[ETAPA 4] ASA TG MURES - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Moderator: grup_moderatori

Închis

Rezultat final:

Poll ended at 02 Aug 2015, 15:24

- victorie
11
38%
- egal
3
10%
- infrangere
15
52%
 
Total votes: 29

blue_titan
fanatic
fanatic
Mesaje: 2693
Membru din: 15 Noi 2007, 22:35

Re: [ETAPA 4] ASA TG MURES - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de blue_titan » 03 Aug 2015, 19:32

7 puncte in urmatoarele etape si ae intra in normal

iepurakis
senior
senior
Mesaje: 324
Membru din: 27 Feb 2009, 21:07

Re: [ETAPA 4] ASA TG MURES - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de iepurakis » 03 Aug 2015, 19:33

Oare de ce vedeți toți așa probabilă venirea unui Piți, Contra sau mai știu eu ce?
Realitatea (singura) din punctul meu de vedere e că momentan la club robinetul este inchis dpdv finanțare, altfel s-ar fi adus niscai jucători.
Singura schimbare pe care o văd posibilă ar fi să renunțe la două salarii de antrenor pentru unul. Evident, nu de nivelul celor de mai sus.
Dar mă rog, cred că se poate Visa în continuare, bine că e forumul activ, curge publicitateaaaaa :-))

conStiinta

Re: [ETAPA 4] ASA TG MURES - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de conStiinta » 03 Aug 2015, 20:11

Eu zic ca mai mult de Lincar sau Balint nu s-ar aduce. Mai bine stam cuminti in banca noastra, cel putin pana la iarna.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [ETAPA 4] ASA TG MURES - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de DeuxEx » 03 Aug 2015, 20:18

Sa nu ne trezim ca il promoveaza pe Mogosanu de la echipa a doua...
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

sorin107

Re: [ETAPA 4] ASA TG MURES - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de sorin107 » 03 Aug 2015, 21:02

i-am vazut pe nuno rocha si acka la o terasa, la mall. erau cu pieleanu si cu tutorele legal al lui madson.

apropos, cred ca schimbam sistemul pentru meciul cu chiajna, o sa jucam ce-am jucat din minutul 60 la mures, 4-1-4-1 cu madson in spatele lui mateiu si zlatinski si cu rocha impins. sau poate cu ivan impins si cu rocha in banda stanga. probabil ca nu va intra bawab titular.

Avatar utilizator
blondu
fanatic
fanatic
Mesaje: 1653
Membru din: 16 Apr 2005, 02:13

Re: [ETAPA 4] ASA TG MURES - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de blondu » 03 Aug 2015, 21:57

la ce joaca bawab si ce figuri are nu prea il vad titular. eu as scapa de el si as aduce un varf cu forta de patrundere, cu tupeu, bataios.

JustME

Re: [ETAPA 4] ASA TG MURES - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de JustME » 03 Aug 2015, 22:39

sorin107 scrie:cartu la digi: da' ce trebuia neaparat sa batem ieri? asa e o echipa buna.
nu, nu trebuia sa batem. trebuia sa scoatem un egal strans din c*r.. halal mentalitate.

conStiinta

Re: [ETAPA 4] ASA TG MURES - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de conStiinta » 03 Aug 2015, 23:46

JustME scrie:
sorin107 scrie:cartu la digi: da' ce trebuia neaparat sa batem ieri? asa e o echipa buna.
nu, nu trebuia sa batem. trebuia sa scoatem un egal strans din c*r.. halal mentalitate.
Ma mir ca esti atat de vehement (si multi altii) dupa meciul asta, de parca ar fi primul meci in care ne propunem putin si-l si obtinem acel putin. Am mai avut abordarea asta si o s-o mai avem. Mai ales cu atat de multe improvizatii, cu lotul relativ slabut si meci in deplasare la echipa de pe locul 1. Cartu nu si-a iesit din tipare in acest meci. Daca erai atat de vehement inainte de inceperea campionatului, acum as fi inteles sa ai un astfel de punct de vedere, ptr ca fix in aceeasi nota am jucat multe din meciurile din retur. Dar sa insisti pe ideea ca e oarecum normal sa nu fie bani de ivestitii, ca investitorii nu sunt sac fara fund, nu inteleg de ce te-ai fi asteptat la mai mult decat atitudinea asta! Inseamna ca ai asteptari nerealiste cu ceea ce avem la echipa acum.

Cred ca schimbarea antrenorilor in acest moment este total nepotrivita, totusi suntem conjunctural atat de jos in clasament, in niciun caz jocul nu este de locul actual. Eu mi-as fi dorit schimbarea antrenorilor in pauza dintre campionate (am si scris la vremea respectiva), in contextul in care s-ar fi vrut mai mult decat anul precedent. Dar asta ar fi insemnat investitii in antrenor + 3-4 jucatori. Dar stim care a fost abordarea investitorilor ... Am acceptat (prin atitudinea conducerii) ca si anul asta o fie ceva asemanator anului trecut (1-2 locuri in sus sau in jos, pe acolo), drept urmare era absolut normala continuarea cu Cartu si Sandoi. Si atat timp cat continui cu ei, pai ii lasi macar pana in iarna. Asteptam iarna, vedem daca prindem primele 6 echipe, si atunci tragem concluzii ... o:

Batem in urmatoarele 3 meciuri si cerul sa fie limita inaintea meciului cu mioarele :lol:

ucv

JustME

Re: [ETAPA 4] ASA TG MURES - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de JustME » 04 Aug 2015, 00:14

nu am asteptari nerealiste, am asteptari cat se poate de realiste. s-a demonstrat clar ca atunci cand vrem putem sa practicam un fotbal frumos si spectaculos. sunt vehement pt ca e timpul sa mai si jucam fotbal, anul trecut am inteles era presiunea retrogradarii dar anul asta..? crestem si noi nitel sau batem pasul pe loc?

mai ales ca in meciul asta era o paine de mancat, dar nu.. noi ne-am dus ca mieii la taiere zici ca jucam cu barcelona. pai ma nene asta "da' ce trebuia neaparat sa batem ieri? asa e o echipa buna" e mentalitate de invingator? pai atunci ne mai miram ca in repriza a 2-a ne-am bagat cu curu in poarta si i-am lasat pe aia sa vina peste noi?

mie lotul nu mi se pare deloc slabut, ok nu e unul stralucit dar nici slab nu e. iar de improvizatii nu mai zic nimic pt ca n-are rost sa ma dau eu mare antrenor aici dar fratioare Tarnacop a fost catastrofal si fac pariu ca daca nu se accidenta nici nu era scos din teren. dar in fine, ideea e ca, din punctul meu de vedere,asa cu lotul asta slab se poate mai mult. trebuie doar sa vrem! problema mea e ca noi nici atunci cand e loc nu vrem. mergem la ciupeala. am inteles ideea de nevoie din returul trecut ba da acum? adica mai si declari ca ce echipa mare e ASA. hai bre' ma lasi? mi se pare o atitudine mai mult decat paguboasa!

prefer sa jucam precum in meciul cu Astra si sa pierdem decat sa scoatem un punct de c..t si chinuit ca in meciul cu ASA.

JustME

Re: [ETAPA 4] ASA TG MURES - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de JustME » 04 Aug 2015, 00:27

nush verilor eu m-am cam saturat de scuze. cand jucam bine cad ailalti fizic, cand ne calaresc adversarii virusul alimentar/lotul slab. cand facem echipa cu valente defensive iar.. virusul alimentar. cand facem schimbare clar defensiva Bawab - Madson.. e pentru a tine mijlocul terenului (si l-am tinut de n-am mai putut).

insa am gasit repede vinovatii: Bancu si bulgarul manca-ti-as. aia trebuie injurati ca am jucat fix turca 75% din meci. verilor si daca ii bateam eram la fel de vehement si nemultumit. asa cum la meciul cu Astra m-am declarat multumit si chiar n-am avut ce sa reprosez chiar daca am pierdut la fel si acum chiar daca scoteam 3 puncte ma declaram nemultumit.

NU imi doresc schimbarea antrenorilor insa atitudinea asta de echipa mica si fricoasa trebuie sa inceteze!

Avatar utilizator
BluBoy
fanatic
fanatic
Mesaje: 6959
Membru din: 13 Noi 2005, 17:51

Re: [ETAPA 4] ASA TG MURES - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de BluBoy » 04 Aug 2015, 00:33

muttley scrie:Ce :bad: ti se pare ma realist si obiectiv? Mie mi se pare manipulator, acum te apuci sa scoti pe masa publicului lucrurile evidente doar pentru ca ai primit ordin sa accentuezi si mai mult imaginea proasta a antrenorilor? Acum o luna ce :bad: ma-tii faceai? Nu cumva publicai articole despre cum avem noi super echipa si injurai suporterii care spuneau contrariul?
Este un alt articol mizerabil semnat de Mantog, iar cacatul ala de site devine o copie 1 la 1 cu editie.

Nu stiu ce scrieti pe aici ca si-au atins limitele, pai care sunt ma limitele lor? Astea de acum sau alea din sezonul trecut cand au seria respectiva? Ce va face sa credeti ca peste 2 etape nu poate sa inceapa o astfel de serie, ghici ce, tot ei au facut-o, iar acum si-au atins limitele? Ce limite? Am jucat noi prin europa si ei si-au atins limitele datorita lispei de experienta europeana?

Sa te apuci sa le zici ca si-au atins limite sau nu stiu ce este un lucru aiurea. Echipa asa a jucat de cand au venit ei, organizare defensiva si ofensiv vedem ce putem, dar acum cand rezultatele nu mai sunt cu ei va legati de joc.
Echipa joaca acelasi fotbal (cu momente mai bune sau proaste) de cand au venit antrenorii, ca uneori am castigat sau uneori am pierdut asta e o parte.

@Thunder

si ce vrei ma sa intre cartu si sa-l blocheze pe Boldrin pe piciorul stang? Asta pentru ca Vatajelu e un handicapat care chiar daca a fost anuntat ca ala are doar stangul, el il lasa pe piciorul respectiv?
Vrei sa intre Cartu sa faca marcaj la faza fixa ca Bawab si Balgradean se scarpinau in [cenzurat]?

1. Golurile se dau pe erori altfel toate meciurile s-au termina 0-0.
2. Putea sa fie cel mai mare antrenor pe banca cu Astra, mai mult decat sa-i spuna fundasului sa-si lase mereu omul pe piciorul de "sprijin" nu avea ce sa faca. E vorba de valoare si cand nu o ai, o iei in gura.

Muresul este o echipa mai valoroasa ca noi cum, la fel si Astra. Vrei play-off si performanta, bagi bani si aduci jucatori, nu stai ca aurolacul sa inceapa campionatul si sa vezi ca esti in curul gol, iar dupa sa te duci ca sclavul la Pandurii si sa le ceri un mijlocas care cu 3 saptamani in urma era liber, daca faci asta aia o sa-si bata **** de tine si o sa-ti ceara 800k



PS: Aia cu francezii ii era adresata lui Romaad care facea pe aici misto ca i-au ars aia pe ASA.


L E: Unde vezi tu ca tip? Doar ca acum 2 luni cand comenta cineva de joc, antrenori sau jucatori era pus la zid ca e nemultumit, etc. Acum dintr-o data cand lucrurile sunt fix la fel, jocul este fix la fel lumea e nervoasa ca nu sunt rezultate.

Am sa iti dau o bere cand ne vedem. Nici ca se putea explica mai clar. apld apld apld
P.S.: mai ales in legatura cu sclavii aia din presa care la inceputul sezonului mancau [cenzurat] ca avem super antrenori si super echipa, iar acum dau din bot la comanda conducerii.
Unii sunt tarfé, altii sunt prosti. Si unii si ceilalti sunt insa sclavii zdrentei de marin.
Si cum se schimba unii in curvé nici nu-ti vine sa crezi !

JustME

Re: [ETAPA 4] ASA TG MURES - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de JustME » 04 Aug 2015, 00:34

ASA nu!


Universitatea Craiova a refuzat fotbalul la Târgu Mureş şi doar inspiraţia lui Bălgrădean i-a adus o remiză

Craiova a jucat ca o echipă mică la Târgu Mureş şi a fost norocoasă să revină acasă cu un punct. Gazdele, angrenate şi în Europa League, au părut mai proaspete decât echipa fără orizont a lui Cârţu şi Săndoi. După patru etape, alb-albaştrii depăşesc în clasament doar o echipă penalizată cu 6 puncte, Petrolul, iar cealaltă pedepsită, CFR, este deja deasupra. Situaţia seamănă izbitor cu cea de anul trecut, când, cu Jerry Gane, se adunau doar 2 puncte în primele 6 meciuri, însă după nişte dispute mai grele decât cele recente.

Brandan a dat tonul ocaziilor mureşene, cu două pase geniale, dar Craiova a avut şansă când Ivan Gonzales a reluat din 3 metri în afara porţii. Târnăcop, repoziţionat fundaş dreapta, a fost bezmetic în prima repriză, pe partea sa fiind bulevard. După ce s-a accidentat, Popov i-a preluat postura, dar nici bulgarul n-a făcut faţă acolo, servind un adversar cu o minge de gol, nefructificată însă. La mijloc a fost debandadă. Mateiu şi Kay au fost practic doar supliment defensiv, iar Herghelegiu şi Ferfelea nu-şi pot valorifica potenţialul în benzi. În aceste condiţii, Rocha şi Bawab au fost lăsaţi pe cont propriu în faţă şi nu aveau ce să speculeze. Iordanianul a tras primul pe poarta adversă, după o jumătate de oră, singura ocazie a Craiovei din prima parte.

În repriza a doua, oltenii n-au creat nimic, cu teama permanentă de a nu se descoperi, dar şi strânşi pe două rânduri tot au fost surprinşi de gazde, care au avut 5 mari ocazii de gol, la 3 dintre ele Bălgrădean fiind providenţial. Nici la fazele fixe echipa lui Cârţu şi Săndoi n-a contat, cele 3 lovituri libere cu potenţial de pericol fiind executate modest de Vătăjelu, Mateiu şi Zlatinski. Bulgarul a arătat că nu se apropie de valoarea lui Brandan, “remarcându-se” doar cu două simulări şi două şuturi slabe. Al doilea l-a tras mult peste poartă, în prelungiri, pe respingerea lui Stăncioiu în faţa lui Bancu, scăpat singur pe contraatac. A fost unica şansă importantă a Ştiinţei la Târgu Mureş, venită după un asediu al vicecampioanei, provocat mai degrabă la invitaţia alb-albaştrilor, decât de forţa ofensivă a oamenilor lui Miriuţă. Craiova a lăsat o impresie urâtă în Ardeal, agăţându-se de un punct de care nu a fost vrednică, dacă Bălgrădean nu era într-o seară de graţie.


sursa si continuarea articolului:
http://www.cvlpress.ro/04.08.2015/asa-nu/

JustME

Re: [ETAPA 4] ASA TG MURES - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de JustME » 04 Aug 2015, 00:44

toata lumea are lot mai bun decat noi..

Avatar utilizator
dxtr009
fanatic
fanatic
Mesaje: 3705
Membru din: 05 Apr 2004, 16:11

Re: [ETAPA 4] ASA TG MURES - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de dxtr009 » 04 Aug 2015, 01:02

nu toate articolele din maximasport sunt scrise de mantog.....
Imagine
CE E SUS, CAINE ?

poate..n-avem bani deoparte..si, poate, toate premiile-s date..prin spate, livrate..de cifre umflate..mizerii furate..brutal promovate..

Thunder

Re: [ETAPA 4] ASA TG MURES - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de Thunder » 04 Aug 2015, 08:55

Decat alea de c.c.t sunt scrise de mantog, alea mai de doamne ajuta sunt scrise de altii :laughing:

Închis