[Etapa 11] Petrolul Ploiesti - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Rezultat final:

Poll ended at 20 Sep 2015, 23:20

-Victorie
11
52%
-Egal
8
38%
-Infrangere
2
10%
 
Total votes: 21

alex21.mufc
suporter
suporter
Mesaje: 787
Membru din: 11 Sep 2014, 00:30

Re: [Etapa 11] Petrolul Ploiesti - Universitatea Craiova

Mesaj de alex21.mufc » 21 Sep 2015, 12:47

Nu stiu de ce multi cred ca am jucat rau...

Mi s-a parut un meci bun, antrenant... Un ritm bun, nu foarte fragmentat, ai nostri au alergat foarte mult...

Saracul si Curelea a incercat el pe acolo, dar parca nu mai stie.
Aka giallorosso!

Mantzy
senior
senior
Mesaje: 498
Membru din: 25 Apr 2014, 14:36

Re: [Etapa 11] Petrolul Ploiesti - Universitatea Craiova

Mesaj de Mantzy » 21 Sep 2015, 12:56

Mie Curelea mi-a placut foarte mult (si spune asta unul care-l credea terminat dupa ce l-am vazut in Cupa Ligii, cu Viitorul). Nu i-au iesit lui prea multe cu fata la poarta, dar cu spatele e inca foarte bun. Tine de mingi, creeaza spatii, permite jucatorilor din linia a doua sa urce, asta e foarte important, mai ales atunci cand conduci si ai nevoie de posesie si de respiro pentru aparare, si e singurul din echipa care poate sa faca asta. O actiune clasica de pivot a fost calcaiul pentru Rocha din repriza a doua, acolo bezmeticul ala trebuia s-o dea in ate (cum a facut la Iasi, dar parca nu mai stie SA DEIE - cum ar zice Andone - in dansa). In plus, Curelea, ca si Bawab, au facut cel putin trei recuperari fiecare.

alex21.mufc
suporter
suporter
Mesaje: 787
Membru din: 11 Sep 2014, 00:30

Re: [Etapa 11] Petrolul Ploiesti - Universitatea Craiova

Mesaj de alex21.mufc » 21 Sep 2015, 13:02

L-am vazut si la interviu, pare destul de implicat, s-o simti cu sabia deasupra capului.
Aka giallorosso!

LiviuB

Re: [Etapa 11] Petrolul Ploiesti - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 21 Sep 2015, 13:05

A obtinut si multe lovituri libere dupa mingi respinse de defensiva noastra, foarte importante pentru ca iti permite sa iesi din jumatatea proprie.

Avatar utilizator
Copacul
fanatic
fanatic
Mesaje: 2684
Membru din: 08 Mar 2004, 14:28

Re: [Etapa 11] Petrolul Ploiesti - Universitatea Craiova

Mesaj de Copacul » 21 Sep 2015, 13:11

Cam singurul meci in care Curelea a fost util.
C O P A C U LImagine

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: [Etapa 11] Petrolul Ploiesti - Universitatea Craiova

Mesaj de SLH » 21 Sep 2015, 13:14

Mie, din tribuna, mi-a placut meciul de ieri. Nu stiu de ce, dar nu am avut nici o emotie la atacurile jegosilor din ploesti. Orice ati zice jucam cu totul altceva, cel mai evident e numarul mult mai mare de recuperari pe care le facem de la mijloc in sus, capitol la care eram aproape inexistenti pana acum.

Cine e muttley asta ca vad ca ii tot amintiti numele?

sorin107

Re: [Etapa 11] Petrolul Ploiesti - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 21 Sep 2015, 13:22

SLH scrie:Mie, din tribuna, mi-a placut meciul de ieri. Nu stiu de ce, dar nu am avut nici o emotie la atacurile jegosilor din ploesti. Orice ati zice jucam cu totul altceva, cel mai evident e numarul mult mai mare de recuperari pe care le facem de la mijloc in sus, capitol la care eram aproape inexistenti pana acum.

Cine e muttley asta ca vad ca ii tot amintiti numele?

se aude c-ar fi un prost.

ozzy

Re: [Etapa 11] Petrolul Ploiesti - Universitatea Craiova

Mesaj de ozzy » 21 Sep 2015, 13:24

Meciul a fost bun, hai să nu ne mai aia pe noi. Da, știu, am jucat cu cea mai slabă echipă din campionat, în fiecare etapă facem asta.

sorin107

Re: [Etapa 11] Petrolul Ploiesti - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 21 Sep 2015, 13:26

daca tinem cont de ce meciuri a facut petrolul in ultimul timp, chiar nu mi se pare o echipa slaba. si moussa ala e fotbalist bun ;)

LiviuB

Re: [Etapa 11] Petrolul Ploiesti - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 21 Sep 2015, 13:40

Pecanha e unul dintre cei mai buni portari din liga 1, Benga e ala de a fost la bulgari coleg cu Luchin, daca nu ma insel, un funadas central ok, Marinescu - mijlocas central cu experienta, Nepunoceno, Moussa, Tamuz. Hai sa fim seriosi, nu e o echipa atat de slaba si trebuie sa tinem cont ca ar fi avut acum 8 pct fara acea depunctare, deci langa Botosani. nu sunt chiar cei mai slabi nici macar dupa nr de puncte.
eu sunt convins ca nu vor fi multe echipe care vor mai castiga la Ploiesti

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 11] Petrolul Ploiesti - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 21 Sep 2015, 14:10

Ne-a tinut combustibilul vreo 60-65 de minute. Dupa aceea, am lasat-o mai moale si le-am permis prahovenilor sa vina peste noi. Noroc ca si aia au terminat tot cam atunci rezervele de combustibil. Gazonul prost ne-a avantajat in cateva faze, dar ne-a fost si "dusman" (centrarea lui Ivan cu tibia e un exemplu). Per ansamblu, jucam ceva mai bine si, cu putin noroc, o sa castigam 3 puncte cu Bandurii, ceea ce ne va duce in playoff.
Prahovenii sunt o echipa OK care, daca ar evolua pe un gazon acceptabil ar castiga mult mai multe puncte acasa. Au cam aceiasi problema pe care (inca) o au ai nostrii cu gazonul de pe terenul propriu.
Aseara la GigiTv, Vama a dezvaluit faptul ca Ivan era pe punctul de a fi imprumutat la Crrapid in vara asta. Adica negocierile au fost destul de avansate. Ma intreb cine p.l.m. are ideile astea creţe in club?!
Last edited by DeuxEx on 21 Sep 2015, 14:13, edited 1 time in total.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

sorin107

Re: [Etapa 11] Petrolul Ploiesti - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 21 Sep 2015, 14:12

se vede inca din prima repriza ca o sa picam fizic, aseara am zis toti de pe forum la unison c-o sa ni se termine bateriile. si din pacate, pana la pauza pentru meciurile nationalei mai e ceva...

Avatar utilizator
gsm
fanatic
fanatic
Mesaje: 1450
Membru din: 23 Feb 2004, 11:12

Re: [Etapa 11] Petrolul Ploiesti - Universitatea Craiova

Mesaj de gsm » 21 Sep 2015, 14:40

Poate băieţii au vorbit în vestiar între ei să mă întorc, dar nu se pune problema. În primul rînd, pînă în iarnă am decis să urmez un tratament pentru combaterea hepatitei C. Nu e nici un secret că sufer de această boală şi trebuie să urmez un program special de vreo trei luni.
Însă oricum nici nu prea mă mai înţelegeam cu cei din conducere. Asta am observat eu, iar pînă la urmă am decis să fac un pas în spate. Mai mult, nici situaţia financiară nu prea mai este aşa de roz la echipă, iar cînd o să se facă stadionul nou, nu văd eu ce patron este dispus să plătească o chirie de meci de vreo 6.000-10.000 de euro”, a spus Cârţu.

http://www.fanatik.ro/nu-ma-intorc-urme ... a-c-552970

alex21.mufc
suporter
suporter
Mesaje: 787
Membru din: 11 Sep 2014, 00:30

Re: [Etapa 11] Petrolul Ploiesti - Universitatea Craiova

Mesaj de alex21.mufc » 21 Sep 2015, 14:45

Daniel Vlad article.
Aka giallorosso!

andyucv
suporter
suporter
Mesaje: 589
Membru din: 12 Iul 2015, 19:22

Re: [Etapa 11] Petrolul Ploiesti - Universitatea Craiova

Mesaj de andyucv » 21 Sep 2015, 15:19

Asta a zis live si la sport.ro. pe langa asta a spus ca bugetul a fost foarte restrans si ca nu au putut aduce jucatori, cu accent pe varful de atac.
Cat despre vanzare sau chiar desfiintarea echipei a spus ca nu stie pentru ca nu este treaba lui, dar situatia nu este roz, iar finantatorii sunt cei mai importanti deoarece tin echipa si nu le este usor.

Închis