[Etapa 33] Ceahlăul Piatra -Neamț- Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem cu echipa lui "Pinalti"?

Poll ended at 24 Mai 2015, 02:03

Victorie, 3 puncte!
12
86%
Egal, 1 punct!
2
14%
Luam bataie, 0 puncte!
0
No votes
 
Total votes: 14

Saviola
membru
membru
Mesaje: 142
Membru din: 23 Feb 2004, 02:14

Re: [Etapa 33] Ceahlăul Piatra -Neamț- Universitatea Craiova

Mesaj de Saviola » 24 Mai 2015, 18:05

muttley scrie:Ma... Cartu cu Sandoi nu sunt ei cei mai buni din lume, dar serios cum sa te iei de antrenori la meciul asta? Pai ce **** mea sa faca antrenorii? Sa intre Cartu si sa dea gol ?

Aia te duc pana in 16-25m, azi te-au dus pana in 7m daca in mortii ma-tii de jucator nu esti capabil sa dai gol, ce vina are antrenorul?

Avem o multime de jucatori foarte prosti, o alta multime mai mica de jucatori prosti si o mana de jucatori buni care merita sa ramana si cu care putem sa construim ceva.
Dar cine p... mea s-a declarat multumit de lotul asta si a spus ca nu avem nevoie de intariri, daca nu antrenorul??? Ca prefera omogenitatea, ca nu stiu ce... SUNT LA FEL DE VINOVATI SI ANTRENORII!!!

:o: :o: :o:

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 33] Ceahlăul Piatra -Neamț- Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 24 Mai 2015, 18:10

cea mai mare problema e sa nu cumva sa ne mintim ca avem jucatori si implicit echipa, iar rezultatele astea sunt datorita lipsei de "motivatie", daca facem asta... e foarte posibil ca la anul sa ne jucam in play-out.

Sa fim seriosi ca sa speram la un loc in top 4-5 anul viitor, ne trebuie minim 4-5 jucatori.

Numai in meciul de azi am avut 5-6-7 jucatori care au fost vai de mama lor: Vatajelu, Frasinescu, Baluta, Carstea, Mateiu etc.


@Saviola

Eu sunt 100% convins ca antrenorii au declarat asta pt ca au fost fortati de conducere. Cartu a si explodat dupa meciul cu Botosani (daca nu ma insel) cand a spus clar ca isi doreau jucatori in iarna dar aia din conducere au refuzat.

Princiapala vina pt lotul actual este a celor din conducere ROTARU si Grigore, iar dupa urmatorii vinovati sunt intr-adevar antrenorii ca nu au fortat mai tare sa aduca jucatori. Noi am pierdut un retur intreg cand puteam sa se integreze acei jucatori asa preferam sa aducem in vara (sper totusi sa aducem macar si in vara) si astia sa se integreze in 2 saptamani.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [Etapa 33] Ceahlăul Piatra -Neamț- Universitatea Craiova

Mesaj de sorialis » 24 Mai 2015, 18:14

Din ce spune Felix, cred ca nu vom avea aceiasi jucatori, dar mai ales antrenori, incepand cu vara asta
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
constable
membru
membru
Mesaje: 165
Membru din: 15 Apr 2014, 13:59

Re: [Etapa 33] Ceahlăul Piatra -Neamț- Universitatea Craiova

Mesaj de constable » 24 Mai 2015, 18:14

Maxima Sport :
"Într-un fel, pentru Universitatea s-ar putea ca prestațiile jenante din finalul campionatului să fie o veste bună. Finanțatorii și antrenorii și-ar putea da seama că e nevoie de o remaniere masivă a lotului. La Craiova de azi a deranjat nu doar atitudinea inacceptabilă, ci și (pur și simplu) lipsa de valoare. Vorba aia: decât Băluță, mai bine Căruță. Extrema noastră s-a zbătut ca o muscă fără cap (cum face aproape în fiecare meci), a centrat catastrofal și a ratat incredibil. În 10 minute, revenitul Bancu a arătat mult mai a fotbalist decât a arătat Băluță în 10 meciuri. Dar, desigur, nu e Băluță singurul vinovat. De altfel, în afară de Herghelegiu, nimeni nu a arătat a fotbalist la Știința și estimările cu ”mai avem nevoie de 2-3 fotbaliști” nu sunt de natură să dea speranțe suporterilor."

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 33] Ceahlăul Piatra -Neamț- Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 24 Mai 2015, 18:17

Interesant ce a zis Naum: "Poate prestatia unor jucatori de la Craiova se datoreaza si faptului ca poate au auzit si ei ce am auzit noi ca sezonul viitor o sa aiba alta banca tehnica si nu mai sunt interesati acum sa dea tot ce pot"


PS: Noi de la viitorul trebuia sa aducem 3 jucatori, cu toti 3 s-a vorbit si au fost aproap de Craiova, dar in ultim moment Hagi a crescut pretul si ne-am ales cu Baluta. Ceilalti 2 jucatori sunt: Mitrita si Tanase.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 33] Ceahlăul Piatra -Neamț- Universitatea Craiova

Mesaj de romaad » 24 Mai 2015, 18:21

dap se pare ca si astia de la digi stiu ceva, au sugerat ca din vara vom avea alti antrenori. Eu sincer nu sunt asa convins ca nu avem ceva valoare in lot. Bine, in afara de Frasinescu ca ala m-a disperat deja. Insa si me imi pare ca banca tehnica a cam dat maximul si nu poate mai mult. Azi, in ciuda ocaziiilor am aratat ca o echipa de curtea scolii, nu ca o echipa profesionista

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 33] Ceahlăul Piatra -Neamț- Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 24 Mai 2015, 18:27

Repet, eu astazi nu le gasesc nici cea mai mica vina antrenorilor. Uitati-va iar la meci inainte sa ziceti ceva de antrenori, pana la 1-0 i-am dominat categoric !!!! au avut decat faza aia cand a sutat Achim in Balgradean in rest am dominat tot.

Imediat dupa ce am marcat, jucatorii si-au bagat [cenzurat] in el de fotbal si nu au mai respectat nimic, nici tactica si nici absolut nimic.
In a 2-a repriza cred ca am avut 6-7 faze clare, pai cum sa te iei de antrenor cand din 7m nu dai gol? Cu ce e de vina Cartu ca Baluta da ca prostul in portar, ca Tarnacop din 7m da cu siretul sa rupa poarta si tot asa.
Oamenii au scos maxim din jucatori in meciul de azi, pai i-au dus in N situatii de finalizare, de acolo intervine valoarea jucatorilor.

Cartu si Sandoi sunt de vina ca totusi in 20+ meciuri cate au la echipa + o pregatire de iarna, sunt vinovati ca nu au reusit sa regleze fazele fixe, atat ofensive cat si defensive.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: [Etapa 33] Ceahlăul Piatra -Neamț- Universitatea Craiova

Mesaj de SLH » 24 Mai 2015, 18:29

Cum paula mea sa fie vina antrenorilor la meciul asta? Cand ai peste 20 de ocazii inseamna ca antrenorii si-au facut bine treaba, problema e la nesimtiti care rateaza.
Unii dintre voi aveti o fixatie pe creier, aveti exact aceleasi comentarii indiferent de ce se intampla pe teren.

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 33] Ceahlăul Piatra -Neamț- Universitatea Craiova

Mesaj de romaad » 24 Mai 2015, 18:30

hai ba lasati-l dracu de fotbal. Ne organizam si noi sa facem o sarbatoare a forumului inainte/dupa ultima partida? promit ca vin cu sofer....
...chiar daca sunt intr-un picior!
Last edited by romaad on 24 Mai 2015, 18:36, edited 1 time in total.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 33] Ceahlăul Piatra -Neamț- Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 24 Mai 2015, 18:36

Nu e vorba de antrenori aici. E vorba pur si simplu de valoare. Unii sunt purtatori "ilegali" de tricouri alb-albastre. Sincer, si Thunder ar fi marcat 3-4 goluri daca s-ar fi aflat in postura asa-zisilor nostrii atacanti. Si asta dupa o tura de schimbul 3. Si nu, cu 3 transferuri nu avem sanse la mai mult de locul 8 in sezonul urmator.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

sorin107

Re: [Etapa 33] Ceahlăul Piatra -Neamț- Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 24 Mai 2015, 18:51

cei care sunt mai apropiati de echipa - ati auzit ca vor veni alti antrenori?

mie, in saptamana in care am fost la craiova mi s-au parut teribil de blazati si de plictisiti.

apropos, cel mai slab la antrenamente (exceptandu-l pe baluta, evident) era vatajelu. da la poarta din orice pozitie, dar doar avioane. mi-au spus si niste oameni care mergeau la antrenamente zi de zi acelasi lucru. si si-a luat niste basini in cap ceva de nedescris.

ah, au venit mai repede la teren baietii si dadeau la poarta. era doar adi popescu, care i-a dat o indicatie lui baluta. si a sarit al mic, dar mare fotbalist si caracter: "hai bre taci si lasa-ma cu vrajeala asta"

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [Etapa 33] Ceahlăul Piatra -Neamț- Universitatea Craiova

Mesaj de sorialis » 24 Mai 2015, 19:09

constable scrie:E simplu : Avem numele, culori, in viitor si stadion... Ne trebuie antrenori și echipă . Bine că am strâns câteva puncte cu noroc fiindcă aveam șanse să ne ducem in B cu jucatorii astia.

Imi permiti sa te citez? Sunt 100% de acord cu tine!!!!!


FORZA STIINTA!!!!!!!!!!!!!


ucv ucv ucv ucv ucv ucv
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [Etapa 33] Ceahlăul Piatra -Neamț- Universitatea Craiova

Mesaj de sorialis » 24 Mai 2015, 19:12

romaad scrie:hai ba lasati-l dracu de fotbal. Ne organizam si noi sa facem o sarbatoare a forumului inainte/dupa ultima partida? promit ca vin cu sofer....
...chiar daca sunt intr-un picior!

Pentru piciorul tau rablagit, fac orice!!!! usteag usteag usteag :up: :up:


Romaad, Copacule, dati-mi naiba localul ala irish, sa pun intalnirea, e ultima din sezonul asta!!!

LE: Intalnirea este deja aranjata pe facebuc!!!!

PS: Cum dracu pun maxima-ro. la invitati, respectiv in subiect, sa poti da click direct?!?!
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

iuli

Re: [Etapa 33] Ceahlăul Piatra -Neamț- Universitatea Craiova

Mesaj de iuli » 24 Mai 2015, 20:08

lipsa de motivatie,la unii si de valoare......
ramane sa vedem sezonul viitor,sper sa nu fim atat de prosti sa schimbam antrenorii sa ne batem din nou pt evitarea retrogradarii.
@cristunu...mars in mortii ma-tii bah boovean coclit,ce cauti pe forumul Stiintei sclavule?
Last edited by iuli on 24 Mai 2015, 20:13, edited 1 time in total.

sorin107

Re: [Etapa 33] Ceahlăul Piatra -Neamț- Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 24 Mai 2015, 20:09

nu cred ca se vor schimba antrenorii decat intr-un singur caz: daca se va investi ca la anul sa tragem la titlu. atunci vor fi adusi si alti jucatori, dar si alti antrenori. cu tot respectul pentru cartu si sandoi, sunt ai nostri si cred ca pot mai mult de atat, dar nu sunt convins ca pot sa ne aduca titlul.

dar nu cred ca o sa fie cazul, nu avem nici macar stadion ca sa tragem la titlu, trebuie sa fie alta ambianta in oras si nu e inca momentul. deci cred ca o sa ramana cei doi, un lucru bun, dupa parerea mea. dar trebuie adusi jucatori si pus biciul pe astia ca si-au luat impresii de fotbalisti. si sunt departe de realitate.

Închis