[Etapa 8] Universitatea Craiova - FCSB

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce credeti ca va face Universitatea Craiova cu FCSB?

Poll ended at 23 Aug 2015, 18:11

3 puncte, e momentul sa batem aceasta echipa!
14
44%
1 punct (macar atat!)
5
16%
0 puncte (e momentul unei schimbari)
13
41%
 
Total votes: 32

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

[Etapa 8] Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de DeuxEx » 16 Aug 2015, 18:11

Duminica, 23 august, ora 18.30, Universitatea Craiova intalneste umbra unui adversar de traditie, respectiv clona echipei steaua buCUResti.
In mod normal, acest meci ar trebui sa se joace cu tribunele Extenisvului pline pana la refuz de olteni veniti sa-si incurajeze echipa impotriva unei inventii a regimului comunist, intr-o zi speciala pentru fostul regim (ce coincidenta!). In realitate, am dubii ca se va intampla asa, din cauza ultimelor rezultate si a orei la care este programata partida! Ultimele rezultate ale echipei noastre nu cred ca sunt prea incurajatoare pentru fanii Universitatii...
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

JustME

Re: [Etapa 8] Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de JustME » 16 Aug 2015, 18:22

o sa ne aparam ca disperatii, o sa luam gol dupa care o sa ne aducem aminte ca putem sa jucam si fotbal. muttley o sa ne [cenzurat] iar la cap ca aia au facut pasul inapoi/au cazut fizic, o sa delireze cu lotul slab. in concluzie o mare [scuzati].

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 8] Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de muttley » 16 Aug 2015, 18:22

Ce va mai place sa faceti misto cu FCSB, poate ne ard astia ca asa se intampla mereu cand ai gura mare, gen limbi lui Hagi.

Meciul asta e o necunoscuta in acest moment iar lucrurile pot sa se limpezeasca abia la mijlocul saptamanii viitoare. Ambele echipe se confrunta cu probleme interne, iar rezultatele de pana acum sunt sub asteptari pentru anumite persoane.

Ramane de vazut cum oile o sa trateze acest meci, daca vin cu prima sau a doua echipa. Cred ca am putea profita de haosul de la mioare si de faptul ca au un "antrenor" total nepregatit si sa scoatem o victorie.


P S: Si totusi singura victorie pe thread facut de mine :-D s-a grabit asta de la Mamaia sa faca thread ca pana maine nu mai avea rabdare.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
dxtr009
fanatic
fanatic
Mesaje: 3705
Membru din: 05 Apr 2004, 16:11

Re: [Etapa 8] Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de dxtr009 » 16 Aug 2015, 21:24

adica la faza cu tricoul i am dat limbi lui hagi sau cum ??
Imagine
CE E SUS, CAINE ?

poate..n-avem bani deoparte..si, poate, toate premiile-s date..prin spate, livrate..de cifre umflate..mizerii furate..brutal promovate..

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 8] Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de DeuxEx » 16 Aug 2015, 21:39

Daca nu te misti, Seke, ramai cu buza umflata! Oricum, atata timp cat tu nu vii la meci, de ce sa faci threadul? Eu vin!
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: [Etapa 8] Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de cortinadampezzo » 16 Aug 2015, 23:22

Mi-ar placea sa vad o motivatie in plus la meciul asta. Fie ca le bate inima pentru Craiova fie ca vor sa ajunga la FCSB, jucatori precum Ivan, Bancu, Vatajelu sau Baluta ar trebui sa manance gazonul.

Va fi un meci greu, FCSB are evolutii oscilant sinusoidale. Greu adica imprevizibil, dar cu siguranta FCSB nu va veni la remiza. Mai ales daca ne privesc din perspectiva ultimelor noastre rezultate.

Sezonul curent am luat goluri extrem de usor, din faze care nu aratau nimic. FCSB are jucatori cu potential individual foarte ridicat. Daca nu facem marcaj si pressing va fi dezamagitor.

Straton - Vatajelu, Popov, Acka, Achim - Bancu, Mateiu, Zlatinski, Baluta - Rocha, Bawab

alex21.mufc
suporter
suporter
Mesaje: 787
Membru din: 11 Sep 2014, 00:30

Re: [Etapa 8] Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de alex21.mufc » 16 Aug 2015, 23:35

De ce Straton?
Aka giallorosso!

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 8] Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de muttley » 17 Aug 2015, 00:25

DeuxEx scrie:Daca nu te misti, Seke, ramai cu buza umflata! Oricum, atata timp cat tu nu vii la meci, de ce sa faci threadul? Eu vin!
Ce sa fac ma daca astia la MOTOGP au asa putina vacanta de vara, lasa ca am fost la ala cu Chiajna si am castigat.


PS: Cea mai mare vina a lui Cartu si Sandoi e ca n-au facut ce a facut Rednic in seara asta, poate aveti curiozitatea sa cautati declaratia de dupa meci de la Digisport sau LookTV. Asa trebuie sa se comporte un antrenor caruia nu ii sunt satisfacute cerintele. Asa si cei doi sa se comporte si sa declare inca din iarna, de vara nu mai zic nimic ! Iar daca conducerea avea ceva de obiectat trebuiau sa plece, dar au ales sa ramana pentru bani si sa fie intr-un fel sau altul niste...
Aici e mare problema cu ei, legendele Stiintei au preferat sa propage minciunile lansate de conducere si practic indirect sa minta suporterii pentru linistea lor financiara. Cartu cu siguranta nu e cel mai bun antrenor din lume, poate nici dintre cei care antreneaza acum in liga 1, dar nu este un prost, simte jucatorii. El stia bine valoarea lotului, dar a acceptat sa ramana pentru bani. Pe langa asta probabil seria respecitva l-a facut sa nu mai fie perfect obiectiv si sa nu ia in considerare toti factorii. Sunt de acord ca de afara ne este usor sa vorbim ca nimeni de aici nu cred ca luna de luna are pe masa 10-15 mii de euro ca salariu + bonusuri de alte cateva mii in fiecare saptamana, iar prime de obiectiv de sute de mii.
insa totusi asta e vina lor. In rest despre joc chiar nu ma complic, echipa joaca fix acelasi fotbal de cand au venit, dar fix acelasi deci nu intru in chestia asta cu "nu jucam fotbal, sa plece" pentru ca acelasi lucru se intampla si cand castigam puncte, cu acelasi fotbal iar atunci erau apreciati.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

JustME

Re: [Etapa 8] Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de JustME » 17 Aug 2015, 00:36

pana acum le luai apararea iar acum ii facusi mai pe ocolite sclavi. iar vorbesti despre ce visezi tu noaptea si ti se pare ca e adevarul absolut. stii tu ca a ramas Cartu pentru bani :) n-ai niciun dubiu de parca i-ai citit gandurile lu Sorin Cartu si ai vazut care e treaba. e amuzat ca de bani esti sigur nu lasi nicio urma de indoiala in schimb cand zici de seria de meciuri fara infrangere care sanki i-a intunecat obiectivitatea arunci (probabil din gresala) un 'probabil' :lol:

si mai amuzant e ca tu crezi ca antrenorii au salarii de 10-15 mii pe luna :lol: prietenas Cartu si Sandoi nu au salariile adunate 10-15 mii. dar continua sa ne prezinti visele tale drept unicul adevar general valabil, poate pana la urma gasesti pe cineva care sa te creada :)

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 8] Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de muttley » 17 Aug 2015, 00:43

Nu au salariile astea? Poate apare lista si cu salariile lor si ai sa ramai surprins de ce salarii au. Iti zic eu ca nu exista si nu a existat jucator la echipa care sa aiba salariu mai mare ca ei,asta fiind mai pe "ocolite" si o conditie pusa de cei doi asa ca stai linistit.

Pai intr-un fel sau altul asta au fost, sclavi. Adica dupa parerea mea e o atitudine de sclav ca tu Sorin Cartu, o legenda a fotbalului romanesc sa apari in conferinta de presa langa un limbric ca Felix Grigore si practic sa girezi pentru toate ineptiile aruncate de el cu referire la valoarea jucatorilor. De orice il poti acuza pe Cartu, dar ca nu isi da seama de valoarea cuiva.
Deci da, mai pe ocolite i-am facut sclavi, am si explicat ca au circumstante si ca probabil nimeni dintre noi nu pleca pentru ca nimeni sau aproape nimeni de aici (poate avem vreun milionar pe forum) nu stie cum e sa castigi zeci de mii pe luna.


PS: Ho ca o sa plece si ei de la echipa si in bunul stil "MAXIMASPORT" o sa aflam si ce salarii aveau, gen ce rau au fost ei tratati, dar au avut x mii pe luna. Ia-l pe privat pe Mantog si o sa-ti confirme ca salariul individual al celor doi depaseste sau macar egaleaza 10.000 pe luna.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
valentin0001
suporter
suporter
Mesaje: 856
Membru din: 12 Mai 2011, 20:27

Re: [Etapa 8] Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de valentin0001 » 17 Aug 2015, 00:58

muttley scrie: PS: Ho ca o sa plece si ei de la echipa si in bunul stil "MAXIMASPORT" o sa aflam si ce salarii aveau, gen ce rau au fost ei tratati, dar au avut x mii pe luna. Ia-l pe privat pe Mantog si o sa-ti confirme ca salariul individual al celor doi depaseste sau macar egaleaza 10.000 pe luna.
Eu zic ca acest Mantog este platit de nenea Felix.Cand Felix o sa plece de la echipa, brusc cei de la maxima sport o sa-si aduca aminte pe la infrangeri ca mai trebuie criticati jucatorii, antrenorii, conducerea.
ucv ucv ucv ucv usteag ucv ucv ucv ucv

Avatar utilizator
Ovidiu*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2410
Membru din: 19 Aug 2006, 13:14

Re: [Etapa 8] Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de Ovidiu* » 17 Aug 2015, 01:09

Tovarasul Copacel miroase ceva...
Andrei Coadă-Nicolaescu thinking about better days
27 mins · Craiova ·
V. P. 666!
The problem of putting your foot on a lion's neck is, you can never let it up.

JustME

Re: [Etapa 8] Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de JustME » 17 Aug 2015, 01:19

muttley scrie:Nu au salariile astea? Poate apare lista si cu salariile lor si ai sa ramai surprins de ce salarii au. Iti zic eu ca nu exista si nu a existat jucator la echipa care sa aiba salariu mai mare ca ei,asta fiind mai pe "ocolite" si o conditie pusa de cei doi asa ca stai linistit.

Pai intr-un fel sau altul asta au fost, sclavi. Adica dupa parerea mea e o atitudine de sclav ca tu Sorin Cartu, o legenda a fotbalului romanesc sa apari in conferinta de presa langa un limbric ca Felix Grigore si practic sa girezi pentru toate ineptiile aruncate de el cu referire la valoarea jucatorilor. De orice il poti acuza pe Cartu, dar ca nu isi da seama de valoarea cuiva.
Deci da, mai pe ocolite i-am facut sclavi, am si explicat ca au circumstante si ca probabil nimeni dintre noi nu pleca pentru ca nimeni sau aproape nimeni de aici (poate avem vreun milionar pe forum) nu stie cum e sa castigi zeci de mii pe luna.


PS: Ho ca o sa plece si ei de la echipa si in bunul stil "MAXIMASPORT" o sa aflam si ce salarii aveau, gen ce rau au fost ei tratati, dar au avut x mii pe luna. Ia-l pe privat pe Mantog si o sa-ti confirme ca salariul individual al celor doi depaseste sau macar egaleaza 10.000 pe luna.
nu ma intereseaza ce imi spui tu pt ca tu erai la fel de sigur pe tine si atunci cand iti spuneam ca astia negociaza cu ajica iar tu urlai din toti bosogii ca nu e asa. tu in general esti foarte sigur pe ceea ce spui doar ca de multe ori ceea ce spui sunt fix balarii. deci da-mi voie sa nu pun absolut deloc baza pe ceea ce crezi tu ca e adevarat.

in rest chestia aia cu sclavi e penibila crede-ma. Cartu cel putin e un om realizat dpdv financiar prietenas si e teribil de orgolios deci teoria asta cu sclavul pica din start. mi se pare cel putin jenant sa ii jignesti pe cei doi in felul asta. nu, nu sunt sclavi, asta e doar in capul tau. si din punctul meu de vedere e o maaare mizerie.

poate sa apara orice lista vrei tu cumetre, eu n-am nici cel mai mic stres. eu spre deosebire de tine sunt relativ sigur pe ceea ce spun. nu vorbesc de dragul de a vb. bine, a nu se intelege ca tot ce am spus sau am crezut a fost 100% adevarat. nu, am gresit si eu. insa eu spre deosebire de tine nu ma cred stapanul adevarului absolut, asa ca tine :-)

p.s. esti sigur ca o sa imi confirme Mantog pe privat ceea ce spui tu? :lol: intai i-al tu pe privat sa iti confirme tie treaba asta dupa care promit ca il intreb si eu. nu de alta dar nu as vrea sa te faci iar de ras :)

oricum de apreciat ca acum o scazusi de la 10-15 mii la doar 10.000. peste cateva mesaje probabil o scazi sub 10.000. te lua cumva stresul? :lol:

Avatar utilizator
copaceljr
fanatic
fanatic
Mesaje: 1106
Membru din: 07 Apr 2009, 19:13

Re: [Etapa 8] Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de copaceljr » 17 Aug 2015, 01:21

Ovidiu* scrie:Tovarasul Copacel miroase ceva...
Andrei Coadă-Nicolaescu thinking about better days
27 mins · Craiova ·
V. P. 666!
Am eu aşa un feeling că vom avea parte de o pauză extrem de interesantă cu ceva schimbări majore. Hai, nea Piti! usteag
Noi 40.000 la un meci, voi intr-un campionat.

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: [Etapa 8] Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de cortinadampezzo » 17 Aug 2015, 10:45

Scenariu de caz:
"1. Piturca vine la CSU, dar niciodata ca antrenor pentru ca asta ar presupune ca Felix Grigore sa-i fie sef.
2. Felix Grigore pleaca!!
3. Piturca devina actionar majoritar la CSU.
4. Piturca vinde clublui CSU lui Mititelu in schimbul unui teren de 20 mil de euro.
5. Mititelu il suna pe Manex sa intre iar pe forum. "

Închis