[Etapa 10] Universitatea Craiova - CSMS Iasi

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cate puncte obtinem cu iesenii?

Poll ended at 13 Sep 2015, 12:53

3
14
70%
1
2
10%
0
4
20%
 
Total votes: 20

iuli

Re: [Etapa 10] Universitatea Craiova - CSMS Iasi

Mesaj de iuli » 13 Sep 2015, 22:19

Ivan excelent,dar s-a taiat dupa ratarea aia.Mateiu in nota obisnuita adica bun,Popov se vede ca-i fotbalist.Crestere impresionanta la Kay si Vata.Achim si Madson cam haotici,Zlatinski nepregatit fizic dar compenseaza prin stiinta jocului.Bawab enervant chiar daca a marcat.Baluta parca era drogat,nu-i trece nimic bun prin cap.
e bine ca baturam inca o data secundul ochelaristului,plus reactie placuta a publicului la aparitia sclavului ciuca care nu pricepe saracu' nici cand e aplaudat la misto.

andyucv
suporter
suporter
Mesaje: 589
Membru din: 12 Iul 2015, 19:22

Re: RE: Re: [Etapa 10] Universitatea Craiova - CSMS Iasi

Mesaj de andyucv » 13 Sep 2015, 22:24

JustME scrie:
Bobby scrie: Una la mina - nu stiu care-i treaba la Iasi cu Prunea in concediu si echipa in deriva de citeva etape...Poate nu e numai vina lui Napoli...

Si doi - care crezi tu sint echipele cu loturi de play off in momentul de fata, in afara de Astra si FCSB ? Nu sint ironic - pur si simplu sint curios cum evaluezi tu echipele romanesti. Mie mi se pare ca inca din sezonul trecut noi nu prea am batut echipele de top 5-6, decit cu mare noroc si conjunctural (victorie la Ploiesti cind toata lumea batea acolo si victorie cu CFR intr-un meci fara miza).
pai juca Prunea? antrena Prunea? Iasul gafaie serios. spune-mi ce a reusit il grande allenatore pe la echipele pe care le-a atrenat si cum de nu a prins purici pe nicaieri? (Astra, Severin, parca a avut o tentativa si pe la Brasov).

in afara de Astra si fcsb nu vad nicio echipa procopsita. sunt toti o apa si-un pamant, diferente mici. nu vad ce echipe de to 5,6 avem noi in campionat. putem sa prindem lejer playofful fara sa castigam vreun meci cu "granzii"/ echipele de top 5 (care din punctul meu de vedere nu exista).

@muttley

d-aia iti spune lumea ca nu te pricepi la fotbal :-)
Sunt de acord partial cu mesajul tau. Ai dreptate in privinta lui muttly, dar imi permit sa te contrazic putin la prima parte a lui.

Absenta lui Prunea arata doar ca sunt probleme in interiorul clubului, ceva mocneste acolo. Stim din propria experienta ca atunci cand arde ceva mocnit in interiorul clubului se observa in joc si rezultatele echipei intr-o masura.
Sunt de acord ca Napoli nu e mare antrenor si nici nu il vreau la Craiova indiferent de valoarea lui, dar trebuie sa recunoastem ca la Iasi a facut treaba, la craiova lui mititelu a facut treaba, la severin a adus un plus si echipa juca binisor dar era slaba rau.

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 10] Universitatea Craiova - CSMS Iasi

Mesaj de romaad » 13 Sep 2015, 22:36

Eu am vazut azi un Ivan excelent si defensiv. Cred ca de aia il si joaca astia in banda, ca poate ajuta apararea mai mult ca Rocha de exemplu

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 10] Universitatea Craiova - CSMS Iasi

Mesaj de romaad » 13 Sep 2015, 22:37

La Severin a adus plus Jerry, Napoli cred ca a facut vreo 5 puncte intr-un tur de campionat

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 10] Universitatea Craiova - CSMS Iasi

Mesaj de DeuxEx » 13 Sep 2015, 23:20

Azi, dupa gol, ne-am aparat. Dar si cand am plecat pe contraatac, am plecat cu 3-4 jucatori, nu am bubuit mingile spre un Rocha/Bawab debusolat, singur printre aparatorii adversi, ca in meciurile cu Cartu pe banca. Cine spune ca jocul echipei nu s-a schimbat un pic in bine, se minte singur! Da, Seke?
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: [Etapa 10] Universitatea Craiova - CSMS Iasi

Mesaj de _T@V_ » 13 Sep 2015, 23:31

Bine ca-i baturam p'astia. Desi si azi ne-au inghesuit in R2. Noi n-am batut decat echipele in vrie (chiajna, voluntari si iasi), cu alea din fata ne-am luat-o peste tot, dar voi o ardeti cu pleiofu..

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

JustME

Re: [Etapa 10] Universitatea Craiova - CSMS Iasi

Mesaj de JustME » 13 Sep 2015, 23:36

@Bobby

e doar parerea mea.. nicolo napoli nu are constanta ca si antrenor. poate gresesc si redreseaza corabia la Iasi desi eu am dubii serioase in privinta asta. timpul o sa lamureasca ce si cum.

@Deux

jocul s-a schimbat in bine pe partea ofensiva dar si in rau pe partea defensiva. dar asa cum zicea si bile-n c*r ala de la digi atunci cand iti asumi riscuri pe atac apar gauri pe aparare. da si azi ne-am retras deliberat la 1-0 insa de data asta am pus probleme serioase pe contre. pana la golul 2 am mai avut cateva ocazii mari, inclusiv una cu Ivan singur cu portarul.

ramane de vazut ce vom face la Ploiesti si cum vom aborda meciul: ca la Timisoara unde pana sa luam gol ne-am aparat ca la Posada multumindu-ne doar sa bubuim mingi unui Rocha izolat intre 3,4 fundasi adversi si ne-am trezit si ne-am dus peste aia abea dupa gol sau ca azi in repriza a 2-a cand ne-am aparat, ce-i drept, insa am pus probleme serioase pe contre atacand cu mai multi jucatori si nu doar am bubuit mingi la nimereala in fata.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 10] Universitatea Craiova - CSMS Iasi

Mesaj de DeuxEx » 13 Sep 2015, 23:46

Prefer stilul asta de joc, decat cel de acum 2 saptamani...
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

JustME

Re: [Etapa 10] Universitatea Craiova - CSMS Iasi

Mesaj de JustME » 13 Sep 2015, 23:48

pai si eu clar si chiar am spus ca daca pierdeam sau se termina egal (ceea ce se putea intampla extrem de usor) nu puteam sa fiu suparat. nu ma deranjaza cand nu putem, ma deranjaza cand nu incercam.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 10] Universitatea Craiova - CSMS Iasi

Mesaj de Bobby » 14 Sep 2015, 00:05

JustME scrie:@Bobby

e doar parerea mea.. nicolo napoli nu are constanta ca si antrenor. poate gresesc si redreseaza corabia la Iasi desi eu am dubii serioase in privinta asta. timpul o sa lamureasca ce si cum.
OK :-)

Nu sint pe deplin lamurit in ceea ce priveste calitatile de antrenor ale lui Napoli. Dar nu am vazut de prea multe ori in viata ceea ce a facut el la Iasi campionatul trecut - Reghe la Chiajna a facut parca un asa parcurs acum ctiva ani...

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 10] Universitatea Craiova - CSMS Iasi

Mesaj de romaad » 14 Sep 2015, 00:36

Are multe datorii Iași-ul pentru returul trecut....

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: [Etapa 10] Universitatea Craiova - CSMS Iasi

Mesaj de SLH » 14 Sep 2015, 13:52

Am stat mai sus si am facut mult mai multe recuperari din care ne-am creat ocazii. Sper sa ne tina seria asta.

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: [Etapa 10] Universitatea Craiova - CSMS Iasi

Mesaj de SLH » 28 Oct 2015, 13:34

Am gasit poza asta pe FB
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

Închis