie sa ma sperii?
The problem of putting your foot on a lion's neck is, you can never let it up.

Dany
fanatic
fanatic
Mesaje: 1963
Membru din: 18 Mai 2006, 14:31

Re: [Etapa 13] Universitatea - FC Botosani

Mesaj de Dany » 31 Oct 2014, 17:59

Ovidiu* scrie:Mai da-i in pelea mea, tot Botosani se numesc. Si ASA tot revelatie era cand a venit. N-am niciun fel de respect pentru echipele astea. Suntem Stiinta. Victorie, pentru Bancone.
PS: Ma uitai peste lotul astora. De cine trebuie sa ma sperii?

Asta este cel mai important...trebuie sa jucam noi si nu sa ne pliem pe tactica adversarului.
Noi trebuie sa fim cei care ataca si ceilalti sa joace dupa cum cantam noi!!!!!
usteag
Intr-adevar sunt ei in forma dar totusi vin pe Oblemenco, nu chiar oriunde!
Bafta baietilor maine!!!!
Forzza Stiinta, forzza Stiinta!!!

sorin107

Re: [Etapa 13] Universitatea - FC Botosani

Mesaj de sorin107 » 31 Oct 2014, 19:02

e olandezu ala negru care joaca bine la ei, da' las-o drq Tav, ca nu-i chiar asa. da-i in [cenzurat] mea de soldoveni, daca ne cacam pe noi ca vin aia si ne bat acasa, ce drq sa mai zicem cu aia mai buni ca ei?

acka joaca sau e accidentat? e o dilema la mijloc, intre mateiu si madson. desi brandan parea cam obosit la sfarsitul meciului cu viitorul. in rest, cred ca echipa e clara, a la cartu.

balgradean - achim, frasinescu, acka/avramia, vatajelu - madson/mateiu, brandan - tarnacop, rocha, baluta - bawab

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 13] Universitatea - FC Botosani

Mesaj de romaad » 31 Oct 2014, 19:08

Victorie! aia vin deja obositi, e cea mai lunga deplasare pentru ei din campionat si trebuie sa o ia si ei dupa atatea meciuri neinvinsi (pana acum am taiat elanul bozgorilor, al javrelor, al lu Hagi, deci avem experienta cu echipe din astea neinvinse) Plus ca vin eu la meci!

Nu cred ca mai e cazul sa punem echipa, deja a inceput sa o invete si fi-miu pe de rost! Sper ca Acka sa fie apt de joc, baiatul asta e pentru mine revelatia echipei pana acum, asta pentru ca il credeam un ospatar obosit

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: [Etapa 13] Universitatea - FC Botosani

Mesaj de SLH » 31 Oct 2014, 19:14

Acka e apt de joc, oricum nici cu Avramia nu as avea mari emotii.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 13] Universitatea - FC Botosani

Mesaj de DeuxEx » 31 Oct 2014, 19:33

Pe astia ar trebui sa-i batem numai din furia impregnata de accidentarea lui Bancu.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Închis